Autor Wątek: Odp: [Łódzkie] Królik z zapytaja  (Przeczytany 19296 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline poulain

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 277
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.poulain.blog4u.pl
Odp: [Łódzkie] Królik z zapytaja
« dnia: Czerwiec 25, 2012, 19:31:46 pm »
Słuchajcie, udało mi się skontaktować z tą dziewczyną. Przed chwilą do mnie napisała i pytała, czy mógłby ktoś jak najszybciej odebrać od niej królika. Niewiele napisała, ale z tego co zrozumiałam, to sprawa jest pilna. Mieszka w Piotrkowie Trybunalskim. Czy byłaby możliwość, żeby ktoś podjechał i odebrał uszaka? Z góry wielkie dzięki.

Offline Xal

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Blog
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Perełka, Karmelka
  • Za TM: Pusia[*],Gapcio[*]
Odp: [Łódzkie] Królik z zapytaja
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 26, 2012, 16:33:32 pm »
Mógłbym po niego podjechać do Piotrkowa. Niemniej gdzie ma trafić później? Czy jest załatwiony DT?
"That there’s some good in the world,(...), and it’s worth fighting for."
Zdjęcia moich uszu (22.06.2013)
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,9262.msg454719.html#msg454719 oraz https://www.flickr.com/gp/xal66/Z772HU

Offline poulain

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 277
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.poulain.blog4u.pl
Odp: [Łódzkie] Królik z zapytaja
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 27, 2012, 22:24:21 pm »
Nic nie jest załatwione. Dziewczyna ma wysłać mailem dokumenty w sprawie adopcji. Jeżeli mógłbyś odebrać uszaka to super, dziękuję bardzo :*

Offline szyszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2639
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Skalar
  • Pozostałe zwierzaki: piesek Miki
  • Za TM: Tola, Lola
Odp: [Łódzkie] Królik z zapytaja
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 27, 2012, 22:32:31 pm »
I gdzie maluch będzie przetransportowany?
Szyszka Szyje - akcesoria dla zwierząt, ludzi, spódnice tiulowe, posłania, plecaki, wkłady do transporterów.


http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14139.0.html
 Tolcia - 14.10.11-06.03.14 (*)

Offline Xal

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Blog
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Perełka, Karmelka
  • Za TM: Pusia[*],Gapcio[*]
Odp: [Łódzkie] Królik z zapytaja
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 27, 2012, 23:05:50 pm »
No właśnie - gdzie? Ja obecnie do 20 lipca  nie mogę być nawet chwilowym DT :( Może ktoś ma jakiś pomysł gdzie umieścić tego uszka. Odebrać go mogę w każdym momencie.
"That there’s some good in the world,(...), and it’s worth fighting for."
Zdjęcia moich uszu (22.06.2013)
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,9262.msg454719.html#msg454719 oraz https://www.flickr.com/gp/xal66/Z772HU

Offline Irokezik91

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 154
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Łódzkie] Królik z zapytaja
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 28, 2012, 10:32:17 am »
Ja mogę go przygarnąć DT i tak miałam zamiar nim teraz zostać. Tylko powiedzcie mi czy leczenie tych oczków będzie bardzo "uciążliwe" i czy mogę liczyć na pomoc finansową w leczeniu.
aha... i jakaś może większa klatka by się przydała... Szkoda go trzymać w takiej malutkiej.

Offline Alma

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 264
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Łódzkie] Królik z zapytaja
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 28, 2012, 14:25:58 pm »
W Łodzi bardzo ciężko z tego co wiem z domami tymczasowymi (jeśli oczywiście dziewczyna odda króliczka do adopcjii do SPK), jak nie ma DT to królik zazwyczaj zostaje zawieziony do najbliższego azylu czyli Toruń lub Warszawa w tym wypadku. (Jesli nikt się nie zgłosi), ale szczegóły odbioru królika, domu tymczasowego i inne najlepiej w tych sprawach kontaktować się z Łódzka grupa adopcyjną (czyli np. jpuasz). W przypadku prywatnej "adopcji" nie związanej z SPK, wszelakie szczegóły musicie sobie oczywiście prywatnie rozwiązać. W przypadku także oddania królika do SPK, DT otrzymuję dofinansowanie w przypadku np. drogiego leczenia itp drogich zabiegów, prywatnie oczywiście SPK nie ma nic wspólnego z takimi króliczkami, choć może z tego co wiem wystawić ogłoszenie na stronie SPK.

A skad to wiem? Prowadzę DT dla króliczki w Łodzi.  :)

Offline poulain

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 277
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.poulain.blog4u.pl
Odp: [Łódzkie] Królik z zapytaja
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 28, 2012, 14:34:56 pm »
Uszak ma być oddany do adopcji SPK. Ogólnie straszne ciężko się dyskutuje z tą dziewczyną. Przez parę dni siedziała mi na głowie i prosiła o jak najszybszy odbiór królika, a teraz jak napisałam, że jest to możliwe (Xal :bukiet), to ona mi odpowiedziała, że jej mama dzwoniła do Azylu w Toruniu i w Warszawie i możliwe, że stamtąd ktoś przyjedzie. Tylko, że nie rozumiem dlaczego królik miałby trafić do Azylu, skoro znalazła się też chętna na dom tymczasowy :bukiet, o czym też jej napisałam... Eh...
Ale najważniejsze jest to, że chce oddać uszaka do adopcji, a nie sprzedać byle komu, tak jak to było na początku :)

Offline Irokezik91

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 154
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Łódzkie] Królik z zapytaja
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 28, 2012, 14:43:37 pm »
W takim razie trzeba dać znać osobom w azylu żeby po niego nie jechały. Niech od razu przyjedzie do mnie. Tylko niech ta dziewczyna koniecznie go zgłosi do adopcji, bo mogę nie dać rady finansowo. Liczę na pomoc ze strony SPK.
poulain, wiesz coś więcej na temat tego króliczka?

Offline poulain

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 277
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.poulain.blog4u.pl
Odp: [Łódzkie] Królik z zapytaja
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 28, 2012, 14:48:41 pm »
Nie wiem praktycznie nic. Ani jak wygląda, ani jakiej jest płci. Najprawdopodobniej nieszczepiony, na 100% niekastrowany. Jeżeli chodzi o leczenie, to wydaje mi się, że ono nie jest zbyt kosztowne, poza tym nie wiem czy w ogóle jest jeszcze aktualne - możliwe, że oczka są już zdrowe, postaram się to ustalić usmiech2
« Ostatnia zmiana: Lipiec 04, 2012, 07:57:44 am wysłana przez madzia85 »

Offline Irokezik91

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 154
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Łódzkie] Królik z zapytaja
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 28, 2012, 14:50:37 pm »
poulain, to nie dobrze. :/ Mam małe dziecko i jeśli okaże się, ze królik jest np. bardzo agresywny lub lękliwy będzie problem...

Offline poulain

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 277
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.poulain.blog4u.pl
Odp: [Łódzkie] Królik z zapytaja
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 28, 2012, 14:57:38 pm »
Właśnie do niej napisałam i spytałam się o to wszystko. Generalnie nigdy nie pisała, żeby był agresywny lub strachliwy, gdyby taki był, to podejrzewam, że wymieniłaby to jako jeden z powodów do oddania. Ale zobaczymy co odpisze.

Mogę jeszcze powiedzieć, że uszak został kupiony 30.12.2011 więc jest jeszcze młodziutki.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 29, 2012, 22:45:26 pm wysłana przez madzia85 »

Offline Alma

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 264
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Łódzkie] Królik z zapytaja
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 28, 2012, 15:06:33 pm »
Ogólnie to mogę powiedzieć, że z DT to jest tak, że się bierze królika w pół ciemno. Ja płeć dowiedziałam się dopiero jak dostałam Pusię od jpuasz i to czy jest zdrowa. Ale DT był potrzebny na cito, a ja nie potrzebowałam wiedzieć wcześniej niczego, bo przyjęłabym każdego królika, nawet chorego. (i napisałam to w ankiecie). Czyli jak chcesz to myślę, że dowiesz się szczegółów odpowiednio wcześniej, ale niestety ambarasem DT jest to, że tak naprawdę to my (DT) poznajemy dopiero charakter królika, przebywajac z nim na codzień. Czasem  to co mówi ktoś kto oddaje królaska, bardzo różni się od tego jak jest w rzeczywistości (nasczęście nie zawsze). Trzeba być na to przygotowanym.

Offline Xal

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Blog
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Perełka, Karmelka
  • Za TM: Pusia[*],Gapcio[*]
Odp: [Łódzkie] Królik z zapytaja
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 28, 2012, 15:13:47 pm »
Jednej rzeczy nie rozumiem. Z postów wynika, że DT jest w u Irokezik91 . Ale to chyba Warszawa :) Brakuje transportu z Łodzi do W-wy. Niech ktoś to ogarnie. Moja propozycja przywiezienia króliczka z Piotrkowa do LDZ jest jak najbardziej aktualna. Ale to wszystko musi być dopięte.
"That there’s some good in the world,(...), and it’s worth fighting for."
Zdjęcia moich uszu (22.06.2013)
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,9262.msg454719.html#msg454719 oraz https://www.flickr.com/gp/xal66/Z772HU

Offline Alma

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 264
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Łódzkie] Królik z zapytaja
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 28, 2012, 15:16:43 pm »
A ja 1 rzeczy nie rozumiem, z treści wynika, że dziewczyna dzwoniła do azyli,a DT chce dać Irokezik. To królik trafi do azylu czy do Irokezika? oO

Offline Irokezik91

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 154
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Łódzkie] Królik z zapytaja
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 28, 2012, 15:19:40 pm »
Xal, ja zrozumiałam, że możesz dalej też podwieźć. Trudno, będziemy szukać transportu...
Alma, nie ma sensu by królik jechał do azylu skoro może przyjechać do mnie.

Offline Alma

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 264
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Łódzkie] Królik z zapytaja
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 28, 2012, 15:26:03 pm »
Też tak myślę, że zdecydowanie lepiej by mu było u ciebie, tylko może zgłoś to jakoś oficjalnie, że króliczek będzie u ciebie :P Najlepiej zgłoś to do Warszawskiej grupy adopcyjnej. Bo oni muszą z toba papiery DT podpisać. 

Tzn ja wiem jedno:
przed przyjściem królika do DT ktos z grupy adopcyjnej musi iść z nim do weta w celu napisania informacji w ogłoszeniu na stronie adopcji w sPK i proponuję zrobić tak :):
xal zawiezie ci króliczka, ty się umówisz z kimś z grupy adopcyjnej, pójdziecie z króliczkiem do weta, potem podpiszecie umowę i gitara :D
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 28, 2012, 15:34:32 pm wysłana przez Alma »

Offline Irokezik91

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 154
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Łódzkie] Królik z zapytaja
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 28, 2012, 15:39:27 pm »
Póki co tak czy siak musimy poczekać na informacje od tej dziewczyny na temat usposobienia króliczka. Jeśli okaże się agresywny lub bojaźliwy niestety, ale nie będę mogła zostać dla niego DT.

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: [Łódzkie] Królik z zapytaja
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 28, 2012, 18:45:04 pm »
Z tego, co ja wiem, to nie można sobie odebrać królika od kogoś i potem wymagać, żeby SPK płaciło za niego. Robi się to na własną odpowiedzialność lub po konsultacji z kimś z GA. Chyba, że chce się go odebrać i tylko zgłosić do adopcji. Ale formalna droga do zostania DT wygląda inaczej - trzeba się zgłosić do SPK, wypełnić kwestionariusz (tam się podaje, dla jakiego uszaka można być dt, co można zaoferować i na jaką pomoc się liczy).

Skoro dziewczyna nie zgłosiła do SPK króla, to jest to taka sama sprawa jak wszystkie ogłoszenia "oddam" - można pomóc prywatnie, ale nie zwalać króla komuś na głowę. Ale jeśli sprawą zajmuje się już ktoś z GA, to można do niego zgłosić chęć zostania DT dla uszaka.

http://forum.kroliki.net/index.php/topic,6828.0.html


Edycja:
Chyba król jedzie do Torunia
szukamy DT w Łodzi na kilka dni do czasu transportu do Torunia dla kolejnego uszaka icon_krzywy
Może warto to wyjaśnić?

A co do DT - to jak ktoś ma swoje króliki i dziecko, to lepiej brać królika po inspekcji weta, nie takiego, co nic o nim nie wiadomo - może niech ten jedzie do Azylu, tam go dr obejrzy, a Irokezik weźmie takiego zdrowego z Azylu?
Jeśli

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 28, 2012, 19:35:00 pm wysłana przez Eni »
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline poulain

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 277
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.poulain.blog4u.pl
Odp: [Łódzkie] Królik z zapytaja
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 28, 2012, 19:33:10 pm »
Eni - wcześniej pisałam, że dziewczyna zamierza zgłosić uszaka do adopcji :) Albo przynajmniej oddać go komuś, kto go zgłosi.

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: [Łódzkie] Królik z zapytaja
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 28, 2012, 19:39:57 pm »
Eni - wcześniej pisałam, że dziewczyna zamierza zgłosić uszaka do adopcji usmiech2 Albo przynajmniej oddać go komuś, kto go zgłosi.
Ale zgłosić do adopcji to nie to samo, co oddać pod opiekę. Wszystkim oddającym proponuję zgłosić do adopcji, ale trzymać uszaka u siebie do jej czasu. Trzeba z SPK uzgadniać, że oni biorą króla pod opiekę i zgadzają się na finansowanie leczenia - tak jak robi np. Zgaga, samo zabranie królika od takiej nieodpowiedzialnej osoby nie czyni go jeszcze królem SPKowskim.

A nawet, jak zwierzak jest pod opieką SPK, to nie zawsze jest zgoda na wizytę u weta.
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline Xal

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Blog
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Perełka, Karmelka
  • Za TM: Pusia[*],Gapcio[*]
Odp: [Łódzkie] Królik z zapytaja
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 29, 2012, 10:07:27 am »
Po konsultacji z Olą jadę dzisiaj po króliczkę do Piotrkowa. Będzie u mnie ok. 21:00 :)
"That there’s some good in the world,(...), and it’s worth fighting for."
Zdjęcia moich uszu (22.06.2013)
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,9262.msg454719.html#msg454719 oraz https://www.flickr.com/gp/xal66/Z772HU

Offline poulain

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 277
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.poulain.blog4u.pl
Odp: [Łódzkie] Królik z zapytaja
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 29, 2012, 10:09:17 am »
A ta dziewczyna przesłała już wszystkie dokumenty etc? Nic mi nie mówiła, że już wszystko jest ustalone. Xal, kocham Cię :* Strasznie, strasznie Ci dziękuję. A jest już jakiś transport do Warszawy?

Offline Irokezik91

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 154
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Łódzkie] Królik z zapytaja
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 29, 2012, 10:29:52 am »
Z tego, co ja wiem, to nie można sobie odebrać królika od kogoś i potem wymagać, żeby SPK płaciło za niego. Robi się to na własną odpowiedzialność lub po konsultacji z kimś z GA. Chyba, że chce się go odebrać i tylko zgłosić do adopcji. Ale formalna droga do zostania DT wygląda inaczej - trzeba się zgłosić do SPK, wypełnić kwestionariusz (tam się podaje, dla jakiego uszaka można być dt, co można zaoferować i na jaką pomoc się liczy).
Nikt nie chce tak po prostu odebrać uszaka i później żądać kasy na utrzymanie od SPK. Najpierw chciałam się dowiedzieć coś o tym króliku, jeśli by spełniał wszystkie "warunki" napisałabym do Grupy Adopcyjnej w Warszawie, że chce zostać DT i czy mogę liczyć na pomoc. Jeśli odpowiedzieli by, że pomogą to dopiero wtedy królika bym wzięła pod swój dach.
Chyba król jedzie do Torunia
Cytat: Ola_19 on Wczoraj o 21:28:29
szukamy DT w Łodzi na kilka dni do czasu transportu do Torunia dla kolejnego uszaka icon_krzywy
Może warto to wyjaśnić?
Pisałam do Oli. Na to wychodzi, że to ten sam królik. Czekam na odzew czy królik jedzie do mnie czy do Torunia. Teraz decyzja zależy od nich.
A co do DT - to jak ktoś ma swoje króliki i dziecko, to lepiej brać królika po inspekcji weta, nie takiego, co nic o nim nie wiadomo - może niech ten jedzie do Azylu, tam go dr obejrzy, a Irokezik weźmie takiego zdrowego z Azylu?
Oczywiście, że lepiej i wygodniej wziąć królika z azylu, ale wcześniej w sprawę nie był zaangażowany azyl, a królik potrzebował pilnie pomocy dlatego też zaoferowałam pomoc. Jeśli królik nie jest bardzo agresywny, bardzo bojaźliwy lub bardzo chory to ja nie widzę przeszkód by zostać dla niego DT.
Jeśli
Jeśli są jakieś powody dla, których uważasz, że nie powinnam być DT to pisz... Może jest coś o czym nie wiem lub nie zdaję sobie z tego sprawy.

Offline Irokezik91

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 154
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Łódzkie] Królik z zapytaja
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 29, 2012, 10:32:37 am »
EDIT
Po konsultacji z Olą jadę dzisiaj po króliczkę do Piotrkowa. Będzie u mnie ok. 21:00 :)
Czyli to na pewno ten sam królik. :)
A jest już jakiś transport do Warszawy?
Jeszcze nie dostałam odpowiedzi gdzie jedzie królik.

EDIT
Przepraszam chciałam edytować, a wysłałam druga wiadomość... Teraz nie wiem jak to naprawić.  :icon_rolleyes
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 29, 2012, 10:35:56 am wysłana przez Irokezik91 »

Offline Xal

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Blog
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Perełka, Karmelka
  • Za TM: Pusia[*],Gapcio[*]
Odp: [Łódzkie] Królik z zapytaja
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 29, 2012, 11:05:55 am »
Po konsultacji z Olą jadę dzisiaj po króliczkę do Piotrkowa. Będzie u mnie ok. 21:00 usmiech2
Czyli to na pewno ten sam królik. usmiech2

Na 100% nie jestem pewny ale myślę, że to ten. Jak go zobaczę to się upewnie. Zgodnie z tym co napisała mi Ola króliczek ma jechać do Torunia ale jeszcze wszystko jest możliwe. U mnie może być tydzień.
"That there’s some good in the world,(...), and it’s worth fighting for."
Zdjęcia moich uszu (22.06.2013)
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,9262.msg454719.html#msg454719 oraz https://www.flickr.com/gp/xal66/Z772HU

Offline poulain

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 277
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.poulain.blog4u.pl
Odp: [Łódzkie] Królik z zapytaja
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 29, 2012, 12:31:33 pm »
Zrobił się bałagan więc postaram się teraz wszystko wyjaśnić :)
Dziewczyna z zapytaja prosiła mnie, żebym jak najszybciej zorganizowała odbiór uszaka przez SPK dlatego właśnie szukałam transportu z Piotrkowa etc. Poinformowałam ją o możliwości odbioru królika i o znalezionym DT w Warszawie, jednak ona chyba nie przekazała tego swoim rodzicom, ponieważ jej matka zadzwoniła do Azylu w Toruniu prosząc o to, by stamtąd ktoś przyjechał po królika (nawet pół słowem nie wspominając, że cokolwiek było już załatwiane). Ola, która nie wiedziała, że uszak ma już zorganizowany DT w Warszawie zgodziła się na jego przyjęcie do Torunia i poprosiła Xala o jego odebranie.
Generalnie lepiej jest, żeby króliczek trafił do domu tymczasowego - założenie Azylu jest takie, żeby uszy przebywały tam tylko do czasu znalezienia DT, a skoro ten już jest, to nie ma sensu żeby targać królika do Torunia. Sprawa jest tylko taka, że Irokezik musi wypełnić ankietę w sprawie DT i musi jeszcze przemyśleć, czy na pewno chce brać pod swój dach królika, o którym nic nie wiadomo ;) Może jeżeli masz wymagania, żeby królik był nieagresywny i niestrachliwy, to lepiej by było wziąć na DT jakiegoś takiego, którego charakter został już poznany? A uszak z zapytaja trafiłby do Azylu, gdzie zostałby wykastrowany, wyleczony (jeżeli by tego wymagał) etc.
Jeżeli chodzi o pokrywanie kosztów leczenia królika na DT, to najprawdopodobniej jest to możliwe, tylko że musi być on zgłoszony do adopcji (być na stronie adopcyjnej etc).

Offline Xal

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Blog
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Perełka, Karmelka
  • Za TM: Pusia[*],Gapcio[*]
Odp: [Łódzkie] Królik z zapytaja
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 29, 2012, 14:29:48 pm »
A jak z transportem do W-wy i sfinalizowaniem DT u irokezika? Dacie radę w tydzień to sfinalizować?
"That there’s some good in the world,(...), and it’s worth fighting for."
Zdjęcia moich uszu (22.06.2013)
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,9262.msg454719.html#msg454719 oraz https://www.flickr.com/gp/xal66/Z772HU

Offline poulain

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 277
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.poulain.blog4u.pl
Odp: [Łódzkie] Królik z zapytaja
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 29, 2012, 15:09:01 pm »
Na razie nie wiadomo, czy króliczek pojedzie do Warszawy czy do Torunia. Jeżeli Irokezik w dalszym ciągu chce dać DT, to musi jak najszybciej wypełnić odpowiednią ankietę. Transportu chyba zaczniemy szukać dopiero jak otrzyma zgodę na wzięcie uszaka - czy lepiej jest już teraz to zrobić?
Udało mi się dowiedzieć, że maluch ma już zdrowe oczka. W dalszym ciągu nie wiem tylko jak z jego charakterem.

Offline Xal

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Blog
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Perełka, Karmelka
  • Za TM: Pusia[*],Gapcio[*]
Odp: [Łódzkie] Królik z zapytaja
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 29, 2012, 15:17:04 pm »
Co do zgody na wzięcie uszaka to uznaję, po rozmowie z Olą, że takową posiadam i tu nie ma problemu. Co do transportu to wstrzymajmy się do momentu gdy króliczka będzie u mnie i porozmawiam z Olą co i jak. Charakter sprawdzę do poniedziałku ;)
"That there’s some good in the world,(...), and it’s worth fighting for."
Zdjęcia moich uszu (22.06.2013)
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,9262.msg454719.html#msg454719 oraz https://www.flickr.com/gp/xal66/Z772HU

Offline poulain

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 277
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.poulain.blog4u.pl
Odp: [Łódzkie] Królik z zapytaja
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 29, 2012, 15:52:06 pm »
Xal - miałam na myśli zgodę, żeby Irokezik wzięła uszaka na DT ;)

Offline Xal

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Blog
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Perełka, Karmelka
  • Za TM: Pusia[*],Gapcio[*]
Odp: [Łódzkie] Królik z zapytaja
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 29, 2012, 22:00:32 pm »
Króliczka Bielinka jest już u mnie. Rozgościła się w klatce (100cm) i leży na kotleta. Jest jakaś mała - może to karzełek. Trzeba ją również nieco podtuczyć no i muszę umyć jej jutro łapki bo ma całe zółte od siuśków. Teraz pannę będę obserwował. Nowe wieści wkrótce.


SIMG_4741 by Xal2, on Flickr


SIMG_4743 by Xal2, on Flickr
"That there’s some good in the world,(...), and it’s worth fighting for."
Zdjęcia moich uszu (22.06.2013)
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,9262.msg454719.html#msg454719 oraz https://www.flickr.com/gp/xal66/Z772HU

Offline poulain

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 277
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.poulain.blog4u.pl
Odp: [Łódzkie] Królik z zapytaja
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 29, 2012, 22:02:33 pm »
Boże, jakie cudo! Xal, ona jest jeszcze młoda więc prawdopodobnie jeszcze urośnie. Swoją drogą, płeć jest potwierdzona? Bo ja nawet nie wiedziałam czy to samiczka czy samczyk.
Jeszcze raz BARDZO Ci dziękuję za pomoc.

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: [Łódzkie] Królik z zapytaja
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 29, 2012, 22:50:43 pm »
Na prośbę poulain wątek został wydzielony i zostawiam w nim tylko najważniejsze dla sprawy wiadomości :) Trzymam kciuki za uszatka i również dziękuję wszystkim za takie zaangażowanie w pomoc :bukiet

Offline Irokezik91

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 154
  • Płeć: Kobieta
Odp: Odp: [Łódzkie] Królik z zapytaja
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 30, 2012, 10:22:56 am »
Jeżeli Irokezik w dalszym ciągu chce dać DT, to musi jak najszybciej wypełnić odpowiednią ankietę.
Skąd mogę pobrać ankietę i gdzie ją wysłać? Ja póki co nie mam żadnej odpowiedzi od Oli, więc dalej nie wiem gdzie królik ma jechać...
Charakter sprawdzę do poniedziałku
W takim razie czekam na info. :)


Offline poulain

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 277
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.poulain.blog4u.pl
Odp: Odp: [Łódzkie] Królik z zapytaja
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 30, 2012, 12:20:23 pm »
Yyyy, chyba coś przekręciłam. Właśnie zauważyłam, że w rubryczce "dom tymczasowy" jest napisane, żeby nie przesyłać ankiety. Nie wiem w takim razie jak to jest, spróbuj skontaktować się z Olą i spytać co masz zrobić. Na temat wolontariatu masz tutaj napisane: http://www.kroliki.net/pl/wolontariat/wolontariat/oferty-wolontariatu.
Jeszcze nie wiadomo dokąd pojedzie króliczek, wszystko zależy od tego czy będzie mógł pojechać do Ciebie na DT ;)

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Odp: [Łódzkie] Królik z zapytaja
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 30, 2012, 12:40:50 pm »
Irokezik dopiero zaczyna przygodę z królikami, może lepiej, żeby zaczęła od jakiegoś łatwego i sprawdzonego przypadku? Były już sytuacje, że się ktoś zgłasza jako DT, a Azyl dla dobra króla i DT zabierał uszaka do siebie na przegląd i zabieg, a wydawał innego - chyba ostatnio na Pomorzu tak się zdarzyło. Chyba, że na miejscu jest jakiś zbadany uszaczek - bo że w potrzebie, to nie wątpię, że są.
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Odp: [Łódzkie] Królik z zapytaja
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 30, 2012, 20:06:49 pm »
Ja miałam wziąć Petunię ale w pobliżu nie mam króliczego weta więc Petunia pojechała do Azylu a do mnie niedługo przybędzie Holly :)
Edit: to pewnie ta historia z Pomorza :)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 30, 2012, 21:01:42 pm wysłana przez Solvieg »
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline Irokezik91

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 154
  • Płeć: Kobieta
Odp: Odp: [Łódzkie] Królik z zapytaja
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 01, 2012, 01:13:47 am »
Eni mnie trochę uświadomiła jak to jest z chorymi królikami... Kompletnie sobie nie zdawałam sprawy, że króliki mogą również zarażać ludzi, a nie mam możliwości odizolowania w 100% domowników od chorego królika. Człowiek uczy się całe życie...  Z królikami nie ma problemu po prostu nie będą wychodzić z pokoju.
W takim razie mogę wziąć tylko królika, który jest przebadany i jest pewność, że nie jest chory na żadne choróbsko, które może przenieść się na ludzi.... Przepraszam za zrobienie zamieszania...
« Ostatnia zmiana: Lipiec 01, 2012, 01:17:52 am wysłana przez Irokezik91 »

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: Odp: [Łódzkie] Królik z zapytaja
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 01, 2012, 01:17:19 am »
Narobiłam tylko zamieszania... Eni mnie trochę uświadomiła jak to jest z chorymi królikami... Kompletnie sobie nie zdawałam, że króliki mogą również zarażać ludzi, a nie mam możliwości odizolowania w 100% domowników od chorego królika. Z królikami nie ma problemu po prostu nie będą wychodzić z pokoju. :/ W takim razie mogę wziąć tylko królika, który jest przebadany i jest pewność, że nie jest chory na żadne choróbsko, które może przenieść się na ludzi....

Spokojnie, przez ponad 1,5 roku trafił mi się tylko jeden królik z zoonozą- z aspergilozą ;)
niestety, stety, większość królików, gdy jest już chora choruje na "królicze" choroby- ropnie czy pasterellozę. No bo świerzb czy cheytiellę bardzo szybko się tłucze i nie ma w zasadzie powodów do obaw :)
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline Irokezik91

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 154
  • Płeć: Kobieta
Odp: Odp: [Łódzkie] Królik z zapytaja
« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 01, 2012, 01:19:35 am »
Spokojnie, przez ponad 1,5 roku trafił mi się tylko jeden królik z zoonozą- z aspergilozą
Iskra sorki, ale wolę dmuchać na zimne... Mam małe dziecko i nie chcę go narażać.
EDIT Iskra możesz zmodyfikować swoją wiadomość? Zobacz jak teraz się różnią moje wypowiedzi po mojej modyfikacji...  :DD

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: Odp: [Łódzkie] Królik z zapytaja
« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 01, 2012, 01:21:25 am »
Spokojnie, przez ponad 1,5 roku trafił mi się tylko jeden królik z zoonozą- z aspergilozą
Iskra sorki, ale wolę dmuchać na zimne... Mam małe dziecko i nie chcę go narażać.


Czy ja gdzieś napisałam- hurra, bierzcie króliki nieprzebadane?  :icon_rolleyes
Zresztą zaniesienie królika do gabinetu wet. w celu jego obejrzenia  przed oddaniem do DT nie jest jakieś szczególnie kłopotliwe i w zasadzie jest standardem według mnie.
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline Irokezik91

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 154
  • Płeć: Kobieta
Odp: Odp: [Łódzkie] Królik z zapytaja
« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 01, 2012, 01:23:21 am »
Czy ja gdzieś napisałam- hurra, bierzcie króliki nieprzebadane?
Trochę to tak zabrzmiało. :DD
Zresztą zaniesienie królika do gabinetu wet. w celu jego obejrzenia  przed oddaniem do DT nie jest jakieś szczególnie kłopotliwe i w zasadzie jest standardem według mnie.
Cieszy mnie to. :)

Offline Xal

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Blog
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Perełka, Karmelka
  • Za TM: Pusia[*],Gapcio[*]
Odp: Odp: [Łódzkie] Królik z zapytaja
« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 01, 2012, 18:37:00 pm »
Kilka informacji o króliczce. Króliczka zadomowiała się na nowym miejscu. Jest bardzo spokojna, nie gryzie. W zasadzie cały dzień wyleguje się w klatce, gdzie jej ulubioną pozycją jest kotlet z wyciągniętymi do tyłu łapkami. Jest wesoła. Uwielbia głaskanie - wyciąga się jak dżdżownica podczas deszczu. Je w zasadzie wszystko - u mnie dostaje sianko, które pochłania w olbrzymich ilościach, mieszankę Vitacraft Emotion z racji że moje Uszy to jedzą, suszki (melisa, mięta, babka lancetowata)  i warzywka w niewielkich ilościach (marchewka, cykoria pietruszka). Co ciekawe uwielbia chleb świętojański ale to dobrze po nie będzie problemów zdrowotnych. Jakichkolwiek problemów zdrowotnych nie zaobserwowałem.Boby są dorodne w sporych ilościach. Niestety trzeba ją przyuczyć do kuwetki. Na razie tyle.
"That there’s some good in the world,(...), and it’s worth fighting for."
Zdjęcia moich uszu (22.06.2013)
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,9262.msg454719.html#msg454719 oraz https://www.flickr.com/gp/xal66/Z772HU

Offline Alma

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 264
  • Płeć: Kobieta
Odp: Odp: [Łódzkie] Królik z zapytaja
« Odpowiedź #44 dnia: Lipiec 01, 2012, 18:57:46 pm »
Czyli z wierzchu królik wygląda na zdrowego :) super!!!

Offline Xal

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Blog
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Perełka, Karmelka
  • Za TM: Pusia[*],Gapcio[*]
Odp: Odp: [Łódzkie] Królik z zapytaja
« Odpowiedź #45 dnia: Lipiec 02, 2012, 23:19:49 pm »
Króliczka jest super. Wygląda na całkowicie zdrową. Je bardzo ładnie. Jedyny minus o ile to jest minusem to to, że lubi kopać kocyki i ręczniki :)  Trzeba ją też wysterylizować.

Jak wygląda sprawa przejęcia króliczki ode mnie i transportu do Torunia ewentualnie do W-wy?
"That there’s some good in the world,(...), and it’s worth fighting for."
Zdjęcia moich uszu (22.06.2013)
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,9262.msg454719.html#msg454719 oraz https://www.flickr.com/gp/xal66/Z772HU

Offline Xal

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Blog
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Perełka, Karmelka
  • Za TM: Pusia[*],Gapcio[*]
Odp: [Łódzkie] Królik z zapytaja
« Odpowiedź #46 dnia: Lipiec 03, 2012, 23:26:52 pm »
Kolejne zdjęcia mojej podopiecznej.


IMG_4879 by Xal2, on Flickr


IMG_4878 by Xal2, on Flickr


IMG_4873 -1 by Xal2, on Flickr
"That there’s some good in the world,(...), and it’s worth fighting for."
Zdjęcia moich uszu (22.06.2013)
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,9262.msg454719.html#msg454719 oraz https://www.flickr.com/gp/xal66/Z772HU

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Odp: [Łódzkie] Królik z zapytaja
« Odpowiedź #47 dnia: Lipiec 04, 2012, 21:07:10 pm »
Ooo jaka urocza :)
WO AMIGO

Offline Miuu

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 140
  • Płeć: Kobieta
Odp: Odp: [Łódzkie] Królik z zapytaja
« Odpowiedź #48 dnia: Lipiec 04, 2012, 21:11:41 pm »
śliczności :zakochany:

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Odp: [Łódzkie] Królik z zapytaja
« Odpowiedź #49 dnia: Lipiec 04, 2012, 21:16:44 pm »
Faktycznie, prześliczna dziewczynka :-)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Odp: [Łódzkie] Królik z zapytaja
« Odpowiedź #50 dnia: Lipiec 05, 2012, 12:59:05 pm »
jak ona jest śliczna!!!!!!!!!!!!
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Alma

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 264
  • Płeć: Kobieta
Odp: Odp: [Łódzkie] Królik z zapytaja
« Odpowiedź #51 dnia: Lipiec 08, 2012, 16:57:56 pm »
I co tam słychać u króliczej piękności :) ? Ciągle jest u Xal?

Offline Xal

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Blog
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Perełka, Karmelka
  • Za TM: Pusia[*],Gapcio[*]
Odp: Odp: [Łódzkie] Królik z zapytaja
« Odpowiedź #52 dnia: Lipiec 09, 2012, 23:51:06 pm »
Króliczka rozpanoszyła się na całego. Jednej nocy była na tyle sprytna, że w jakiś sposób otworzyła sobie drzwiczki od klatki i buszowała po pokoju. Straty - kabel od wentylatora do wymiany :) Zrobiła się nieco czupurna. Z uwielbieniem gryzie mi nogawki spodni i kokardki, które ozdabiają laczki żony. Ale niech tam. Jakoś leci. Zauważyłem, ze z upodobaniem gryzie wszystko co jest z materiału. Koneserka jakaś czy co? Zaczyna chyba dojrzewać bo chrumka jak się ją bierze na ręce. Chciałem jej obciąć pazurki ale to niewykonalne.

Przy okazji . Czy coś słychać w sprawie DT. Deadline to piątek :(

PS.
Ciągle jest u Xal?
Hmmm, chyba Xal'a - jestm on :P
"That there’s some good in the world,(...), and it’s worth fighting for."
Zdjęcia moich uszu (22.06.2013)
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,9262.msg454719.html#msg454719 oraz https://www.flickr.com/gp/xal66/Z772HU

Offline Alma

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 264
  • Płeć: Kobieta
Odp: Odp: [Łódzkie] Królik z zapytaja
« Odpowiedź #53 dnia: Lipiec 10, 2012, 00:06:48 am »
Wiem, że facet jesteś ale chciałam tak wiesz po "amerykańsku" ;D Moja Pusia też potrafi otworzyć sobie klatkę w nocy, ale nauczyła się, że zaraz potem wskakuje mi do łóżka a ja ją chowam ;p z powrotem. Właśnie czy coś wiadomo w sprawie DT? Inaczej króliczka trafi (tak podejrzewam) do azylu.

Offline poulain

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 277
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.poulain.blog4u.pl
Odp: Odp: [Łódzkie] Królik z zapytaja
« Odpowiedź #54 dnia: Lipiec 10, 2012, 07:33:25 am »
Z tego co wiem, to teraz jest szukany transport do Torunia. Mam nadzieję, że znajdzie się do piątku... A jeśli nie, to panienka będzie musiała do jakiegoś innego DT pójść. Bo w Łodzi nie ma nic na kształt Azylu, prawda?

Offline Xal

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Blog
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Perełka, Karmelka
  • Za TM: Pusia[*],Gapcio[*]
Odp: Odp: [Łódzkie] Królik z zapytaja
« Odpowiedź #55 dnia: Lipiec 10, 2012, 15:56:35 pm »
Niestety nie :( Niemniej po negocjuję z żonką aby awaryjnie mogła u mnie zostać nieco dłużej. Proszę jednak aby do piątku coś było wiadomo.
"That there’s some good in the world,(...), and it’s worth fighting for."
Zdjęcia moich uszu (22.06.2013)
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,9262.msg454719.html#msg454719 oraz https://www.flickr.com/gp/xal66/Z772HU

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Odp: [Łódzkie] Królik z zapytaja
« Odpowiedź #56 dnia: Lipiec 10, 2012, 19:20:13 pm »
a co z DT u Irokezik ?
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline Xal

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Blog
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Perełka, Karmelka
  • Za TM: Pusia[*],Gapcio[*]
Odp: Odp: [Łódzkie] Królik z zapytaja
« Odpowiedź #57 dnia: Lipiec 10, 2012, 20:29:23 pm »
Niestety w tej sprawie panuje cisza i Ola podjęła decyzję, że Bielinka pojedzie do Torunia. Prawdopodobnie w weekend.
"That there’s some good in the world,(...), and it’s worth fighting for."
Zdjęcia moich uszu (22.06.2013)
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,9262.msg454719.html#msg454719 oraz https://www.flickr.com/gp/xal66/Z772HU

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Odp: [Łódzkie] Królik z zapytaja
« Odpowiedź #58 dnia: Lipiec 10, 2012, 20:38:57 pm »
Aha bo już myślałam, że coś mi umknęło. Głaski dla Bielinki :)
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline Xal

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Blog
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Perełka, Karmelka
  • Za TM: Pusia[*],Gapcio[*]
Odp: Odp: [Łódzkie] Królik z zapytaja
« Odpowiedź #59 dnia: Lipiec 17, 2012, 10:47:48 am »
Dzisiaj rano Bielinka pojechała do Torunia. Trzymam kciuki za szybki DS dla niej. Naprawdę jest świetna :) Ostatnie zdjęcie zrobione wczoraj wieczorem:



Bardzo dziękuję wszystkim, dzięki którym było możliwe uratowanie jeszcze jednych uszu.
"That there’s some good in the world,(...), and it’s worth fighting for."
Zdjęcia moich uszu (22.06.2013)
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,9262.msg454719.html#msg454719 oraz https://www.flickr.com/gp/xal66/Z772HU