Autor Wątek: Miękka kupka  (Przeczytany 2610 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

EveLL

  • Gość
Miękka kupka
« dnia: Listopad 16, 2007, 16:25:13 pm »
Kochani, pomóżcie  :icon_confused
Zauważyłam dzisiaj miękkie koopy u Albiny. Ale to co mnie martwi to to, że często nastawiała się do załatwiania, wtedy nadyma brzuszek i albo coś zrobi, albo nie- jakby nie mogła się załatwić. Przed chwilą z tego co widziałam zrobiła normalne bobki, wyszła z klatki, kicała po pokoju, nagle zatrzymała się na środku i znów nastawiła się, przy czym nic nie zrobiła.
Brzuszek twardy.
Czy to wzdęcia? Jeśli tak, to dlaczego wystąpiła przy tym miękka kupka?
Klatka oczywiście wyczyszczona, doopka też.
No i jeszcze jedno pytanie- z tego co wyczytałam na uszatej mam zostawić ją na samym sianku i wodzie. Czy tak? Miękka kupka prawdopodobnie wystąpiła od zmiany diety (ostatnio przestawiam Albinę z mieszanki na granulat), czy jeśli zostawiłabym ją na samym sianku to gdy żołądek by się uspokoił mam rozpocząć przestawianie na granulat na tym samym etapie, na którym jest teraz?

Mandragora21

  • Gość
Miękka kupka
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 16, 2007, 18:33:48 pm »
wzdęcie to jeszcze nie zator, więc kupka może występować
Jeśli brzuszek twardy i widzisz że ją boli,  ze próbuje się załatwić, a nie może, to jest prawdopodobne, że ma właśnie wzdęcie.
Powinnaś ja obserwować, podaj jej kilka kropel czegoś na wzdęcia dla niemowląt (np esputicol, espumisan), można lekko pomasować brzuszek w stronę odbytu, żeby ew. gazy rozbić

gosiaw

  • Gość
Miękka kupka
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 26, 2007, 19:02:01 pm »
Kiedy moja Lula nie może się załatwic masuję jej brzuszek i zmuszam do aktywności, kilka skoków na kanapę pobudza i po jakimś czasie idzie sie załatwic. I jest ok. Może też tego probuj kiedy jest z tym problem

Offline Ailime

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 109
Miękka kupka
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 26, 2007, 21:46:40 pm »
ja nie podawałam kropelek, masowanie i bieganie wystarczało.