Autor Wątek: DRUGI KRÓLIK - JAK PRZEKONAC MAME ? POMOCY !!!!!!!!  (Przeczytany 5894 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Magdi

  • Gość
DRUGI KRÓLIK - JAK PRZEKONAC MAME ? POMOCY !!!!!!!!
« dnia: Maj 01, 2006, 10:56:57 am »
Mam problem , nie moge poswięcić kajtkowi wystarczającej ilości czasu , dla tego chce mu kupić samiczke ( kajtek jest wykastrowany ) . Już nawet widziałam taka jedną piękność w zoologicznym , normalnie sie w niej zakochałam . Tylko teraz jak przekonac mame , jest stanowczo na nie , a ja widze że kajtek potrzebuje towarzyszki . Poza tym z tego słyszałam króliki sa stadnymi zwierzętami .  Bardzo prosze o jakies konkretne argumenty żebym mogla przekonac moja mame .  Z góry dziękuje za pomoc .

mru

  • Gość
DRUGI KRÓLIK - JAK PRZEKONAC MAME ? POMOCY !!!!!!!!
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 01, 2006, 12:21:05 pm »
Pytanie tylko, jesli nie masz wystarczająco dużo czasu na jednego królika, to co dopiero będzie przy dwóch?  :>

Magdi

  • Gość
DRUGI KRÓLIK - JAK PRZEKONAC MAME ? POMOCY !!!!!!!!
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 01, 2006, 16:16:45 pm »
Wiesz mam czas żeby dac kajtkowi jeść , posprzątać mu . Problem z tym że mam za mało czasu zeby się z nim bawić , i nie moge być takim jego przyjacielem , więc chce żeby miał przyjaciółke swojego gatunku .

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
DRUGI KRÓLIK - JAK PRZEKONAC MAME ? POMOCY !!!!!!!!
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 01, 2006, 16:45:23 pm »
to nie wszystko aby krolik mial co jesc i mial czysto!z przyjacielem to dobry pomysl ale jak krolisie sie nie zaprzyjaznia!
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Katasza

  • Gość
DRUGI KRÓLIK - JAK PRZEKONAC MAME ? POMOCY !!!!!!!!
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 01, 2006, 17:44:29 pm »
w takim razie drugi krolik to zly pomysl. na poczatku takie dwa szkraby beda wymagaly duzo wiecej twojej uwagi. poza tym samo dawanie jedzenia itp nie wystarczy. krolik ma szanse wybiegac sie? dwa kroliki tego potrzebuja tak samo jak jeden. ja mam dwa i musze powiedziec, ze wymagaja wiecej uwagi niz jak mialam sama Popilke.

Magdi

  • Gość
DRUGI KRÓLIK - JAK PRZEKONAC MAME ? POMOCY !!!!!!!!
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 01, 2006, 20:16:32 pm »
Ja zdaje sobie sprawe z tego że nie chodzi tylko o jedzenie i posprzątanie . Ja bawie sie z moim króliczkiem , ale niestety nie moge poświęcić na to tyle czasu ile bym chciała  , ale tylko narazie . w razie czego mam trzymac jak dwa kroliczki osobno

Maja

  • Gość
DRUGI KRÓLIK - JAK PRZEKONAC MAME ? POMOCY !!!!!!!!
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 02, 2006, 15:27:44 pm »
Ale to naprawde może być problemem. Jeżeli się nie polubią będziesz musiała poświęcać każdemu z nich tyle samo uwagi (co zajmie Ci więcej czasu) i będziesz musiała wypuszczać na wybieganie osobno (co też zajmie więcej czasu). Poza tym Mama musi mieć konkretny powód, jeżeli kategorycznie się nie zgadza. Może chodzi o kase? Bo przecież dwa króliki to nie tylko więcej opieki, to też większy wydatek. Ja również bardzo bym chciała białą baranke, nazwałabym ją Joko, byłoby super, ekstra i wogole, ale nie teraz. Jak się wyprowadze i będę mogła to cudowanie ale jak narazie muszę liczyć się ze zdaniem innych domowników.

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
DRUGI KRÓLIK - JAK PRZEKONAC MAME ? POMOCY !!!!!!!!
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 02, 2006, 22:42:58 pm »
Tak Maja ma racje!Wlasnie ja tak mam-2 niewykastrowane samce,puszczane osobno(1z nich ma do dyspozycji pokoj cala dobe )ale tez chce do tego pokoju gdzie tamten biega!Chwilami brak mi czasu aby moje krole byly szczesliwe,no i tak zostanie,sama bym nie dala rady ale cala rodzinka je uwielbia no i pomagaja
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Maja

  • Gość
DRUGI KRÓLIK - JAK PRZEKONAC MAME ? POMOCY !!!!!!!!
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 02, 2006, 23:47:13 pm »
Swoją drogą to musi być przykre... Kupujesz króliczkowi takiego potencjalnego towarzysza życia i taka niemiła niespodzianka. Zostajesz z ręką w nocniku bo i króle się nie lubią, i Ty masz przy nich więcej roboty niz przewidziałaś. Kurcze, tak teraz myślę... naprawde byłabym zawiedziona

Bastila

  • Gość
DRUGI KRÓLIK - JAK PRZEKONAC MAME ? POMOCY !!!!!!!!
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 30, 2006, 22:50:43 pm »
A ja bym chciała miec drugiego... Widziałam s klepie takiego biednego lewka szarego trzymanego w akwarium  :(  i chciałabym go mieć. Mam druga klatkę, na jedzenie i inne rzeczy znajdą się zawsze pieniądze, tylko że nie moge namówić na to reszty domowników. Mam niewielkie mieszkanie, ale po moim pokoju taki mniejszy króliczek by sobie mógl swobodnie hasać przez cały dzień (mniejszy, bo baranki są dosć większe, od innych królików). Poza tym Miśka coś mnie nie lubi, może nie odpowiada jej mój zapach, pewnie myśli, że jestem jej rywalką ;) i ciągle przesiaduje w drugim pokoju, a ja tylko jej sprzątam i jeśc daje. Nie wiem o co jej chodzi, od momentu kupienia najwiecej ja z nią spędzałam czasu, oswoiłam ją i w ogóle, a ona ma mnie gdzieś teraz i woli moich dziadków i siedzenie z nimi :(
Z zamiarem kupienia drugiego króla noszę się już bardzo długo no i tak sobie myślę, jak to zrobić, żeby się zgodzili... Nawet jakby się nie polibili z Miśką, to by się nic nie stało, bo Miśka i tak nie zagląda do mojego pokoju i w ogóle unika mnie :( Tylko jak chce nasikać mi na łózko to wtedy bardzo chętna jest do tego (właśnie wyszorowałam całe octem, nie mogę tego zapachu już znieść ble). Poza tym to nie chce siedzieć u mnie i jej nie widuje praktycznie przez cały dzień :( A jak chcę ją pogłaskać albo pobawić się to ucieka ode mnie... Ostatnio to mnie chciała ugryźć... Będzie niedługo wykastrowana, ale nie wiem o co jej chodzi... No i tak bym chciała króliczka... W sumie Miśka to nawet nie jest moja, bo ostatnio sie okazuje, ze nie mam prawa o niczym decydować :( Chce dobrze dla niej, żeby była zdrowa itd. i spotykam się z atakiem ze strony reszty domowników... Ciekawe kiedy zaczną jej czekoladę dawać, bo pewnie niedługo do tego dojdzie...
Także wracając do tematu... jak namówić dziadków na drugiego króliczka i żeby mi dali 30 zł na niego...