Autor Wątek: Czy 3-miesięczny królik moze jeść świeżą trawę??  (Przeczytany 8753 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

margarita

  • Gość
Czy 3-miesięczny królik moze jeść świeżą trawę??
« dnia: Lipiec 24, 2006, 13:34:16 pm »
Witam. parę dni temu kupiłam sobie króliczka:) To mój pierwszy królik.W sklepie sprzedawca powiedzial, ze królik ma 3 miesiące. Sporo już czytałam o króliczkach najważniejszych rzeczy, także na tym forum i dzięki artykółom dowiedziałam się wielu rzeczy - np, że siano ani trociny nie sa odpowiednie na sciółke do klatki, albo tez, że mieszanki tak szeroko dostępne w sklepach zoologicznych  nie są odpowiednim pokarmem. Wiem, że młody króliczek ma mnieć nieograniczony dostęp do wody , granulatu i sianka a w trakcie jego rozwoju należy wprowadzać mu warzywa i owoce do diety. W związku z tym mam pytanie - czytałam, że 3 miesięcznemu króliczkowi można już wprowadzać stopniowo warzywa, ale czy może on jeść świeżą trawę??? Bardzo proszę o odpowiedz.Pozdrawiam

Bastila

  • Gość
Czy 3-miesięczny królik moze jeść świeżą trawę??
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 24, 2006, 17:11:44 pm »
Tak, moga one jeść świeżą trawę. Jeśli zaś chodzi o granulat, to kiedy król skończy 8 miesięcy należy mu go ograniczyć do np. 2 łyżek stołowych dziennie.

nika

  • Gość
Czy 3-miesięczny królik moze jeść świeżą trawę??
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 24, 2006, 21:53:23 pm »
Ale świeża trawa to raczej nie jest trawa z żadnego warszawskiego trawnika, chyba że masz własny ogród i to gdzieś na uboczu

Hania

  • Gość
Czy 3-miesięczny królik moze jeść świeżą trawę??
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 25, 2006, 17:20:12 pm »
trzymiesieczny kroliczek tak na prawde moze juz jesc wszystko, co dorosly krolik, oczywiscie zaczynamy podawac w malych ilosciach. ciesze sie, ze przybywa odpowiedzialnych wlascicieli, ktorzy przed kupnem uszatka dowiaduja sie, co trzeba mu zapewnic;)

anUSZka

  • Gość
Czy 3-miesięczny królik moze jeść świeżą trawę??
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 26, 2006, 21:10:13 pm »
Poczekaj przynajmniej tydzien od wziecia krolika z podawaniem mu jakichkolwiek nowych pokarmow, po tym czasie mozesz powoli wprowadzac trawke, zacznij od kilku zdziebel dziennie.

Aleksander

  • Gość
Czy 3-miesięczny królik moze jeść świeżą trawę??
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 03, 2006, 12:57:48 pm »
Musisz mieć pewność że trawa nie jest nawożona, mogłaby zaszkodzić uszatkowi !!