Autor Wątek: Przechowywanie siana.  (Przeczytany 9661 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

bonnie_blue

  • Gość
Przechowywanie siana.
« dnia: Kwiecień 04, 2006, 20:47:49 pm »
Gdzie dajcie sianko?? Bo ja kiedy mam cale opakowanie w pokoju to oddychac nie moge (astma) i jestem ciekawa jak Wy sobie radzicie (ja mam na balkonie zamykane biureczko i tam trzymam siano, zeby nie zawilgotnialo itp. itd)

Hania

  • Gość
Przechowywanie siana.
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 04, 2006, 21:45:53 pm »
ja najpierw probowalam podawac sianko w pasniku, ale to byl kiepski pomysl bo mial zbyt szeroko rozstawione prety i wszystko przez nie przelatywalo.  niedawno wymymyslilam nowy sposob: w materialowej torbie wycielam dziurki( ok2cm) i tam wsypuje sianko. torba jest przyczepiona do sciany pinezkami(moja mama jeszcze o tym nie wie :D).uszaty ma radoche i musi sie troche momeczyc.  w tym moim "pasniku" mieszcza sie jakies 3garscie. a cala reszte siana trzymam w duzej plociennej torbie.

andzelina

  • Gość
Przechowywanie siana.
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 05, 2006, 10:00:09 am »
Ja tez kiedys dawalam w pasniku ale kroliki wola sie bawic w zwalanie pasnika niz jesc z niego siano i teraz tez mam taka papierowa torbe no i jeszcze laduje siano w rolki od recznikow papierowych tak zeby wystawalo z dwoch stron i wkladam pomiedzy prety klatki i kroliki maja radoche bo sa dwa i moga jesc siano z jednej rolki a na dodatek gryza sobie jeszcze ta rolke.A poza tym to tez daje w kuwetach.

anUSZka

  • Gość
Przechowywanie siana.
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 05, 2006, 20:54:40 pm »
W tej chwili siano przechowuje w kartonowym pudelku w mieszkaniu, balabym sie wystawic je na dwor, za duza wilgotnosc powietrza, moze sie pojawic plesn... trzymanie zas w szczelnie zamknietym work moze miec podobne efekty, sianomusi "oddychac".
Mozna tez trzymac siano w plastikowym pojemniku, byleby nie byl szczelny, zapewnial troche wentylacji.

W domu siano dostaja w kuwetach i specjalnym drewniamym karmiku.

bonnie_blue

  • Gość
Przechowywanie siana.
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 06, 2006, 07:27:59 am »
W zimie  siano mam w domu na meblach. Daje je do biurka (na dworze, bawelnianym woreczku) w czasie pylenia roslin. niestety nie jestem w stanie wytrzymac kiedy za oknem pyli i jeszcze w domu sianko.
Sianko mam w domu obok kuwety (narozna kuweta jest wsadzona do kartonowego pudelka i w drugim rogu pudelka Bobi ma sianko)

Offline gaber

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 350
Przechowywanie siana.
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 06, 2006, 12:40:09 pm »
Cytat: "bonnie_blue"
W zimie  siano mam w domu na meblach.            



Wolałabym  nie ryzykować. W takim stanie siano może się zakurzyć, a to też nie korzystne.


Ja trzymam zazwyczaj w kartonie, który jest w uchylonej szafce (sucho, "wietrznie" i ciemno).

Nie należy też wystawiać (np. w lecie) w miejscu bezpośredniego padania promieni słonecznych. Siano żółknie i traci związki odżywcze.
"Żyje się tylko raz, ale jeżeli żyje się dobrze - ten raz wystarczy"

                                              Benjamin Franklin

bonnie_blue

  • Gość
Przechowywanie siana.
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 06, 2006, 19:40:40 pm »
Akurat o zakurzenie sie nie martwie bo:
1. i tak wyciagam je pare razy na dzien a zazwyczaj jedna paczke siana mam na tydzien wiec nie ma kiedy sie zakurzyc
2. w moim domu panuja warunki sterylne (mama pedantka) i nic nie ma prawa sie zakurzyc

anUSZka

  • Gość
Przechowywanie siana.
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 07, 2006, 23:08:56 pm »
Cytat: "bonnie_blue"

2. w moim domu panuja warunki sterylne (mama pedantka) i nic nie ma prawa sie zakurzyc


Czy wypozyczasz mame? ;)

bonnie_blue

  • Gość
Przechowywanie siana.
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 08, 2006, 16:32:18 pm »
Cytat: "anUSZka"
Cytat: "bonnie_blue"

2. w moim domu panuja warunki sterylne (mama pedantka) i nic nie ma prawa sie zakurzyc


Czy wypozyczasz mame? ;)

Jeszcze Ci zaplace jak ja wypozyczysz, bo przed swietami mam w domu sajgon  :P

anUSZka

  • Gość
Przechowywanie siana.
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 09, 2006, 03:44:05 am »
:jupi

bonnie_blue

  • Gość
Przechowywanie siana.
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 09, 2006, 21:11:31 pm »
Mama juz spakowana takze musze jeszcze ja tylko dostarczyc do Ciebie   ;)  :niegrzeczny
A tak na serio to pedant w domu jest gorszy od esesmana-oprawcy  :bejzbol  :oh:

Pusiolek

  • Gość
Przechowywanie siana.
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 10, 2006, 22:24:49 pm »
Moja ma sianko w paśniku mieszczą się tam 3 garście ale wsumie musze jej dwa razy dziennie dawać.Sianko trzymam koło szafy w reklamówce mo ale jak bonnie_blue napisała pare razy się wyciąga w ciągu dnia :)
No moja mama też ciągle sprząta i sprząta szczególnie że siostra i siostrzeniec mają alergie na królika a ja mam na siano.No ale da się wytrzymać

anUSZka

  • Gość
Przechowywanie siana.
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 10, 2006, 22:46:28 pm »
Bonnie_blue, od razu mi sie przyjemniej zrobilo :D
...obawiam sie tylko, ze balabym sie zle wypasc przy Twojej mamie i wypucowalabym sama cale mieszkanie od gory do domu najpierw ;)

bonnie_blue

  • Gość
Przechowywanie siana.
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 11, 2006, 08:00:04 am »
Moge Cie zapewnic, ze nigdy tak nie posprzatasz jak ona. chocbym miala wszystko wyglancowane to i tak cos sie znajdzie. Tylko moj Bobek moze miec balagan w swoim mieszkanku  :lol:

A z tym siankiem to zauwazylam, ze bobek nie lubi takiego przechowywanego w domu. Najbardziej lubi to z balkonu  :icon_rolleyes