Autor Wątek: Krolik i czekolada  (Przeczytany 20149 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Albert8

  • Gość
Krolik i czekolada
« dnia: Maj 25, 2006, 00:43:30 am »
Nasz krolik najbardziej lubi czekolade. Kilka razy dziennie melduje sie w kuchni po swoja porcje drobno siekanej czekolady. Dla niej jest gotow pokonac dwa metry golej i sliskiej podlogi! Zebrze tak dlugo jak sie da, dopiero gdy zamiast czekiolady dostanie kawalek suchego wafelka zabiera sie i idzie.
Poza tym nie gardzi ogorkiem i pelargoniami.
A pije z miski.

dopisek administratora:

królikowi nie można podawać czekolady jest ona szkodliwa.

Katasza

  • Gość
Krolik i czekolada
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 25, 2006, 07:53:29 am »
matko jedyna, bic i patrzec czy rowno puchnie..... juz mi brak sily na tlumaczenie ze czekolada jest bardzo niebezpieczna dla krolika.

naomi19

  • Gość
Krolik i czekolada
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 25, 2006, 10:52:44 am »
Ja myślę, że tego posta napisał nasz KRET (gościu, z którym miałam "przyjemność"- chce adoptować króliki by je sprzedawać na mięsko dla węży) albo ktoś podobny. Nie warto się nim przejmować Katasza :-)
pozdrawiam
 no bo przecież pelargonie są trujące :D

Hania

  • Gość
Krolik i czekolada
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 25, 2006, 13:56:02 pm »
a skad wogole pomysl, zeby podawac krolikowi czekolade? :zdenerwowany

Albert8

  • Gość
Dlaczego tak pomstujecie?
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 25, 2006, 20:18:25 pm »
Odpowiem za moja mame ktora jest szefowa krolika.
Po pierwsze nie jestem Kretem i nie sprzedajemy krolika na mieso. Po drugie czekolada mu nie szkodzi bo sam po nia przychodzi. Niech mi ktos wytlumaczy dlaczego nasz krolik ma juz osiem lat i nie zdechl do tej pory na skutek zlej diety?

Sknerra

  • Gość
Krolik i czekolada
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 25, 2006, 22:13:34 pm »
Nie powinnaś się denerwować, choć sposób w jaki odpisali ci inni użytkownicy forum może wydawać ci się niegrzeczny . Osoby piszące na tym forum chcą nauczyć ludzi jak prawidłowo karmić króliki z pożytkiem dla ich zdrowia .Skoro trafiłaś na to forum nie powinnaś miec też problemu z trafieniem na strony gdzie opisana jest dieta królicza, a także wyszczególnione szkodliwe "smakołyki"
Tak jak u nas ludzi pewnych chorób na oko nie widac, tak tez może być u królików, a przecież chodzi o to ,żeby królik był zdrowy i odżywiał się tym co mu pomaga a nie szkodzi :)

Albert8

  • Gość
dieta
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 25, 2006, 22:29:24 pm »
Ona to moja mama ja jestem on:)
Spoko spoko, nie traktuje opini jako obrazliwych i spokojnie wyjasniam:)
A albert ma diete jak trzeba, a ze czasem wpadnie do kuchni po czekolade..

Sknerra

  • Gość
Krolik i czekolada
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 25, 2006, 22:56:26 pm »
oo a to przepraszam :) myślałam ,że Albert to tylko imię królika ;)

Albert8

  • Gość
Imie
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 26, 2006, 12:29:34 pm »
No tak albert to imie krolika tylko. Na czesc Einsteina, bo to madry bardzo krolik.

Szmiddtt

  • Gość
Krolik i czekolada
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 26, 2006, 20:22:10 pm »
A od jakiego czasu po urodzeniu może być dawana mu czekolada? Bo mój ma 4 miesiące. Nie zawsześnie, czy już mogę mu dawać troszkę czekolady (z jednego kawałka takie mniejsze kawałki)?

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Krolik i czekolada
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 26, 2006, 21:18:28 pm »
co Wy za głupoty piszecie !Kroliki NIE MOGA JESC CZEKOLADY!!!
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Sknerra

  • Gość
Krolik i czekolada
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 26, 2006, 22:19:06 pm »
przeczytaj uważnie wypowiedzi - jak wół "piszemy" ,że nie wolno  :]

Albert8

  • Gość
dieta
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 26, 2006, 23:38:07 pm »
No to niezle zamieszanie.j anikogo nie zachecam do karmienia i jak nie wolno to nawet odradzam. Ale albert od 6 lat dostaje i dalej pozostaje w swietnej kondycji. Moze dlatego ze jest szczesliwym krolikiem i klatki w zyciu nie zakosztowal, nie ma poidelka tylko miske, spi gdzie chce i ma do dyspozycji caly dom.

Goga

  • Gość
Krolik i czekolada
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 26, 2006, 23:51:07 pm »
Odradzmy tą czekolade królikom ponieważ może zaburzyć ona flore bakteryjną jelit (oczywiście nie przy każdym podaniu to się musi stać, ale takie ryzyko istnieje i jest spore) co w efekcie doprowadzi do wzdęć, ostrej biegunki itd. Niestety leczenie tego typu schorzeń nie zawsze jest zakończone sukcesem (pare przypadków śmierci króliczej z powodu biegunki było na tym forum opisywane) czekolada w dodatku jest kaloryczna, a wiele królików ma problem z nadwagą,
z tego powodu ta czekolada i inne ludzkie jedzenie sa na tym forum odradzane

Offline kapi

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 1432
    • http://www.kapiszonek.prv.pl
Krolik i czekolada
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 27, 2006, 01:04:54 am »
Zapraszam do lektury artykułu o szkodliwości podawania królikom czekolady:

http://www.uszata.com/eksplorer/dieta/czekolada.html
Każdy ma takiego królika na jakiego sobie zasłużył ;-)  
spk@kroliki.net

Katasza

  • Gość
Krolik i czekolada
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 27, 2006, 07:49:45 am »
sluchajcie, skoro ogolnie jest wiadomo ze krolikom czekolada szkodzi to po cholere chwalicie sie na forum ze ja dajecie? zeby jakies nieodpowiedzialny, badz po prostu swiezo upieczony wlasciciel krolika podlapal i tez zaczal dawac? "skoro jego krolikowi nic nie jest, to mojemu tez nic nie bedzie". no kurde, teraz juz grzeczna nie bede. moze tak pomyslicie i skro juz tacy z was specjalisci i dajecie to czego nie wolno to przynajmniej przymknijcie sie i nie piszcie o tym na forum publicznym, zeby jakis nowincjusz nie podlapal.

EOT z mojej strony w sprawie czekolady, bo wyjde z siebie a to bedzie tragedia.

Sknerra

  • Gość
Krolik i czekolada
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 27, 2006, 12:18:46 pm »
Wydaje mi się Katasza ,że napisałaś między innymi do mnie . Jesli tak, to nie bardzo podoba mi się ta forma, ale daruje sobie dalszy komentarz.
 W każdym bądź razie kasuje część mojej wypowiedzi, aby ktoś nieuważnie czytający nie zrozumiał jej źle :)

naomi19

  • Gość
Krolik i czekolada
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 27, 2006, 12:58:42 pm »
Zgadzam się z Kataszą.
Cieszę się, że zanim kupiłam Buńkę nie przeczytałam gdzieś, że królik, który codziennie jada czekoladę jest w świetnej formie, no bo w końcu co to takiego dać królikowi coś co lubi itp itd. Na szczęście trafiłam na to wspaniałe forum  :lol  hehe i przeszłam szybki kurs opieki nad króliczkiem ;]
Niestety osoba, która dopiero zaczyna, może po przeczytaniu takiego tematu stwierdzić, że osoby które są przeciwko czekoladzie to jacyś fanatycy, no bo skoro nic się nie dzieje złego z takimi królikami, to przecież widocznie można ją podawać. I spróbują. Króliki oczywiście będą wniebowzięte, a że fajnie jest sprawiać królisiom radość, będą to kontynuowały. Tak ja to widzę... A to może się źle skonczyć.. :-( dla króliczka oczywiście.
Dlatego jestem za tym, żeby nie dawać królikom ludzkiego jedzenia, odpowiedzialny właściciel tak właśnie robi.
Do Kataszy: nie warto się niektórymi rzeczami przejmować i denerwować, najważniejsze, że nasze króliczki się mają dobrze :D hehe (na poczatku szał mnie brał jak widziałam klatki o takich wymiarach, że ja mam kuwetę większą, ale teraz wiem, że świata nie zmienię, każdy jest odpowiedzialny za siebie)
Do Alberta8: wybacz za skojarzenie z Kretem, ale styl twojej wypowiedzi tak jakoś mi na niego wskazywał... nie chciałam cie urazić. P/S Mam wrażenie, że mówisz coś w stylu: "Wiem, że krzywdzę mojego króliczka (chodzi mi o to, że tego nie polecasz, czyli zdajesz sobie sprawę, że mu szkodzisz) ale... " No właśnie jestem ciekawa tego ALE. Dlaczego właściwie ajesz mu czekoladę? Nie pytam złośliwie tylko z ciekawości :-)

bonnie_blue

  • Gość
Krolik i czekolada
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 27, 2006, 21:10:58 pm »
Ja tez sie zgadzam z KAtasza i Naomi19.
Moj kumpel dawal krolikowi pizze i w koncu krolik zdechl na zator.
Takze lepiej nie kusisc losu.

michak

  • Gość
Krolik i czekolada
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 28, 2006, 10:22:20 am »
A ja mam pytanie czy królii czują słodki smak. Koty nie czują a króliki?? Ktoś może wie?