Autor Wątek: SPK na targach zoomarket 8-10 września  (Przeczytany 19284 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kapi

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 1432
    • http://www.kapiszonek.prv.pl
SPK na targach zoomarket 8-10 września
« dnia: Sierpień 30, 2006, 17:51:43 pm »
Od paru miesięcy starałyśmy się o udział naszego Stowarzyszenia w corocznych targach zoologicznych Zoomarket w Pałacu Kultury.

Można o nas przeczytać na siódmej stronie gazetki targowej:
http://www.zoomarket.info.pl/gazeta/zoo7a.pdf
 
Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia nas na targach 8-10 września.

Więcej szczegółów na temat naszego udziału w imprezie – już wkrótce!
Każdy ma takiego królika na jakiego sobie zasłużył ;-)  
spk@kroliki.net

Koperek_wawa

  • Gość
SPK na targach zoomarket 8-10 września
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 30, 2006, 19:45:40 pm »
Kapi, a ile kosztuje wejście na targi??? Bo może uda mi się Was odwiedzić w Pałacu Kultury i w jakich godzinkach można wpaść???  Mam nadzieję, że Wasze stosiko odwiedzi mnóstwo gości. ;-)

Offline kapi

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 1432
    • http://www.kapiszonek.prv.pl
SPK na targach zoomarket 8-10 września
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 30, 2006, 20:21:27 pm »
pewnie bilety nie będą droższe niż 10 złotych.
Aha nasze stoisko będzie przy kasie biletowej w holu, przed samym wejściem na targii.
Każdy ma takiego królika na jakiego sobie zasłużył ;-)  
spk@kroliki.net

Koperek_wawa

  • Gość
SPK na targach zoomarket 8-10 września
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 30, 2006, 21:15:11 pm »
Dziękuję Kapi za odpowiedź dotyczącą targów. Mam nadzieję, że uda mi się do Was trafić.  :P

Offline kapi

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 1432
    • http://www.kapiszonek.prv.pl
SPK na targach zoomarket 8-10 września
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 31, 2006, 20:18:38 pm »
Nasze Stowarzyszenie będzie przyznawać na targach nagrodę w kategorii produkt przyjazdny królikom.
W jury ma zasiąść również Olga Borys, znana aktorka oraz opiekunka 8 letniego królika.
Każdy ma takiego królika na jakiego sobie zasłużył ;-)  
spk@kroliki.net

kucharz19

  • Gość
SPK na targach zoomarket 8-10 września
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 31, 2006, 23:48:57 pm »
targi są 8-10  :>  , jezeli tak to nasze stoisko jest az tak duze ze potrzeba na postawienie go kilka dni?  :wow czy poprostu taki wymog targow? A tak nawiasem mamy dobre miejsce przy wejsciu najwiecej ludzi będzie...  :jupi

tepe

  • Gość
SPK na targach zoomarket 8-10 września
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 01, 2006, 20:07:24 pm »
Żałuję że nie będę mogła tego zobaczyć. Przynaję że jestem pod wrażeniem - już w gazetce SPK świetnie się prezentuje :bukiet

Offline kapi

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 1432
    • http://www.kapiszonek.prv.pl
SPK na targach zoomarket 8-10 września
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 01, 2006, 22:08:52 pm »
a może tepe przyjechałabyś wreszcie do wawy?
chętnie Cię przenocuję!
Każdy ma takiego królika na jakiego sobie zasłużył ;-)  
spk@kroliki.net

Ami

  • Gość
SPK na targach zoomarket 8-10 września
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 02, 2006, 15:19:26 pm »
8-10 września?! 9-10, jeszcze nie na 100% ale powinnam być akurat w Warszawie :) hihi, wpadłabym Was odwiedzić :) Jeszcze zobaczę jak z tymi planami, i czy w ogóle pojadę ale to byłaby wreszcie okazja do osobistego poznania Amiaka  :lol:

elodi

  • Gość
SPK na targach zoomarket 8-10 września
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 06, 2006, 00:11:34 am »
Czy ktoś z Szanownych Państwa SPKowców wybiera się na Zoomarket w piątek 08.09 o godz. 10:00?
Wiem, że na targach ma być z nami elfik  :lol   Ja biorę urlop i będę na pewno. Mam nadzieję, że ktoś z SPK jeszcze dołączy...

Goga

  • Gość
SPK na targach zoomarket 8-10 września
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 06, 2006, 00:14:14 am »
Ja bedę w piątek od rana (cały dzień), niestety nie będę mogła być w sobotę a w niedziele może uda mi sie wpaść tylko aby pomóc zwijać stoisko  :/

Offline kapi

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 1432
    • http://www.kapiszonek.prv.pl
SPK na targach zoomarket 8-10 września
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 06, 2006, 10:59:37 am »
ja będe w piątek, sobote i niedziele - tak jak Ais.
Każdy ma takiego królika na jakiego sobie zasłużył ;-)  
spk@kroliki.net

M@

  • Gość
SPK na targach zoomarket 8-10 września
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 06, 2006, 13:49:13 pm »
A ja pewnie będę w tym czasie na targach, tylko że Zoo Botanica we Wrocku z kumpelą (mają być pokazy kotów rasowych, na wystawie w poprzedni weekend już byłam). Mieszkam w Smolcu, to od Wrocławia 3 kilometry. Czy ta szkoła nie może zaczynać się miesiąc później?! Bo jakby się tak zaczynała, to może rodzice zabraliby mnie do Warszawy, mam tam wujka i ciocię. A teraz jak jest szkoła, to piątek nie pasóje, a rodzice pracują i do Wawy mnie pociągiem nie puszczą. Moglibyście pojawic się kiedyś na Zoo Botanica? Targi są co roku. Póki co... POWODZENIA!!! :bukiet

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
SPK na targach zoomarket 8-10 września
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 06, 2006, 16:02:20 pm »
KRÓLIK (nie) Z KAPELUSZA

 

Na pewno każdy wielbiciel królików znajdzie coś dla siebie przy stoisku Stowarzyszenia Pomocy Królikom, które pierwszy raz gości na ZOOMARKETcie. Osoby spragnione wiedzy  zyskają fachowe informacje na temat właściwej opieki nad kłapouchem, a ci, którzy dopiero marzą o króliku, będą mogli obejrzeć zdjęcia królików poszukujących domu.

Kandydaci na opiekunów królików sprawdzą swoje predyspozycje do towarzyszenia futerkowym przyjaciołom wypełniając specjalne testy i odpowiadając na pytania typu: „Czy traktujesz swoje mieszkanie jak muzeum czy też masz na jego punkcie poczucie humoru?” Wbrew pozorom nie każdy nadaje się bowiem na gospodarza króliczego mieszkania.

Właśnie walka ze stereotypami każącymi widzieć w królikach „mało kłopotliwe, żywe maskotki” dzięki którym „sprawdzimy czy dziecko dorosło już do psa” i lub czy „babcia poradzi sobie jeszcze z kotem” jest głównym celem Stowarzyszenia. Naturalnie obok zapewnienia nowego domu króliczkom, których dotychczasowi właściciele „zabawką” już się znudzili.

Zaczęło się wszystko w Szczecinie. Beata i Tomek opiekowali się chorymi króliczkami ze sklepów. Niestety w większości przypadków maleństwa okazywały się zbyt słabe by przeżyć bo za wcześnie odebrano je matkom i włożono do sklepowej witryny. Tak zrodził się „Apel Rumburaka” – protest przeciwko przedmiotowemu traktowaniu zwierząt i  dla zysku zmniejszanie szans na zdrowe życie.

Potem przyszła refleksja, iż niewiele osób nie wie jak należy się opiekować królikami. A na posiadanie królika jest moda. Zwierzęta te, kupowane zazwyczaj pod wpływem impulsu, jako prezent-niespodzianka, bez wcześniejszego przygotowania się nowych opiekunów, szybko poszukują nowych domów. Niektóre z nich zostają pokarmem dla innych zwierząt...

Dlatego edukacja jest podstawowym obszarem działalności Stowarzyszenia. Konsekwentne działanie, by obalić mit królika widzianego jako maskotka. Pluszak, który rzekomo kocha być noszony na rękach i jest świetnym zwierzaczkiem dla małych dzieci.

Stowarzyszenie stara się obalać mit o podnoszeniu króliczka za uszy, karmieniu kapustą czy trzymaniu w małej klatce. Promuje profilaktykę w postaci szczepień oraz zabiegi kastracji/sterylizacj w celu zmniejszenia rosnącej w niekontrolowany sposób populacji zwierząt. Aby dotrzeć do jak najszerszego kręgu przygotowano specjalne broszurki. Znaleźć  je można w dobrych lecznicach weterynaryjnych i sklepach zoologicznych.

Stowarzyszenie Pomocy Królikom to tętniący życiem organizm.  To  spotkania, zloty,  oraz dyskusje internetowe setek miłośników tych zwierząt – dzieci, młodzieży, dorosłych oraz osób starszych. W dyskusjach o królikach wiek nie gra roli, liczy się pasja. Będzie okazja się o tym przekonać już od 8 do 10 września na ZOOMARKET 2006. Specjalny punkt Stowarzyszenia Pomocy Królikom czeka na Państwa z radą i pomocą.

elfik

  • Gość
SPK na targach zoomarket 8-10 września
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 06, 2006, 21:52:55 pm »
Ja moge byc w piatek do 14 mniej wiecej :) inne dni jesli bedzie bardzo potrzebne moze jakos sie uda, w niedziele po poludniu bede chyba na kocim.
Mam tylko wielka nadzieje ze sobie poradze... :>

Offline kapi

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 1432
    • http://www.kapiszonek.prv.pl
SPK na targach zoomarket 8-10 września
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 08, 2006, 00:38:04 am »
Już część rzeczy ustawiłyśmy dziś ;-)

Mamy stoisko na przeciwko Palucha po lewej stronie na samej górze schodów.
Nie ma takiej możliwości, żeby nas nie znaleźć  :P

Do zobaczenia!
Każdy ma takiego królika na jakiego sobie zasłużył ;-)  
spk@kroliki.net

Offline ziabak

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 743
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
SPK na targach zoomarket 8-10 września
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 08, 2006, 19:08:19 pm »
Od której godziny będziecie jutro?

Offline kapi

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 1432
    • http://www.kapiszonek.prv.pl
SPK na targach zoomarket 8-10 września
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 08, 2006, 19:23:44 pm »
od 10 do 17 tak jak dziś, jutro i pojutrze.
Każdy ma takiego królika na jakiego sobie zasłużył ;-)  
spk@kroliki.net

Offline kapi

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 1432
    • http://www.kapiszonek.prv.pl
SPK na targach zoomarket 8-10 września
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 10, 2006, 19:51:16 pm »
Relacja z targów będzie niedługo jak tylko obrobimy zdjęcia ale póki co napiszę parę słów.

Wszystko wypadło genialnie, zarówno stoisko jak i całokształt.
Specjalnie pochwały należą się wszystkim, którzy pracowali na naszym stoisku.
Elfikowi, która zabawiała dzieci konkursem i bardzo nam pomogła przy organizacji stoiska, zarówno w piątek jak i sobotę oraz niedzielę.
Elodi, Betince i Magdi, które sumiennie każdego dnia rozmawiały z opiekunami królików, pomagały w organizacji zaplecza, stoiska i poczęstunku dla gości.
Martulce i Ziabakowi za sobotę i Natalii za czwartek i niedzielę ;-)
Godze za piątek! i przygotowanie spraw adopcji.
Semene za organizacje materiałów poligraficznych, genialne reklamówki bezdomnych królików, które były strzałem w dziesiątkę! Przywiezienie wielkiego królika maskotki i ogromną pomoc!
Oczywiście weterynarzom przybyłym na nasze stoisko; lek.wet Lidii Lewandowskiej za poświęcenie czasu w sobotę, za porady i uczestnictwo w jury konkursu produkt przyjazny królikom!
lek.wet Milenie Wojtyś-Gajda, która radziła na naszym stoisku opiekunom królików i innych zwierzaków w niedzielę.
Aktorce Oldze Borys za poświęcenie nam czasu w sobotę i udział w jury konkursu! Pani Olga jest przesympatyczną osobą!

I oczywiście Iwonie (Ais), która cierpliwie każdego dnia załatwiała wszystkie sprawy organizacyjno-techniczne odnośnie naszego udziału w imprezie. To był kawał dobrej roboty!

Dziękujemy przede wszystkim organizatorom targów za udostępnienie nam miejsca na stoisko a tym samym danie nam ogromnej szansy na promocje adopcji oraz idei Stowarzyszenia.

mam nadzieję, że o nikim nie zapomniałam!
Każdy ma takiego królika na jakiego sobie zasłużył ;-)  
spk@kroliki.net

Magdi

  • Gość
SPK na targach zoomarket 8-10 września
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 12, 2006, 14:17:50 pm »
Ja myśle że tagrze trzeba podziękowac naszej Kapi , która równiez włożyła w te targi wiele pracy

Goga

  • Gość
SPK na targach zoomarket 8-10 września
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 12, 2006, 20:37:26 pm »
Kapi przez skromość o sobie nie napisała, a w końcu też jej się należą podziekowania za wspaniała pracę  :bukiet

Offline kapi

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 1432
    • http://www.kapiszonek.prv.pl
SPK na targach zoomarket 8-10 września
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 12, 2006, 21:04:48 pm »
bo mnie nie trzeba chwalić ja sobie radzę bez tego  :rotfl2
Każdy ma takiego królika na jakiego sobie zasłużył ;-)  
spk@kroliki.net

Balb

  • Gość
SPK na targach zoomarket 8-10 września
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 13, 2006, 09:59:04 am »
Zresztą pewnie Twoje króliki już Cię za to podrapały za uszkiem  :przytul

M@

  • Gość
SPK na targach zoomarket 8-10 września
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 05, 2006, 15:11:02 pm »
Targi ZOObotanica też się udały, były nawet dwa rasowe króliki hodowlane... Przyjedźcie kiedyś do Wrocławia!
A tak przy okazji: magazyn "Kot" przed imprezą zamieścił ogłoszenie o niej, było tam nawet logo SPK, a jak recenzował ZOOmarket to wspomniał o kotach, psach, terrariach, a o królikach zapomniał! :nie_powiem

anka1388

  • Gość
SPK na targach zoomarket 8-10 września
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 23, 2007, 21:32:47 pm »
a czy w tym roku też będą się odbywać takie targi? Chętnie bym pojechała ;)

Offline kapi

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 1432
    • http://www.kapiszonek.prv.pl
SPK na targach zoomarket 8-10 września
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 08, 2007, 14:35:33 pm »
Iwona już zaczęła tą sprawę załatwiać.
Z tego co mi mówiła to mamy zapewniony udział plus odczyt na temat królików.
Każdy ma takiego królika na jakiego sobie zasłużył ;-)  
spk@kroliki.net