Autor Wątek: 2 września spotkanie [Warszawa]  (Przeczytany 6912 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kapi

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 1432
    • http://www.kapiszonek.prv.pl
2 września spotkanie [Warszawa]
« dnia: Sierpień 27, 2006, 14:53:08 pm »
Zapraszamy wszystkich na sobotę 2 września godz. 15 ;-)

Spotkanie to będzie połączone z naszym przygotowaniem na targi zoologiczne.
Będziemy robić dekoracje na nasze stoisko, wszystko w króliczej tematyce.

Można wziąć ze sobą kredki, farby bloki rysunkowe i pomysły!

Poczęstunek będzie zrzutkowy.
Adres na privie.

Mam nadzieję do zobaczenia ;-)
Każdy ma takiego królika na jakiego sobie zasłużył ;-)  
spk@kroliki.net

Offline bea i tomek

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 290
2 września spotkanie [Warszawa]
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 27, 2006, 19:48:21 pm »
chyba przyjdzie mi się przeprowadzić , Wawa tak troszku daleko

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
2 września spotkanie [Warszawa]
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 27, 2006, 20:18:26 pm »
Ja nie moge przyjechać. Ale życze udanego spotkania . :lol

M@

  • Gość
2 września spotkanie [Warszawa]
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 30, 2006, 14:33:31 pm »
Pisano o was w "Kocie" (znaczy o tych targach)! Mam nadzieję, że wszystko się uda.

gerappa

  • Gość
2 września spotkanie [Warszawa]
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 30, 2006, 22:57:55 pm »
powodzenia! niestety w tym roku nie damy rady sie z wami spotkac!!cmokamy mocno  Gomez i Gerappa

Małgorzata Form

  • Gość
2 września spotkanie [Warszawa]
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 31, 2006, 09:08:02 am »
Ja też nie mogę być , ani na spotkaniu , ani na targach ( wreszcie jadę na urlop ! )

Pozdrawiam i powodzenia.

M.

Od 11.09  nowo adoptowana Lucynka już będzie u mnie  :jupi

M@

  • Gość
2 września spotkanie [Warszawa]
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 06, 2006, 13:40:44 pm »
super!

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
2 września spotkanie [Warszawa]
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 06, 2006, 16:01:24 pm »
KRÓLIK (nie) Z KAPELUSZA

 

Na pewno każdy wielbiciel królików znajdzie coś dla siebie przy stoisku Stowarzyszenia Pomocy Królikom, które pierwszy raz gości na ZOOMARKETcie. Osoby spragnione wiedzy  zyskają fachowe informacje na temat właściwej opieki nad kłapouchem, a ci, którzy dopiero marzą o króliku, będą mogli obejrzeć zdjęcia królików poszukujących domu.

Kandydaci na opiekunów królików sprawdzą swoje predyspozycje do towarzyszenia futerkowym przyjaciołom wypełniając specjalne testy i odpowiadając na pytania typu: „Czy traktujesz swoje mieszkanie jak muzeum czy też masz na jego punkcie poczucie humoru?” Wbrew pozorom nie każdy nadaje się bowiem na gospodarza króliczego mieszkania.

Właśnie walka ze stereotypami każącymi widzieć w królikach „mało kłopotliwe, żywe maskotki” dzięki którym „sprawdzimy czy dziecko dorosło już do psa” i lub czy „babcia poradzi sobie jeszcze z kotem” jest głównym celem Stowarzyszenia. Naturalnie obok zapewnienia nowego domu króliczkom, których dotychczasowi właściciele „zabawką” już się znudzili.

Zaczęło się wszystko w Szczecinie. Beata i Tomek opiekowali się chorymi króliczkami ze sklepów. Niestety w większości przypadków maleństwa okazywały się zbyt słabe by przeżyć bo za wcześnie odebrano je matkom i włożono do sklepowej witryny. Tak zrodził się „Apel Rumburaka” – protest przeciwko przedmiotowemu traktowaniu zwierząt i  dla zysku zmniejszanie szans na zdrowe życie.

Potem przyszła refleksja, iż niewiele osób nie wie jak należy się opiekować królikami. A na posiadanie królika jest moda. Zwierzęta te, kupowane zazwyczaj pod wpływem impulsu, jako prezent-niespodzianka, bez wcześniejszego przygotowania się nowych opiekunów, szybko poszukują nowych domów. Niektóre z nich zostają pokarmem dla innych zwierząt...

Dlatego edukacja jest podstawowym obszarem działalności Stowarzyszenia. Konsekwentne działanie, by obalić mit królika widzianego jako maskotka. Pluszak, który rzekomo kocha być noszony na rękach i jest świetnym zwierzaczkiem dla małych dzieci.

Stowarzyszenie stara się obalać mit o podnoszeniu króliczka za uszy, karmieniu kapustą czy trzymaniu w małej klatce. Promuje profilaktykę w postaci szczepień oraz zabiegi kastracji/sterylizacj w celu zmniejszenia rosnącej w niekontrolowany sposób populacji zwierząt. Aby dotrzeć do jak najszerszego kręgu przygotowano specjalne broszurki. Znaleźć  je można w dobrych lecznicach weterynaryjnych i sklepach zoologicznych.

Stowarzyszenie Pomocy Królikom to tętniący życiem organizm.  To  spotkania, zloty,  oraz dyskusje internetowe setek miłośników tych zwierząt – dzieci, młodzieży, dorosłych oraz osób starszych. W dyskusjach o królikach wiek nie gra roli, liczy się pasja. Będzie okazja się o tym przekonać już od 8 do 10 września na ZOOMARKET 2006. Specjalny punkt Stowarzyszenia Pomocy Królikom czeka na Państwa z radą i pomocą.