Autor Wątek: Smakołyki  (Przeczytany 10500 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

chudy_1993

  • Gość
Smakołyki
« dnia: Maj 09, 2006, 15:59:34 pm »
Co wasze króle uważają za smakołyki? Owoce warzywa zielenine czy coś w stylu dropsików? Moja Filipka uwielbia zielenine. A nabardziej koniczyne. Ciekawe co lubią wasze królisie.

Bastila

  • Gość
Smakołyki
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 09, 2006, 18:17:53 pm »
Mój ubóstwia banana. Jak go je, to aż mlaska przy tym  :hura: . Tak samo smakują mu słodkie jabłka  :]

donagd

  • Gość
Smakołyki
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 09, 2006, 19:45:22 pm »
moje uszatki dały by sobie uszy odciąć za mlecz i marchewke

Puszek-lewek

  • Gość
Smakołyki
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 10, 2006, 09:29:21 am »
Mój uszatek uwielbia Jabko chlebek a właściwie skurke od chleba. chleb Wasa :P

Offline mcda

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 59
Smakołyki
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 10, 2006, 10:26:47 am »
Kicek jets fanem suszonej babki szerokolistnej i suszonej lucerny... uszy by za to oddal :)

michak

  • Gość
Smakołyki
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 10, 2006, 15:52:14 pm »
Mój lubie wszelakie typy traw. Ale także lubi wcinać petitki. Bieaczynka wysprząta każdy okruszek :D :diabelek

naomi19

  • Gość
Smakołyki
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 15, 2006, 01:13:39 am »
Przysmak? Bunia nie uznaje takiego słowa, bo dla niej wszystko jest przysmakiem i ciężko mi jest stwierdzić co lubi, a czego nie. Zjada wszystko z taką samą prędkością. Nie głodzę jej ;] , jej waga jest konsultowana z wetką (+0,10kg tygodniowo). Ale po kolacyjce zawsze dostaje jakis przysmak (dodatek) np: rodzyneczki, jabłuszko, hibiskus, truskawka, porzeczka, banan itd czyli głównie owoce. Absolutnie żadnych dropsów, chleba, ciastek, kolb i innych badziewii.

ania12

  • Gość
Smakołyki
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 15, 2006, 15:52:22 pm »
Tusia ubustwia mlecze i jabłka. Ale inne owoce i warzywa też wcina z zapałem :P

Hania

  • Gość
Smakołyki
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 15, 2006, 15:56:17 pm »
Punio kocha banana, poza tym to mlecz i rozne chwasty. Uwielbia tez wielozbozowe nestle cheerios :icon_8P  ale oczywiscie nie daje jej takich rzeczy.

EMilK@

  • Gość
Smakołyki
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 20, 2006, 21:14:25 pm »
MOje króliki chyba najbardziej zajadają się mleczem , nawet owoców tak łapczywie nie schrupią  :lol

Albert8

  • Gość
Przysmaki
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 25, 2006, 20:57:44 pm »
A Albert wcina czekolade...ale ogorka codziennie tez musi dostac

Katasza

  • Gość
Smakołyki
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 27, 2006, 07:51:54 am »
a moj dostaje schabowe z ziemniakami.....

Bastila

  • Gość
Smakołyki
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 27, 2006, 07:59:12 am »
eee tam schabowe. Moja Miśka na śniadanie dostaje świerze bycze serce, jeszcze ciepłe i krew kapie  :P

Szmiddtt

  • Gość
Smakołyki
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 27, 2006, 13:42:28 pm »
A królikowi dwumiesięcznemu też można podać na śniadane bycze serce (ciepłe, czy zimne) i gdzie można kupić.


---------
Powiedzmy, że tego wyżej nie było. :co_jest

Offline kapi

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 1432
    • http://www.kapiszonek.prv.pl
Smakołyki
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 27, 2006, 14:30:34 pm »
dropsów nie powinno się podawać królikom, to jest taka forma fastfoodu.
Tak naprawdę nie wiadomo co tam zmielono, nie zawierają żadnych wartości odżywczych sam smak i zbędne kalorie. Lepiej podać świeży lub suszony owoc, albo kupić zuzali, ze wszystkich polskich producentów tylko do zuzali mam zaufanie jeśli chodzi o produkty, które zawsze pachną i wiem, że są dobrze przechowywane.

Ja mam taką zasadę ( poza granulatem) nie podam królikowi do jedzenia niczego co mnie mogłoby obrzydzić w zjedzeniu.

Neska lubi banana i raz/ dwa w tygodniu dostaje plasterek, poza tym suszone jabłuszka mniam.

a i tak sobie żartujecie z mięskiem ale ja własnie z tego powodu również cieszę się, że mam pod opieką właśnie kroliczka, który nie jest mięsożerny, i nie musi inne zwierze ginąć aby moja mała zaspokoiła swój głód.
Każdy ma takiego królika na jakiego sobie zasłużył ;-)  
spk@kroliki.net

ankabro

  • Gość
Smakołyki
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 28, 2006, 23:01:19 pm »
Nala uwielbia trawke i mlecz. Nie tak dawno odkryla, ze banany sa pycha, wiec czasami dostaje kawalek surowego banana (zadko kupuje, wiec i ona nie dostaje czesto :)). Jak jadalam na sniadanie platki na mleku to zawsze czekala na swoj przydzial 2 wielozbozowych platkow w formie poduszeczek (nie nadziewanych).
Uwielbia tez suszone buraczki zuzali. Dropsy nawet te takie niby z siana nadziewane owocami mogą w ogole nie istniec! (Mądre zwierze)
No i oczywiscie to co zakazane czyli suszony chleb (ponieważ biega dużo i nie jest gruba to czasami dostaje grachamka)

gonia05

  • Gość
Smakołyki
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 13, 2006, 15:40:52 pm »
Moja Niunia uwielbia jabłuszko, marchewkę, trawiaste różności (czyli- trawa, mlecz, babka) no i wychodowany przezemnie owies (który mogłaby jeść i jeść), chlebek ususzony

Goga

  • Gość
Smakołyki
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 13, 2006, 16:24:16 pm »
chlebka nie należy dawać królikom a do ścierania ząbków lepsze gałązki

gonia05

  • Gość
Smakołyki
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 13, 2006, 17:52:16 pm »
sorry, ale Niunia ma już 4 lata, żyje, dobrze jej si powodzi i wet nie zgłasza jakichś problemów zdrowotnych... więc może trochę luzu i tak nie przesadzajmy? chlebka nie można, wapienka nie można, nasionek nie można... niedługo to kóliki będą mogły jeść tylko siano

Goga

  • Gość
Smakołyki
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 13, 2006, 22:06:36 pm »
Dokładnie bo króliki powinny jeść siano, granulat i zieleninę. To, że karmisz swojego królika niezdrowym jedzeniem to Twój problem.
To forum czytają też inni którzy chcą się dowiedzieć co jest dla królika zdrowe a co nie. A w związku z tym, że SPK promuje prawidłową opiekę nad uszatkami takie posty bedą w nieskończoność poprawiane.

Katasza

  • Gość
Smakołyki
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 14, 2006, 21:24:11 pm »
ile razy mozna pisac, zeby osoby ktore karmia swoje kroliki czekolada, chlebem i innymi niezdrowymi dla nich rzeczami nie pisaly o tym publicznie? cholera, chcecie zeby kroliki wam pozdychaly w mlodym wieku, wasza sprawa, ale na milosc boska, wezcie pod uwage, ze na forum jest promowana zdrowa dieta i takiej sie powinno trzymac i o takiej pisac.

Pan Zegarek

  • Gość
Smakołyki
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 17, 2007, 19:25:48 pm »
A ja mam pytanie odnośnie dwóch smakołyków dla królików - chrupek warzywnych (takie jak te) i płatków buraczkowych (wyglądają tak ;)). Czy można je podawać królikowi? Kupiłem je niedawno i czasami daję do zjedzenia Leszczynce - pierwszych zbytnio nie lubi, drugie wcina z wielkim apetytem. :)

Arya

  • Gość
Smakołyki
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 17, 2007, 19:35:10 pm »
Chrupek nie dawaj. Zawierają produkty piekarnicze których królik nie trawi, moze się to poważnie zakończyć.Tak samo nie podajemy dropsów, kolb, wapienek, soli do lizania i mieszanek ziaren.
A płatki buraczkowe to same buraki czy coś wiecej ? Mógłbyś podać skład ? Bo jeśli to naturalny suszony burak to możesz podawać, jak coś wiecej to lepiej nie.

Pan Zegarek

  • Gość
Smakołyki
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 17, 2007, 20:38:06 pm »
Skład to: 65% - zboża i produkty zbożowe, 35% - warzywa. Wygląda na to, że nie jest to zbyt zdrowe dla króliczka, ale wolę się upewnić. :/

Arya

  • Gość
Smakołyki
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 18, 2007, 13:06:01 pm »
To tych płatków też lepiej nie podawaj. Cos mi źle pachną te 'produkty zbożowe'.
Lepiej kupić coś z Zuzali - suzone buraczki, jabłuszka, marchewke, pietruszke, mlecza, pokrzywe. Do wyboru do koloru. Ich strona to : zuzala.com, kupić mozna na sklep.videozoo.pl < tu się opłaca.Ja np. dziś z Zuzali kupiłam mojemu małemu krwawnik i mleczyka, a ostatnio zajadal się babką i pokrzywą.Mozna też suszyć samemu.

Offline Ailime

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 109
Smakołyki
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 24, 2007, 13:05:11 pm »
Fibi kocha wszystko co gryzie :lol  pamiętam jednak że mnie zszokowała kiedy olała piękną duużą truskawkę... :/

gosiaw

  • Gość
Smakołyki
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 27, 2007, 01:36:17 am »
A Lula to uwielbia rodzynki,suszone banany, suszony pasternak ( takie przysmaki są lepsze niż dropsy, chleb czy ziarna)  :krolik