Autor Wątek: zasady zamykania watkow ..... ?!  (Przeczytany 5261 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
zasady zamykania watkow ..... ?!
« dnia: Maj 15, 2012, 13:44:08 pm »
cos podarowalem, czesc obdarowanych nawet nie zdazyla odpowiedziec a tu ... buch i watek zamkniety  :oops:

http://forum.kroliki.net/index.php?topic=13897.new;topicseen#new

o co chodzi ? i jak mam teraz zobaczyc na foto czy chociazby uslyszec czy i jak nowe gifty sprawuja sie na DT ? czy w ogole dotarly na miejsce ?

wnosze o ponowne otwarcie watku i .. czekanie na final

ps. co wy macie z tym zamykaniem watkow ? statystyki czy jakas inna polityka ? na innych i duzo wiekszych forach watki wisza przez kilka miesiecy a jesli nikt tam nic nie napisze przez ten czas tos ie je zamyka a nie ... z zaskoczenia i po kilku dniach od otwarcia ...  :lol
« Ostatnia zmiana: Maj 15, 2012, 13:50:07 pm wysłana przez andy_wawa »
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline Merico

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 187
  • Płeć: Kobieta
Odp: zasady zamykania watkow ..... ?!
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 15, 2012, 13:59:45 pm »
andy_wawa
Rozumiem że dałeś za darmo ten tunel, kule i coś tam jeszczę ;-)
No, ale jednak Blacky jest administratorem forum i zamknęła wątek wedle jej uznania, ale również się zgadzam że wątki powinny być zamknięte na życzenie "autora" lub podczas sprzeczek itp.  :icon_razz

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: zasady zamykania watkow ..... ?!
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 15, 2012, 14:10:52 pm »
co wy macie z tym zamykaniem watkow ? statystyki czy jakas inna polityka ? na innych i duzo wiekszych forach watki wisza przez kilka miesiecy a jesli nikt tam nic nie napisze przez ten czas tos ie je zamyka a nie ... z zaskoczenia i po kilku dniach od otwarcia ...

No wiesz, andy, na pewno już zauwazyłeś, że nasze forum jest inne niż wszystkie inne - skąd więc u Cię tyle zdumień? :P

Merico, dziękujemy za cenne przemyślenia - myślę, że masz szansę stać się za parę lat świetnym moderatorem jakiegoś forum ;)

Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: zasady zamykania watkow ..... ?!
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 15, 2012, 14:15:33 pm »
dostaly dwie rozne osoby, dwa rozne adresy ... jedna nie zdazyla nawet odpowiedziec .... kule poszly w jedno miejsce a tunel w inne
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline Jahcob

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 612
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: zasady zamykania watkow ..... ?!
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 15, 2012, 14:19:56 pm »
W takim razie proszę o kontakt poprzez PW z moderatorem odpowiedzialnym za dany dział i z nim dogadywać takie sprawy, a nie tworzyć kolejny wątek, bądź co bądź w złym dziale.

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: zasady zamykania watkow ..... ?!
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 15, 2012, 14:25:50 pm »
nie ma dzialu dla takiego watku to raz
nie mam pojecia jakie sa zasady zamykania to dwa

a tak w ogole to ciesze sie Jahcob ze zyjesz .. przypomne zatem iz nie dostalem od Ciebie zadnej odpowiedzi i wyjasnien w kwestii mojego ostrzezenia, powiedz mi moj drogi ile mam czekac na wyjasnienia ? czy raczej mam zapytac kogos innego bo .. Ty odp np. nie zamierzasz  
nie mam zamiaru tego tez robic na pw .... skoro ostrzezenie dostalem na forum to i wyjasnienie chcialbym na forum

zreszta ten watek, tez bez wyjasnia i okreslenia obowiazujacych na forum zasad .... zostal juz zamkniety  :hm:

http://forum.kroliki.net/index.php?topic=13908.0

nikt nie odpowiada a od razu zamykaja .... ciekawostka .... te zasady dzialania ktorych nikt nie widzial

« Ostatnia zmiana: Maj 15, 2012, 14:30:51 pm wysłana przez andy_wawa »
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: zasady zamykania watkow ..... ?!
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 15, 2012, 14:32:34 pm »
Znów wywołana do tablicy. :)

Zamykamy wątki, żeby na forum był porządek i użytkownik nie musiał się przedzierać przez stertę nieaktualnych tematów. Natomiast nie ma żadnego problemu, żeby na życzenie autora jakiś wątek otworzyć - wystarczy pw. :)
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Offline Jahcob

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 612
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: zasady zamykania watkow ..... ?!
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 15, 2012, 14:33:35 pm »
Raczej nie muszę się "spowiadać". Powód został podany w poście, po którym otrzymał Pan ostrzeżenie, które uznałem za stosowne i tyle.

Nie ma działu, bo takie sprawy załatwia się poprzez PW, a co do zamykania wątków, to jest sprawa danego moderatora/administratora. A na pewno nie jest to problem techniczny.

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: zasady zamykania watkow ..... ?!
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 15, 2012, 23:29:36 pm »
Raczej nie muszę się "spowiadać". Powód został podany w poście, po którym otrzymał Pan ostrzeżenie, które uznałem za stosowne i tyle.

Nie ma działu, bo takie sprawy załatwia się poprzez PW, a co do zamykania wątków, to jest sprawa danego moderatora/administratora. A na pewno nie jest to problem techniczny.

owszem powinni sie spowiadac bo reprezentuuja serwis a to nie jest prywatna firma i niestety dla nich samych musza postepowac wedlug zasad i regulaminu forum
nie sa boscy i nie sa ponad prawem,  reasumujac - jesli dany admin nie podaje lub NIE POTRAFI PODAC jasnych zasad lub odwolania sie do takowych to implikuje iz zasad takich brak
niezaleznie od powyzszego nagannym jest olewanie pytajacego a admin wystepujac jako reprezentant serwisu swiadczy tym o sobie i o serwisie jako calosci
chodzilo o rzecz prosto i poniekad juz odpowiedz dostalem ... iz brak jest zasad i kazdy admin robi de facto co chce i kazdemu kropki stawia jak i kiedy chce, nie daje tez wyjasnien zadnych bo i po co   :oops:
« Ostatnia zmiana: Maj 16, 2012, 01:48:27 am wysłana przez andy_wawa »
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: zasady zamykania watkow ..... ?!
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 16, 2012, 00:33:21 am »
Andy, wiesz, ja nie wiem, w czym Ty masz problem - bo ciągle jakiś masz. Jest sobie takie SPK. Mają swoje forum, swój regulamin - nie psuje Ci ta piaskownica i zabawki, to możesz sobie iść, a jak chcesz się tu bawić, to się po prostu stosuj i tyle. Zmienianie zaczyna się od pracy na zasadach, jakie tu mają - jak się człowiek wykazuje, to może coś sugerować. A Ty co rusz to wyskakujesz z jakimiś zastrzeżeniami, podejrzeniami czy oskarżeniami i się po prostu czepiasz.

Robisz dużo dla króliczków w Wawie, ale wszechwiedzący nie jesteś ani nawet grzeczny. Kto mieczem wojuje, od miecza ginie... Dostajesz takie odpowiedzi, jakie są Twoje posty.

Regulamin jasno mówi, że mod prawo zamknąć ma i już. A jak mod nie ma patrz punkt pierwszy. :P

Watek o ostrzeżeniu zawierał info, że będzie zamknięty.
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: zasady zamykania watkow ..... ?!
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 16, 2012, 01:33:43 am »
Andy, wiesz, ja nie wiem, w czym Ty masz problem - bo ciągle jakiś masz. Jest sobie takie SPK. Mają swoje forum, swój regulamin - nie psuje Ci ta piaskownica i zabawki, to możesz sobie iść, a jak chcesz się tu bawić, to się po prostu stosuj i tyle. Zmienianie zaczyna się od pracy na zasadach, jakie tu mają - jak się człowiek wykazuje, to może coś sugerować. A Ty co rusz to wyskakujesz z jakimiś zastrzeżeniami, podejrzeniami czy oskarżeniami i się po prostu czepiasz.
Robisz dużo dla króliczków w Wawie, ale wszechwiedzący nie jesteś ani nawet grzeczny. Kto mieczem wojuje, od miecza ginie... Dostajesz takie odpowiedzi, jakie są Twoje posty.
Regulamin jasno mówi, że mod prawo zamknąć ma i już. A jak mod nie ma patrz punkt pierwszy. :P
Watek o ostrzeżeniu zawierał info, że będzie zamknięty.

Eni, dla mnie A jest A a B jest B .... regulamin o wielu rzeczch nie mowi a niektorzy stosuja go selektywnie .... cieszy mnie Twoj punkt widzenia, nawet jesli mijasz sie z prawda
stwoierdzenia w stylu
- co rusz
- ciagle masz jakis problem
sa ewidentnym naciagactwem .... tego co pisze bo pisze na rozne tematy, a zasad zamykania ... brak
ciesza mnie uwagi, te personalne mniej bo nie jestes od pouczania innych a co najwyzej pouczac mozesz siebie ... Twoj status jest taki sam jak innych, sugerowalbym lekko spuscic z tonu jesli chodzi o personalne wycieczki
nie wiesz o co chodzi ? poczytaj i tytul watku i pierwszy wpis w postach to sie dowiesz ... to proste jak konstrukcja cepa
tytul - zasady zamykania
tresc - wnosze o ponowne otwarcie

reszta Twoich uwag i odniesien nawet do tego mojego watku to jest oczywista nadinterpretacja, oraz niestety bohomazy w postaci personalnych wycieczek i wnioskow od czapy etc

co wiecej ja sie nie czepiam bo watek zostal ponownie otwarty i tyle ... a juz tym bardziej Ciebie wiec dlaczego Ty sie czepiasz mnie ?
i nie mam z tym nawet problemu vide moj pierwszy post etc etc
... ale Ty najwyrazniesz masz i problem i sie czepiasz skoro nie bedac podmiotem dyskusji ... sie, ze tak powiem, wcinasz ... przeciez to wszystko nawet nie bylo do Ciebie  :>
wiec skad az taka "troska" ?
« Ostatnia zmiana: Maj 16, 2012, 01:53:06 am wysłana przez andy_wawa »
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline kasiagio

  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 1861
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Maki
Odp: zasady zamykania watkow ..... ?!
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 16, 2012, 08:19:23 am »
Andy , jeżeli zaczniemy wstawiać do regulaminu punkty nawet o zamykaniu wątków to ten regulamin nie będzie miał kilkunastu punktów tylko kilkadziesiąt i uwierz mi nikt i tak go nie czyta a jak po dodajemy nowości to już w ogóle nikogo nie będzie interesował , więc  w naszym regulaminie są punty najważniejsze i wszystko jest zapisane  w tzw. pigułce , a to ,że ludzie interpretują i stosują się do niego  po części lub w różny sposób , to już chyba normalne , jeszcze nie widziałam ,żeby grom ludzi miało  to samo zdanie na wszystkie tematy , więc , nie utrudniajmy  sobie życia i tej wspaniałej codzienności wprowadzaniem "nowości " kiedy użytkownicy starości w ogóle nie przyswoili.



Nie ma Zwycięzców ani Wygranych są tylko cierpiące  potrzebujące pomocy zwierzęta !!

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: zasady zamykania watkow ..... ?!
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 16, 2012, 10:47:46 am »
regulamin o wielu rzeczch nie mowi a niektorzy stosuja go selektywnie
tytul - zasady zamykania
Cytuj
XI. Postanowienie końcowe
Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego postu na tym forum wyraża poglądy i opinie jego autora, a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności.
Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem.
Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich organów). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili, jeśli zajdzie taka potrzeba.
http://forum.kroliki.net/index.php?topic=11582.0

Nie spotkałam jeszcze innego zapisu na forach, niż taki (w znaczeniu, nie słowach ;) ), że moderator ma prawo interweniować, jak łamie się regulamin oraz wg uznania, a od decyzji moderatora można się odwołać do administratora. :P

A co do reszty, Andy_wawa, naprawdę nie masz o c walczyć na tym forum... Bo mnie szkoda czasu na sprawy techniczne - chciałam Ci zarzucić informacją zwrotną, jak moga być Twoje posty odbierane, bo wg mnie jesteś na dobrej drodze do zablokowania - nie dlatego, że chcesz zmieniać, ale przez sposób, jak do tego dążysz. Ale szkoda mi czasu tutaj, chore króliki czekają aż podpowiem opiekunom, a do oddania, aż uświadomię właścicieli o zagrożeniach :P
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: zasady zamykania watkow ..... ?!
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 17, 2012, 22:40:35 pm »
To ja może pokrótce przedstawię nasz modus vivendi. Każdy moderator jest odpowiedzialny za porządek w swoim dziale. Aby ten porządek utrzymać może zamykać, scalać, przenosić i ponownie otwierać wątki. W regulaminach niektórych działów jest jasno napisane w jakich sytuacjach wątki będą zamknięte. Jeśli takiej informacji nie ma, to moderator działa uznaniowo. Podstawowym powodem, dla którego tematy są zamykane natychmiast jest rozwijająca się kłótnia lub łamanie regulaminu. Ale są też bardziej miękkie powody - wątek może powielać inny, być tymczasowy (pytania, giełda, itp.), być niezgodny z celami SPK lub w inny sposób wprowadzać chaos.

W tym miejscu muszę przyznać się do błędu - andy_wawa był do tej pory traktowany bardzo ulgowo choć sama pisałam, że nie mamy wyjątków. Każda inna osoba miałaby już bana za brak szacunku i obrażanie innych użytkowników oraz prowokujące wypowiedzi. Do tej pory traktowaliśmy to bardziej humorystycznie, ale od teraz regulamin będzie stosowany co do litery, bo sprawy wymykają się spod kontroli. Przepraszam wszystkich użytkowników, którzy w związku z zaistniałą sytuacją poczuli się w jakiś sposób urażeni lub źle traktowani. Postaramy się więcej do czegoś takiego nie dopuścić.
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: zasady zamykania watkow ..... ?!
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 19, 2012, 20:57:36 pm »
no tak .... teraz to ja jestem winien, no i dlaczego mnie to nie dziwi  :P
i to ja bylem traktowany na tym forum ulgowo ?
a lista zarzutow tego przestepcy ... jest dluga  :nie_powiem

i de facto cala dyskusja zbedna, bo w normalnej sytuacji .. po zadanym prostym pytaniu dostalbym prosta odpowiedz
a nie wykrety, czy brak odpowiedzi czy odpowiedzi w stylu "uznalem" mimo ze odpowiedzial ktos inny a nie osoba pytana
« Ostatnia zmiana: Maj 19, 2012, 23:02:36 pm wysłana przez andy_wawa »
"wake (call) me when u need me" HALO 4