Autor Wątek: czy uszate moga jeść....  (Przeczytany 3894 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

donagd

  • Gość
czy uszate moga jeść....
« dnia: Maj 23, 2006, 21:58:10 pm »
Witam moje uszatki sa coraz wieksze i postanowiłam wprowadzic im kilka nowych warzyw..ale niejestem pewna czy moga je jeść...szukałam na stronach ale niestety nic nieznalazłam,,,proszę o jase odpowiedzi.a mianowicie jakie ilosci mleczy moga jesc ? aktualnie daje im po 7 listków , to duzo czy mało??  czy moga jeść : papryke(rozne kolory), pomidora,sałate) dałam im narazie niewielka ilośc tych warzyw...i chyba im zasmakowały..ale niewiem czy wieksza ilość im niezaszkodzi. dziekuje za wszystkie odpowiedzi

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
czy uszate moga jeść....
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 23, 2006, 22:17:17 pm »
z mleczem ok!!No ale z pomidorem przesadziłaś :wow ,co do papryki nie jestem pewna ale jak nie wiadomo czy mogą to najlepiej nie podawać,sałatę mogą jeść tylko RZYMSKA,z warzyw mogą marchew,pietruszkę,seler,seler naciowy,koperek itd.. itd...Jak czegoś nie jestes pewna to nie podawaj,po co ma zaszkodzić :icon_8P ,AHA nowe jedzenie wprowadzaj pojedynczo i w małych ilościach,poczytaj o diecie dla krolikow jest tego naprawde sporo w NECIE !!  :DD
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Goga

  • Gość
czy uszate moga jeść....
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 23, 2006, 23:38:25 pm »
Ogorki maja bardzo malo wartosci odzywczych, ale czasami daje sie odrobine latem, jesli malo pija. Pomidory - owoce, moze jako przysmak, natomiast czesci zielone pomidorow moga powodowac zatrucie! Buraki - jak najbardziej, tylko pamieraj, ze to jednak warzywo korzeniowe, lepiej dawac umiarkowane ilosci ( cytat Anuszki)
Pozatym w porady/ dieta masz wklejoną liste warzyw które można dawać królikowi jest tam np. papryka, natomiast zwykłej sałaty (oprucz rzymskiej) nie dawaj może prowadzić do biegunek
moje króliki mlecza dostają ok 10 sporych liści na 24 h i jest ok

donagd

  • Gość
czy uszate moga jeść....
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 24, 2006, 13:44:34 pm »
jena pisze ze przesadziłam z pomidorem a kolejni ze moge dawac niewielkie ilości :oh:  wiec jak dam np 1/4 owoca pomidora na tydzien to raczej nic sie niestanie.daje im oczywiscie niewielkie ilości nowych warzyw ...i jak nic sie niedzieje przez 24h to nastepnym razem wiecej dostaja...ps.przeczytałam gdzies juz ze liscie pomiodora moga biegunke powodowac..:) dziekuje za odpowiedzi

Hania

  • Gość
czy uszate moga jeść....
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 24, 2006, 19:03:39 pm »
http://www.uszata.com/eksplorer/dieta/ogrodek.htm - jak zwykle niezawodna strona Anuszki :icon_8P

Bastila

  • Gość
czy uszate moga jeść....
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 24, 2006, 19:34:43 pm »
A paprykę tylko zieloną moga jeść? A co z czerwoną i pomarańczową? Czym one się różnią?

Anula_1960

  • Gość
czy uszate moga jeść....
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 24, 2006, 21:02:49 pm »
wrócę do pomidorów, o tej porze roku to nie najlepszy pomysł, latem, gdy będą juz gruntowe, czy nawet z pod folii( więcej słońca i cieplej, mniej chemii) to w małych ilościach, można podać.

anUSZka

  • Gość
czy uszate moga jeść....
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 30, 2006, 23:04:59 pm »
Warzywa - najlepiej gruntowe, wtedy i pomidor, jak krolikowi zasmakuje, to moze zjesc, ale jak pisala Goga, tylko owoc, reszta rosliny moze zaszkodzic! Papryka kazda, w sumie nie wiem, stare nawyki z ta zielona, trzeba bedzie zmienic ;)