Autor Wątek: Jak wytłumaczyć mamie?  (Przeczytany 4397 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

chudy_1993

  • Gość
Jak wytłumaczyć mamie?
« dnia: Maj 02, 2006, 07:35:52 am »
Moja mama pod moją nieobecność daje Filipce mieszanke, którą ja kupuje aby wybrać z niej zboże do posadzenia. Tłumaczyłem jej żeby nie dawała tego królisiowi, bo to powoduje różne choroby, ale ona się tym nie przejmuje bo mówi ,, To po co one są w zoologiku?,,. Jak jej to wytłumaczyć że miszanki nie są dla królików?

Offline maro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2515
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
Jak wytłumaczyć mamie?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 02, 2006, 12:25:13 pm »
Chudy może pokaż mamie ten artykuł, który kiedyś zamieściła Gosiek na forum. Podaje link. Mnie on pomógł może i Twoja mam da się przekonać. Powodzenia
http://www.lecznica-oaza....ki/zywienie.htm
Maro

Na adopcję czekają:
Szarak http://www.przygarnijkrolika.pl/krolik-szarak-warszawa
i inni

Maja

  • Gość
Jak wytłumaczyć mamie?
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 02, 2006, 15:59:00 pm »
zapytaj mame "po co są słodycze w sklepach?". skoro są do jedzenia to czemu Ci ich nie daje na każdy posiłek? Są rzeczy zdrowsze i mniej wartościowe, trzeba mądrze wybierać

Hania

  • Gość
Jak wytłumaczyć mamie?
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 04, 2006, 10:54:32 am »
ja obecnie pisze z komputera mojej znajomej bo jestem w Holandii;) pod moja nieobecnosc Punio mieszka u kuzynki. tlumaczylam jej wszystko, co i jak. potem ona sie mnie spytala czy moze mu kupic jakies dropsy czy kolby. oczywiscie powiedzialam jej, ze nie ma mowy a ona co zrobila? jak tylko wyjechalam pobiegla do zoologika i kupila cukierki dla krolika.;/ i daje mu mnostwo przysmakow, owocow. jestem ciekawa jak Pudzianek bedzie wygladal;/ juz teraz planuje mala diete;P.

bonnie_blue

  • Gość
Jak wytłumaczyć mamie?
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 04, 2006, 18:30:05 pm »
Ja dzisiaj przylapalam tate na dokarmianiu Bobika marchewka. I ja sie dziwie, ze nie chudnie :/
Niestety rodzicom nie przetlumaczysz. Chociaz lepiej zeby dawali mlecze i marchewki niz np. dropsy i kolby.

Nestia16

  • Gość
Jak wytłumaczyć mamie?
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 04, 2006, 21:10:52 pm »
Wydaje mi sie ze jak porozmawiasz z rodzicami to sie jednak przekonaja...no chyba ze probowalss i nic nie poskutkowalo...:/

chudy_1993

  • Gość
Jak wytłumaczyć mamie?
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 05, 2006, 07:55:18 am »
Po pokazaniu jej tego artykułu i poważnej rozmowie udało mi się ją przekonać że mieszanki są niezdrowe i mama daje je jej tylko czasami. Czy tak może zostać? Czy mam z niąrozmawiać o całkowitym wyeliminowaniu mieszanki? :hmmm

bonnie_blue

  • Gość
Jak wytłumaczyć mamie?
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 05, 2006, 07:59:50 am »
Powiedz mamie, ze jak chce go dokarmiac to mleczem, babką, moze mu dawac troszke jabluszka. Takie rzeczy o wiele bardziej smakuja kroliczkom niz mieszanki. W ostatecznosci schowaj mieszanke  :DD

chudy_1993

  • Gość
Jak wytłumaczyć mamie?
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 05, 2006, 08:03:49 am »
Najciemniej pod latarnią. Nie pomyślałem o schowaniu mieszanki! :oh: