Autor Wątek: Bardzo dużo pije!Czy to dobrze?  (Przeczytany 4409 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mp

  • Gość
Bardzo dużo pije!Czy to dobrze?
« dnia: Luty 13, 2006, 03:09:18 am »
Moja Tysia pije 2-3 małe poidełka dziennie-jak sie dorwie to nie możemy przestać. Daję jej dużo siana i granulat oraz czasami pszenicę.Może to być spowodowane tym że w jej diecie przeważa suchy pokarm?

Katasza

  • Gość
Bardzo dużo pije!Czy to dobrze?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 13, 2006, 07:23:32 am »
urozmaicilabym krolikowi diete o warzywa i owoe (to drugie jako przysmak) i troche nie podoba mi sie ta pszenica (ale niech ktos madrzejszy powie, mnie tam ona sie nie podoba jako jeden z trzech glownych skl. diety). zalezy jak duzego masz krolika i jak maly pojemnik. ale stawialabm rzeczywiscie na to, ze krolis diete ma dosyc sucha i uboga.

Gosiek

  • Gość
Bardzo dużo pije!Czy to dobrze?
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 13, 2006, 13:14:40 pm »
To ja się podłączę. Już od jakiegoś czasu się zastanawiam czy któryś z moich królików pije za mało/za dużo.
Klops wypija na dobę średnio 300ml (na obiad dostaje sporo różnych warzyw),a Luna średnio 50ml (warzyw dostaje ilości śladowe,bo ma problemy z przewodem pokarmowym - tylko dla toważystwa).Dodam,że Klopsik ma dopiero 4,5 miesiąca, a Luna jest już dorosła i sporo od niego większa...
Podobnie jest z jedzeniem - on ogólnie je z 4 razy więcej niż ona (i oczywiście odbija się to w ilościach wydalanego moczu i bobków).
Co o tym myślicie?Czy takie różnice są normalne?

anUSZka

  • Gość
Bardzo dużo pije!Czy to dobrze?
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 13, 2006, 20:24:31 pm »
Norma "ksiazkowa" to 50-100ml na kg wagi ciala, na 24 godziny. To dosc duzo w porownaniu z innymi zwierzakami. Kroliki miedzy soba roznia sie dosc znacznie tym, ile pija, na dodatek czasami im sie to zmienia. Ale generalnie jesli krolik jest glownie na suchej diecie, to bardzo dobrze ze tak duzo pije.

Gosiek

  • Gość
Bardzo dużo pije!Czy to dobrze?
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 14, 2006, 09:29:55 am »
Ale właśnie dużo pije ten na roślinnej diecie...

at

  • Gość
Bardzo dużo pije!Czy to dobrze?
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 14, 2006, 22:53:53 pm »
A jak jest z najmniejszymi króliczkami? okolo miesiąca lub dwóch? jeśli jedzą tylko sianko to ile powinny pić? Mam poidełko o pojemności 150 ml. na ile mu to powinno wystarczyć?

anUSZka

  • Gość
Bardzo dużo pije!Czy to dobrze?
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 18, 2006, 20:53:10 pm »
Tego sie nie da powiedziec, to naprawde zalezy od kroliczka.
Jesli bardzo malo pije, to mozesz sprobowac podac wode w miseczce, niektore kroliczki nie lubia pic z poidel.