Autor Wątek: Nowy lokator  (Przeczytany 4591 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ewe_lina89

  • Gość
Nowy lokator
« dnia: Czerwiec 11, 2006, 15:37:19 pm »
Od wczoraj jestem posiadaczką małego, 3-miesięcznego króliczka imieniem Tofik :) Jak narazie zamiast narożnej kuwety wstawiłam mu plastikowe pudełko po lodach, aby już powoli uczyć go czystości. Próbuję zaobserwować, gdzie króliś robi bobki. Porozrzucane są po cełej klatce, ale jest chyba jedno miejsce gdzie robi je najczęsciej. Czy mam przesunąć w to miejsce plastikowe pudełko (w którym często siedzi) czy może przerzucić trochę bobków do niego?

basia.dc

  • Gość
Nowy lokator
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 11, 2006, 17:52:17 pm »
Ja na twoim miejscu przeniosłabym te pudełko do miejsca, w którym najczęściej robi bobki. Oczywiście najważniejsze jest miejsce gdzie króliś sie załatwia i tam napewno należy włożyć kuwetę. Mój Kubuś swoje bobki rozrzuca po całej klatce  :oh:  (widocznie mu to nie przeszkadza, a ja już nie mam sił za każdym razem wrzucać je do kuwety), ale za to załatwia się tylko w jednym rogu i tam ma swoją kuwetę. :)

ewe_lina89

  • Gość
Nowy lokator
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 20, 2006, 12:16:25 pm »
Jednak gdy postawiłam pudełko i nasypałam tam żwirku to królis zgłupiał i zaczął sikać gdzie indziej. Jak go nauczyć, że ma to robić do tego pudełka, a nie na podłoge? On chyba nie lubi pudełek do sikania, woli sobie w nich pospać i mieć tam czyściutko :/

naomi19

  • Gość
Nowy lokator
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 20, 2006, 12:46:54 pm »
Na pudełku połóż jakąś szmatkę/ ręcznik, żeby miał mięciutko i przyjemnie :) . W pobliżu kuwety lub w niej na brzegu połóż świeże sianko. I przede wszystkim: bobki zrobione przez niego cały czas wrzucaj do kuwety. Jeśli załatwi się gdzies indziej- namocz husteczkę w siuśkach i wrzuć do rogu kuwety. Musisz być cierpliwa- nauka czystości może trwać długo w przypadku malucha.

Offline ziabak

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 743
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Nowy lokator
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 20, 2006, 16:44:43 pm »
Jeszcze jedno - pudełko na kuwetę musi być takiej wielkości by się królik mógł w nim swobodnie "rozkokosić" ;)

Qnia

  • Gość
Nowy lokator
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 02, 2007, 23:39:41 pm »
Moje króliczki bardzo szybko nauczyły sie załatwiać do kuwetki, praktycznie w ogóle nie musiałam ich uczyć. Zadziwiajace maluszki:]

Bella

  • Gość
Nowy lokator
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 24, 2009, 22:44:17 pm »
Fajnie masz Qnia, ja mojej nie mogę tego nauczyć  ;(  .

pulineczkaaa

  • Gość
Nowy lokator
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 25, 2009, 20:52:20 pm »
mój też robi do kuwetki w klatce (nauczenie  przyszło mi nawet łatwo, tam gdzie najczęściej siusiał wstawiłam kuwetkę narożną, a obok niej sianko dla zachęty ;) a jeśli chodzi o bobki to sam pojął) gorzej było poza klatką. Wskakiwał mi na narożnik i w kącie siusiał. W końcu nie wiedziałam co robić i położyłam kocyk w tym rogu, potem jeszcze na to kuwetke i Nunuś skumał o co chodzi. Teraz kocyk wraz z kuwetką zostały przeniesione na podłogę, a Nunuś ma zakaz wskakiwania na łóżko- zreszta narożnik teraz traktuje jako rzecz nie wartą zainteresowania  :jupi

Bella

  • Gość
Nowy lokator
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 25, 2009, 21:06:14 pm »
Moja Lili, też niestety załatwia się poza klatką :( . Jestem dopiero w trakcie nauki czystości.

Nuna

  • Gość
Nowy lokator
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 26, 2009, 09:52:11 am »
Lilly tak maja niestety ,trzeba bylo sie mnie poradzic w wyborze imienia  :P

karola

  • Gość
Nowy lokator
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 13, 2009, 17:34:14 pm »
Ja radziłambym wsadzić to pudełko na miejsce gdzie pupil składa odchody.U mnie niestety Basia kuwete uważa za łóżeczko,ale żwirek w innym kącie to dla niego toaleta.A i tak bobki są porozucanne po całej klatce.




Pozdrawiam serdecznie