Autor Wątek: Mój króliczek choruje-pomocy  (Przeczytany 4524 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mona

  • Gość
Mój króliczek choruje-pomocy
« dnia: Lipiec 06, 2006, 13:31:14 pm »
;(  :(  :buu

Offline kapi

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 1432
    • http://www.kapiszonek.prv.pl
Mój króliczek choruje-pomocy
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 06, 2006, 13:51:21 pm »
czy miał jakiś uraz mechaniczny? spadł skądś?
czy ostatnio stracił na wadze?
czy zauważyłaś żeby np. siedział na swoim moczu?

opisz jaką ma diete i oczywiście szybciutko do weterynarza musi być dokładnie obejrzany i musi dostać coś przeciwbólowego.
Każdy ma takiego królika na jakiego sobie zasłużył ;-)  
spk@kroliki.net

mona

  • Gość
Mój króliczek choruje-pomocy
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 06, 2006, 19:50:46 pm »
Cytat: "kapi"
czy miał jakiś uraz mechaniczny? spadł skądś?
czy ostatnio stracił na wadze?
czy zauważyłaś żeby np. siedział na swoim moczu?

opisz jaką ma diete i oczywiście szybciutko do weterynarza musi być dokładnie obejrzany i musi dostać coś przeciwbólowego.


witam
Mój 7 tygodniowy króliczek miniaturka 2 dni temu zachorował na porażenie tylnich kończyn-porusza sie cały czas za pomocą przednich łap ciągnąc za sobą tyłek wraz z łapami tylnymi.Musze wspomniec ze króliczek w ten sam dzien co zachorował jechał ze mna w samochodzie i najprawdopodobniej bylo mu w nim za gorąco i to wpłyneło na jego stan zdrowia.
Czy to normale zeby on nie spał zarówno w nocy jak i w dzień cały czas za pomocą naprzednich łap (chodzi po mieszkaniu) , jak byl zdrów to prawie cały czas powsiecał na drzemce.Byłam ze zwierzakiem u weterynarza i mam mu podawać przez 10 dni antyboityk(mieszankę kilku lekarstw-z przykroscia stwierdzam  ze nie znam nazw  ) w strzykawkach (do mięsniowo).
co do diety króliczek dostaje codziennie świerzą wode (tylko nie wiem czy mam podawać przegotowana czy z prosto  kranu,ziarnka zbóż,sianko i ostatnio zjadł cała kolbe musli(po raz pierwszy w jego życiu- przed dzien choroby))
a i jescze co do moczu i kału -co do moczu to musze zaobserwowac a musze powiedziac ze zwierzak ma rozwolnienie i brudne okolice odbytu -a sam nie jest w stanie sie myc ,czy am go codziennie rano i wieczorem myc -jak tak to prosze mi powiedziec w jaki sposób.

gdyby były jeszcze jakies pytania chetnie odpowiem


z góry dzieękuje za porady
pozdrawiam

Offline kapi

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 1432
    • http://www.kapiszonek.prv.pl
Mój króliczek choruje-pomocy
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 06, 2006, 21:43:25 pm »
taki młody króliczek i taki chory  :(

podajesz mu lakcid? koniecznie do pyszczka ochronnie przy antybiotyku, pół godziny przed albo po. To działa osłonowo i pomaga wyleczyć biegunkę.

jeśli ma biegunkę to nie podawaj tylko żadnej zieleniny - tylko suche jedzenie.

sprawdz nazwę tego antybiotyku.
Każdy ma takiego królika na jakiego sobie zasłużył ;-)  
spk@kroliki.net

bonnie_blue

  • Gość
Mój króliczek choruje-pomocy
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 06, 2006, 21:48:39 pm »
Nie dawaj mu kolb, ziarenek. Narazie moze sianko i wode przegotowana (ta kupka to moze nie byc biegunka tylko cekotrofki). Pupke myj mokra gabeczka (krolik gdy jest brudny czuje sie niekomfortowo i moze miec odparzenia). Radze Ci na zastrzyki jezdzic do weta bo przy okazji sprawdzi jak sie trzyma maluszek.
Nire stety nie moge wiecej pomoc. Musis poczekac na odpowiedz kogos bardziej doswiadczonego.
Trzymamy kciuki za maluszka :)
P.S. Czy krolis robi tez normalne bobki?

Ooo. Kapi juz odpowiedziala :)

tepe

  • Gość
Mój króliczek choruje-pomocy
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 07, 2006, 07:38:48 am »
pupę możesz myć także pod kranem z ciepłą (nie gorącą!) wodą , tylko brudne miejsce, bezpiecznie go trzymając w swoich ramionach tzn. zabezpieczając jego kręgosłup przed wygięciem, blisko siebie. Ponieważ futerko królicze długo schnie, żeby uniknąć odparzeń musisz dobrze osuszyć umyte miejsce chłonnym ręczniczkiem, można też podsuszyć suszarką do włosów jeśli ta suszarka nie jest b. hałaśliwa i mały nie boi się jej - przy takim podsuszaniu koniecznie trzymaj rękę pomiędzy skórą króliczka a suszarką żeby kontrolować temperaturę i nie poparzyć delikatnej skórki.
dobrze że się porusza, zwracaj uwagę na to czy nie obciera sobie swoich łapek ciągnąc je za sobą
Mam nadzieję, że leki zadziałają i wszystko się cofnie. Pilnuj żeby jadł i pił i zwróć uwagę na to czy robi siusiu i czy się przy tym nie moczy, bo to też grozi odparzeniami. Zdrówka!

Offline bea i tomek

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 290
Mój króliczek choruje-pomocy
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 07, 2006, 11:01:01 am »
jest bardzo dobry lek na brzuszek , probiotyk, jest drogi - ok.50 zł, ale warto zainwestować. Nie chcę nic mówić, ale takie objawy miał Rumburak. Najpierw kicał, a potem paraliż tylnych łapek i rozwolnienie. Dobrze,że bierze antybiotyk. Trzymam za malucha kciuki, niech wraca do zdrówka.
Tak na marginesie, zbyt młode króliki są sprzedawane :(

mona

  • Gość
Mój króliczek choruje-pomocy
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 10, 2006, 00:26:06 am »
przepraszam ze tak dlugo sie nieodzywałam ale komp mi siadł :(
teraz kozystam z dobroci mojego kolegi :)  mam dokładnie 5 minut :DD

dziekuje wam wszystkim za porady bardzo sie przydają  :przytul
króliczek  sie troszke lepiej czuje ale trzeba jeszcze poczekac na dalsze efekty rehabilitacji i serii zastrzyków :)
teraz :dookola:  i :blaga:  BOGA io zdrowie dla mojej źabki

tepe

  • Gość
Mój króliczek choruje-pomocy
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 10, 2006, 07:24:56 am »
Trzymamy mocno kciuki za Żabcię żeby całkowicie wyzdrowiała

Balb

  • Gość
Mój króliczek choruje-pomocy
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 10, 2006, 10:09:42 am »
Moje Miećka i Kasia trzymają za małego kciuki :-)