Autor Wątek: Papaja choruje :(  (Przeczytany 65993 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Papaja choruje :(
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 25, 2013, 12:16:53 pm »
trzymam kciuki i życze Ci wszystkiego najlepszego - w końcu masz urodzinki dziś więc musi byc dobrze  :przytul
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: Papaja choruje :(
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 25, 2013, 12:45:01 pm »
Trzymam kciukasy, trzymam! :)

jajć... są za duże żeby wysłać mailem... może dasz radę je ściągnąć z wyżej podanych linków?
zaraz spróbuję

Film z Papajką 1

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=Booz6XAA45c" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=Booz6XAA45c</a>

Film z Papajką 2

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=KuRNDNUx9ns" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=KuRNDNUx9ns</a>
« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2013, 13:53:46 pm wysłana przez PippiLotta »

Offline ziabak

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 743
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Papaja choruje :(
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 25, 2013, 14:06:48 pm »
Nie, oddech Papai nie wygląda tak jakby była jakaś niewydolność serca - mam nadzieję, że to pocieszenie :) Generalnie, to na pierwszym filmie niewiele widać, bo ona sie myje cały czas a na drugim wygląda na prawie normalny oddech, ciut przyśpieszony może. Jak odgrzebię film oddechu Toffika to dla porównania pokażę.

Offline Zajęcowa

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2003
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Papajka i Szkwał
  • Pozostałe zwierzaki: Luba, Filip - psy
  • Za TM: Franuś, Gomiś, kochana Rózia ;(
Odp: Papaja choruje :(
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 25, 2013, 15:20:23 pm »
trzymam kciuki i życze Ci wszystkiego najlepszego - w końcu masz urodzinki dziś więc musi byc dobrze  przytul
Solvieg - dziękuję za życzenia i ciepłe słowa :* PippiLotta -  :bukiet za filmiki! :*

Wróciłyśmy już jakiś czas temu z Arki, ale wybaczcie musiało być troszkę czasu na tulenie :)
Wieści nie są najgorsze, dr Baran zrobił kontrolne RTG na podstawie którego stwierdził, że płynu jest mniej niż było :). Papajątko bardzo dobrze zniosła znieczulenie, płyn okazał się być surowiczy, na szczęście nie ropny, czy krwisty. Mniejsza ilość płynu, odsłoniła serduszko, które niestety jest przerośnięte :( stąd problemy z oddychaniem - także zostajemy przy Prilenalu, jeżeli chodzi o rokowania, to wiadomo, że serducha się Papaji nie wymieni, ale będziemy się starać utrzymać układ oddechowy w jak najlepszym stanie, poprzez podawanie leków kardiologicznych.
Na pt jesteśmy umówieni na EKG, dr Baran wykonuje je razem z inną lekarką - nie wiem czy jest specjalistką w tym temacie, ale Baran powiedział, że w razie czego ona zaleci dalsze badania czy inne leki.

Nie, oddech Papai nie wygląda tak jakby była jakaś niewydolność serca - mam nadzieję, że to pocieszenie :)
Ziabak - to było kręcone akurat jak mała dość ładnie oddychała (chociaż na tym drugim filmiku, tak trochę "robi" boczkami...) chciałam wykorzystać to, że akurat było w miarę dobre światło,bo z Papają naprawdę trudno w innych warunkach coś wymodzić... może mi się uda kiedyś w słonku uchwycić jak ma taki "atak", że to naprawdę kiepsko wygląda...

Jeszcze raz dziękuję wszystkim czytającym, myślącym, wspierającym i kibicującym małej zmorze. :* :* :*
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline kasiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2981
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Pompon
  • Za TM: Ukryj i Bisia
Odp: Papaja choruje :(
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 25, 2013, 21:29:08 pm »
Wieści dobre i niedobre... trzymam nadal kciuki i przesyłam głaski... oczywiście czekam na dalsze relacje o zdrówku małej...

Offline Kic

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1760
Odp: Papaja choruje :(
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 28, 2013, 19:52:08 pm »
co u Papajutka?

Offline Zajęcowa

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2003
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Papajka i Szkwał
  • Pozostałe zwierzaki: Luba, Filip - psy
  • Za TM: Franuś, Gomiś, kochana Rózia ;(
Odp: Papaja choruje :(
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 28, 2013, 21:00:42 pm »
dzięki za troskę Kic  :przytul
jutro idziemy na EKG, zobaczymy co pokaże, mam nadzieję, że tylko ułatwi odpowiednie dobranie jak najlepszych leków dla smoczycy.
tak na chwilę obecną chyba nie jest źle, dzisiaj jak usnęła wtulona w mój bok to była taka spokojniutka,oddychała powoli i ładnie, aż mnie ścisnęło w środku jak pomyślałam, ze jest chora :(
poza tym bez zmian, rano zdarza się chwila aktywności (dzisiaj doprowadziła psa do "wrrręęę" - rozpaczliwej prośby o zabranie intruza :P) a poza tym większa część Papkowego dnia to nieustający odpoczynek, tylko przewraca się z boczku na boczek i wyciąga łapeczki w te i we wte. Najgorzej jest jak się intensywnie myje, to pod koniec toalety ledwie zipie bidulka, widać, że ją takie wygibasy bardzo męczą...

a tutaj foto relacja z tego jak nam upływa wieczór :)

próbowałam nie usnąć ale się nie udało... :spie:


Uploaded with ImageShack.us

znudzona sesją zdjęciową uciekłam na łóżko i pokazuję gdzie mam fotografa...


Uploaded with ImageShack.us
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline Kic

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1760
Odp: Papaja choruje :(
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 28, 2013, 23:15:52 pm »
czad foty :)
to spanie to może też być kwestia pogody (w końcu wiosna nieustająco idzie, mać...) - moje klony od kilku dni śpią w dzień jak małe smoczki, więcej i mocniej niż zazwyczaj.
trzymam kciuki za Was!

Offline Zajęcowa

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2003
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Papajka i Szkwał
  • Pozostałe zwierzaki: Luba, Filip - psy
  • Za TM: Franuś, Gomiś, kochana Rózia ;(
Odp: Papaja choruje :(
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 29, 2013, 17:28:28 pm »
to spanie to może też być kwestia pogody (w końcu wiosna nieustająco idzie, mać...) - moje klony od kilku dni śpią w dzień jak małe smoczki, więcej i mocniej niż zazwyczaj.
hehe... Kic moja smoczyca tak ma właściwie niezależnie od pogody, czasem podejrzewam, zwłaszcza patrząc na jej gabaryty, że jest spokrewniona z kotem...
a tak wracając do tematu wątku - właśnie przyszłyśmy z Arki.
Papajątko miało zrobione EKG i ECHO serducha. Przedewszystkim została bardzo bardzo pochwalona przez dra Barana za to, że była super dzielna podczas wykonywania badań. :) (szkoda, że w Arce nie mają takich naklejek - "dzielny pacjent" :P, obkleiłybyśmy transporterek...)
Wyniki badań potwierdziły wcześniejsze przypuszczenia - Papaj ma chore serduszko :( oba przedsionki, oraz komory (bardziej lewa) są powiększone, natomiast aorta przy wlocie do serca jest zwężona. Powoduje to wzrost ciśnienia krwi i przez to rozrost całego narządu. Papaja oprócz Prilenalu dostała jeszcze Furosemid i Digoxin.
Zapomniałam się zapytać dra Barana o to czy nie koliduje podawanie Furosemidu z tym, że Papaja praktycznie wogóle nie pije...(dostaje DUŻO zieleniny) macie jakiś pomysł jak zapobiec odwodnieniu przy podawaniu diuretyków?
Lekarstwa podaję codziennie przez miesiąc, potem idziemy na kontrolne RTG,żeby sprawdzić czy coś się zmieniło z serduszkiem.
A poza zaplanowanymi badaniami Papak dostała jeszcze drugą dawkę szczepionki, bo ta na początku marca to była jej pierwsza w życiu, więc trzeba było przypomnieć wirusom że mają się trzymać od królewny z daleka!




« Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2013, 18:03:57 pm wysłana przez Zajęcowa »
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline kasiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2981
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Pompon
  • Za TM: Ukryj i Bisia
Odp: Papaja choruje :(
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 29, 2013, 21:30:23 pm »
Trzymajcie się ciepło :) trzymam kciuki za poprawę kondycji serducha po lekach... a foty  :zakochany:

Offline gabuizm

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 519
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Kulka, Kropek, Riko
  • Za TM: Amadeusz
Odp: Papaja choruje :(
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 29, 2013, 21:59:36 pm »
Zajęcowa - pociesz się tym, że dobry lekarz wykrył wszystko, Ty wiesz o co kaman, wiesz, co masz robić  :przytul
I uściskaj to czarne cudo od nas, niech będzie dzielna i się relaksuje  :icon_mrgreen

Offline Kic

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1760
Odp: Papaja choruje :(
« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 29, 2013, 22:32:25 pm »
co do diuretyków - pewnie sama zacznie pić. Ale zawsze możesz zadzwonić do arki z takim zapytaniem, niech Ci autorytet powie :)
trzymajcie się laseczki!

Offline Zajęcowa

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2003
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Papajka i Szkwał
  • Pozostałe zwierzaki: Luba, Filip - psy
  • Za TM: Franuś, Gomiś, kochana Rózia ;(
Odp: Papaja choruje :(
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 29, 2013, 23:58:11 pm »
I uściskaj to czarne cudo od nas, niech będzie dzielna i się relaksuje  icon_mrgreen
gabuizm - ona właściwie nie robi nic innego  :P ten królik nie specjalnie zna pojęcie stresu,  nawet w lecznicy sama wyłazi z transportera i tuli się do weterynarza  :crazy: ale oczywiście uściskam! w sumie to nawet teraz leży przytulona do moich pleców :)
co do diuretyków - pewnie sama zacznie pić.
- mam nadzieję, bo nie chciałabym aby przez jakieś moje niedopatrzenie uszkodziła sobie nerki, zobaczę czy uzupełnia wodę w organiźmie pijąc, a jak nie to będę dzwonić po świętach do Arki.

Trzymajcie się ciepło :)
jakoś się trzymamy :) może i stan Papajki nie jest szczególnie dobry ale przynajmniej wiemy na czym stoimy i możemy jakoś działać, a to bardzo pomaga, kiedy nie jest się zupełnie bezsilnym.

Wysyłamy buziaki wszystkim kibucującym i życzymy Wam na Święta wszystkiego najlepszego króliczego, żeby wreszcie przyszła wiosna, i wyrosły pyszne świeże mlecze i babki, żeby wszystkie uszy były całkiem zdrowe i kochane :krolik i Wam samym też, dużo ciepełka, zdrowia, radości i tak bardzo potrzebnej gdy za oknem tak szaaarooo energii na każdy kolejny dzień :)  :*
« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2013, 00:57:42 am wysłana przez Zajęcowa »
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline worrek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3551
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Frodo&Pandorka i Fuksik
  • Za TM: Zuzeł, Yetiś
Odp: Papaja choruje :(
« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 31, 2013, 15:49:01 pm »
o rany Zajecowa dopiero teraz trafiłam na wątek :( trzymajcie się dzielnie i walczcie z chorobskiem :* a my również zaciskamy wszystkie lapki które mamy za Papajke :*
Często wstydzę się, że jestem człowiekiem...
Może uratuje świat... choć jeden mały króliczy świat
Nasz króliczy świat http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12346.920.html

Offline Zajęcowa

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2003
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Papajka i Szkwał
  • Pozostałe zwierzaki: Luba, Filip - psy
  • Za TM: Franuś, Gomiś, kochana Rózia ;(
Odp: Papaja choruje :(
« Odpowiedź #54 dnia: Marzec 31, 2013, 17:51:20 pm »
Dziękuję worrki! Każda dodatkowa łapka czy kciuk daje nam więcej energii do dzielnego trzymania się :)
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline i16

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 183
  • Płeć: Kobieta
Odp: Papaja choruje :(
« Odpowiedź #55 dnia: Kwiecień 01, 2013, 14:56:34 pm »
Dopiero teraz zauważyłam, że u Ciebie takie kłopoty :( Trzymajcie się dzielnie !!

Offline Zajęcowa

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2003
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Papajka i Szkwał
  • Pozostałe zwierzaki: Luba, Filip - psy
  • Za TM: Franuś, Gomiś, kochana Rózia ;(
Odp: Papaja choruje :(
« Odpowiedź #56 dnia: Kwiecień 01, 2013, 16:08:48 pm »
Trzymajcie się dzielnie wykrzyknik
to bardzo kochane ile osób się zainteresowało :) jeszcze raz dziękujemy!
nie chce zapeszać, ale wydaje mi się, że po lekach jest zauważalna niewielka poprawa. Teraz gorzej jest tylko chwilami a nie cały czas :) jak śpi smoczyca to tak cudnie spokojnie i chyba ma troszkę więcej energii, bo te jej fazy aktywności jakby się wydłużyły :) tylko wieczorem zawsze następuje taki lekki kryzys, jak pobiega, zje kolacje i jeszcze się umyje, to serducho daje o sobie znać poprzez brzydką zadyszkę...  :/
ale nie ma co marudzić tylko się cieszyć nawet małą poprawą  :krolik:
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline kasiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2981
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Pompon
  • Za TM: Ukryj i Bisia
Odp: Papaja choruje :(
« Odpowiedź #57 dnia: Kwiecień 06, 2013, 00:19:59 am »
Co u was?jakieś zmiany?

Offline Zajęcowa

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2003
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Papajka i Szkwał
  • Pozostałe zwierzaki: Luba, Filip - psy
  • Za TM: Franuś, Gomiś, kochana Rózia ;(
Odp: Papaja choruje :(
« Odpowiedź #58 dnia: Kwiecień 06, 2013, 13:00:55 pm »
Kasiek dzięki za troskę :* (wogóle to przeglądałam ostatnio wątek Ukryja i Bisi i mnie olśniło, że przecież ja poznałam Twoje króle na żywo, kiedyś kiedyś na grillu który był po koloni  :icon_biggrin, a coś mi się wydawałaś taka znajoma jak się mijałyśmy w Parotce... ;) wybacz gapowatość :oh:)

u Papajątka dobrze, utrzymujemy cały czas ten sam stan, od tygodnia dostaje komplet leków na serduszko i widać że jej się troszkę lepiej żyje. Jak pobiega to potem pada zmęczona, ale wielkim postępem jest to, że praktycznie codziennie trochę biega  :jupi ogólnie jestem dobrej myśli, zobaczymy co dr Baran powie pod koniec kwietnia.
jedyne co mnie niepokoi to to, że tumanek nic nie pije...  :/ jakby miała jakiś wodowstręt, od poidełka zwiewa (dałam jej nowe bo myślałam, że coś z tamtym jest nie tak), miskę wywala zębami, talerzyk to samo, próbowałam też z różną wodą: mineralna, źródlana, przegotowana, nawet z kranówą...komunikat z jej strony jasny: wypad z tą wodą!  :bejzbol
przy tym wszystkim siurki są normalne, i ilościowo, i w kolorze i konsystencji...
Pomyślałam, żeby może przez cały dzień jej nie dać zieleniny to może się zainteresuje poidełkiem, ale z drugiej strony ona je głownie zieleninę i warzywa, a jakoś całego dnia tylko na sianku nie widzę  :P
pytałam się na pierwszej wizycie Barana czemu tak, a on powiedział, że poprostu część królików ma takie zapotrzebowanie na wodę...
może na następnej wizycie zaproponuję badania krwi, żeby zobaczyć w jakim stanie są nerki małej Zmory...
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline kasiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2981
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Pompon
  • Za TM: Ukryj i Bisia
Odp: Papaja choruje :(
« Odpowiedź #59 dnia: Kwiecień 06, 2013, 14:23:38 pm »
No proszę,ale ten świat mały :) ja też nie miałam świadomości że ty to ty... po Parotce wiedziałam że znam na 100% ale skąd :hmmm i już jasne wszystko :)

Dobrze, że z Papają lepiej :) a woda... może faktycznie nie potrzebuje... ale faktycznie lepiej się chyba upewnić u Barana :)

Pozdrawiam i przesyłam głaski :)