Autor Wątek: Dylemat?  (Przeczytany 6923 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pasztecik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 60
  • Płeć: Kobieta
    • Leśne Zacisze*PL
Dylemat?
« dnia: Lipiec 16, 2012, 13:43:28 pm »
Mam taki poważny dylemat, gdyż zbliża się sterylizacja mojego królika. I teraz nie jestem w stanie się zdecydować, do którego weta oddać królika. Ogólnie mieszkam w Jaworznie i jest tu kilku dobrych lekarzy - ale raczej kocio-psich. Niby wykonują zabiegi na królikach ale ogólnie z rozmowy odczułam, że nie chcą tego za bardzo robić. Zastanawiam się jeszcze nad dr Rybickim w Katowicach jak i dr Baranem w Krakowie. Nie wiem jak u tych dwóch ostatnich stoją koszty - na pieniądzach w końcu też nie śpię i na zabieg zbieram na własną rękę bo nikt mi się do tego nie dołoży. CO byście zrobili na moim miejscu?
;)

Offline SremoGirl

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1298
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Królisia
  • Pozostałe zwierzaki: Oscar
  • Za TM: Marjanek, Puszek
Odp: Dylemat?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 16, 2012, 13:59:44 pm »
Witam sąsiadkę :)
Byłam i tu, i tu. Powiem tak- jeśli masz wybór, zdecydowanie Kraków. Jest drożej, to fakt, ale sto razy lepiej. Ja z moim Marjanem do niego dojeżdżamy i jesteśmy bardzo zadowoleni :) Ba, nawet przez Jaworzno jedziemy :P


Zapraszamy do naszej galerii :)

Offline Pasztecik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 60
  • Płeć: Kobieta
    • Leśne Zacisze*PL
Odp: Dylemat?
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 16, 2012, 14:04:21 pm »
A nie wybieracie się w najbliższym czasie? ;p bo ja mam ogólnie problem z finansami i z dojazdem bo wszyscy pracują a nie stać mnie za bardzo, żeby zostawić królika na kilka dni w klinice, gdzie koszt jednej doby to 50-100zł. Pojechałabym najwyżej na sam zabieg do Krakowa a reszte leczenia i wyjęcie szwów zrobiłabym na miejscu w Jaworznie. Bo inaczej majątek wydam na paliwo.
;)

Offline SremoGirl

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1298
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Królisia
  • Pozostałe zwierzaki: Oscar
  • Za TM: Marjanek, Puszek
Odp: Dylemat?
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 16, 2012, 14:11:12 pm »
A wybieramy :) Tylko nie wiem kiedy dokładnie, bo mamy jechać na wizytę kontrolną jeszcze w lipcu.
Zawsze można zadzwonić i zapytać o cały koszt sterylizacji. Jak na moje oko to będzie max. 400zł. Co do Katowic to nie mówię, że tam jest źle, bo dr Rybicki akurat kastrację/sterylizację wykonuje dobrze. Jednak ja zauważyłam, że tam Marjaś gorzej zniósł narkozę przy operacji (nie przechodziliśmy kastracji). I uszaka oddają w ten sam dzień, więc w razie jakiś komplikacji to nie jest za dobre.


Zapraszamy do naszej galerii :)

Offline Pasztecik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 60
  • Płeć: Kobieta
    • Leśne Zacisze*PL
Odp: Dylemat?
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 16, 2012, 14:14:23 pm »
Z tego co dzwoniłam to koszt zabiegu waha się pomiędzy 250 a 300zł. Stać mnie jedynie będzie na zostawienie królika na 1 dodatkowy dzień, żeby doszedł do siebie po zabiegu. Oczywiście na to paliwo bym się dorzuciła. Tylko zaczynam pracę w czwartek i w lipcu ja bym jechać nie mogła. Chyba, żebym mało kulturalnie podrzuciła samego królika do Ciebie i bym sobie ją odebrała na drugi dzień na własną rękę? Już sama nie wiem co robić...
;)

Offline SremoGirl

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1298
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Królisia
  • Pozostałe zwierzaki: Oscar
  • Za TM: Marjanek, Puszek
Odp: Dylemat?
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 16, 2012, 14:22:15 pm »
A to nie ma źle z ceną. Ale wydaję mi się, że ten koszt obejmuje już ten dodatkowy dzień. Bo mój po dwóch zabiegach za każdym razem został w klinice.
My w lipcu już musimy, mamy kontrolę po ropniu+ jeszcze milion innych chorób :(
Ale jestem pewna, że i w sierpniu tam zawitamy- u nas ciągle coś, więc notorycznie tam jeździmy. Decyzja należy do Ciebie :)


Zapraszamy do naszej galerii :)

Offline Pasztecik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 60
  • Płeć: Kobieta
    • Leśne Zacisze*PL
Odp: Dylemat?
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 16, 2012, 14:25:06 pm »
Słyszałam też, że można zapłacić część, a resztę do dwóch tygodni przelewem. Więc może w lipcu by dało radę jeszcze? Jeśli byś dała radę dać mi znać kiedy dokładnie będziesz jechać to daj znać. I oczywiście jeśli byłabyś w stanie mi pomóc. Gwarantuje oczywiście swój transporter.
;)

Offline SremoGirl

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1298
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Królisia
  • Pozostałe zwierzaki: Oscar
  • Za TM: Marjanek, Puszek
Odp: Dylemat?
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 16, 2012, 14:29:08 pm »
Z tą zapłatą to dokładnie nie wiem, ale dr Baran na pewno pozwoli.
Jak się dowiem kiedy planujemy jechać to na pewno poślę PW ;) Nie ma problemu, jak jedziemy to czemu mamy nie pomóc? :)


Zapraszamy do naszej galerii :)

Offline Pasztecik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 60
  • Płeć: Kobieta
    • Leśne Zacisze*PL
Odp: Dylemat?
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 16, 2012, 14:38:56 pm »
Nawet gdzieś do centrum Katowic bym ją mogła podrzucić jakby trzeba było. Autobusem albo jakoś inaczej ale to nie robi większego problemu.
;)

Offline SremoGirl

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1298
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Królisia
  • Pozostałe zwierzaki: Oscar
  • Za TM: Marjanek, Puszek
Odp: Dylemat?
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 16, 2012, 14:40:47 pm »
Ja mieszkam w Mysłowicach tak właściwie :P Więc nie musiałabyś tułać się do nas tylko się umówić gdzieś w Jaworznie i byśmy ją odebrali. Ale do uzgodnienia, bo sama nie wiem kiedy się wybieramy.


Zapraszamy do naszej galerii :)

Offline Pasztecik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 60
  • Płeć: Kobieta
    • Leśne Zacisze*PL
Odp: Dylemat?
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 16, 2012, 14:43:24 pm »
Do Mysłowic to ja do szkoły chodzę ;p
;)

Offline Bartosz B

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 56
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dylemat?
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 16, 2012, 14:43:40 pm »
Powiem tak. Mam doświadczenie z lekarzami w Jaworznie, i NIE POLECAM! ODRADZAM jakiekolwiek leczenie królików u jaworznickich lekarzy. Z całym szacunkiem do nich, znają się na kotach/psach, na królikach nie ( zastrzyk ewentualnie mogą dać). Polecam krakowską oaze, ja tam jeżdżę i uważam, że w naszej okolicy są najlepsi.

Edit: Przytoczę Ci niedawny problem. tutaj masz linka na tym forum, prosty zabieg został wykonany w jaworznie( kastracja) i królik po 3 dniach zachorował dość poważnie. http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14222.0.html

edit: Kiedyś u jednego z weterynarzy usłyszeliśmy, że " królik to przecież właściwie karma dla węży i dlatego ich się generalnie nie leczy..chyba, że ktoś się uprze". <- czy to jest normalne podejście?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 16, 2012, 14:51:49 pm wysłana przez Bartosz B »

Offline Pasztecik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 60
  • Płeć: Kobieta
    • Leśne Zacisze*PL
Odp: Dylemat?
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 16, 2012, 14:53:51 pm »
Ten przypadek znam bo jestem z tą użytkowniczką w kontakcie na gg ;)
;)

Offline Pasztecik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 60
  • Płeć: Kobieta
    • Leśne Zacisze*PL
Odp: Dylemat?
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 16, 2012, 14:59:23 pm »
A co powiecie o dr Lewandowskiej z Oazy? Też z Krakowa i też podobno dobry lekarz jeżeli chodzi o zwierzęta egzotyczne, gryzonie itp.
;)

Offline Bartosz B

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 56
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dylemat?
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 16, 2012, 15:18:41 pm »
http://www.lecznica-oaza.strefa.pl/kontakt.htm. Polecam, jeżdżę z moimi królikami, i jestem zadowolony.

Offline Pasztecik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 60
  • Płeć: Kobieta
    • Leśne Zacisze*PL
Odp: Dylemat?
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 16, 2012, 15:23:35 pm »
Ogólnie to już tam dzwoniłam. Pytam tylko o Wasze opinie na temat tej pani doktor.
;)

Offline IzaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dylemat?
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 16, 2012, 15:37:47 pm »
MOje krolisie wszystkie leczy dr Lewandowska i jestem bardzo zadowolona  ;-)
Jednak sama musisz zdecydować.
Ja polecam dr Lewandowską, choć wiem, ze dr Baran też cieszy się zaufaniem.

Offline Olinka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dylemat?
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 16, 2012, 17:09:39 pm »
Ja polecam obydwu weterynarzy, zarówno Panią Lidię Lewandowską jak i Pana Barana. ;) Dr Baran sterylizował moją samiczkę w lutym i płaciłam 290 zł. Zabieg udał się w 100 %.