Autor Wątek: Pierniczki świąteczne od Kicajka ;)  (Przeczytany 5991 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline fokusa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 154
  • Płeć: Kobieta
Pierniczki świąteczne od Kicajka ;)
« dnia: Grudzień 02, 2012, 11:43:09 am »
Witam,

W tym roku upiekłam i jeszcze będę piekła mnóstwo świątecznych pierniczków. Może ktoś z Was nie ma daru do pieczenia i chciałby zakupić już gotowe? Wszystkie pieniążki uzyskane ze sprzedaży pójdą na królisia - kicajka (nowa duża klatka :), prezenty świąteczne itp.). Do zaoferowania mam takie wzory jak:
- choinka średnia
- bucik duży i mały
- gwiazdka mała
- serduszko małe
- kwiatek mały
- dzwonek duży
- gwiazda betlejemska duża
- miś mały i duży
- ciastowe ludziki (on i ona) średnie
- bałwanek mały
- księżyc mały

Dokładne wymiary podam później, jak zmierzę. Wszystkie pierniki robione według życzenia:
-lukrowane (biały, żółty, różowy, zielony - naturalne lukry: kolorowe z barwnikami spożywczymi),
- perełki, gwiazdki (jadalne dodatki), posypka, kokos itp.
- ozdabiane cukrem kolorowym jadalnym...
- możliwość odziurkowania w celu powieszenia na choinkę.

Pierniczki wyrabiane własnoręcznie z naturalnych składników: prawdziwy miód, jaja kurze ze wsi, mąka tortowa, przyprawy (cynamon, goździki, kardamon, pieprz, ziele angielskie, imbir, gałka muszkatałowa), cukier i cukier puder, masło.
Zaraz po wypieczeniu stają się twarde i miękną z czasem (ok.1-2 tyg.).


50-80 gr sztuka + przesyłka :)

Zapraszam jeśli ktoś ma ochotę. Poniżej wklejam zdjęcia przykładowych pierników.









Doskonałe na prezent i świąteczną choinkę :)

Offline shoti1910

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
    • SPŚM
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Shila i Siggy
  • Pozostałe zwierzaki: średniej wielkości zoo ;)
  • Za TM: Benio
Odp: Pierniczki świąteczne od Kicajka ;)
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 05, 2012, 15:43:47 pm »
Ja chcę pierniczki :D gdyż daru do pieczenia nie mam wcale :D
Proszę o dane do przelewu na pw :)

Offline fokusa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 154
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pierniczki świąteczne od Kicajka ;)
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 07, 2012, 12:32:27 pm »
Witam Wszystkich.


Zmieniam formę zakupu pierniczków na pudełka. W pudełeczku mieści się ok 20, czasami więcej (w zależności od wielkości) pierników. Różne kolorowe pierniczki, ręcznie ozdabiane !! Bardzo słodziutkie!! Zdjęcia wyszły trochę gorsze niż są w rzeczywistości.

Co do wielkości to największe mają ok 15 cm, najmniejsze 5 cm.

Robię też dziurki na życzenie do powieszenia na choinkę. Wstążki koloru czerwonego, białego, zielonego - lub jakiego sobie tylko zażyczycie!

Koszty przesyłki to do 1 kg - 11 zł
Koszt pudełeczka 10 zł :)

Zapraszam!

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Pierniczki świąteczne od Kicajka ;)
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 07, 2012, 14:00:13 pm »
czy pudelko tez jest jakies ozdobne czy pudelko pudelko ? czy jest mozliwosc zrobienia jakiegos foto ?
czy pierniczki krolicze wchodza w gre ?
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline fokusa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 154
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pierniczki świąteczne od Kicajka ;)
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 07, 2012, 18:47:48 pm »
Jeśli chodzi o formy króliczki to aktualnie czekam na dostawę takich: http://allegro.pl/wilton-wyprzedaz-foremki-do-wykrawania-2303-9270-i2820266324.html A więc mam nadzieje że już w przyszłym tygodniu będą także króliczki.

Co do pudełek świątecznych... Miałam w planach zwykłe z poczty polskiej lub jakieś, które zostały gdzieś w domu... ale mogę rozejrzeć się za ładnymi świątecznymi i przekalkulować koszty i dać znać. W sumie ładne opakowanie też jest ważne :)

Dam znać co i jak po weekendzie ;)

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Pierniczki świąteczne od Kicajka ;)
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 08, 2012, 14:05:28 pm »
aha, i sprawdz / zastanow sie prosze czy pudelka beda mialy jedna wielkosc czy rozna ..... bo napewno jedno wieksze bym chcial
i malych 3-4szt  :>

jak wygladaja ceny przy wiekszych zamowieniach ?  :?:
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline fokusa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 154
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pierniczki świąteczne od Kicajka ;)
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 09, 2012, 19:17:26 pm »
Przepraszam, że jeszcze nie dałam znać. Nie miałam internetu na weekend. Jutro wszystko spróbuje załatwić i dam znać co i jak wygląda :) A co do cen myślę, że spokojnie się dogadamy :D

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Pierniczki świąteczne od Kicajka ;)
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 09, 2012, 22:27:18 pm »
aha, i sprawdz prosze jeszcze jedna rzecz, de facto ciastek nie musi byc duzo w kazdym pudelku, IMHO powinno to jednak wygladac tak ze po otworzeniu "wyglada" ze az sie nie chce tego jesc :-))

moze jakas krepina w srodku jako wysciolka ciastek ? fajnie by bylo aby bylo i miekkie i sprezyste ......  
i zawartosc nie moze sie pokleic, polamac :-)))

i pytanie jaki masz charakter pisma ? chcialbym poprosic o kilka dedykacji do srodka do pudelek przez ich zapakowaniem, na prostych karteczkach wielkosci 1/4 formatu A4

czy jest szansa aby dograc all szczegoly i otrzymac przesylki najchetniej kilka dni przed spodziewanym koncem swiata 21 grudnia ? chcialbym jeszcze zdazyc rozdac prezenty
bo jak rozumiem nie ma mozliwosci odbioru tego w warszawie osobiscie a tylko wysylka ?!

nie za duzo "wymagań" ?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 09, 2012, 23:03:02 pm wysłana przez andy_wawa »
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline fokusa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 154
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pierniczki świąteczne od Kicajka ;)
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 10, 2012, 22:55:43 pm »
aha, i sprawdz prosze jeszcze jedna rzecz, de facto ciastek nie musi byc duzo w kazdym pudelku, IMHO powinno to jednak wygladac tak ze po otworzeniu "wyglada" ze az sie nie chce tego jesc :-))

moze jakas krepina w srodku jako wysciolka ciastek ? fajnie by bylo aby bylo i miekkie i sprezyste ......  
i zawartosc nie moze sie pokleic, polamac :-)))

i pytanie jaki masz charakter pisma ? chcialbym poprosic o kilka dedykacji do srodka do pudelek przez ich zapakowaniem, na prostych karteczkach wielkosci 1/4 formatu A4

czy jest szansa aby dograc all szczegoly i otrzymac przesylki najchetniej kilka dni przed spodziewanym koncem swiata 21 grudnia ? chcialbym jeszcze zdazyc rozdac prezenty
bo jak rozumiem nie ma mozliwosci odbioru tego w warszawie osobiscie a tylko wysylka ?!

nie za duzo "wymagań" ?



To po kolei...

Jeśli chodzi o sam pakunek ciastek to muszę je bardzo dobrze zabezpieczyć przed wysłaniem, więc ciastek na pewno nie będzie aż tak dużo ile pudełko pomieści. Aby się nie połamały muszę je "podoklejać" do małych tekturek, co może już tak ładnie nie wyglądać niestety... Na pewno też pudełko będzie wyścielone miękkim i dopchane na maxa, bo jak podczas transportu będzie przekładane to cię ciacha połamią , a przecież to to tu nie chodzi...

Więc jako już gotowy prezent to może być średnio, tzn. jeśli miałbyś takie pierniczki rozdawać osobiście to wiadomo, że lepiej byłoby wpierw je rozpakować i poukładać... A jeśli od razu pocztą to ma pójść do kogoś to szczerze myślę że nie zda to egzaminu :(.

Charakter pisma mam całkiem ładny, więc spokojnie mogłabym coś napisać, co sobie życzysz... ale jeśli byś już sam rozdawał to możesz przecież sam dołożyć życzenia.

Końca świata nie będzie ;) ale szansa na pewno jest - bo przecież to świąteczne pierniczki więc muszą dojść przed świętami.

Niestety odbiór w warszawie nie wchodzi w grę.

Co do pudełek to mimo iż w święta jest dużo różnych w sklepach, to ceny też są kosmiczne. Znalazłam takie fajne blaszane i papierowe okrągło w dość przystępnej cenie i 3 rozmiarach. Jeśli życzyłbyś sobie tak specjalnie zapakowane pierniczki to jest wszystko do obgadania i uzgodnienia. Cena aż tak dużo się nie zwiększy :) ( powiedzmy 3-6 zł w zależności od wielkości zamówienia)... A przy dużej ilości na pewno byśmy się dogadali.

Martwi mnie jeszcze tylko ten fakt z przesyłką... Nasza poczta polska różnie funkcjonuje i niestety muszę te pierniczki dobrze zabezpieczyć aby dojechały całe. Jeśli interesowałyby cie zdjęcia jak wygląda zabezpieczanie, pudełka i całokształt to oczywiście takie po robię :)

pozdrawiam

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Pierniczki świąteczne od Kicajka ;)
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 11, 2012, 12:10:52 pm »
pociag z jeleniej gory do warszawy i przesylka konduktorska ? zapakowac to w jedno wieksze pudelko, nie rzucaja ... dociera w kilka godzin i jest chyba nawet bezposredni pociag :-))
koszt przesylki pln 24-26 i jedno pudelko ode mnie dla konduktora trzeba bedzie dodatkowo przygotowac to sie lepiej tym zajma .,.... i moze wtedy nie zjedza reszty  :P
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline fokusa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 154
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pierniczki świąteczne od Kicajka ;)
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 11, 2012, 18:27:08 pm »
pociag z jeleniej gory do warszawy i przesylka konduktorska ? zapakowac to w jedno wieksze pudelko, nie rzucaja ... dociera w kilka godzin i jest chyba nawet bezposredni pociag :-))
koszt przesylki pln 24-26 i jedno pudelko ode mnie dla konduktora trzeba bedzie dodatkowo przygotowac to sie lepiej tym zajma .,.... i moze wtedy nie zjedza reszty


Tak leci bezpośredni, więc to też jest jakaś opcja a raczej nie powinni nimi rzucać :P

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Pierniczki świąteczne od Kicajka ;)
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 11, 2012, 21:01:53 pm »
no wlasnie, rzucac nie beda ale moga zjesc :-))))))
to jest szmat drogi i trzeba ich tez nakarmic (na zachete i w ramach podziekowania)

wiec teraz trzeba ustalic ile, jakie i ile to bedzie kosztowac .....
IMHO bez przekladania i przyklejania do tekturek, musza byc ciastka twoje juz wyschniete zeby sie nie kleily i wtedy nie beda potrzebne przekladki, nie musi byc tego duzo ... ma byc ladnie, polaczenie z krepina daje opcje wylozenia w srodku zawartosci jadalnej

jesli pudelek ma byc kilka musza byc w torbie tak ulozone aby nie lataly, i nie upadly na bok .... wiec tez musza byc zabezpieczone

jesli chodzi o same ciastka to preferuje (zawartosc tzn ilosci w pudelkach beda i tak musialy sie dopasowac do wielkosci pudelka)
= 3 pudelka z ok 10 szt krolikow kazde lub pare wiecej (poniewaz foremki sa wieksze i mniejsze, mniejszych moze byc wiecej) ..... moga byc z lukrem i cos co wyglada jak oczy i musi byc wyjsciowe, ta posypka z wiorkow dobrze zeby imitowala krolicze futro, chetnie usmiechniete :-) kolor lukru obojetnie ....
plus
= 1 pudelko z ok 10 szt jw mieszane rozne ... moze byc kilka krolikow

do trzch pierwszych bedzie kartka z zyczeniami/podziekowaniami, zwykla biala i z jakims delikatnym wzorkiem swiatecznym, gruby papier lub papier w kopercie .... napisane moze byc normalnym grafitowym olowkiem lub zwyklym dlugopisem - podesle tresc w trakcie

co do pudelek .... to jest opakowanie ale nie moze kosztowac tyle co zawartosc, no i nie moze wygladac lepiej niz zawartosc :-))

prosze o szacunek kosztow zebym wiedzial czy sie wyrobie :-0

odbior chetnie do polowy nastepnego tygodnia ..... dasz rade ?

a masz jeszcze jakies psie lub kocie foremki ?

ps. jesli ktos z warszawy tez bedzie zamawial to mozna to wyslac jednym transportem i bedzie zawsze ... taniej i bezpieczniej
« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2012, 21:20:01 pm wysłana przez andy_wawa »
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline fokusa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 154
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pierniczki świąteczne od Kicajka ;)
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 14, 2012, 18:47:24 pm »
UWAGA!

Sprawdziłam już wszystko w zamówieniach i aktualnie proponuje taki układ (ponieważ wyrób i zakup materiałów okazał się bardzo drogi):

10 pierniczków (w tym 4-5 króliczków ozdabianych, duża gwiazda, duży dzwonek, duża choinka i duże i małe serce lub bucik) !!!!

W zestawie w przeźroczystej foli 8 zł!!!!!
W zestawie w pięknym woreczku świątecznym 10 zł!!!
Pakowane w puszcze świątecznej 13 zł!!!
W pudełku papierowym 15 zł!!!
Pudełko robione ręcznie 12 zł!

Do kosztów należy doliczyć koszty przesyłki - 11 zł! (Możliwość nadania paczki konduktorskiej)

Najpiękniejsze wzory, domowej roboty pierniczki :) Bardzo słodkie! Zostało mało czasu!!

Pierniczki pakowane są bardzo mocno, aby się nie połamały - kartonik i folia!

A oto przykładowe dzieła:






Sprawdź! Taniej niż na allegro :) Zapraszam

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Pierniczki świąteczne od Kicajka ;)
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 14, 2012, 22:10:14 pm »
grrrrrr ..... grrrrrr ....... znowu "mieszanki firmowe"  :P

ok, inaczej ....
4 pudelka z tylko malymi krolikami (sa boskie, z tymi wąsami) i ksiezycami i gwiazdkami (zdecydowana przewaga krolikow poprosze)
2 kolejne pudelka .... mieszane, ale tez mniejsze ciastka .... fajnie jak bedzie kilka krolikow
do kazdego pudelka jw (czyli 6szt) po jednym duzym kroliku (ten z dziurka miedzy uszami)

co do pudelka = metalowe
czy jest szansa na na foto tych pudelek (tylko bez zbytniego zachodu) tzn jesli masz pudelka gdzies pod reka

acha, i nadal nie wiem jak bedzie wygladala kwestia wylozenia tego w srodku ... czyms miekkim zeby wygladalo i zeby bylo to jednoczesnie zabezpieczeniem
przesylka konduktorska ok, tzn przez pkp

poprosze o łączna kwote do zaplaty z jakas rozsadna znizka "klubowa" :-)
i telefon w dniu wysylki ....
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2012, 23:00:10 pm wysłana przez andy_wawa »
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline shoti1910

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
    • SPŚM
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Shila i Siggy
  • Pozostałe zwierzaki: średniej wielkości zoo ;)
  • Za TM: Benio
Odp: Pierniczki świąteczne od Kicajka ;)
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 18, 2012, 12:38:08 pm »
Dotarły moje pierniczki, są piękne! Cudownie pachną i są w ślicznym świątecznym pudełeczku, a zapakowane były tak, że nie miało prawa nic im się stać na poczcie :D Nie mogę się doczekać, aż spróbuję,
POLECAM WSZYSTKIM, KUPUJCIE PÓKI FOKUSIE CHCE SIĘ PIEC ;)

Offline fokusa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 154
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pierniczki świąteczne od Kicajka ;)
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 18, 2012, 13:43:50 pm »
Dotarły moje pierniczki, są piękne! Cudownie pachną i są w ślicznym świątecznym pudełeczku, a zapakowane były tak, że nie miało prawa nic im się stać na poczcie  Nie mogę się doczekać, aż spróbuję,
POLECAM WSZYSTKIM, KUPUJCIE PÓKI FOKUSIE CHCE SIĘ PIEC


Super, że się podobają :)) Mam nadzieje, że smakować też będą ;) Wesołych Świąt! :)

Offline Sashy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 882
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pierniczki świąteczne od Kicajka ;)
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 15, 2013, 19:24:07 pm »
Zamykam i przenoszę do archiwum w związku z brakiem aktywności, na podstawie pkt 7 z regulaminu działu:

"7. Wszystkie tematy, w których nikt nie udzielał się dłużej niż 30 dni będą zamykane i archiwizowane. Jeśli nie chcesz, aby Twój

wątek został zamknięty, napisz w nim post, że oferta jest ciągle aktualna."

Cały regulamin można znaleźć tutaj:
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,10389.0.html

Jeśli oferta jest nadal aktualna to proszę o kontakt przez pw.