Autor Wątek: [3M] Uszaki z SOPOTU  (Przeczytany 1791419 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline miła

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1436
  • Płeć: Kobieta
  • SOPOCKIE USZAKOWO
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #4100 dnia: Lipiec 11, 2014, 11:20:57 am »
Przedstawiam nowego rezydenta Sopockiego Uszakowa :
bezimienny "nowicjusz " - mlodziutki samczyk w typie baranka dlugowlosego o umaszczeniu bialo - czarnym



Generalnie nie wyglada zle , patrzac na niego calosciowo - oczywiscie musi to potwierdzic lekarz
Jednakze jego prawe oko , o ile jeszcze jest , jest w makabrycznym stanie
W sobote pojedzie do doktora , no i zobaczymy .....

Poza tym maluszek je i bobczy , jest lekko wystraszony , szczegolnie ze ma ograniczona mozliwosc obserwowania otoczenia
strasznie sie boi jesli podejdziemy do  niego od strony chorego oczka - nie widzi - wiec reaguje panika

Maly zostal znaleziony na ulicy , noca,  a dokladniej prawie wpadl pod kola jadacego samochodu
na szczescie przytomna wlasicielka auta w pore sie zatrzymala , zlitowala sie nad nieborakiem
zlapala go i odwiozla do schroniska w Gdyni . Niestety nie mogla zatrzymac maluszka u siebie
Serdecznie dziekujemy Pani Paulino za okazanie, porzuconemu maluszkowi , serca   :bukiet :bukiet :bukiet
Gdyby nie Pani natychmiastowa pomoc , nie wiadomo jak jego losy by sie potoczyły
az strach pomyslec , biorac pod uwage jego "jednostronne widzenie " ,
a teraz ma szanse na lepsze zycie

:heartSZUKAMY WIRTUALNEGO OPIEKUA DLA "BEZIMIENNEGO NOWICJUSZA" Z SOPOCKIEGO USZAKOWA :heart

PIERWSZY WIRTUALNY OPIEKUN BEZIMIENNEMU NADAJE IMIE


Zostając Wirtualnym Opiekunem pomozesz nam zebrac fundusze na utrzymanie, karme i akcesoria
oraz zapewnić odpowiednia opieke weterynaryjna, bezdomnym krolikom miniaturkom.
25 PLN to niewielka kwota, a może ona uszakowi zapewnić godne życie. 
Można adoptować więcej niż jednego królika, a także jeden uszak może mieć kilku wirtualnych opiekunów. 

Dokładny regulamin Wirtualnych Adopcji znajdą Państwo tutaj: http://www.kroliki.net/pl/adopcje/wybor-trybu-adopcji-krolika/regulamin-wirtualnej-adopcji

Aby objąć królika Wirtualną Adopcją, należy wysłać zgłoszenie pocztą elektroniczną na adres: adopcje.wirtualne@kroliki.net , dw: sopot@kroliki.net
w ktorym nalezy umiescic dane - http://forum.kroliki.net/index.php/topic,15866.0.html :
1/ imię królika i miasto/województwo / region, w którym przebywa - pod ktorego jest opieka
2/ wysokość zadeklarowanej kwoty, którą chcecie Państwo co miesiąc przelewać na jego utrzymanie ( min.25pln)
3/ zgoda bądź jej brak, na udostępnienie swoich danych - w przypadku zgody, podać jakie dane :imię i nazwisko, samo imię lub pseudonim/nick z forum...itp - oczywiście można pozostać anonimowym
Jeżeli zgodzą się Państwo na udostępnienie swoich danych , to na specjalnej stronie
poświęconej adopcjom wirtualnym krolikow z pomorza , zostaną one zamieszczone obok sponsorowanego królika.


wplaty prosimy dokonywac na:
Konto województwa pomorskiego z Sopotem
25 2130 0004 2001 0516 7234 0003
Volkswagen Bank Polska S.A.
SWIFT: INGBPLPW
IBAN: PL25 2130 0004 2001 0516 7234 0003
Stowarzyszenie Pomocy Królikom
ul. Ringelbluma 3/21
01-410 Warszawa

Tytułem: WA - [IMIĘ KRÓLIKA] Z SOPOTU - [NICK/IMIE DARCZYŃCY] - [MIESIAC] za który jest dokonywana wpłata."




Offline ANNA13

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 59
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Bagnolo Piemonte - Wlochy
  • Moje króliki: CAMILLA I CAMILLO
  • Pozostałe zwierzaki: WO Sopot: Tusia
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #4101 dnia: Lipiec 11, 2014, 11:27:34 am »
Biedaczek! Dziekujemy takim osobom jak pani Paulina! Jak tak wlasnie znalazlam moja kroliczke porzucona na ulicy i malo brakowalo a znalazlaby sie pod kolami ciezarowki.....  :DD ale teraz wiedzie sobie spokojne szczesliwe zycie  :balet:

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #4102 dnia: Lipiec 11, 2014, 11:29:45 am »
Odyn by do niego pasowało :) Biedny malec - miał ogromne szczęście :) I coś mi się wydaje, że wirtualnemu opiekunowi też przyniesie szczęście :) także zgłaszać się wirtualni ! :D
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline miła

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1436
  • Płeć: Kobieta
  • SOPOCKIE USZAKOWO
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #4103 dnia: Lipiec 11, 2014, 14:14:44 pm »
Odyn by do niego pasowało :)
wywrozylas :P

Oglaszam wszem i wobec ze Wirtualnym Opiekunem "nowicjusza" zostala p. Anna  :hura: :hura: :hura:
Do wesolej gromadki wirtualnych podopiecznych: Balbinki , Badiego i Bebe , wlasnie dolaczył ...

ODYN , ODYNEK , ODYNIUSZEK   :dookola: :dookola: :dookola:

Serdecznie dziekujemy za tak ekspresowa decyzje pomocy wirtualnej   :bukiet :bukiet :bukiet

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #4104 dnia: Lipiec 11, 2014, 14:16:29 pm »
Hy,hy wiedźma ze mnie :D :D
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #4105 dnia: Lipiec 11, 2014, 14:19:01 pm »
Akcja-błysk! Odynek to piękne imię, dumne, waleczne i na pewno wróżące dobrą przyszłość :zakochany:
I jak szybko znalazła się Wirtualna Mamusia! :przytul
Cóż, dla niewidzącego na jego oczko baraniątka życie na ulicy nie potrwałoby długo :(
Miał wiele szczęścia, trafiając na panią Paulinę :heart
Co za bydlę wyrzuciło królika, kolejna taka historia, niepojęta :/
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline ANNA13

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 59
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Bagnolo Piemonte - Wlochy
  • Moje króliki: CAMILLA I CAMILLO
  • Pozostałe zwierzaki: WO Sopot: Tusia
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #4106 dnia: Lipiec 11, 2014, 14:33:32 pm »
Oby wiecej takich blyskawicznych wirtualnych adopcji!!! :balet: :jupi Zaczecam wszystkich do wirtualnych adopcji !!:doping:

Offline Elzbieta1950

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2910
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa/Izdebki
  • Moje króliki: Bodzio
  • Za TM: Franulka 04.03-03.01.13-żył 9 lat, Puszek 28.02.13-żył ok 8l. i Kakuś 25 .05.14 Misia 6,09.2017
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #4107 dnia: Lipiec 12, 2014, 11:03:58 am »
Czy można prosić o adres Uszadkowa i kontakt w razie ewentualnych odwiedzin?
Komplikują nasze życie ale bez nich ciężko żyć.

Offline nellciaa

  • Administrator
  • *****
  • Zarząd SPK
  • *****
  • Wiadomości: 1422
  • Płeć: Kobieta
  • ZARZĄD SPK // GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Sopockie Uszakowo
  • Lokalizacja: Trójmiasto
  • Moje króliki: Tadzia, Leon, Karol
  • Na DT: Tio
  • Pozostałe zwierzaki: Biszkopt, Kafka
  • Za TM: Kazik, Krakers
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #4108 dnia: Lipiec 12, 2014, 22:42:50 pm »
Elzbieta1950 masz Pw

Offline karmielll

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Chwaszczyno
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #4109 dnia: Lipiec 14, 2014, 00:20:14 am »
Może wyjdę na przewrażliwioną, ale czy to mozlliwe żeby Dolek miał pchły czy inne stworzonka? Strasznie dużo się drapie po łebku i gryzie wszędzie gdzie łapki nie sięgają ;/

A tak poza drapaniem, to informuję wszem i wobec że pan Dolek się zaaklimatyzował ;) Z klatki wyszedł drugiego dnia. Teraz nie ma miejsca gdzie by go jeszcze nie było  :] Wszystko już pobródkował, nawet mnie :P Wygląda na zadowolonego :D

Zdjęcie
« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2014, 00:26:25 am wysłana przez karmielll »

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #4110 dnia: Lipiec 14, 2014, 10:07:01 am »
Co słychać u Odyna??
Karmielll, może Dolek po prostu reaguje na nowe miejsce - drapanie się może być wynikiem stresu (choć nie musi być tego widać po uszaku). Poobserwuj ze dwa dni i jak się nic nie uspokoi, to do weta.
Śliczny jest, wygląda na wyluzowanego uszaczka, ale pozory mogą mylić :)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline nellciaa

  • Administrator
  • *****
  • Zarząd SPK
  • *****
  • Wiadomości: 1422
  • Płeć: Kobieta
  • ZARZĄD SPK // GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Sopockie Uszakowo
  • Lokalizacja: Trójmiasto
  • Moje króliki: Tadzia, Leon, Karol
  • Na DT: Tio
  • Pozostałe zwierzaki: Biszkopt, Kafka
  • Za TM: Kazik, Krakers
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #4111 dnia: Lipiec 14, 2014, 11:20:37 am »
Dolek był kontrolowany miesiąc temu i futerko było czyste - chłopak już raz wykazywał skłonności do nadmiernego stresu po przez gryzienie łapki.

Offline Wegielek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 115
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: GDYNIA
  • Pozostałe zwierzaki: WO - Sopot: Felcia
  • Za TM: Ogryzek, Węgielek
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #4112 dnia: Lipiec 14, 2014, 11:57:12 am »
 Dolek, nie stresuj sie :*
"Musisz być odpowiedzialny za to co oswoiłeś. Lecz pamiętaj, decyzja oswojenia niesie w sobie ryzyko łez."

Offline Martini90

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2804
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Amor
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #4113 dnia: Lipiec 14, 2014, 12:31:49 pm »
A ja bym chciała odwiedzić uszaki. kiedy można?

Offline karmielll

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Chwaszczyno
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #4114 dnia: Lipiec 14, 2014, 13:39:39 pm »
W takim razie w porządku. Mam tylko nadzieję, że szybciutko mu ten stres minie ;) I taka ciekawostka: strasznie nie lubi muzyki ;P jak coś nawet cichutko w pokoju gra, to siedzi w klatce i nie zamierza wychodzić, a jak zapada cisza to hop i wszędzie go pełno ;D

Offline Wegielek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 115
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: GDYNIA
  • Pozostałe zwierzaki: WO - Sopot: Felcia
  • Za TM: Ogryzek, Węgielek
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #4115 dnia: Lipiec 14, 2014, 14:33:55 pm »
Martini, w sobote od 12:00 jest cage service. Pewnie sie tez wybiore.

A tak z innej strony: jak wyniki plebiscytu w ktorym Uszakowo bralo udzial?
"Musisz być odpowiedzialny za to co oswoiłeś. Lecz pamiętaj, decyzja oswojenia niesie w sobie ryzyko łez."

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #4116 dnia: Lipiec 14, 2014, 15:13:26 pm »
W takim razie w porządku. Mam tylko nadzieję, że szybciutko mu ten stres minie ;) I taka ciekawostka: strasznie nie lubi muzyki ;P jak coś nawet cichutko w pokoju gra, to siedzi w klatce i nie zamierza wychodzić, a jak zapada cisza to hop i wszędzie go pełno ;D
Przywyknie :) Moje na początku też nie przepadały, a teraz im nawet zostawiam włączone cicho radio  - wydaje mi się, że lepiej im z tym :)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline miła

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1436
  • Płeć: Kobieta
  • SOPOCKIE USZAKOWO
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #4117 dnia: Lipiec 14, 2014, 15:49:57 pm »
Juz wiecie ze Dolek pokical do DS  :doping: :doping: :doping:karmielll  :onajego :onajego

ale nie wicie ze w niedziele do DT z bardzo silna opcja DS , pokical Carmel   :hura: :hura: :hura:
trzymajcie kciuki aby zaskarbil sobie serca domownikow  :lol

wizyta sobotnia w Toruniu

Odynek

Potwierdzily sie nasze obawy , Odynek nie ma lewego oka :( zostaly tylko pozostalosci po nim i musza byc one usuniete ze wzgledu na mozliwosci powstawania stanow zapalnych  :(  ,
Sa dwie przyczyny takiego stanu : albo maly sie taki urodzil albo oko zostalo uszkodzone mechanicznie, na pewno nie byl to efekt przebytej choroby
bedzie operacja , prawdopodobnie pod koniec miesiaca lipca, poza tym Odynek jest zdrowy - osluchowo i palpacyjnie :)

Baks

Pojechal na wizyte bo slabo je. Nie jest chory , jego "niejedztwo" prawdopodobnie wynika ze zmiany miejsca - stres .
Klinicznie jest zdrowy . Wyniki badan krwi w normie. Maly bedzie dostawal preparaty Rodi na poprawe apetytu.

Hikari

W koncu nasza mamuncia doczekala sie sterylizacji . Miala powiekszana macice ale bez zmian chorobowych :)
Wyniki badan krwi w normie . Obecnie u mnie mala doszla juz do siebie , Ładnie je i bobczy :)

Elika

Druga dziewczynka , ktora miala zabieg sterylizacji . Narzady wewnetrzne bez zmian chorobowych . Rowniez juz ladnie doszla do siebie , obecnie u Patrycji :)
Zaczela nawet dokazywac . Mala jest super zywiolowa babeczka :) Zdowa w 100% :)

Leon

Kolejna proba wykonania badania usg pecherza , spelzla na niczym , maly ewidentnie nie chce tego badania
za kazdym razem gdy zostal specjalnie nawodniony , tuz przed samym badaniem zdarzyl sie oproznic
generalnie z Leonem coraz lepiej :) , zaczal jesc nie tylko suszki ale i granulat , bobki coraz wieksze i biegunka coraz rzadziej
Na razie nie bedziemy go badac , maly za bardzo stresuje sie wizytami u doktora , dalsza obserwacja

Rambo

Rambo pojechal bo mial problemy z zoladkiem i okazalo sie ze maluszek ma "leniwy" zalodek . Badania krwi w normie . Maly jest zdrowy , trzeba tylko uwazac bo ma sklonnosci do zatorow :( . Ale poki co wszystko w porzadku :)

W Toruniu byly jeszcze trzy dziewczyny : Jerry, Mika i Omyczek 01
Jerry miala problemy z oczkiem ale obecnie doktor nie zauwazyl nic niepokojacego - stan zdrowotny w normie :)
Mika - o grzybie moze juz zapomniec :) - wyniki krwi w normie - balysmy sie troche o jej watrobe, leki na grzybice mogly ja troszke "zepsuc" ale udalo sie bez wiekszych problemow :)
Omyczek 01 - jest czysta ( bo to dziewucha ) , jesli chodzi o kokcydioze - osluchowo rowniez . Mala pojechala gdyz znacznie odstaje wagowo od rodzenstwa , wazy 650 g a jej rodzenstwo juz nieco ponad 1 kg . Miala dluzsza kuracje przeciw kokcydiozie i dlatego jej wzrost zostal spowolniony . Na obecna chwile jest zdrowa i podobno pokaze nam teraz jaka bedzie "duuuzzzaa" . Bardzo ladnie je i bobczy


Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #4118 dnia: Lipiec 14, 2014, 16:30:34 pm »
W sumie to same dobre wieści :)
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline Dominique_90

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1090
  • Płeć: Kobieta
  • Trafił nam się największy skarb...
    • D&P blog
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Semir
  • Za TM: Dżekuniu...tęsknimy za Tobą...pozostawiłeś okropną pustkę w naszych sercach ;(
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #4119 dnia: Lipiec 14, 2014, 20:10:58 pm »
A co z zapytaniami o adopcję? Jakieś wieści?:-)
https://dpblog.pl -> Fashion, Beauty & Vegan

https://www.instagram.com/dpblogpl/ -> Paris minimalism inspirations