Autor Wątek: Zgrzytanie ząbkami chroba czy zadowolenie?  (Przeczytany 3253 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

nikitach12346

  • Gość
Zgrzytanie ząbkami chroba czy zadowolenie?
« dnia: Czerwiec 29, 2007, 11:21:25 am »
witam!
Prosze o rade bo juz sama nie wie mco sie dzieje! Moj króliś cichutko zgrzyta zabkami, kiedy SAM lezy lub siedzi zwiniety w kulke:( Przy tym nie zauważyłam żadnych innych objawow. Ma normalne bobki, normalnie je i pije, jest pełen życia, biega, skacze! Brzuszek też ma mięciutki! Rodzice mówia że tylko mi sie tak wydaje ze cos Zuzi jest, bo jestem przewrażliwiona po chorobie poprzedniego uszatka! Prosze o rade!:)

Linka

  • Gość
Zgrzytanie ząbkami chroba czy zadowolenie?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 29, 2007, 11:42:55 am »
Jeśli nic mu nie jest (bobki, jedzenie) to pewnie zadowolenie, odpoczynek. Obserwuj Zuzie.

anka1388

  • Gość
Zgrzytanie ząbkami chroba czy zadowolenie?
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 18, 2007, 23:26:57 pm »
Dzisiaj (przed chwila) zauwazylam jak Duszek siedzial na transporterze (czesto tam wskakuje) i zgrzytal zabkami... wygladalo to tak jakby cos jadl(ale nie mial co)  i przezuwal albo zgrzytal zabkami...
Co to moze oznaczac?

Offline cytryna27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 337
  • Płeć: Kobieta
Zgrzytanie ząbkami chroba czy zadowolenie?
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 20, 2007, 14:49:23 pm »
Nie martwiłabym się zbytnio jesli królik się zachowuje normalnie, tzn. je, bryka. Mój Kuki też czasem zgrzyta zębami, najczęsciej jak go "niuniam", bo bardzo lubi być głaskany (ale tylko na podłodze) a najbardziej zgrzyta jak go czeszę, aż się sam podstawia i wypręża. Niestety lubi być czesany tylko na głowie, na tym mostku między oczami, jak próbuję go wyczesać na tyłeczku albo na grzbiecie zaraz zwiewa.
W razie czego obejrzyj króliczkowi zęby, może trzeba by było mu je trochę przyciąć. Ale to zgrzytanie to raczej objaw zadowolenia.

Marcia157

  • Gość
Zgrzytanie ząbkami chroba czy zadowolenie?
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 20, 2007, 17:35:53 pm »
Jestem za zdaniem  
cytryna27  króliczek może się cieszy lub swoim zgrzytaniem na zębach próbuje ci powiedzieć że jest zadowolony i jest mu dobrze :):)


PS.Pozdro dla królisia :):)

andziula

  • Gość
Zgrzytanie ząbkami chroba czy zadowolenie?
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 24, 2007, 12:11:51 pm »
Faktycznie nie sądzę żebys miała się czym martwić. Pewnie jest zadowolony i stara Ci sie to pokazać.
Jesli nie ma żadnych niepokojących objawów to nie martw sie na zapas  :lol