Autor Wątek: PROBLEM Z SIANEM  (Przeczytany 3245 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

katha

  • Gość
PROBLEM Z SIANEM
« dnia: Czerwiec 25, 2006, 16:16:11 pm »
ZAUWAZYLAM U MOJEGO KROLIKA ZE NIE ZJADA MIĘKKICH BOBKÓW SĄ ONE UNORMOWANE W SZYSZECZKI I NIE ŁADNIE PACHNĄ CZY PRZYCZYNĄ MOŻE BYĆ PODAWANE SIANO? BO NIC INNEGO NIE PRZYCHODZI MI DO GŁOWY OSTATNIO ZMIENILAM MU MIESZANKE NA GRANULAT ALE WSZYSTKO BYLO W PORZĄDKU DOPIERO TERAZ Z TYM SIANEM SAMA JUZ NIE WIEM. PROSZE O RADĘ

Hania

  • Gość
PROBLEM Z SIANEM
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 25, 2006, 21:20:52 pm »
prawdopodobnie kroliczek ma jakis problemy z trawieniem. te bobki to odchody nocne, Ktore powinny byc przez niego zjadane. skoro przestawilas malego na granulat, to nie wiem, z jakiego powodu moze sie tak dziac, ale na pewno nie od siana!
a kolb, dropsow itp. nie dostaje?

Mya

  • Gość
PROBLEM Z SIANEM
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 25, 2006, 21:50:24 pm »
Miekkie kupy moga byc wynikiem zbyt kalorycznej diety. Tak jak pisala Hania, moze krolis dostaje kolby, mieszanki, czyli taki kroliczy fast food? W jakim wieku jest kroliczek? No i jakie ilosci tego granulatu dajesz? Bo sianko z pewnoscia nie szkodzi zdrowiu uszatka, im wiecej go je, tym lepiej :)

katha

  • Gość
PROBLEM Z SIANEM
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 26, 2006, 07:47:38 am »
Zenus nie jada kolb i drobsow krolik ma ok roku dwoch tak powiedziala pani weterynarz bo dostalam go od pewnej rodziny co sie jej juz kroliczek znudzil i trzeba go nauczyc jesc od początku bo on tylko jadł mieszanki, a żeby dać coś królikowi zielonego to nie on nawet siano jadał rzadko, więc może to przez to te kłopoty. ale wiecie dałam mu wczoraj starego siana i te kupy przeszły juz sama nie wiem

Katasza

  • Gość
PROBLEM Z SIANEM
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 26, 2006, 07:59:38 am »
moze kupilas siano nie najlepszej jakosci. niestety czasem zdarza sie wilgotne i moze plesniec i gnic. nie mam pojecia jakie jest dobre siano w Polsce, tu musi ktos inny powiedziec. i jeszcze jedno. skoro kroliczek byl na zlej diecie tak dlugi czas, to naprawde powoli musisz go przestawiac. najwyzej jedno warzywo na tydzien, a granulat jak? tak odrazu mu podalas?

katha

  • Gość
PROBLEM Z SIANEM
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 26, 2006, 08:07:42 am »
nie dawalam  mu po troszeczku a raczej ociupince bo sie naczytalam jak powolutku mu trzeba dawac a siani wydaje mi sie ze bylo dobre bo nie sklepowe tylko moj wujek rolnik ma zwierzatka i im szykuje siano i nam dał te stare siano tez jest nie ze sklepu tylko od zaprzyjaźnionego rolnika tylko wiecie wygodniej od wujka niz u obcych sie prosic. moze to ten granulat bo wlasnie wyczytalam ze z animalsa nie sa najlepsze :( i być tu człowieku mądry jak na opakowaniu go tak zachwalają :( dawalam mu go naprawde po troszeczku i nic sie nie dzialo minely dwa tygodnie i juz chcialam mu dać coś zielonego ale teraz to chyba poczekam. dziś jak narazie kup nie ma zenuś już zdążył mnie obudzić :) i pokicać po mnie tylko co ja mam dac mu jeść żeby wszystko było ok :(