Autor Wątek: Powazne choroby mojego krolika  (Przeczytany 3868 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mike1979

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: chichester
Powazne choroby mojego krolika
« dnia: Maj 19, 2015, 16:44:20 pm »
Pomoc pilnie potrzeba. Mieszkam w UK jestem posiadaczem krolika miniaturki typu Lop. Od 3 tygodni walcze z infekcja jego oczu. Teraz otrzymuje drugi antybiotyk w zelu o nazwie Clinagel-vet. Oczywiscie pod powieka w kaciku widac bylo biala jak mleko wydzieline.Weterynarz mowi ze to moze byc od zebow. Tylko ze on zlapal to jak zaczalem brac go na zewnatrz na trawke. Drugi antybiotyk koncze a jemu oczka lzawia i zaczerwienione ma. Drugi problem pojawil sie na jego palecu u tylnej lapki spuchl zrobil sie czerwony pazurek mu odpadl. Weterynarz powiedzial ze to albo infekcja kosci albo nowotwor ponoc z tego palca jego kosc wystaje,Faktycznie ma cos tam ciemnego. Weterynarz powiedzial ze grozi mu amputacja palca jesli infekcja jesli nowotwor to amputacja nie gwarantuje ze wyzdrowieje. Pilnie prosze o rade.Dzieki

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: Powazne choroby mojego krolika
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 19, 2015, 19:25:30 pm »
Coooo? Coooo to za wet? Zmien go przede wszystkim
RTG uszkodzonej lapy, antybiotyki i sprawdzenia droznosci kanalikow lzowych/rtg czaszki- od tego bym zaczela.
Pierwszy raz slysze, zeby wyrwany pazur oznaczal nowotwor. To czarne, to pewnie martwica.
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Powazne choroby mojego krolika
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 19, 2015, 20:36:28 pm »
Boże co za vet !! Ale tutaj u nas w Buxton też tacy są i gdyby nie moja lub męża wiedza Niusia która przeżyła 7 i pół roku żyła by tylko 4 :/
mike1979 skąd jesteś w Uk (podaj mi post code) i nazwę kliniki weterynaryjnej ? Zobaczymy może znajdę innego weterynarza godnego polecenia.

Offline mike1979

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: chichester
Odp: Powazne choroby mojego krolika
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 19, 2015, 20:55:53 pm »
To czarne na palcu to wyglada jak kosc lub pazur ale nie wiem dokladnie czy on ma racje.Zastanawia mnie to czy fizycznie jest mozliwe by kosc mu wystawala(ok2-3mm) i mogl funkcjonowac.Na ten palec dostal antybiotyk Baytril 10%.Zaznaczam ze normalnie sie porusza.Na amputacje sie nie godze.Narazie to martwia mnie oczy jego w piatek ide i poprosze o skan.Mieszkam w Chichester i poszedlem do Vets4Pets.

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Powazne choroby mojego krolika
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 19, 2015, 21:43:06 pm »
Możesz zrobić zdjęcie tego pazurka ?? Nasza Niusia miała taki przypadek że odpadł pazur i wystawał kikut ale wet nam powiedział że to już martwica,pazur nie odrosnie i nie zagraża to jej życiu ani nie spowoduje innych schorzeń.
Baytril spoko że dał bo to na infekcje dobre ale podawaj przy tym probiotyk jakiś ( o probiotykach dla królików znajdziesz info na forum).Teraz sprawa oka.Czy możesz zrobić zdjęcie tego oka ?? Bo ropa to już poważna sprawa i no i zrób ten skan to pozwoli zobaczyć czy jakieś paskudztwo się nie rozwija i musisz to kontrolować.
Co do Vets4Pets to nie znam ale zawsze myślałam że są ok widząc te ich kliniki wielkie niczym hotele w miastach Uk.Czekam na zdjęcia a w międzczasie poczytam na temat wetów dla królików Chichester.

Offline mike1979

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: chichester
Odp: Powazne choroby mojego krolika
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 19, 2015, 22:14:18 pm »
jak opanuje tojak sie tu wstawia to wstawie

« Ostatnia zmiana: Maj 19, 2015, 22:20:48 pm wysłana przez mike1979 »

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Powazne choroby mojego krolika
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 19, 2015, 22:19:40 pm »
Wyślij mi na email. monika-sz82@wp.pl

Offline mike1979

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: chichester
Odp: Powazne choroby mojego krolika
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 19, 2015, 22:24:27 pm »
Tak lepiej poszlo juz :)

dzieki

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Powazne choroby mojego krolika
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 19, 2015, 22:34:49 pm »
Wstawiam to zdjęcie:



Troszkę inaczej to wyglądało u naszej Niusi.Może coś ugryzło Twojego królika ?? Zadzwoń sobie jutro z rana do
Alpha Pet http://alphapet.co.uk/ i zapytaj czy jest możliwy appointment.Zrób scan czaszki i łapki.Przygotuj się finansowo bo to koszt w granicach 120 funtów.Co do tych wetów z Alpha Pet mają lepszą rekomendację ludzi niż Vets4Pets.Daj nam znać co i jak jutro.Trzymamy kciuki !!