Autor Wątek: Picie moczu - co to znaczy?  (Przeczytany 28038 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Fallen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1158
Odp: Picie moczu - co to znaczy?
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 23, 2010, 10:08:40 am »
ja też słyszłam jk wy to nazwalyscie? 'efekty dzwiekowe' jak caprii piła i to jest siosrbanie, a jest tak jakbyś słyszała ,że ta woda wlatuje do brzuszka .

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Picie moczu - co to znaczy?
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 23, 2010, 15:12:32 pm »
Połykanie powietrza tak jak u ludzi, którzy np. jedzą szybko i zachłannie. Pochłanianie jedzenia, pozniej beknięcie... wiadomo o co chodzi. Uszak pijąc wodę połyka powietrze, ale raczej jest tego minimalna ilość, tutaj raczej chodzi o "chlupanie" w żołądku :mhihi: nagle coś trafia, brzusio rozszerza się, słychac jak to wszystko idzie sobie dalej :) przynajmniej tak to wynika  zmoich obserwacji :D

Offline Biszkopcik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 401
  • Płeć: Kobieta
Odp: Picie moczu - co to znaczy?
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 24, 2010, 02:40:51 am »
A może królik pije tak szybko wodę (że aż siorbie), bo ma rzadki dostęp do wody z miseczki..? Może takie picie sprawia mu frajdę?
Gdyby miał na co dzień wodę w misce, to pewnie byłby przyzwyczajony i już by tak łapczywie nie pił, a burczenie w brzuszku by się skończyło...

Tylko gdybam...

Szczerze mówiąc jestem trochę zdziwiona argumentem, że miska jest zła, bo już po 10 minutach woda jest w niej brudna... Nie sądzę żeby królik żyjący w naturze pił tylko nieskazitelnie czystą, źródlaną wodę, bo takiej wody już chyba nie ma na świecie.
A ja trzymam wodę dla królika poza klatką, bo czasem (rzadko) trafiał do niej żwirek kuwetkowy. Teraz gdy woda stoi obok klatki, ale z daleka od żwirków i innych sianek, to nie ma się czym zabrudzić. Dodam, że królik nie jest zamykany w klatce, więc ma ciągły dostęp do wody.

Offline lida1x

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 67
  • Płeć: Kobieta
Odp: Picie moczu - co to znaczy?
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 24, 2010, 11:04:52 am »
Mi nie brzmi to na siorbanie.
Zrobiłam doświadczenie. Postawiłam miseczkę, poidełko też zostawiłam. Na początku rzuciła się na miseczkę i piła dosyć długo, później zaczęło się pchanie miseczki, woda się rozbujała, dookoła było mokro. Małej to za bardzo nie przeszkadzało żeby tam sobie usiąść. No ale przejdźmy dalej. Niedługo później w miseczce znalazło się sianko ( które jest w paśniku na drugi końcu klatki). Nie wyjęłam sianka żeby zobaczyć jak zareaguje miała. Dosyć długo (ok. 1,5h) mała nie piła zaglądając co jakiś czas do miseczki z wodą. Ostatecznie napiła się z poidełka.

Niby jakąś radość zauważyłam z picia z miseczki no ale czy to jest warte tego bałaganu ( królik mokry, kartonik i ręcznik na którym leży)? Tym bardziej że Moka naprawę nie ma problemu z piciem z poidełka.

Offline Biszkopcik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 401
  • Płeć: Kobieta
Odp: Picie moczu - co to znaczy?
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 24, 2010, 11:14:24 am »
Niby jakąś radość zauważyłam z picia z miseczki no ale czy to jest warte tego bałaganu ( królik mokry, kartonik i ręcznik na którym leży)? Tym bardziej że Moka naprawę nie ma problemu z piciem z poidełka.

A to już Twoja decyzja czy będziesz w ten sposób "uszczęśliwiać" królika :) Pisałaś wcześniej, że on lubi pić własny mocz. Myślę, że mniej bałaganu jest z rozlaną wodą niż z siuśkami np. na podłodze.
Na razie mała może rozlewać, bo nie nauczyła się jeszcze dobrych manier przy miseczce :) , ale ja widzę po moim Tuptusiu, że królisie są bardzo mądre i szybko się uczą.
Możliwe też, że to jest głównie dla niej taka królikowa zabawa i dlatego reaguje tak entuzjastycznie :)

Offline Fallen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1158
Odp: Picie moczu - co to znaczy?
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 07, 2010, 19:15:50 pm »
nie mogę edytować mojego bezsensownego postu, bo zbyt dużo tu leżał . no ale mniejsza o to . Tamten post był z błędami i bezsensowny . Chciałam tylko powiedzieć, że my też słyszymy jak połykamy picie , więc ni twierdze , że to coś poważnego. Caprii tak ma i zapewne połowa królików 'zajerestrowanych' na tym forum .

Offline AgaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 329
  • Płeć: Kobieta
Odp: Picie moczu - co to znaczy?
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 02, 2011, 01:41:06 am »
Nie sądzę, by picie moczu było uzależnione od poidełka. Monk ma miseczkę, a zawsze po wysiusianiu się, odwraca, wącha mocz i trochę go wypija..

Jagusia

  • Gość
Odp: Picie moczu - co to znaczy?
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 11, 2011, 19:02:04 pm »
Odświeżam temat, bo u mnie dzisiaj w nocy było jeszcze dziwniej. Koniczyna dorwała się do nocnika mojego synka... Pierwszy raz zaobserwowałam takie zachowanie.

Offline katja

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Płeć: Kobieta
Odp: Picie moczu - co to znaczy?
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 22, 2011, 16:09:11 pm »
przebijcie to: młody sika do miseczki z czystą wodą, robi się żółta/pomarańczowa/cokolwiek, po doprawieniu odwraca się i zaczyna pić. nie nadążam z wymienianiem, bo co wymienię, to zapaskudzi -_-.
czegoś mu brakuje?

Offline Biszkopcik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 401
  • Płeć: Kobieta
Odp: Picie moczu - co to znaczy?
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 23, 2011, 17:12:43 pm »
przebijcie to: młody sika do miseczki z czystą wodą, robi się żółta/pomarańczowa/cokolwiek, po doprawieniu odwraca się i zaczyna pić. nie nadążam z wymienianiem, bo co wymienię, to zapaskudzi -_-.
czegoś mu brakuje?
To może spróbuj mu dać 2 miseczki z wodą. Może będzie sikał tylko do jednej :)
Ja bym tam mu nie broniła picia moczu - jak ma taką potrzebę, to niech się nacieszy :)

k_a_s_i_a

  • Gość
Odp: Picie moczu - co to znaczy?
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 25, 2011, 18:10:15 pm »
Piszę tutaj, bo mam podobny problem. Podobny, bo nie dotyczy moczu. Przyuważyłam że mój króliczek zjada czasem bobki. Raz jak narobił mi na łóżku i mówiłam mu że nie wolno i źle zrobił - to pośpiesznie zjadł; innym razem jak zrobił poza kuwetą w klatce - też zaczął zjadać.
Czy to jest jakiś objaw? Czegoś mu brakuje? Może wiecie o co chodzi?

Offline dorkas

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 169
  • Płeć: Kobieta
Odp: Picie moczu - co to znaczy?
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 25, 2011, 18:42:47 pm »
mój Bluel też tak czasem robi (tzn. zjada bobki) i też nie wiem o co biega :icon_confused

Offline widelko

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 561
  • Płeć: Kobieta
Odp: Picie moczu - co to znaczy?
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 25, 2011, 18:47:04 pm »
Jakie bobki? Twarde były? Króliki zjadają tzw. kał nocny (co wcale nie znaczy, że j est on tylko wydalany nocą), ponieważ jest on bogaty w białko, witaminy, mikroelementy ...  Taki kał jest miękki w postaci "grona".
.: zezwierzęconego nie boli człowieczeństwo :.
Galeria Sałatki i Gerarda - http://forum.kroliki.net/index.php?topic=7100.0
Specyfika hodowli królików miniaturowych http://forum.kroliki.net/index.php?topic=11209.new#new
http://widelko.500px.com/ - moja galeria zdjęć
Zapraszam wszystkich właścicieli psów i kotów z Żywca i okolic www.groomer-zywiec.cba.pl

k_a_s_i_a

  • Gość
Odp: Picie moczu - co to znaczy?
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 25, 2011, 18:52:58 pm »
możliwe że to o to chodzi. taki był na łóżku:) a co do tych w klatce to nie przyjrzałam się. Dziękuję...

Offline dorkas

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 169
  • Płeć: Kobieta
Odp: Picie moczu - co to znaczy?
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 25, 2011, 19:02:50 pm »
Jakie bobki? Twarde były? Króliki zjadają tzw. kał nocny (co wcale nie znaczy, że j est on tylko wydalany nocą), ponieważ jest on bogaty w białko, witaminy, mikroelementy ...  Taki kał jest miękki w postaci "grona".

u mojego Bluela to nie ceko, bobki twarde. dziś zrobił dwa ceko i nie zjadł

Offline widelko

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 561
  • Płeć: Kobieta
Odp: Picie moczu - co to znaczy?
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 25, 2011, 19:09:57 pm »
dorkas, nie wydaje mi się, żeby zjedzenie bobka było czymś groźnym (dużo ich zjada?)
Jeżeli nie zjada ceko, to musisz ograniczyć warzywa.
.: zezwierzęconego nie boli człowieczeństwo :.
Galeria Sałatki i Gerarda - http://forum.kroliki.net/index.php?topic=7100.0
Specyfika hodowli królików miniaturowych http://forum.kroliki.net/index.php?topic=11209.new#new
http://widelko.500px.com/ - moja galeria zdjęć
Zapraszam wszystkich właścicieli psów i kotów z Żywca i okolic www.groomer-zywiec.cba.pl

Offline dorkas

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 169
  • Płeć: Kobieta
Odp: Picie moczu - co to znaczy?
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 25, 2011, 19:16:20 pm »
Jeżeli nie zjada ceko, to musisz ograniczyć warzywa.


Bluel naprawdę je mało warzyw, właściwie od dwóch dni ma wprowadzone, po przerwie

Offline Kamulka84

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4093
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Koszalin
  • Moje króliki: Natka
  • Za TM: Niuguś, Chrumek, Zgodzia, Niuchenek vel Heniek
Odp: Picie moczu - co to znaczy?
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 25, 2011, 22:08:50 pm »
Zgodzi zdarza się wypic swoje siuśki tylko jak się zsika na łóżko. I za pierwszym razem to prawie udławiłam się ze śmiechu, bo zsikała się na pościel, ja krzyknełam, że nie wolno, a ona pospiesznie rzuciła sie do wypijania siuśków, jakby chciała zatrzec ślady przestepstwa i miała nadzieję, że jeszcze nie zauwazyłam.  :hahaha
Bobki tez zjada, ale tylko jak jest akurat poza kuwetą - widocznie nie chce sie jej tam podejśc. Zawsze tak robiła. Przynajmniej nie musze sprzątac  :D Ceko zjada całe.

Generalnie wszedzie czytałam, że jak królas nie zjada ceko, to znaczy że ma za bardzo kaloryczny pokarm i ceko już nie ptrzebuje. Jeżeli taka sytuacja zdarzyła się sporadycznie, to chyba jeszcze nic groźnego, ale jak nie je ceko regularnie, to już trzeba powaznie pomyślec o jego diecie.
Zgodzia była z nami 5 lat 8 miesięcy 2 tygodnie i 6 dni
Heniu był z nami 7 lat 3 miesiące 2 tygodnie i 2 dni
[/url]

Zapraszamy http://forum.kroliki.net/index.php?topic=11135.new#new