Autor Wątek: Sikanie na poduszki  (Przeczytany 5589 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kluska

  • Gość
Sikanie na poduszki
« dnia: Sierpień 30, 2006, 15:47:06 pm »
Moja Kluseczka od małego była uczona załatwiania sie na gazety lub do kuwety. Teraz jednak nie dosc, ze sika gdzie popadnie, to jeszcze zostawia duze rzadkie kupy. Moj poprzedni krolik byl tak nauczony, ze nawet w swojej klatce zalatwial sie w jeden kącik. Czy mozna ją jeszcze nauczyc porządku? (ma prawie dwa lata)

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Sikanie na poduszki
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 30, 2006, 18:02:50 pm »
Zostawia duze,rzadkie kupy?Jesli tak to kroliczek ma solidna biegunke i powinnas isc do weta :(
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Mya

  • Gość
Sikanie na poduszki
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 30, 2006, 20:52:51 pm »
Koniecznie, reniaw ma racje! Kroliczka jest chora i byc moze dlatego nie przestrzega dotychczasowych zasad toaletkowych. Biegunka to powazna sprawa, nie bakatelizuj jej. Nasza Morriska przegrala walke w trzy dni...

Kluska

  • Gość
Sikanie na poduszki
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 31, 2006, 13:05:27 pm »
Nie, to własnie nie jest biegunka, ale tez nie sa to normalne bobki jakie robia króliki. Są to poprostu kupy takie, no :(

Mya

  • Gość
Sikanie na poduszki
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 31, 2006, 13:34:03 pm »
W przypadku krolikow normalne kupki to bobki i cektotrofy. Jesli kupka jest bezksztaltna (tzn. nie w formie kulek), to juz jest objaw do niepokoju i zapewne jest to biegunka.

Kluska

  • Gość
Sikanie na poduszki
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 31, 2006, 14:11:20 pm »
no nie wiem, są czarne, ale nie jak bobki tylko miękkie kulki i bardzo mają ostry zapach.

Mya

  • Gość
Sikanie na poduszki
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 31, 2006, 16:16:01 pm »
Jesli sa w formie miekkich kulek (a zbijaja sie w takie "paciorki"?) i ostro pachna, to pewnie cektotrofy. Kroliczek najwidoczniej przestal je zjadac, przyczyna moze byc zbyt kaloryczna dieta. Musisz odstawic wszelkie ziarenka, kolby czy dropsy. Kroliczek powinien dostawac w zamian wiecej zielonego i granulat zamiast mieszanek.

Kluska

  • Gość
Sikanie na poduszki
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 31, 2006, 17:53:25 pm »
No wlasnie tez tak uwazam. Karmie go regularnie marchewką, cykorią itd. ale nie sałatą, bo slyszalam ze jest szkodliwa. No i ziarenka bardzo rzadko. Dropsów zadnych bo nie lubi :)

Joanna1991

  • Gość
Sikanie na poduszki
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 31, 2006, 18:58:24 pm »
Ja też amm ten problem z królikiem co prawda zalatwia sie do kuwety ale jego kupy są bardzo miekkie i o ostrym zapachu lepią sie okropnie do futerka, dzisiaj dostała pierwszy raz natke pietruszki (kawalek gałązki), ale juz pare razy tak miala, nawet jak nie dawalam jej zielska. Czy to te cekotrofy czy moze biegunka i czy moge jej dać lek lakcid?

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Sikanie na poduszki
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 31, 2006, 20:29:36 pm »
Byc moze to cekotrofy.Krolis ma zbyt kaloryczna diete.Najlepszym sposobem jest pozostawienie krolika na dietce-sianko i woda.Zobaczysz czy wtedy nie zjada cekotrofow. :lol
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

naomi19

  • Gość
Sikanie na poduszki
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 31, 2006, 22:17:34 pm »
Kluska- Na zdjęciach Twojego królika widziałam miskę pełną mieszanki, przy czym  królik w ogóle nie był nią zainteresowany tylko się mył, z czego wnioskuję, że  miska pełna stoi cały dzień, albo większość czasu. Mieszanki są kaloryczne, a jeszcze w takich ilościach.... Poza tym chcleb na zdjęciach widziałam, to tez jest złe rozwiązanie. Jeszcze jak już się czepiam... to klatka za mała, nie wiem ile godzin twój uszatek dziennie biega, ale dużo ruchu to też klucz do sukcesu (zdrowego króliczka). Klatka i tak powinna byc większa.

Joanna1991

  • Gość
Sikanie na poduszki
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 31, 2006, 22:39:20 pm »
Jeśli chodzi o granulat to łatka dużo nie je (łyzke rano i łyżke wieczorem), moze ona jakos odzialywuje na klimat bo będąc w Austrii nie miała rzadnych problemów. A dodam ze tam jadła mieszanki ziarna i granulatu a tutaj dopiero zaczeły sie problemy.

Kluska

  • Gość
Sikanie na poduszki
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 01, 2006, 19:32:08 pm »
mieszanka jest, ale to sa dosc stare fotki, teraz krolik jest na diecie. chleb dostaje tylko czasem zeby ostrzyla zeby, bo chyba kolby sa bardziej kaloryczne... ale tak pozatym to ograniczamy jedzenie. a krolik do klatki chodzi tylko zjesc i biega po calym domu przez caly dzien ;)

Joanna1991

  • Gość
Sikanie na poduszki
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 01, 2006, 20:01:55 pm »
Mój króliś od dzisiaj przechodzi na diete tak jak napisala reniaw na siano i wode.

naomi19

  • Gość
Sikanie na poduszki
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 04, 2006, 22:20:20 pm »
Cytat: "Kluska"
a krolik do klatki chodzi tylko zjesc i biega po calym domu przez caly dzien ;)


A to świetnie :) Ale jak będzie po diecie, to niech pokarm nie stoi cały czas w misce. Do ścierania ząbków służy siano i gałązki.