Autor Wątek: Dziwne zachowania?  (Przeczytany 4348 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

bibułka

  • Gość
Dziwne zachowania?
« dnia: Kwiecień 11, 2006, 00:49:58 am »
Ostatnio zrobiłam mały remanent w klatce Myszki...i nie wiem, czy napewno wszystko jest ok.Wstawiłam kuwetę, w której Myszka się kładzie :wow  i sobie poprostu leży...Zamiast siana jako ściółki wprowadziłam trociny, które po 5 minutach znalazly sie poza klatką... :chory Najdziwniejsze w tym wszystkim to fakt, że Myszka ostatnio lubi leżeć na odkrytm plastiku, tzn. wszystko wyrzuca z klatki.Nie wiem, czy to problem braku sterylizacji (do której się przymierzamy) i "buduje" coś w rodzaju gniazda, czy jest jej za gorąco?Z sianem tak nie robiła.Ale martwi mnie to, że lubi leżeć w kuwecie.Nie wiem jak temu zaradzić.Na początku normalnie w nią siusiała...Czy to wszystko normalne?

bibułka

  • Gość
Dziwne zachowania?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 11, 2006, 00:51:53 am »
A, jeszcze jedno.Tak wogóle to myślałam o ściółce ze słomy.Czy ktoś wie, gdzie w tym kraju można dostać na potrzeby indywidualne ekologiczną słomę?

andzelina

  • Gość
Dziwne zachowania?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 11, 2006, 10:02:34 am »
Z tym lezeniem na golym plastiku to chyba kroliczki tak wola.Ja tez kiedys moim kladlam jako sciolke trociny w calej klatce i na to siano, a pozniej zmienilam siano na slome.No ale zauwazylam ze jeden z nich za kazdym razem to rozgrzebywal, robil sobie taki dolek i tam sie kladl.No i od niedawna wstawilam kuwety - do obu klatek.Wsypuje do nich trociny i na brzegu daje duza garsc siana.A na podlodze klatki nie klade nic (dla tego kroliczka, ktory lubi kopac) a drugiemu dalam maly recznik.No i widze, ze im to pasuje.Dodatkowym plusem jest to, ze teraz zalatwiaja sie wylacznie do kuwet, no czasem znajde pare bobkow na dnie klatki, ale to juz mniej niz kiedys, jak mialy sciolke na calej podlodze.No i jeszcze planuje zmienic im te trociny w kuwetach na jakas inna sciolke.Moze ktos wie, jaka sciolka jest najlepsza do kuwety?

andzelina

  • Gość
Dziwne zachowania?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 11, 2006, 10:03:51 am »
Acha a co do lezenia w kuwecie to moje lubia sobie tak polezec i pojesc sianko.

basia.dc

  • Gość
Dziwne zachowania?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 11, 2006, 17:33:46 pm »
Ja jako wyściółkę do klatki daję prasowane drewno. Napewno jest lepsze od trocin, bo słyszałam, że trociny po jakimś czasie mogą powodować choroby u królików, więc z nich zrezygnowałam. W ogóle gdy Kubuś miał trociny w klatce, to po jakimś czasie większość była pozna nią, strasznie zabrudzało mi to pokój, więc to był kolejny powód do rezygnowania z trocin.  :D

Cytat: "andzelina"
Moze ktos wie, jaka sciolka jest najlepsza do kuwety?

Ja do kuwety również daję prasowane drewno. Jest ono fajne, bo pochłania nieprzyjemny zapach i bardzo łatwo się go wyciąga z kuwety.  :)

Maja

  • Gość
Dziwne zachowania?
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 11, 2006, 22:36:53 pm »
Mysle, ze nie ma sensu wysciełanie całej klatki, wystarczy sama kuweta ze żwirkiem. Idzie lato wiec zwierzaki beda wolały leżeć na chłodnym plastiku(moj to wogole zawsze tak lezy). Trociny są kiepskim podłożem do kuwety bo się pylą i mogą w nich być jajeczka pasozytow. Poza tym mogą zawierać olejki eteryczne, które szkodzą. Ogolnie nie są polecane dla królików. Według mnie siano powinno być w paśniku, w kuwecie żwirek a podłoże klatki nie wyciełane.

Monia

  • Gość
Dziwne zachowania?
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 14, 2006, 22:29:01 pm »
Cytat: "Maja"
Trociny są kiepskim podłożem do kuwety bo się pylą i mogą w nich być jajeczka pasozytow. Poza tym mogą zawierać olejki eteryczne, które szkodzą. Ogolnie nie są polecane dla królików. Według mnie siano powinno być w paśniku, w kuwecie żwirek a podłoże klatki nie wyciełane.

 
w zupełności się zgadzam :) tak właśnie powinno być :)