Autor Wątek: TUPANIE  (Przeczytany 7323 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline weraw85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 263
TUPANIE
« dnia: Kwiecień 15, 2006, 09:49:53 am »
Czy ktos jest mi w stanie wyjasnic o co chodzi z tym jak krolik tupie? Zwlaszcza wieczorem ok 23 (jak juz przysypiam), albo rano ok 5 rano. Jedzenie ma, wode ma, siano ma...  z nudow tupie? Jednoczesnie chce zaznaczyc, ze tupanie zaczelo sie dokladnie w tym samym czasie co gwalcenie reki :P czy to przypadek, czy moze mu panienki brakuje i zeby sie wysypiac to bede musiala go wykastrowac?? Jak piewszy raz tak zrobil to myslalam, ze cos przewrocil, ale zaczelam mu sie przygladac z nocy i zobaczylam ze on robi zamach i wielkie tupniecie, a to strasznie glosne jest :|
Jest jakas mozliwosc by go tego oduczyc?? Niech mi ktos pomoze

donagd

  • Gość
TUPANIE
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 15, 2006, 11:04:10 am »
mam to samo :)  z moim  :/

Hania

  • Gość
TUPANIE
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 15, 2006, 11:53:28 am »
:hmmm  moze krolik sie czegos sie boi ? moj urwis na szczescie nigdy nie tupal ;)

Maja

  • Gość
TUPANIE
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 15, 2006, 12:02:25 pm »
mój zaczął tuptać w nocy jak przeniosłam go z mojego pokoju do korytarzyka obok. podejrzewam, że może go czasem przestraszyć kapiąca woda (obok jest toaleta) i dlatego tak robi

Offline weraw85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 263
TUPANIE
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 15, 2006, 17:44:34 pm »
ALE MOJEGO NIE MA CO PRZESTRASZYC W NOCY :(
ja mam wrazenie, ze to ma cos wspolnego z hormonami ;)

Hania

  • Gość
TUPANIE
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 15, 2006, 18:22:45 pm »
moze i hormony. mozna by pomyslec nad wycieciem tego i owego :icon_8P

Offline weraw85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 263
TUPANIE
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 15, 2006, 18:36:54 pm »
mysle mysle ;) ale czekam na wyplate:D czyli na poczatku maja chce go wytentegowac ;)

chudziutka

  • Gość
TUPANIE
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 15, 2006, 22:13:07 pm »
moj krolik tupał jak był mały zawsze jak właził pod fotel, zawsze to oznaczało raczej ze jest zadowolony, albo jak się chciał bawić w ganianego to tak "zapraszał" do zabawy :)

pocahontas

  • Gość
TUPANIE
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 16, 2006, 12:37:57 pm »
czytałam o tym dużo, króliczek tupiąc daje sygnał swojemu stady, że nadchodzi jakieś niebezpieczestwo. {czyli tak naprawde to my jestesmy zekomym niebespieczenstwem :P} czyli tupiac okazuja, i ostrzegaja przed niebespieczenstwem.

Offline weraw85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 263
TUPANIE
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 16, 2006, 13:52:18 pm »
no ale jakie niebezpieczenstwo jak wszyscy spia a w domu cisza jak makiem zasial???? poza tym to on nie wyglada na wystraszonego  :oh:

Katasza

  • Gość
TUPANIE
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 16, 2006, 20:42:42 pm »
kroliki slysza o wiele lepiej niz ludzie, to co dla ciebie jest normalnym odglosem nocnym i nawet nie zwracasz uwagi na niego, krolika moze wystraszyc. tupanie to naprawde nic innego jak okazanie zaniepokojenia, proba wystraszenia "tego czegos" i tak jak pisze pocahontas zaalarmowania swojego "stada". Rudzielec tupie czesto, jest strachliwy, co nie oznacza ze za minute jest gotowy do szalenstw, np. bawienia sie w ganianego. czasem gdy usypia, potrafi przestraszyc sie klikania myszka... a to odglos cichy i taki ktory zna.

Offline weraw85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 263
TUPANIE
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 16, 2006, 21:39:26 pm »
a moze bac sie telewizora? tylko, ze on nie gra o 5 rano a o tej porze mialam ostatnio pobudke... a wczoraj np biegal sobie jeszcze i zaczal tupac jak szalony, nie liczac tego, ze wspinal sie na firanki  :oh:

anUSZka

  • Gość
TUPANIE
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 18, 2006, 20:54:58 pm »
A to lobuz :D

Trudno powiedziec, czego sie moze bac, Ty mozesz nawet nie slyszec tego dzwieku.... i slowo daje, ze kiedys Lidka to sie chyba kilka razy wystraszyla czegos, co jej sie przysnilo ;)

Offline weraw85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 263
TUPANIE
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 19, 2006, 10:10:09 am »
o ma.... czasami ma tak, ze siedzi, patrzy sie na mnie lobuzersko i rach ciach i sobie tupnie tak glosno,zebym przez przypadek nie olala go... to tez jest strach?? ;P

Katasza

  • Gość
TUPANIE
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 19, 2006, 11:38:57 am »
a ty patrzysz w tym czasie na niego? np. w oczka? zwierzeta nie lubia wpatrywania im sie w oczy i moze reagowac checia odstraszenia cie. poza tym tak jak anuszka napisala, ty wcale nie musisz slyszec odglosu ktory przestraszyl uszatka, albo sprowokowal do checi odstraszenia.

bonnie_blue

  • Gość
TUPANIE
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 19, 2006, 12:16:24 pm »
chyba wiem Weraw o co Ci chodzi. Moj tez sobie czasami potupie. I to jest takie tup, tup,tup po pare serii. W ksiazce Moniki Wegler jest napisane, ze tupanie to oznaka zdenerwowania lub zlego humoru. W tym naszym tupaniu chodzi chyba o zly humor  :hmmm

Offline mcda

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 59
TUPANIE
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 19, 2006, 13:15:28 pm »
Wiecie - ja przyuwazylam mojego malucha na tupaniu ze zniecierpliwienia...
On potrafi tupac na mnie jak mu zbyt wono do miseczki papu daje... :) No bo chyba jedzenia sie nie bal... On sie az trzasl zeby zjesc.. - biegal wokol mnie tupal i sprawdzal co chwilke miseczke... :)
Wiec to nie tylko ze stresu i zdenerwowania maluszki tupia...

Tygrysek

  • Gość
TUPANIE
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 19, 2006, 15:55:34 pm »
Moja kicusia tupie tylko gdy się czegoś boi, np. odkurzacza, w innych sytuacjach nie zauważyłam zeby tupała, choć czasem na mnie śmiesznie chrząka, gdy się denerwuje, najczęściej właśnie gdy za wolno jedzenie sypie lub za długo sprzątam w kuwecie ;)

anUSZka

  • Gość
TUPANIE
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 19, 2006, 17:05:13 pm »
A, to inne tupanie, wyuczone  :>
Jak sie krolik zorientuje, ze po takim tupnieciu jest w centrum uwagi, to potem moze powtarzac tupanie, zeby zmusic do czegos. Dlatego ja najczesciej nie reaguje przez chwile, jak sie czasami krolikom tupnie, albo tylko zaczynam spokojnie do nich mowic.
Takie to cwaniaczki, roznych rzeczy moga sie nauczyc  :diabelek

toosia

  • Gość
TUPANIE
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 24, 2006, 09:02:44 am »
Moja Mała miła dwie takie nocki że tupała na mnie jak spać nie mogłam i przy komputerze siedziałam. Widocznie bardzo jej to przeszkadzało bo zawsze kolo 23 juz sie cicho robiło w domku a ja wtedy siedzialam do 2 w nocy w JEJ pokoju :D