Autor Wątek: Królik Dom Nature (Cuni Indoor Nature)  (Przeczytany 4993 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kasiekxxx

  • Gość
Królik Dom Nature (Cuni Indoor Nature)
« dnia: Czerwiec 13, 2006, 19:38:14 pm »
Co sadzicie o tym pokarmie dla królika?
prosze o szybką odpowiedz:)

Bastila

  • Gość
Królik Dom Nature (Cuni Indoor Nature)
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 14, 2006, 22:15:47 pm »
Ten pokarm ma ponad 6% wapnia. To jest o SZEŚĆ RAZY ZA DUŻA DAWKA. Nie polecam tego jedzenie. Z firmy Verse-Laga to tylko granulat Duo Cuni.

Bastila

  • Gość
Królik Dom Nature (Cuni Indoor Nature)
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 14, 2006, 22:16:34 pm »
Poza tym Cuni Indoor Nature ma i tak 3% tłuszczu, także kalorycznośc wcale nie jest obniżona. A zapach króliczego moczu bardzo dobrze pochłania żwirek np. Pigwa:)

elodi

  • Gość
Królik Dom Nature (Cuni Indoor Nature)
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 15, 2006, 18:16:04 pm »
Mój królik też je i uwielbia Cuni Indoor Nature. Nie jest to najlepsza dieta dla królików. Wiadomo, że najlepszy jest granulat. I przyznaję, że będę próbować go przestawić na Duo Cuni.

Chcę jednak skorygować poprzednią wypowiedź.
Cuni Indoor zawiera 1% WAPNIA, tak jest przynajmniej napisane na opakowaniu i ma dużą jak na mieszankę zawartość błonnika, bo aż 15,5%.

OK przestawiajmy nasze króliki na granulat, ale nie wprowadzajmy forumowiczów w błąd

Bastila

  • Gość

Bastila

  • Gość
Królik Dom Nature (Cuni Indoor Nature)
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 15, 2006, 19:03:20 pm »
Chyba, że błąd zrobili... Ja raz kupiłam tą mieszankę Miśce, ale ona nie zjadała wszystkiego, więc odstawiłam ją i przestawiłam na Duo Cuni... Cóż... no i własnie jak zobaczyłam, że ten pokarm ma tyle wapnia, to też było bodźcem do tego, żeby zmienić jej pokarm. Teraz kupuję Duo Cuni i Alexa, a oba króle sa zadowolone.

elodi

  • Gość
Królik Dom Nature (Cuni Indoor Nature)
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 15, 2006, 21:37:22 pm »
Bastila, tak zrobili błąd, źle przetłumaczyli.
Przyznam, że się zdenerwowałam jak przeczytałam Twojego pierwszego posta. W pierwszym odruchu uwierzyłam w te 6%. Coś mi się jednak nie zgadzało, bo nie mogłam uwierzyć, że faszeruję własnego królika wapniem. Sprawdziłam więc na opakowaniu. Rzeczywiście są błędy w polskim tłumaczeniu. Zakładam jednak, że w Belgii znają język francuski (jeden z języków urzędowych) no i, że znają angielski lepiej niż polski. A po francusku i po angielsku napisali, że JEST 1% WAPNIA.
Potem pozwoliłam sobie napisać na forum zakładając, że inni, podobnie jak ja też mogli uwierzyć w te 6%.
Pozdrawiam i trzymajcie kciuki, żeby mój królik przekonał się w końcu do granulatu.

Bastila

  • Gość
Królik Dom Nature (Cuni Indoor Nature)
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 15, 2006, 23:23:25 pm »
Ja byłam przekonana, że ten pokarm ma 6 % wapnia, ponieważ jakieś inne mieszanki z tej firmy miały niby 6% wapnia.  Np. ten pokarm Cuni Nature, też ma 6,5% wapnia  :oh:  A jak weszłam na inną stronę, to było podane, że jest 1%  :/
Jak ja przeczytałam, że Cuni Indoor ma tyle wapnia, to aż zbledlam i resztę pokarmu wywaliłam, a opakowania to już dawno nie miałam po tym i trzymałam jedzenie w pojemniku plastikowym, więc nie miałam jak porownać z tym, co pisza na opakowaniu a tym co jest w internecie.
Przyznaję, mea culpa, powinnam dokładniej sprawdzać źródła informacji  :blaga:

elodi

  • Gość
Królik Dom Nature (Cuni Indoor Nature)
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 16, 2006, 00:47:17 am »
Weszłam z ciekawości na stronę Versele-Laga, żeby ostatecznie dowiedzieć się jak to jest z tą zawartością wapnia w pokarmach Cuni.

Oto co znalazłam:
             Cuni Duo                  
Wapń         1,5%                          
Tłuszcze     3,5%                            
Błonnik     21%                      

Cuni Indoor Nature
Wapń         1%
Tłuszcze     3%
Błonnik     15,5%

Cuni Nature
Wapń         1,1%
Tłuszcze     3,5%
Błonnik     15%

kasiekxxx

  • Gość
Królik Dom Nature (Cuni Indoor Nature)
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 24, 2006, 21:46:53 pm »
Przezuciłam się na Duo Cuni.Narazie kiepsko z jedzeniem, ale trzymam kciuki.

Nie na temat:Nier chcę zakładac nowego wtku, ale jak myślicie, czy króliki mogą jesc arbuza?

naomi19

  • Gość
Królik Dom Nature (Cuni Indoor Nature)
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 25, 2006, 00:26:57 am »
Ja nie wiem, czy mogą, ale kiedyś Bunia wskoczyła na półkę, myślałam, że dla niej nieosiągalną (dalej nie chce mi się wierzyć, że tam wskoczyła... i w ogóle JAK?), na której miałam, wyobraźcie sobie- ćwierć arbuza. Jak ktoś czytał o żarłoczności mojego królika, nie muszę tłumaczyć co z niego zostało. Jak wróciłam z pracy i to zobaczyłam (zjadła też dużo skórki) to byłam przerażona! Od razu kontrola brzuszka, no i był ogromny, w końcu nie ma co się dziwić, przecież tyle tego zeżarła, ale nie było żadnych sensacji żołądkowych, wszystko było jak najbardziej w porządku. Ja osobiście nie polecam, po pierwsze dlatego,  że ma pestki, po drugie, że jest słodki. Wiem, że króliki moga jeśc melona, w sumie to podobne, ale tylko w ilościach niewielkich.