Autor Wątek: Króliczka nie chce wchodzić do swojej klatki :(  (Przeczytany 2566 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Bastila

  • Gość
Króliczka nie chce wchodzić do swojej klatki :(
« dnia: Maj 29, 2006, 14:50:32 pm »
Może zacznę od tego jak to się zaczęło...
Z racji tego, że Miśka była wielkim czyścioszkiem załatwiała się w kuwetach i mogła sobie po moim pokoju swobodnie kicać również w nocy i spać ze mną z łóżku. Przez 2-3 tygodnie było w porządku, nie brudziła nigdzie, za potrzeba szła do klatki. Tam też miała wodę, sianko i granulat. Po tym czyasie, kiedy wstałam rano, zobaczyłam plame na łózku. Miśka mi się zasikała na kołdrę :? , ale jeszcze tym razem uszło jej to na sucho, bo była to mała plamka, następnej nocy zowu biegała, ale tym razem przesadziła :? Od tamtego momentu zamykana zostawała na noc w klatce. Wtedy zaczęła szarpać drzwiczki i całą noc hałasować, a nad ranem okazywało się, że z kuwety nie skorzystała, wody się nie napiła, sianka praktycznie też nie ruszyla, a granulat porozrzucała po dnie klatki. PRzez ostatnie dwie noce nie zamykałam jej na noc i było w porządku, nie nabrudziła mi na łóżko, ale dalej nie chce iść do klatki. Weszła tylko, żeby sianka spbie podjeść, ale woda i granulat nie były ruszone. Co gorsza, w kuwecie nic nie było, żadnuch bobków ani niczego. Martwię się, że ona trzyma to wszystko i czeka, aż wszyscy wstaną, żeby mogła pobiec do drugiego pokoju i tam skorzystać z kuwety :cry:
Nie wiem, co mam zrobić, aby przekonać ją, że może bez strachu do klatki wskakiwać, że jak wskoczy do niej, to ja jej nie zamknę w niej i żeby znów zaczeła się tam w kuwecie załatwiać i normalnie jeść w klatce i pić.... :cry:

martusia7377

  • Gość
Króliczka nie chce wchodzić do swojej klatki :(
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 24, 2006, 18:41:16 pm »
Moim zdaniem to powinnaś wyjąć picie i jedzenie i postawić przed klatką, przecież musi jeść. Po jedzeniu będzie chciała do WC, więc albo wejdzie do katki, albo będziesz miała mokrą kołdre. Ona się poprostu boi wejść, bo myśli że ją zamkniesz...

martusia7377

  • Gość
Króliczka nie chce wchodzić do swojej klatki :(
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 24, 2006, 18:41:39 pm »
Moim zdaniem to powinnaś wyjąć picie i jedzenie i postawić przed klatką, przecież musi jeść. Po jedzeniu będzie chciała do WC, więc albo wejdzie do katki, albo będziesz miała mokrą kołdre. Ona się poprostu boi wejść, bo myśli że ją zamkniesz...