Autor Wątek: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...  (Przeczytany 1006837 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline krumel

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 134
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Infinity, Fernando
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #760 dnia: Marzec 03, 2014, 22:02:32 pm »
Elizka zamieszkała u nas 2 dni temu  :D
Jest po prostu ....c u d o w n a  :zakochany:
Póki co jest jeszcze nieufna i ostrożna w stosunku do nas, reaguje bardzo na dźwięki, zdarza się, że przestraszona ucieka w popłochu,
ale w większości sytuacji przeważa ciekawość i Elizka po chwili przychodzi sama, żeby zobaczyć co tam dobrego dla niej mamy..
Od soboty czarnulek je warzywka pełną "gębą" - wcina sałatę rzymską, brokułka, kalarepkę, paprykę, seler, korzeń pietruszki - apetyt ma ogromny!

A o to poczynania panny Elizki:

 


Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #761 dnia: Marzec 03, 2014, 22:26:25 pm »
Jest! moja kochana, śliczna, aksamitna i dobra uszata :*

Bardzo Wam dziękuję :* Aż sama jestem ciekawa, czy płochliwość jej zostanie, czy będzie się to zmieniało... Prowadzę pod tym kątem obserwacje, na razie na przykładzie Helenki, zobaczymy, jak będzie z Elizą :)

Beniamin jest dla królików trujący - podnieście gałęzie, by nie obżarła :)
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline krumel

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 134
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Infinity, Fernando
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #762 dnia: Marzec 03, 2014, 23:21:49 pm »
Beniamin zostanie w takim razie eksmitowany z pokoju..  :bejzbol
Co do płochliwości, staramy się nie wykonywać gwałtownych ruchów, nie hałasować, mówić do niej spokojnym tonem...
jednym słowem Elizka zdominowała domowników  :mhihi

sianko

Offline Zajęcowa

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2003
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Papajka i Szkwał
  • Pozostałe zwierzaki: Luba, Filip - psy
  • Za TM: Franuś, Gomiś, kochana Rózia ;(
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #763 dnia: Marzec 04, 2014, 00:12:42 am »
uoooou Krumel jak cudnie :jupi strasznie się cieszę że Eliza ma domek tymczasowy :)

a tymczasem na froncie Przystaniowym, oj działo się dziś działo!

cały dyżur rozpoczął się bardzo miłą niespodzianką :) jadę sobie tramwajem, ,marzę o czarnym stadzie, a pod bagatelą dosiada się nie kto inny jak Sombra :) która na na mój widok (no może nie natychmiastowo, ale nie zajęło Jej to długo) podjęła najlepszą decyzję dnia dzisiejszego, a mianowicie że potowarzyszy mi w uszatej!
dzię-ku-ję!  :onajego przypuszczam, że gdyby nie ta decyzja zamiast pisać teraz na forum wracałabym właśnie z uszatej...

A co u królików?
kocham kocham kocham nasze czarne maleństwa. nawet nie wiecie jak to jest wejść do uszatej i widzieć pięć zminiaturyzowanych papajów rozmieszczonych po kątach :P
Na pierwszy ogień wypuściłam panienki. Początkowo śliczności były mocno onieśmielone, ale z czasem się rozkręciły, Kleo bardzo pomagała mi w porządkowaniu (tzn wyciąganiu obierków ze śmietnika), wskakiwały w różne miejsca, i dawały się tulić :zakochany są przemiziate i przekochane. cała trójka, wogóle super się razem dogadują, zero agresji tylko takie fajne królicze baraszkowanie.
Zauważyłam że Kleo się trochę szybciej męczy niż jej siostry, one jeszcze brykały a ona leżała wyciągnięta koło klatki Malagi. Mam nadzieję, że to poprostu taki dzień, ale warto zwrócić na to uwagę na kolejnych dyżurach.
Jeżeli chodzi o panów, to jak na mężczyzn przyznało są zdecydowanie bardziej płochliwi niż Kleo, Malinka i Sprężynka. Sam fakt wzięcia na ręce jest wybitnie straszny i należy potem obtupać cały świat i schować się w kącie.
zrobiłyśmy z Sombrą szybką próbę wypuszczenia Pitta z Dandelionem, ale pomysł okazał się niewypałem. Mała, słodka puchata kuleczka to w rzeczywistości paskudny zadzior, który próbował zjeść 3x większego od siebie Brada...
ale potem oboje mieli czas na samotne bieganie, więc żadnych poszkodowanych nie ma.
Donatan (pieszczotliwie Doniek) był bardzo grzeczny. nikogo nie atakował, nikogo nie molestował, pozwiedzał, pobrykał i został zamknięty z powrotem w klatce.
Wszyscy wyżej wymienieni mieli dzisiaj także jedyną w swoim rodzaju niepowtarzalną wizytę w salonie piękności, bo nie wiem czy wiecie że szpony w tym sezonie nie są w modzie. także zgodnie z najnowszymi trendami wszystkie 108 pazurków zostało obciętych. uf!

Poza tym utworzyłyśmy kolejny dobry zestaw wybiegowy. dziś do Bambi i Malagi dołączyła Vega. Nie było jakiejś wielkiej miłości,ale obeszło się bez złości, a tym sposobem cała trójka mogła biegać dłużej.
odnoszę wrażenie, że szczególnie Vedze dobrze to zrobiło, bo chyba tęskni za kontaktem z innymi królikami i wogóle za możliwością biegania i kontaktu z drugą istotą (czy ludzką czy też uszatą)
Poza tym Malaga jest podkradaczem! tup tup tup na paluszkach a potem tylko słychać chrupanie w oddali i znikające marchewki.

Guilietta nie lubi odkurzacza... o ile Rita toleruje go całkiem całkiem , to Guilietta mówi stanowcze NIE. chciałyśmy jej wydłużyć czas biegania o czas w którym my sprzątałyśmy, ale schowała się bidulka pod oknem i była bardzo zaniepokojona tym wielkim żółtym wyjącym cosiem nieopodal.

Rita dziś w mało rozrywkowym humorze, chwilkę pobiegała, ale największą radość sprawiła jej micha suszek...

Lenka się złości, złości się dużo i często. stąd też padła sugestia żeby podmienić jej miejsce z miejscem Kleo. to trochę bez sensu żeby burmuszka się zrywała z warkotem za każdym razem kiedy jakiś królik przechodzi koło jej klatki. a przy takim rozlokowaniu nie da się tego uniknąć.

no i Maciuś... Maciuś myśliciel... dziś nawet wymyślił jak z podłogi wskoczyć do klatki i spokojnie się położyć. Bez dwóch zdań to król o duszy filozofa-romantyka, który układa wiersze (najlepiej jakaś oda do kolacji...) leżąc na poduszkach...
jest kochany, trzy razy brutalnie przerywałyśmy mu medytację bezlitośnie zmuszając do tego żeby trochę się poruszał :]

i jeszcze Kitka - jej brakuje człowieka... przypomina mi trochę Ritę (choć nie reaguje przerażeniem na wszystko) sprzed dwóch miesięcy. jakiś taki z niej smutny króliczek, a szkoda, bo jest śliczna, i już nawet zrezygnowała z planu przerobienia klatki na basen! :)

a na deser... dla tych co narzekali że jest mało zdjęć...
https://plus.google.com/photos/108843497552896792785/albums/5986673933924831969?authkey=CJSelb7q_pDyPA  enjoy!


Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline magii0

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3001
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Gród Kraka
  • Moje króliki: Balbina 8lat
  • Za TM: Olek 13 lat
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #764 dnia: Marzec 04, 2014, 08:56:12 am »
Zajęcowa dzięki wielkie za relację. Standardowo zapytam czy mogę fotki skraść na FB ?

Poza tym utworzyłyśmy kolejny dobry zestaw wybiegowy. dziś do Bambi i Malagi dołączyła Vega. Nie było jakiejś wielkiej miłości,ale obeszło się bez złości, a tym sposobem cała trójka mogła biegać dłużej.
super, dzięki temu mają więcej czasu na bieganie :)

Ja wybróbowałam zesta: Kitkę - Rita i panie nie zwracają nie siebie większe uwagi, więc możne je łączyć, tak jak Kitkę z Dandylkiem - też ładnie biegają.
Na fotkach widziałam, że Kitka biegała z Babiśką :)

Offline Zajęcowa

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2003
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Papajka i Szkwał
  • Pozostałe zwierzaki: Luba, Filip - psy
  • Za TM: Franuś, Gomiś, kochana Rózia ;(
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #765 dnia: Marzec 04, 2014, 09:53:28 am »
tak , tak :) umknął mi ten zestaw w opisie.
A to było tak,że najpierw biegala śliczna trójca, włożyłyśmy Vege do wysprzatanej klatki,Malaga sama do takowej wskoczyła, wzięłam Bambiśke i już chciałam ja zamknąć a tu niespodzianka : zagadałysmy się z Sombra a klatka w tym czasie nie sprzatneła się sama... :nie_wiem:  No i tym sposobem Bambi zyskała jeszcze chwilę na bieganie i sposobnosc do integracji z Kitka. Jak widać na zdjęciach dziewczyny były grzeczne :)
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline annagorka1

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 159

Offline Zajęcowa

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2003
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Papajka i Szkwał
  • Pozostałe zwierzaki: Luba, Filip - psy
  • Za TM: Franuś, Gomiś, kochana Rózia ;(
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #767 dnia: Marzec 04, 2014, 19:59:44 pm »
te zdjęcia to w sumie zasługa Sombry, nie moja... wzięłam aparat ale mi siadła bateria :glupek: więc Sombra przyniosła swój :)
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline magii0

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3001
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Gród Kraka
  • Moje króliki: Balbina 8lat
  • Za TM: Olek 13 lat
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #768 dnia: Marzec 04, 2014, 21:35:37 pm »
Dzisiejszy wieczorny dyżur to był sajgon…. :/ wiosnę czuć w powietrzu, bo w klatkach naszych uszaków wszystko fruwa :/ A do tego hormonki naszym panom szaleją nawet Dandusiowi - zadziorny z niego chłopak się zrobił i zaczepiał dzisiaj seniorkę Ritkę. A nasze hodowlane chłopaki burczą, chrumkają ogony do samego sufitu podnoszą, oj męczą męczą hormonki. Nawet nasz Maciej grubasek dzisiaj zareagował i zrobił się bardziej aktywny, gdy w pokoju obok biegały niekastrowane, cudnej urody królicze nastolatki a drugie poruszenie nastąpiło, gdy po drugiej stronie barykady pojawił się nie kto inny jak Brad Pitt ;)
Kitka chyba postanowiła dzisiaj popełnić harakiri, bo nieopatrznie wskoczyła do klatki Rity….uuuu futro poleciało…na szczęście nic więcej się nie stało i panna Kitka potem trzymała się z dala od rezydencji seniorki.
Kleosia dzisiaj tak słodko brykała, że aż miło było patrzeć, widać, że potrzeba wszystkim więcej ruchu. DOMY TYMACZASOWE i stałe gdzie jesteście…??

Offline sombra

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 242
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Otto
  • Pozostałe zwierzaki: Broszka, Zgredzia, Toni <3
  • Za TM: Flikuś, Maciuś
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #769 dnia: Marzec 04, 2014, 23:06:35 pm »
Bośnia, co to za długoucha piękność na adopcyjnej? :zakochany:

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #770 dnia: Marzec 05, 2014, 11:33:32 am »
A to jest Frania :) (albo Franciszek, muszę dopiero zobaczyć :diabelek )
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline sombra

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 242
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Otto
  • Pozostałe zwierzaki: Broszka, Zgredzia, Toni <3
  • Za TM: Flikuś, Maciuś
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #771 dnia: Marzec 05, 2014, 11:40:14 am »
Cudo!  :heart Na razie mieszka w Bochni, tak? :)

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #772 dnia: Marzec 05, 2014, 11:44:40 am »
O nie, nie :P Bochnia nie przyjmuje już :P Frania w najbliższym czasie zamieszka w Uszatej. Będzie szukała ds i/lub dt.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #773 dnia: Marzec 10, 2014, 00:29:56 am »
Sashy - bardzo miło było Cię poznać w sobotę :* Dziękujemy za odwiedziny, pomoc i prezenty :* :*

Niestety zapomniałaś zabrać banany - zjedliśmy je w przypływie głodu :diabelek
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline worrek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3551
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Frodo&Pandorka i Fuksik
  • Za TM: Zuzeł, Yetiś
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #774 dnia: Marzec 10, 2014, 17:27:41 pm »
a w Uszatej Przystani dużo ostatnio się działo...
dzięki akcji szczepień zorganizowanej w gabinecie weterynaryjnym Vetika, przy którym mieści się nasza Uszata Przystań, w sobotę i niedzielę uszaki miały nie dość że więcej miziania, to jeszcze dodatkowe sprzątanie  :DD :DD innymi słowy all inclusive  :diabelek

w związku z tym udało się też pstryknąć troszkę fotek na które pewnie z niecierpliwością wszyscy fani UP czekają  :&gt;

mamy w Uszatej zwierzaki "małe ciałem", ale "wielkie apetytem"  ;-)


mamy też zwierzaki "wielkie ciałem" które dzielnie motywujemy do tego by były "troszkę mniejsze ciałem"  ;-)


niektórzy z naszych podopiecznych sami dbają o swe ciała- uprawiając sporty wyczynowe i wspinając się tam gdzie nie przyszło by nam do głowy, że mogą się wspiąć ;)


niektórzy są zdziwieni że na kolację znów sałata  :diabelek


są też w UP dziewczyny o oczach wielkich jak migdały i wąsach długich jak u kota Filemona :zakochany:


no i są dojrzałe kobiety, ciche....


...i trochę bardziej gadatliwe ;-)


są też duże dzieciaki, z długimi uszami  :heart


..a niektóre z białymi nosami :DD


łączy je jedno....

wszystkie czekają na kochające domy i człowieka który poświęci im swój czas i pokocha całym serduchem :icon_smile2

serdecznie zapraszamy do adopcji - najlepiej na stałe, ale bardzo potrzebujemy też domów tymczasowych, bo przy takiej ilości uszaków w UP ciężko jest nam zapewnić im odpowiednią dawkę głaskania i przytulania, której tak bardzo potrzebują   :megafon
Często wstydzę się, że jestem człowiekiem...
Może uratuje świat... choć jeden mały króliczy świat
Nasz króliczy świat http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12346.920.html

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #775 dnia: Marzec 10, 2014, 17:31:04 pm »
Do wyboru, do koloru :)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline klaudiapiwo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4508
  • Płeć: Kobieta
  • Łatka Borsuk oraz Kokosio
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #776 dnia: Marzec 10, 2014, 17:46:07 pm »
Macius, ritusia, lenka i duuuuze stooopy :-)
Łata przykicała z Wawy 15.05.2012 majac ok 8 miesięcy,
Kokos z Krakowa 1.06.2013 jako 2,5 roczny prosiak,
Borsuk z Krakowa 20.11.2013 mając ponad 2 lata

Wątek mojego stada http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14105.0.html
Uszata Przystań http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16284.0.html

Offline worrek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3551
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Frodo&Pandorka i Fuksik
  • Za TM: Zuzeł, Yetiś
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #777 dnia: Marzec 10, 2014, 17:58:32 pm »
Macius, ritusia, lenka i duuuuze stooopy :-)
Kitka ;)
niestety Lenka tak się wierciła że wszystkie zdjęcia wyszły rozmyte :/
Często wstydzę się, że jestem człowiekiem...
Może uratuje świat... choć jeden mały króliczy świat
Nasz króliczy świat http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12346.920.html

Offline klaudiapiwo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4508
  • Płeć: Kobieta
  • Łatka Borsuk oraz Kokosio
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #778 dnia: Marzec 10, 2014, 22:11:41 pm »
http://rozanski.li/?p=2888
http://rozanski.ch/forum/index.php?topic=1960.0;wap2
Dziewczyny na forum znalazly pana michala ktory podobno za 4zl pol kg ziol sprzedaje- moze  wyszloby taniej u niego zamawiac?
Łata przykicała z Wawy 15.05.2012 majac ok 8 miesięcy,
Kokos z Krakowa 1.06.2013 jako 2,5 roczny prosiak,
Borsuk z Krakowa 20.11.2013 mając ponad 2 lata

Wątek mojego stada http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14105.0.html
Uszata Przystań http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16284.0.html

Offline Makusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 350
  • Płeć: Kobieta
  • Za TM: Plamka 25.06.2005 , Makuś 11.08.2012 , Tosia 02.01.2016
Odp: Uszata Przystań w Krakowie zaprasza...
« Odpowiedź #779 dnia: Marzec 11, 2014, 07:50:50 am »
Są boskie te królisie  :bunny: Trzymamy kciuki za znalezienie wspaniałych domków   :*