Autor Wątek: uszko mojej Edzi  (Przeczytany 4710 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

alexandraaa

  • Gość
uszko mojej Edzi
« dnia: Maj 06, 2006, 19:30:07 pm »
Mój królik od kilku dni zaczął potrząsać główką i drapać się mocno w uszko. Zajrzałam do środka, ale nie zauważyłam niczego szczególnego. Naskórek w środku jest troszkę wysuszony i zaczerwieniony...ale moze to przez jej drapanie. Czy to mzoe byc cos powazniejszego? Ja widze ze krolikowi cos przeszkadza i drazni.

Katasza

  • Gość
uszko mojej Edzi
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 06, 2006, 21:23:41 pm »
tak, moze to byc np zapalenie ucha, idz do weta i to szybciutko. wszelkie dolegliwosci zwiazane z uszami sa bardzo nieprzyjemne i bolesne, a niektore nieleczone (zapalenie ucha wew.) moga grozic utrata sluchu.

alexandraaa

  • Gość
uszko mojej Edzi
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 07, 2006, 19:29:22 pm »
byłam dzisiaj u weterynarza i faktycznie to zapalenia uszka... :( Edzia dostała dwa zastrzyki i antybiotyk....biedactwo moje kochane odpoyczwa sobie teraz w klatce. Mam nadzieję, że szybko z tego wyjdzie.

pati12318

  • Gość
zapalenie ucha srodkowego
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 04, 2006, 14:14:13 pm »
Mam pytanie.Czy ktos sie orientuje w jakiej ilosci podawac lakcid krolikowi i czy w ogole nalezy go podawac??Moj krolik wczoraj sie rozchorowal.Przechyla glowe w jedna strone i traci rownowage.Weterynarz powiedzial ze to zapalenie ucha srodkowego i jezeli jest spowodowane przez bakterie to da sie to wyleczyc , a jezeli przez pasozyty to niestety nie.Interesuja mnie wszelkie informacje na temat tej choroby.Wet nie zrobil krolikowi zadnego badania, czy moga byc inne przyczyny mprzechylania glowki i utraty rownowagi?Dal mu 3 zastrzyki :przeciwzapalne i antybiotyk , ja mam mu dzisiaj tez podac antybiotyk(dlatego interesuje mnie kwestia lakcidu).Kroliczek nie chce sam jesc ani pic.Podaje mu wode z vibovitem.Prosze o wszelkie rady.

nika

  • Gość
uszko mojej Edzi
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 04, 2006, 21:44:08 pm »
Poczytaj wątek o encephalitozoon cuniculi na tym forum /choroby/ tudzież na innych stronach króliczych. lakcid trzeba podawać można z mieszać z vibovitem . Czy królik dostaje antybiotyk doustnie czy w zastrzyku? Lepiej działają zastrzyki. Królik powinienm jeść, podawaj mu smakołyki zieleninę , może nawet ze dwa rodzynki. Jeśli nie je szansę maleją, trzeba podawać papkę plastikową strzykawką[/code]

pati12318

  • Gość
uszko mojej Edzi
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 05, 2006, 15:41:28 pm »
Kroliczek dostaje antybiotyki w zastrzyku.Dzisiaj sama mam mu go podac i bardzo sie martwie czy dam rade.Boje sie ze zrobie krzywde mojemu kroliczkowi.Mam z nim teraz problem , bo w ogole nie chce jesc ani pic ,a jedzenie i picie podawane strzykawka musze w niego wciskac na sile(strasznie sie wtedy wyrywa).Nie wiem jak go zachecic zeby zjadl choc troszke. :(

anUSZka

  • Gość
uszko mojej Edzi
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 05, 2006, 20:06:00 pm »
Niestety, nie ma innego wyjscia, jesli nie chce jesc, to trzeba troszke wciskac. Nie za duzo, ale choc troszke. Moze jak troszke choroba ustapi, to apetyt wroci.

Czy wet poinstruowal Cie, jak zrobic zastrzyk?

pati12318

  • Gość
uszko mojej Edzi
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 05, 2006, 21:49:28 pm »
Udalo mi sie podac kroliczkowi zastrzyk.Apetyt pomalo wraca , i pojawily sie bobki.Martwi mnie tylko , ze weterynarz nie wykonal mojemu krolikowi RTG.Konsultowalam sie z pania weterynarz z lecznicy Oaza w Warszawie i powiedziala , ze RTg jest konieczne.Gdy zapytalam o to weta powiedzial , ze i tak nic to nie wykaze.Nie wiem czy zmienic weterynarza.Jak narazie widze u mojego kroliczka duza poprawe.Dzisiaj nawet troszke biegal, a glowke ma juz prawie calkiem w normalnym polozeniu.Mam nadzieje , ze wszystko bedzie dobrze.

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
uszko mojej Edzi
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 05, 2006, 21:58:00 pm »
fajnie,że jest lepiej z uszatkiem,pewnie antybiotyki juz działają i kroliczek lepiej się czuje :jupi
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

anUSZka

  • Gość
uszko mojej Edzi
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 06, 2006, 19:32:28 pm »
Dobrze, ze jest polepszenie.

Jesli wet mowi, ze rtg nic nie wykaze (pokazaloby moze, gdyby bylo co), to znaczy pewnie, ze i tak nie umialby odczytac prawidlowo, co jest na zdjeciu, za malo praktyki pewnie z krolikami. Doswiadczeni weci z krolikami, jak z Oazy, to na pewno zrobiliby dobry uzytek z rtg.