Autor Wątek: Patrycja - 2letnia sklepowa baraninka szuka domku.  (Przeczytany 17462 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline koral

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Płeć: Kobieta
  • jesteśmy we dwie,no i Boguś oj będzie się działo.
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Kuba (Boguś)
  • Pozostałe zwierzaki: papuga Punia
  • Za TM: Rubi,Princesa,Lucuś,Pysia
Odp: Patrycja - 2letnia sklepowa baraninka szuka domku.
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 02, 2012, 13:57:10 pm »
 :brawo:..tekst boski!!!!!!! pozdrowienia dla rodzicielki.....

Offline __Lara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 570
Odp: Patrycja - 2letnia sklepowa baraninka szuka domku.
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 14, 2012, 19:52:43 pm »
Piękna ..... Patrycja :P to może niech się nazywa Pati? :P

Offline maja2104

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Płeć: Kobieta
Odp: Patrycja - 2letnia sklepowa baraninka szuka domku.
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 19, 2012, 12:38:03 pm »
Witam królikomaniaków  :icon_biggrin
Muszę przyznać, że zakochałam się w Patrycji od pierwszego wejrzenia i poważnie myślę o adopcji tej cudnej królisi :) Nie wiem tylko  czy to, że mieszkam w woj mazowieckim nie będzie problemem przy adopcji uszaczka ze śląska? Jestem nowa na forum i mam nadzieję, że doświadczone forumowiczki poradzą mi jakie są procedury w takiej sytuacji :) Pati zasługuje na szczęśliwy domek pełen ciepła i miłości i (może nieskromnie) napiszę, że jestem w stanie jej taki dać...Co prawda królika nigdy w domu nie miałam (albo może raczej królik nie miał mnie  ;-) ) ale kocham zwierzęta i wiem już sporo o wychowaniu, żywieniu i leczeniu uszatków...Poradzicie coś?

sonia

  • Gość
Odp: Patrycja - 2letnia sklepowa baraninka szuka domku.
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 19, 2012, 12:52:36 pm »
Witaj wsrod zakroliczonych  :)
Co tu radzic...bierz krolinke a zobaczysz ile to radosci miec w domu uszaczka,ale najlepiej wez od razu 2,zeby bylo im weselej.
Transport to nie problem,krole jak trzeba jezdza po calej Polsce a nawet zagranice :)

Offline __Lara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 570
Odp: Patrycja - 2letnia sklepowa baraninka szuka domku.
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 20, 2012, 09:46:29 am »
Właśnie, 2 króle to szczęśliwe króle :) jeden to nie to samo.

Offline maja2104

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Płeć: Kobieta
Odp: Patrycja - 2letnia sklepowa baraninka szuka domku.
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 20, 2012, 12:48:48 pm »
Hihi....wszystko po kolei  :icon_lol  Na początek chciałabym adoptować jednego uszaczka bo chcę mu dać maksymalną ilość uwagi i miłości - wolę nie rozmieniać tego na dwa kłapouszki....tym bardziej, że nie mam doświadczenia-może z czasem...?

Dziś niestety zrobiłam bilans domowego budżetu i z rozpaczą stwierdzam, że muszę się wstrzymać z adopcją - po pierwsze moje dwie córy trzeba wyposażyć na kolejny rok szkolny (koszt podręczników to jakiś koszmar :/ ) Po drugie walczę aktualnie o życie mojego chomika- operacja, leki i kosztowne podróże do weta ( w mojej okolicy wet zajmuje się raczej końmi i bydłem-ewentualnie psa zaszczepi) Reasumując: w tym miesiącu nie stać mnie na zakup klatki dla uszatka oraz niezbędnej wyprawki  :placze
Serce mnie boli z tego powodu bo strasznie pragnę przytulić króliczka do serducha- od kilku dni śnią mi się króliki i o niczym innym nie myślę...Ale nie jestem osobą, która robi cokolwiek na wariata i rozsądek nakazuje mi się wstrzymać do września bądź października :( Jeżeli Patrysia będzie miała szczęście i ktoś w tym czasie ją przygarnie to będę szczęśliwa....Królaszków w potrzebie niestety nie zabraknie więc zaadoptuję innego uszatego w razie potrzeby... Eh...dlaczego w życiu wszystko rozbija się o pieniądze... :(

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Patrycja - 2letnia sklepowa baraninka szuka domku.
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 20, 2012, 13:20:46 pm »
Patrycja nie mieszka w klatce,  nie musisz kupować



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Offline maja2104

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Płeć: Kobieta
Odp: Patrycja - 2letnia sklepowa baraninka szuka domku.
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 20, 2012, 13:43:07 pm »
Hmmm.....Mogłabyś rozwinąć tę wypowiedź? Owszem, też planowałam chów "bezklatkowy" ale z tego co się orientuję to oznacza, że w dzień królik biega swobodnie mając klatkę otwartą (aby zjeść, napić się i skorzystać z kuwety) natomiast noc spędza w klatce? Z Pati jest inaczej? Dodam, że dla mnie klatka byłaby czymś w rodzaju schronienia  królika w momencie,kiedy muszę spuścić uszaczka z oczu: moje dzieci kochają zwierzęta (aż za bardzo ;) ) a nie wyobrażam sobie, żeby miały dostęp do królika bez mojego nadzoru...tak jak nie mają do chomika...Dziecko to tylko dziecko i nawet najgrzeczniejsze nie słucha czasem zakazów a zwierzęta są delikatne....Mam duży dom i taka klatka byłaby według mnie bezcenna np gdy idę na strych wieszać pranie...
 Jeżeli dobrze wnioskuję to znasz Patrycję, Zgago? Mogłabyś napisać mi coś więcej  na temat jej upodobań, charakteru itp? Będę zobowiązana :)

Edit: Czy Pati jest w Azylu czy w DT?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 20, 2012, 14:53:06 pm wysłana przez maja2104 »

sonia

  • Gość
Odp: Patrycja - 2letnia sklepowa baraninka szuka domku.
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 20, 2012, 15:27:14 pm »
u mnie krole maja swoj pokoj ,zyja bezklatkowo,ale w tym pokoju nie ma nic,zadnych mebli,kabli.
Klatka mala jest ,sluzy jako kuweta i do przymocowania poidelka.
Masz male dzieci,to kiedy wychodzisz gdzies mozna pokoj zamknac na klucz,to nawet lepsze rozwiazanie niz w klatce,bo drzwiczki od niej dzieci moga otworzyc a od pokoju zamknietego na klucz juz nie.
Chomiczek tez moze byc w tym pokoju z krolami w swojej klateczce,nawet bedzie mu weselej.
U mnie swinka morska mieszka w swojej klatce w pokoju z krolami i jest szczesliwa.
Oddajac pokoj krolisiowi trzeba sie tez liczyc z tym,ze zostana przez nie tapety zdarte.

Offline maja2104

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Płeć: Kobieta
Odp: Patrycja - 2letnia sklepowa baraninka szuka domku.
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 20, 2012, 16:07:00 pm »
No fakt, Soniu...taki "króliczy" pokój byłby najlepszy ale u mnie to niestety nie przejdzie :( Na parterze są trzy pokoje: dziecięcy, sypialnia małżeńska i salon/gościnny (nie mogę z niego zrezygnować bo gościmy znajomych lub rodzinę z noclegiem tak średnio dwa razy w miesiącu i jest ostro zastawiony meblami i kable też są w sporej ilości) a na górze mam dwa pokoje przejściowe (suszarnię i składzik na wszystko co aktualnie nie używane) bezdrzwiowe - wszędzie łuki są...pomijając fakt, że schody strome a chciałabym, żeby króliś przez większość doby był wśród domowników skacząc swobodnie....Na parterze będzie miał sporą przestrzeń (sama kuchnia z jadalnią ma dwadzieściaparę metrów) Myślę więc, że klatka będzie mi potrzebna :( Mam dla niej już nawet upatrzony spory kąt w jadalni, gdzie toczy się 90% życia rodzinnego, są kanapy na których uszak będzie się mógł wylegiwać jeśli będzie miał ochotę i nawet w sezonie grzewczym nie będzie miał za gorąco bo kaloryfer daleko. 

A o tapety się nie martwię bo nie posiadam ;) Za to sporo boazerii więc do gałązek i wikliny muszę zapewnić uszatemu stały dostęp ;)

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Patrycja - 2letnia sklepowa baraninka szuka domku.
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 20, 2012, 19:45:14 pm »
Pati jest w dt



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Offline __Lara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 570
Odp: Patrycja - 2letnia sklepowa baraninka szuka domku.
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 21, 2012, 09:12:31 am »
Chciałabym właśnie mieć taki pokój, bez niczego :) żeby mi te nicponie kabli nie obgryzały  :zonka:

Offline Kasia1981

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Płeć: Kobieta
Odp: Patrycja - 2letnia sklepowa baraninka szuka domku.
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 02, 2012, 17:05:18 pm »
Witam. Gdzie obecnie przebywa Patrycja? Co u tej Kochaniutkiej królisi słychać? :jupi

Offline maja2104

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Płeć: Kobieta
Odp: Patrycja - 2letnia sklepowa baraninka szuka domku.
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 02, 2012, 20:09:27 pm »
Pati jest w DT i mam nadzieję niedługo ją zaadoptować :) Już się doczekać nie mogę bo z tego co słyszałam to "charakterek" ma ;D

Offline Kasia1981

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Płeć: Kobieta
Odp: Patrycja - 2letnia sklepowa baraninka szuka domku.
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 02, 2012, 21:50:22 pm »
Co to znaczy że Patrycja ma "charakterek"?   :icon_mrgreen Bo z opisu zgagi to nie wynika  a wręcz przeciwnie, że to aniołek  :icon_biggrin

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Patrycja - 2letnia sklepowa baraninka szuka domku.
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 02, 2012, 21:57:40 pm »
Patrycja przebywa w dt w Bielsku - Białej. Żyje bezklatkowo. Kable muszą być zabezpieczone bo ma w ich kierunku ciągoty. Jak ma pusta miskę to nią wali o podłogę albo o meble. Kocha granulat i ma nadwagę.......nie przeszkadza jej to w podskokach i bieganiu jak torpeda....



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Offline Kasia1981

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Płeć: Kobieta
Odp: Patrycja - 2letnia sklepowa baraninka szuka domku.
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 02, 2012, 22:03:50 pm »
Po prostu jest super!!!  :zakochany:

Offline maja2104

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Płeć: Kobieta
Odp: Patrycja - 2letnia sklepowa baraninka szuka domku.
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 02, 2012, 22:47:15 pm »
Właśnie za to ją pokochałam - jak prawdziwa kobietka wie, czego chce i umie to pokazać :)

Offline klaudiapiwo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4508
  • Płeć: Kobieta
  • Łatka Borsuk oraz Kokosio
Odp: Patrycja - 2letnia sklepowa baraninka szuka domku.
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 03, 2012, 07:53:26 am »
a mnie sie wydawało, że Patusia jest już w ds... widze ze niestety to tylko moje płonne nadzieje

domku domku hop hop!
Łata przykicała z Wawy 15.05.2012 majac ok 8 miesięcy,
Kokos z Krakowa 1.06.2013 jako 2,5 roczny prosiak,
Borsuk z Krakowa 20.11.2013 mając ponad 2 lata

Wątek mojego stada http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14105.0.html
Uszata Przystań http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16284.0.html

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Patrycja - 2letnia sklepowa baraninka szuka domku.
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 09, 2012, 12:34:23 pm »
4 września Patrycja odkicała do swojego najlepszego na świecie domku stałego  :lol
Zamieszkała w Tychach i tam będzie nieziemsko rozpieszczana przez nowych opiekunów  :icon_lol

Serdecznie gratuluję adopcji i jednocześnie za nią dziękuję :*
Zgadze i jej Mamie najserdeczniej dziękuję za kilkumiesięczną opiekę nad tą baranią strzałą :bukiet :bukiet :bukiet
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan