Autor Wątek: Odpowiednia temperatura na spacer??  (Przeczytany 16889 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Elfik23

  • Gość
Odpowiednia temperatura na spacer??
« dnia: Kwiecień 04, 2006, 16:23:37 pm »
Witajcie!
Tofik ma już ponad 4 miesiące. Ostatnio wiosnę widać coraz bardziej i nie ukrywam ze bardzo mnie już korci by puszczać usztaka na ogródkowe spacery. Tylko to będą jedo pierwsze wyjścia i nie chciałabym by sie przeziębił. jaka jest odpowiednia temperatura na taki spacerek? kiedy można zacząc wypuszczać uszatka który tak na prawdę jeszcze nigdy nie miał styczności ze światem zewnętrznym? z tego co czytałam jak króliczek jest sporo na dworze to nawet zimą przy -3 stopniach może kilkanascie minut pobiegać, ale nic nie pisało odnośnie poczatkujących króliczków. Czy np 10 stopni to już wystarczajaco dużo by go puścić na dwór, czy może sie wstrzymać, czy jesli mi sie wydaje że jest ciepło i np jestem na dworze tylko w jakimś dresiku to czy dla królika też to jest dobra temperatura??jak myslicie??

anUSZka

  • Gość
Odpowiednia temperatura na spacer??
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 04, 2006, 17:06:42 pm »
Oczywiscie, ze tak, spojrz na jego futerko!

Offline maro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2515
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
Odpowiednia temperatura na spacer??
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 04, 2006, 17:13:26 pm »
Anuszka to myslisz, ze już można króliczka wypuszczać? Ja mam ogród u siostry ale myślałam, ze moze jeszcze za zimno. Na ile mozna wyjść z królikiem na pierwszy spacer? Klapek ma prawie dwa lata?
Maro

Na adopcję czekają:
Szarak http://www.przygarnijkrolika.pl/krolik-szarak-warszawa
i inni

anUSZka

  • Gość
Odpowiednia temperatura na spacer??
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 04, 2006, 17:14:29 pm »
Jesli jest sucho, to oczywiscie, ze mozna. Czy ogrod jest dobrze ogrodzony? Jesli krolik jest w stanie przecisnac glowe przez dziure, to reszta tez moze sie przecisnac...

Offline maro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2515
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
Odpowiednia temperatura na spacer??
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 04, 2006, 17:18:19 pm »
To jest posesja przy domu jest zwykła bramka ja dla Kapka mam szelki, których nie trawi ale chce kupić siatkie i zagrodzić część ogrodu. Dobra w niedziele ide na pierwszy spacer jak deszczu nie będzie. Dzięki!!
Maro

Na adopcję czekają:
Szarak http://www.przygarnijkrolika.pl/krolik-szarak-warszawa
i inni

anUSZka

  • Gość
Odpowiednia temperatura na spacer??
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 04, 2006, 17:20:24 pm »
Jesli ja szelki stresuja, to czemu nie poczekasz, az bedzie siatka w ogrodzie?

Offline maro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2515
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
Odpowiednia temperatura na spacer??
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 04, 2006, 17:36:12 pm »
Ja myśle, zę do niedzieli się wyrobie z siatką, bo Klapek żeczywiscie ich nie ciarpi maił je na sobie całe 5 min na próbe i nie był z tego zadowolony. Anuszka a moze mi podpowiesz jak powinien być zrobiony taki mini wybieg? Chce kupić siatkie i myślałam o takich palikach do których ją przyczepie, a na góre też chciałam dać siatke.
Maro

Na adopcję czekają:
Szarak http://www.przygarnijkrolika.pl/krolik-szarak-warszawa
i inni

Elfik23

  • Gość
Odpowiednia temperatura na spacer??
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 04, 2006, 18:17:01 pm »
ja własnie ostatnio zrobiłam z tata taki mały kojec dla Tofika. jest długi na 2,5 mestra i szeroki na około metr. konstrukcja jest z drewna i osiatkowane jest po bokach i od góry żeby królik nie wyskoczył. Same paliki moga nie wystarczyć bo siatka jest elastyczna i będzie się krzywić, albo królik może sie pod nią przepchać. My najpierw zrobliśmy ramki które obilismy siatka i dopiero potem zbiliśmy w całość. Tylko trzeba pamietać by postawić na równym podłożu. Aha i jeszcze jedno. odrazam zostawianie króliczka na dłużej bez nadzoru w takim kojcu. po pierwsze zagrażaja mu wbrew pozorom koty krecace sie po okolica, a druga sprawa....królik zwyczajnie mógłby zaczać się podkopywać i uciec. ja własnie się cieszę bo będziemy chyba latem zmieniać ogrodzenie na ogrodzie na te takie betonowe konstrukcje (od tamtej strony nie zalezy nam na specjalnym efekcie wizualnym, ale na tym by złodzieje nie mieli możliwości zajrzeć co znajduje sie na posesji, to niestety ostatnio u nas plaga, i ginie z ogróda wszystko od kawałków metalu, porabanego drewna itp - szok, bezrobocie robi swoje). Więc jak zmienimy ogrodzenie to pozostanie mi tylko jedna ścianaka ogrodzenia do zabezpieczenia drobniejsza siatka i królik bedzie mógł biegać ile wlezie. Na razie muszą mu wystarczyć szelki i ten kojec. Ale pierwsza rzecz jaką nalezy uczynic, to planuje jeszcze zgrabić jakies pozostałości liści, czy drobinek po zimie, zeby Tofik nie zjadł czegoś szkodliwego. Jest już zaszczepiony na mykosomatoze a za około 2 tygodnie pójdziemy po szczepionke na pomór. To podobno potrzebne jesli planuje sie wypuszczanie króliczka na dwór.
Ależ się ucieszyłam ze już mozna naszego nowicjusza wypuszczac na dwór...tylko i tak...je sli mi jest zimnawo i jest lekki wietrzyk to czy jemu to nie zaszkodzi?hmm w sumie ma futerko, ale tez od poczatku przebywa w domku gdzie temperatura nie spada poniżej 19 stopni. No nic, bede go powoli przyzwyczajać, poczatkowo po kilkanascie minut, az jak juz bedzie na pewno ciepło to na dłużej. ja czesto robie cos na ogródku, chocby jakieś przyciannie zywopłotu czy cos podobnego, więc wtedy Tof może kicać pod kojcem.  :jupi

Offline maro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2515
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
Odpowiednia temperatura na spacer??
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 04, 2006, 20:43:48 pm »
Elfik to ja Ci zazdroszcze ja musze zrobić coś co można łatwo złożyć bo to moja siostra ma ogród nie ja i ja będę wpadać z Klapkiem tylko na pół godzinki, godzinke i to wszystko. Ona ma dzieci i musze składać takie ogrodzenie.
Maro

Na adopcję czekają:
Szarak http://www.przygarnijkrolika.pl/krolik-szarak-warszawa
i inni

Elfik23

  • Gość
Odpowiednia temperatura na spacer??
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 04, 2006, 21:09:40 pm »
hmm są jeszcze w sprzedaży takie małe zagródki, nie wiem dokładnie jaka to wychodzi przestrzeń w sumie, ale hmm chyba niezbyt wielka (jednak lepsza taka niż żadna). Kupno takiego ogrodzenia to około 100 złoty. Ooo udało mi się znaleźć coś mniej więcej takiego na allegro. to link http://www.allegro.pl/item94805822_nowy_park_dla_krolika_lub_swinki_morskiej_ocynk_.html  tylko musiałabyś pomyślec o jakimś przykryciu od góry, z jednej strony przydaje sie jako zabezpieczenie przed wyskoczeniem a z drugiej chroni np przed nadmiernym słonkiem, tak żeby króliś mógł sobie znaleźć troszkę cienia. hmm w sumie 1400 cm średnicy to dość sporo, a na jakies krótkie wypady raczej wystarczy. A może w trakcie wyklaruje się jakoś sytuacja i będzie mozliwość wypuszczania króliczka na większą przestrzeń. Aha i jeszcze jedno...ja myslałam o takim parku dla Tofika, ale myslałam pod katem by samemu kupic np metalowe kraty np w castoramie, ale tata powiedzial że to mimo wszystko są drogie elementy i jak na razie zbiliśmy to cudo z drewna i jakiegoś kawałka siatki. Czasem udae sie cos wykombinować na prawdę niskim kosztem, może pomyśl czy wśród znajomych nie masz kogoś kto pomóglby ci zrobić cos podobnego. Wtedy na pewno zaoszczędzi się troszke pieniędzy. Aha a ten park dla króliczka hmm to o ile się nie myle można go rozbudowywać o kolejne elementy by był nieco większy, także to już zalezy od możliwości finansowych. Niemniej jednak wydaje się to byc dość prosty sposób i wygodny. pozdrawiam!

Offline maro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2515
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
Odpowiednia temperatura na spacer??
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 04, 2006, 23:40:07 pm »
Elfik dzięki za info u mnie jest [Lerła] napisze fonetycznie bo nie pamiętam pisowni. Zoba cze ile u mnie te elementy kosztują. Gdyby moja zaraza lubił szelki to w ogóle nie byłoby kłopotu, a planuje wyjazd na Mazury jak co roku na 2 tyg. i taki składany wybieg to dobry pomysł;-)
Maro

Na adopcję czekają:
Szarak http://www.przygarnijkrolika.pl/krolik-szarak-warszawa
i inni

anUSZka

  • Gość
Odpowiednia temperatura na spacer??
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 05, 2006, 21:26:58 pm »
Skladany wybieg to bardzo dobry pomysl, ja tez uzywalam wlasnie wybiegu kiedys.

Elfik23

  • Gość
Odpowiednia temperatura na spacer??
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 05, 2006, 22:21:04 pm »
Cieszę się ze mogłam coś doradzić :) Taki składany wybieg powinien być dość lekki, a pewno lżejszy niż kraty ze sklapeu ale cenowo może wyjśc róznie, to juz jak tam uważacie. u nas właśnie pada snieg, normalnie szok co za wiosna tego roku. Tof musi jeszcze poczekac na spacery..ech  :oh:

Offline maro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2515
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
Odpowiednia temperatura na spacer??
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 05, 2006, 23:14:42 pm »
Elfik ja jestem z Białegostoku u nas jak zwykle białe niedźwiedzie chodzą wczoraj i dziś przymrozki do -5 ze spacerku nici niestety;-( A pomysł świetny obejrzałam na alegro dzięki.
Maro

Na adopcję czekają:
Szarak http://www.przygarnijkrolika.pl/krolik-szarak-warszawa
i inni

Elfik23

  • Gość
Odpowiednia temperatura na spacer??
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 06, 2006, 08:57:17 am »
No ja własnie wczoraj wieczorem fotografowałam wiosnę...haha z kilkoma centymetrami śniegu <lol> poprsotu szok. dziś już jest lepiej, słonko wyszłoi zaczyna wszysto topić, ale znów bedzie trzeba pczekać aż ziemia osuszy się i ociepli. no ale napewno już bliżej niż dalej do spacerków z kóliczkami  :D

Offline maro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2515
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
Odpowiednia temperatura na spacer??
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 06, 2006, 16:04:41 pm »
A u nas dziś śliczny dzień słoneczko i brrr wiatr kostucha. Próbowałam otwierać balkon i myślałam, że moze na balkonie w klatce go postawie ale był naprawde paskudny wiatr. Tjudno jak to się mówi spacer poczeka a teraz ma do dyspozycji prawie całe mieszkanie niech lata.
Maro

Na adopcję czekają:
Szarak http://www.przygarnijkrolika.pl/krolik-szarak-warszawa
i inni

bonnie_blue

  • Gość
Odpowiednia temperatura na spacer??
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 07, 2006, 15:52:11 pm »
A moj Bobi byl przed chwila na pierwszym wiosennym, balkonowym spacerze :lol

Offline maro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2515
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
Odpowiednia temperatura na spacer??
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 07, 2006, 16:40:02 pm »
A Klapek jakoś nieszczególnie garnie sie na podwórko ale zaczęłam go jednak powolutku przyzwyczajać do szelek na razie po pare minut daje mu do obwąchania i dotykam go nimi oczywiści wszystko przy współpracy z rodzynkami.
Maro

Na adopcję czekają:
Szarak http://www.przygarnijkrolika.pl/krolik-szarak-warszawa
i inni

Offline maro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2515
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
Odpowiednia temperatura na spacer??
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 07, 2006, 16:42:39 pm »
A Klapek jakoś nieszczególnie garnie sie na podwórko ale zaczęłam go jednak powolutku przyzwyczajać do szelek na razie po pare minut daje mu do obwąchania i dotykam go nimi oczywiści wszystko przy współpracy z rodzynkami.
Maro

Na adopcję czekają:
Szarak http://www.przygarnijkrolika.pl/krolik-szarak-warszawa
i inni

Elfik23

  • Gość
Odpowiednia temperatura na spacer??
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 07, 2006, 19:37:00 pm »
hmm rodzynki....może to dobry pomysł..Tof jakoś nie specjalnie garnie sie do takich nagród jak np. dropsy dla królika czy jakies inne przysmaki, ale może za rodzynkami go nosek pocignie? tylko o ile sie nie myle to nie za dużo można dać prawda? u nas dziś było ładnie ale niestety nie miałam kiedy zabrać Tofika na spacerek. Od rana biegam, sprzatam, piore itp...wszystko pod kontem swiąt, poza tym jeszcze mama w szpitalu i jakos zabrako czasu. Ale za to nie zabraklo czasu na posprzatanie Tofikowi w klatce, wyszorowanie kuwety, oskrobanie marchewki itp. Zaraz go puszcze na pokój niech pobryka. Poodkurzane więc pewnie znów pozostawia jakieś slady po sobie...ech...duzy facet a zapomina o istnieniu kuwety poza klatką. Całe szczęscie że nie znaczy terenu i nie sika juz tak jak kiedyś...tylko ta masa bobków...powinnam w zasadzie odkurzać co godzine :/ no ale na razie uskuteczniam "zbieractwo" i ewentualnie zamiatanie na szufelkę. A jeszcze wracając do spacerku to mam nadzieje że uda się jutro  :D

Magdi

  • Gość
Odpowiednia temperatura na spacer??
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 07, 2006, 20:10:28 pm »
Ja byłam z kajtkiem dzisiej w ogródku wesoło sobie pobrykał .

Offline maro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2515
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
Odpowiednia temperatura na spacer??
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 07, 2006, 20:46:38 pm »
Magdi a ile u Ciebie stopni? Elfik ja nie daje żadnych dropsów ani innych "przysmaków" ze sklepów o rodzynkach przeczytałam kiedyś na stronie SPK i masz racje nie może ich być za dużo ja staram sie nie więcej niż 10 w tygodniu Czasem więcej ale wtedy juz nie dostaje przez dłuższy czas. To pomaga bo on uwielbia rodzynki i brokuły które też traktuje jako smakołyk
Maro

Na adopcję czekają:
Szarak http://www.przygarnijkrolika.pl/krolik-szarak-warszawa
i inni

Elfik23

  • Gość
Odpowiednia temperatura na spacer??
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 07, 2006, 20:52:35 pm »
ja już marze o Tym by Tof mógł wobodnie brykać po ogródku....a co do rodzymek...muszę sprawdzić jak zareaguje. Tofik to specyficzny królik...nie ciagna go za nosek łakocie, a wcześniejsza samiczka która mielismy to by zjadła ile widziała :) . Tof zajada się siankiem - własnie mu wrzuciłam do kartonu i kopie w nim i wybiera ciekawsze zdźbła. Kiedyś miałam taka paczuszkę sianka i Tof własnie nie bardzo chciał je jeść. Więc teraz żal mi było to wyrzucić i pomyslałam ze choc da zabawy niech ma w pudle, więc jak wskoczył to tak juz godzine siedzi i skubie, a jak nie skubiue to drzemie...ale straszna mu to radość sprawiło.. super

Offline maro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2515
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
Odpowiednia temperatura na spacer??
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 07, 2006, 21:01:16 pm »
Ja mam sianko z wioski, a Klapek zjadłby wszystko co bym mu dała w ogóle straszny żarłok i kradziej ostatnio wyżerał mi pestki i pistacje oczywiście przeznaczonych dla gości trzeba strasznie uważać na niego. A pisałam w sprawie tgo wybiegu na allegro no i chyba go kupie bo nic innego mi nie przychodzi do głowy a musi to byc wygodne do składania. A Klapek tadycyjnie się myje jak nie broi to by ciągle sobie nóżki lizał tak lubi :-)
Maro

Na adopcję czekają:
Szarak http://www.przygarnijkrolika.pl/krolik-szarak-warszawa
i inni

Elfik23

  • Gość
Odpowiednia temperatura na spacer??
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 07, 2006, 21:12:12 pm »
Wiesz popatrz jeszcze na allegro bo czasem cos jest droższe o 20 zloty a np jest większe o jakieś dwa elementy. czasem sie opłaca. Zaraz zajrzę do jednego sklepu i zobacze czy tam wogóle jest cos takiego. Największy taki park jaki widziałam na allegro to był chyba z 8 elemntów. To już było sporo. Zwróć uwage na wysokość, aha i zapytaj sprzedawcy czy sprzedają tez jakieś nakrycie na to czy nie, bo takie cos też kiedyś widziałam. Jak tylko sprawdze w sklepie to sie odezwę :) Jakbyś miała czas to może warto też zajrzeć do sklepów zoologicznych ..choć co do ceny obawiam się że bedzie drożej...my klatkę 120 cm którą kupiliśmy na allegro za 115 złoty, widzueliśmy w sklepie zoologiczym po 225 złoty. Była identyczna a cena dwukrotna. ALe zawsze popatrzeć mozna i np. przekonać się co do stabilności itp.

Elfik23

  • Gość
Odpowiednia temperatura na spacer??
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 07, 2006, 21:15:18 pm »
znalazlam cos podobnego w jednym sklepie, ale cena uuuuu sama zobacz http://animalia.pl/produkt.php?kat=115&id=1388

Offline maro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2515
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
Odpowiednia temperatura na spacer??
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 07, 2006, 21:19:12 pm »
Będę wdzięczna za wskazówki nigdy nie kupowałam niczego na Allegro a dzis się dopiero zlaogowałam ja myslałam że przykryje siatką przypiętą do drucików oglądałam inne oferty tego gościa ale to było najlepsz. Tak przy okazji napisałam do niego bo klatki dla króli ma tylko 60 i 70 cm  to mu napisałam, ze o za mało. Ciekawe czy coś odpisze hi hi.
Maro

Na adopcję czekają:
Szarak http://www.przygarnijkrolika.pl/krolik-szarak-warszawa
i inni

Offline maro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2515
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
Odpowiednia temperatura na spacer??
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 07, 2006, 21:20:25 pm »
:wow i tylko tyle powiem niezła cenka
Maro

Na adopcję czekają:
Szarak http://www.przygarnijkrolika.pl/krolik-szarak-warszawa
i inni

Elfik23

  • Gość
Odpowiednia temperatura na spacer??
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 07, 2006, 21:21:26 pm »
hmm w zasadzie nie znalazłam nic atrakcyjnego. chyba jednak ta oferta z allegro jest najciekawsza. może tobie uda sie jeszcze coś znaleźć. To wygląda na dośc praktyczne i proste do złożenia i rozłożenia, a chyba tez zajmuje niewiele miejsca jesli chodzi o przechowywanie. Ale to już sama musisz zdecydować :) Co jak co ale jestem pewna że króliczek nawet z niezbyt wielkiego wybiegu się ucieszy, trzymam kciuki. pozdrówka :*

Elfik23

  • Gość
Odpowiednia temperatura na spacer??
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 08, 2006, 19:33:45 pm »
hej! Jestem dziś po ponad 3 godzinnym pobycie z Tofikiem na dworze. Niom teraz mam spokój uuu chyba do wieczora z nim. troszkę pobrykał w kojcu, troszkę pokopał sobie, ale generalnie był dośc spokojny. Już się tak nie boi odgłosów z zewnątrz.
Co do kupowania na allegro...hmm nie pamiętam jak to było dokładnie ze mną i nie jestem pewna czy tak to teraz wygląda. Ja po zarejestrowaniu się czekałam około tygodnia na list z kodem aktywacyjnym, wtedy o ile się nie myle konto jest w pełni funkcjonalne i możesz np. licytować. jesli jeszcze nie masz tego kodu to możesz o ile się nie myle kupować tylko poprzez "kup teraz". Najlepiej najpierw napisz do sprzedawcy i dowiedz sie czy np dokonuje tranzakcji z niewpełni aktywnymi kontami itp, niektórzy sobie takie prawo zastrzegają w ramach ochrony. Jak juz kupisz, to dostaniesz na meila informacje o zakupie i dane kontarchenta. Jego adres, telefon, i numer konta bankowego na które nalezy wpłacic pieniążki za przedmiot+opłatę za przesyłkę. Sprzedawca po odnotowaniu wpłaty na swoim koncie wysyła przedmiot do ciebie. Ja preferuje przesyłki ekonmiczne bo zwykle na drugi lub trzeci dzień już mam sprzęcik u siebie. Dokonuje też płatności elektronicznych więc tez dlatego to dośc sprawnie idzie. Czasem pieniązki wpłacane na konto na poczcie potrafia wędrować do odbiorcy nawet kilka dni. Hmm a tak poza tym..to zwróć uwage na ilośc komentarz, na ilość sprzedanych produktów itp. Tak w ramach bezpieczeństwa. Jesli ktoś ma duzo negatywów to odradzam...szkoda sobie nerwy szarpać, ale zwykle jesli chodzi o sprzedaz tego typu kacesoriów to to już sa konkretne firmy i można na nich polegać. Pozdrawiam!!! :bukiet

Katasza

  • Gość
Odpowiednia temperatura na spacer??
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 09, 2006, 13:00:19 pm »
a to byl jego pierwszy spacer w tym roku? te trzy godziny troche mnie przerazja. w anglii jest lagodniejsza pogoda, jest w miare cieplo, ale na trzy godziny to stanowczo nie.

Elfik23

  • Gość
Odpowiednia temperatura na spacer??
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 09, 2006, 14:42:40 pm »
hmm to nie była taki pierwszy spacer...pare dni wczesniej juz brałam  go raz na 15 minut, raz na godzinke lub potem w ciagu tego samego dnia znow na troszkę. Z króliczkiem jest wszystko ok po wczorajszym pobycie. A dziś własnie wróciliśmy z dworu, jejku jak jest ciepło, chodziłam w krutkim rękawku jużi lekkie spodnie. Pobyłam z Tofem około 2 godzin na dworze, z tym że najpierw troszkę brykał w kojcu a potem już głownie się wylegiwał....bardzo mnie zdziwiło że w słonecznym miejscu sie układał. Moze to słonko nie jest jeszcze tak intensywne, a siatka która jest obity kojec jest dośc gęsta i też rozprasza troszkę te promienie, niemniej jednak zdziwiło mnie ze tof drzemał w słoneczku. Poprzedni królik chował się przed słońcem jak tylko mógł, właził mi pod kurtke w aucie i generalnie omijał miejsca gdzie dochodziło bezpośrednie słoneczko, a ten nic sobie z tego nie robi. Może to dlatego że nie jest jeszcze tak goraco jak latem. hmm chyba jest około 15 stopni na dworze dziś, moze troszkę wiecej w słonku. Pozdrawiam!

Offline maro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2515
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
Odpowiednia temperatura na spacer??
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 09, 2006, 22:01:39 pm »
Elfik a u nas burza straszna dziś była wiatr jak wichura, okropnie. Wczoraj było dość ładnie ale już mnie nosi na rower więc na razie spacery z Klapkie odpadają
Maro

Na adopcję czekają:
Szarak http://www.przygarnijkrolika.pl/krolik-szarak-warszawa
i inni

Offline maro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2515
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
Odpowiednia temperatura na spacer??
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 20, 2006, 17:58:03 pm »
Elfik kupiłam płotek na allegro z dodatkowymi dwoma przęsłami idziemy z Klapkiem na dwór! Dzięki za pomoc miłych spacerów!
Maro

Na adopcję czekają:
Szarak http://www.przygarnijkrolika.pl/krolik-szarak-warszawa
i inni

Hania

  • Gość
Odpowiednia temperatura na spacer??
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 22, 2006, 20:57:03 pm »
a ja dzisiaj bylam w ogrodku z Pudziankiem, najpierw probowalam w szelkach ale tak bardzo chcial pobiegac, ze mu to wszystko odczepilam. dzialke mam w miare duza wiec mogl sobie kicac do woli. spenetrowal caly skalniak, zezarl pare bratkow(mama nic nie wie he he) a na koniec znalazl sobie legowisko pod swierczkiem :D

Elfik23

  • Gość
Odpowiednia temperatura na spacer??
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 23, 2006, 14:09:23 pm »
nooo ja ostatnio zostawiam tofika pod kojcem na około 3 - 4 godzinki jesli jest taka mozliwość...potem do samego rana śpi jak suseł. dziś słabo mi to wychodzi bo urodzinki i zamieszanie ale jakoś nadrobimy

iSka

  • Gość
Odpowiednia temperatura na spacer??
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 29, 2006, 12:00:28 pm »
moje koliki przebywają na dworze albo na smyczy, albo w kojcu (moja mama ma dziwny sentyment do hodowanie trujących roślin i nie mogą wolno biegać).  A jeżeli chodzi o temperature to od -5 do 25 stopni

Offline nika73

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 1211
  • Płeć: Kobieta
Odpowiednia temperatura na spacer??
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 30, 2007, 20:00:36 pm »
:lol a my mamy z Franiem za sobą dziś pierwszy spacer na smyczce w szelkach ( kocich), które znosił dobrze. Co prawda byliśmy z pół godziny tylko i w dodatku, żeby go nie stresować i żeby się nie wkurzał na rękach- wzięłam go w przenosce a dopiero potem go zasmyczkowałam.
Szelki mu nie przeszkadzały ale chociaż wkoło było pełno mleczu, to on tylko chodził i obwąchiwał i podskakiwał w miejscu z radości ( to już pod koniec)
Tosiek z kolei strasznie się płoszy w szelkjach- raz mu próbowałam w domu założyć- ale był bardzo zestresowany i odpuściłam ( Tosiek z kolei jest razem z kotką"balkonowcem" :diabelek  )
A Franiol to się niewielu rzeczy boi ( zastrzyków u wetki  :P  )
Życie jest piękne... pomimo wszystko

Tuptusia

  • Gość
Odpowiednia temperatura na spacer??
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 04, 2007, 14:39:45 pm »
króliki powinny biegać tylko wleceie.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! coś ty w zimie?????!!!!! Jeszcze przy -3 stopniac C????? :bejzbol  :zdenerwowany  :wow  :wow