Autor Wątek: Uszy  (Przeczytany 4682 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Alex

  • Gość
Uszy
« dnia: Kwiecień 01, 2006, 12:10:18 pm »
Czy uszka wymagają jakiejś specjalnej opieki? Chodzi mi w większości o króliki ze 'stojącymi' uszkami, ale chciałabym się czegoś dowiedzień\ć na ten temat także w przypadku baranków.

ulpu

  • Gość
Uszy
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 01, 2006, 15:02:00 pm »
Jeśli nie ma problemów z uszami (brak zapaleń, grzybic, etc.) to nie trzeba nic robić, bo poziom wydzieliny jest na prawidłowy dlatego nie ma potrzeby czyszczenia uszu. Nie ma sensu czyścić zdrowych uszu, bowiem ingerowanie w poziom wydzieliny powoduje często problemy typu: im częściej czyścimy uszy, tym są brudniejsze.

chudy_1993

  • Gość
Uszy
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 17, 2006, 16:19:23 pm »
Ja tam mojemu królikowi jeszcze ani razu nie czyściłem uszu. A czy je trzeba czyścić, bo jak patrze to nie widze żeby miał brudne?

Maja

  • Gość
Uszy
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 17, 2006, 16:47:48 pm »
tak jak Ulpu powiedziała, ingerencja może zaszkodzić. jeżeli widzisz, że są czyste to nie ma potrzeby :)

Katasza

  • Gość
Uszy
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 17, 2006, 17:56:47 pm »
nie trzeba. czyszczenie uszu wzmaga wydzielanie woskowiny.  wlasciwie czyszczenie jest zalecane wylacznie przy swiezbie i to nie zawsze.

anUSZka

  • Gość
Uszy
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 18, 2006, 20:50:52 pm »
Eee, czasami uszy trzeba wyczyscic, inaczej co? Zatka sie, zrobi sie infekcja i tyle. Oczywiscie czysci sie uszy tylko tym krolikom, ktore same z siebie maja nadmierna produkcje woskowiny, i TYLKO na zalecenie i po dokladnym przeinstruowaniu przez weterynarza. Do tego nalezy tez uzywac specjalne srodki na zmiekczanie woskowiny, inaczej zabieg bylby bardzo bolesny.

Jesli krolik ma czyste uszy, to nie nalezy kombinowac i zostawic je w spokoju, a jak pojawi sie problem - to trzeba pojsc do weta ;)

Czestsze czyszczenie uszu nie powoduje, ze sie czesciej zasyfiaja. Po prostu niektore kroliki tak maja, na szczescie zdarza sie to bardzo rzadko.

Offline ziabak

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 743
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Uszy
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 18, 2006, 21:02:19 pm »
Cytuj
Czestsze czyszczenie uszu nie powoduje, ze sie czesciej zasyfiaja. Po prostu niektore kroliki tak maja, na szczescie zdarza sie to bardzo rzadko.
No ja tez tak myślę. U mnie Funiek ma tylko czyszczone uszy - on co tydzień ma taką ilość wydzieliny, że sam sobie rady nie daje, a wg lekarki to nie jest stan chorobowy, tylko taka jego natura - na szczęście ta wydzielina daje mu się wytrzepać na tyle blisko ujścia wnętrza ucha, że ją widać dokładnie i łatwo wybrać - oczywiście zawsze ze środkiem zmiękczającym.