Autor Wątek: Miękkie bobki tylko w nocy  (Przeczytany 14311 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ellessa

  • Administrator
  • **
  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 1831
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Francisz & Niusia
Odp: Miękkie bobki tylko w nocy
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 12, 2014, 17:29:22 pm »
Bobki nie były badane? Co to za wet w ogóle?  :hm:

Offline miniaturowaem

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7089
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Żory
  • Moje króliki: Perła , Szariczka, Promyk,Lila , Szyszunia,Murzynka , Fru
  • Pozostałe zwierzaki: kanarek -Kuba
Odp: Miękkie bobki tylko w nocy
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 12, 2014, 17:58:49 pm »
o zbadaniu bobków pisałam w swojej pierwszej wiadomości .. pierwsza strona ..

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Miękkie bobki tylko w nocy
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 12, 2014, 19:27:37 pm »
A olej parafinowy podała weterynarz i na jej polecenie podałam go też.

Cytat z Lecznicy Oaza:

"Olej parafinowy

Jest lekiem pierwszego rzutu przy leczeniu zatkań u psów i kotów. U królików jednak prawie nigdy go nie stosujemy. Dlaczego? Wróćmy do naszej kuli na słońcu. Jeżeli zalejemy ją olejem, to on obklei się dookoła niej. Jaki będzie tego skutek? Kula jest na tyle twarda, że raczej nie przejdzie przez jelita (mimo poślizgu), natomiast wnikanie do niej wody stanie się mocno utrudnione. Tak naprawdę olej utrudnia nam tylko zadanie.

Można pokusić się na zastosowanie oleju powiedzmy po 2-3 dniach leczenia, gdy królik jest już dobrze nawodniony. Zasada jest wówczas taka, aby zrobić to jeden, dwa razy. Nie należy tego ciągnąć przez kilka dni"

Polecam przeczytać cały artykuł:
http://lecznica-oaza.pl/artykuly/zatkanie-przewodu-pokarmowego-krolika/

Offline Buka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Luksusowa
  • Za TM: Doniu
Odp: Miękkie bobki tylko w nocy
« Odpowiedź #43 dnia: Listopad 12, 2014, 23:26:02 pm »
Do weterynarza trafiłam z nią w poniedziałek i to z powodu zmniejszenia ilości bobków, dlatego nie były badane. Jeszcze. Zresztą wet podejrzewa, że obecna sytuacja nie jest spowodowana ewentualną obecnością pasożytów, a raczej skonsumowaniem gumy... Więc na razie wstrzymujemy się z badaniem bobków. Jak będzie nadal bez zmian, to spróbujemy zrobić rtg lub pobranie krwi. Ale bobki i tak chcę zbadać, bo jestem w ciąży i chcę mieć pewność, że nie mam żadnych dodatkowych mieszkańców w domu. Dodam tylko, że w jednym z wielu zapewne domów tymczasowych Luksi również miała chwilę przytkania i także dostała od ówczesnego właściciela tymczasowego olej parafinowy, który również pomógł. Zatem proszę się na mnie nie rzucać. A weterynarzowi ufam, bo mojego poprzedniego królika wyprowadziła nie raz i to z poważnych kryzysów.
Aha i Luksi jest nawadniana za każdym razem u weta - to apropo artykułu.
« Ostatnia zmiana: Listopad 12, 2014, 23:30:24 pm wysłana przez Buka »

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Miękkie bobki tylko w nocy
« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 12, 2014, 23:33:29 pm »
Ej trzeba było odrazu pisać że jesteś w ciąży :)
Guma to kurde zastój się zrobił.Niusia kiedyś zjadła ręcznik i było to samo.To może poić i karmić na siłę  ją trzeba żeby to wydaliła ?

Offline ellessa

  • Administrator
  • **
  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 1831
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Francisz & Niusia
Odp: Miękkie bobki tylko w nocy
« Odpowiedź #45 dnia: Listopad 12, 2014, 23:53:24 pm »
Dużo tego zjadła? Co to w ogóle było konkretnie?

Offline Buka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Luksusowa
  • Za TM: Doniu
Odp: Miękkie bobki tylko w nocy
« Odpowiedź #46 dnia: Listopad 13, 2014, 02:01:29 am »
Tak jak pisałam na poprzedniej stronie - gumowa, elastyczna listwa przypodłogowa za łóżkiem... Do tego mogły dojść obgryzione rolki papierowe i mogła się zapchac. A zjadła konkretny kawał. Niestety, nie upilnowalam jej i mi z tym źle, ale nie jestem w stanie być przy niej cały czas.
Monika2415 - a pamiętasz co jej wtedy pomogło, jak się zapchala tym ręcznikiem? Mam nadzieję, że uszata da radę się tego pozbyć, choć stres jest. Odblokowuje się po oleju i siemieniu tylko, a tak to nie. Wet za każdym razem ją nawadnia, ja podaję siemię. Choć Luksi ma apetyt, to schudła. Dokarmianie na siłę i dopajanie jak najbardziej wskazane, bo nie pije, ale waleczna jest niesamowicie. Choć wiem, że w takich sytuacjach nie ma zmiłuj. Widzę też, że po przeciwbólowym jest bardziej żywotna, więc może ją to świństwo męczy...

Offline ellessa

  • Administrator
  • **
  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 1831
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Francisz & Niusia
Odp: Miękkie bobki tylko w nocy
« Odpowiedź #47 dnia: Listopad 13, 2014, 07:22:05 am »
a czy wet zrobiła jakieś badania? moim zdaniem usg/rtg byłoby tu niezbędne, chociażby żeby sprawdzić gdzie to cholerstwo jest i jakie ma rozmiary.. rozważałaś konsultacje z innym lekarzem?

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Miękkie bobki tylko w nocy
« Odpowiedź #48 dnia: Listopad 13, 2014, 14:37:27 pm »
Monika2415 - a pamiętasz co jej wtedy pomogło, jak się zapchala tym ręcznikiem?

Dostała wtedy Metokroplamid na przyspieszenie pracy jelit - raz w zastrzyku i na 5 dni w płynie do pysia 2 razy dziennie.I właśnie jakby to nie pomogło to wtedy rtg brzuszka,ale się poprawiło.

Offline asiol

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 966
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin, Poznań
  • Moje króliki: Jenis, Mundek
  • Pozostałe zwierzaki: koszatniczki, w P-niu pies i gekon
Odp: Miękkie bobki tylko w nocy
« Odpowiedź #49 dnia: Listopad 13, 2014, 15:45:47 pm »
Do jakiego weta chodzicie w Poznaniu? Bo przeoczyłam tę informację, albo nie pisałaś.

Offline Buka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Luksusowa
  • Za TM: Doniu
Odp: Miękkie bobki tylko w nocy
« Odpowiedź #50 dnia: Listopad 13, 2014, 17:21:28 pm »
Nie pisałam :) Do Żanety Sokołowskiej, na Lecha. Rozważałam konsultację z innym weterynarzem, ale Luksi ma się lepiej. Oczywiście, nie cieszę się na zapas, cały czas ją obserwuję i nadal podaję siemię. Olej mam odpuścić. Bardzo bym chciała, aby futrzak zaskoczył. Nie chcę jej więcej męczyć i stresować, bo sprawia wrażenie podczas np. karmienia strzykawka, że ma jakąś traume. Jak się wszystko uspokoi i wróci do sił, to zbadam bobki.