Autor Wątek: [Przyjmę] 2 kuwetki  (Przeczytany 5766 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline szyszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2639
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Skalar
  • Pozostałe zwierzaki: piesek Miki
  • Za TM: Tola, Lola
[Przyjmę] 2 kuwetki
« dnia: Maj 10, 2012, 14:36:50 pm »
Hejo! :) Piszę w imieniu koleżanki :D Od jakiegoś czasu posiada 2 króliki miniaturki, ale dopiero od niedawna (z moją pomocą) zaczęła się nimi dobrze opiekować :) Jakby ktoś miał na zbyciu przynajmniej jedną kuwetkę, a najlepiej dwie, to bardzo proszę o  kontakt :) Jakby co to 20 zł za 2 kuwetki z przesyłką na allegro to nie jest jakaś mega kwota, ale zawsze warto się upewnić ::)
Szyszka Szyje - akcesoria dla zwierząt, ludzi, spódnice tiulowe, posłania, plecaki, wkłady do transporterów.


http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14139.0.html
 Tolcia - 14.10.11-06.03.14 (*)

Offline szyszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2639
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Skalar
  • Pozostałe zwierzaki: piesek Miki
  • Za TM: Tola, Lola
Odp: [Przyjmę] 2 kuwetki
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 11, 2012, 19:46:29 pm »
Nikt nie ma kuwetki do oddania? :(  Mogę kupic za symboliczną cene :)
Szyszka Szyje - akcesoria dla zwierząt, ludzi, spódnice tiulowe, posłania, plecaki, wkłady do transporterów.


http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14139.0.html
 Tolcia - 14.10.11-06.03.14 (*)

Offline Merico

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 187
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Przyjmę] 2 kuwetki
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 11, 2012, 21:51:43 pm »
Nie sądzę by ktoś miał do oddania, a nawet jeśli to wolał by oddać do SPK, niech koleżanka poszuka na allego, są tanie. Co? 30-40 zł jej szkoda na króliki? Ja już wydałam około 600 a i tak mam bardzo mało akcesoriów, które muszę jeszcze uzupełnić.

Offline miedzynarodowa92

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Przyjmę] 2 kuwetki
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 11, 2012, 22:57:31 pm »
Nie sądzę by ktoś miał do oddania, a nawet jeśli to wolał by oddać do SPK, niech koleżanka poszuka na allego, są tanie. Co? 30-40 zł jej szkoda na króliki? Ja już wydałam około 600 a i tak mam bardzo mało akcesoriów, które muszę jeszcze uzupełnić.
To trochę niemiłe z Twojej strony. Dziewczyna pyta z grzeczności, nikogo nie zmusza by dawał jej kuwety, czy też by broń boże nie dawał ich króliczkom w SPK. Każdy wydaje ile może i nie ma potrzeby się tu tym chwalić. Wg mnie i z mojego doświadczenia 600zł to nawet za dużo na królicze akcesoria (kojec 120zł, kuweta 20zł, poidło 10zł, paśnik 20zł, jakiś domek 50zł, kula smakula 10zł. Żwirek +jedzenie 100zł i to zapas na dłuuuugie dłuuuugie czasy). Nie mówię tu o wszelkiego rodzaju smakołykach, choć i na to w tych 600zł na pewno wystarczy.

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: [Przyjmę] 2 kuwetki
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 12, 2012, 00:24:27 am »
Nie sądzę by ktoś miał do oddania, a nawet jeśli to wolał by oddać do SPK, niech koleżanka poszuka na allego, są tanie. Co? 30-40 zł jej szkoda na króliki? Ja już wydałam około 600 a i tak mam bardzo mało akcesoriów, które muszę jeszcze uzupełnić.

Gdybyś wydała 600 zł na akcesoria dla Bletki, tobyś miała klatkę 120cm lub/i zagrodę, a nie klatkę 60 cm. Chyba, że piszesz o całościowym nakladzie utrzymania królika, no ale to standard, ze królik je, sika, i się go szczepi.

szyszka- jak duze mają być te kuwety?

Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline xxxastarothxxx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2223
Odp: [Przyjmę] 2 kuwetki
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 12, 2012, 09:50:30 am »
Nie sądzę by ktoś miał do oddania, a nawet jeśli to wolał by oddać do SPK, niech koleżanka poszuka na allego, są tanie. Co? 30-40 zł jej szkoda na króliki? Ja już wydałam około 600 a i tak mam bardzo mało akcesoriów, które muszę jeszcze uzupełnić.
Po pierwsze nie Ty wydałaś, tylko rodzice itp, bo wątpię, że zarabiasz...
Po 2 nie ma się co chwalić taką sumką, bo u mnie sama sterylka kosztuje 400 a gdzie reszta. Podczas choroby ludzie wydają czasami swoje całe pieniądze, żeby pomóc przyjacielowi.
A po 3 to trochę nie miło z Twojej strony... Tak jak miedzynarodowan napisała, dziewczyna pyta z grzeczności. Może akurat ktoś ma na zbyciu. Nie napisała, że jej koleżanka żałuje na królika, bo tak czy siak jeśli nie znajdzie, to te kuwety kupi.
Czasami to, że ktoś zgłasza chęć przyjęcia czegoś nie oznacza, że żałuje uszakowi pieniędzy. Bo można się czymś zamienić, coś dostać za darmo, a pieniądze wydać na inne potrzebne rzeczy. Czasami komuś coś na prawdę zbywa, a innemu się to przyda...
« Ostatnia zmiana: Maj 12, 2012, 10:03:13 am wysłana przez xxxastarothxxx »


Offline kasiagio

  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 1861
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Maki
Odp: [Przyjmę] 2 kuwetki
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 12, 2012, 10:03:47 am »
Ja polecam zamiast kuwety , zwykłe miski kwadratowe lub prostokątne , ja zapłaciła po 5 zł w sklepie chemicznym ;)  Sprawdzają się nawet lepiej od kuwety bo są ciut wyższe . No chyba ,że z braku miejsca potrzebujesz trójkątnych .

A i proszę Merico o nie prowokowanie kłótni Twoimi postami .
« Ostatnia zmiana: Maj 12, 2012, 10:58:47 am wysłana przez kasiagio »



Nie ma Zwycięzców ani Wygranych są tylko cierpiące  potrzebujące pomocy zwierzęta !!

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: [Przyjmę] 2 kuwetki
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 12, 2012, 10:04:22 am »
Halo, halo, kuniec tych dygresji  :> Ma ktoś kuwety do oddania czy nie?
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Merico

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 187
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Przyjmę] 2 kuwetki
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 12, 2012, 10:57:30 am »
międzynarodowa, napisałam tutaj normalnie, jak kiedyś byłam tu pierwszy raz i zapytałam się z GRZECZNOŚCI czy ma ktoś do oddania klatkę 100cm to właśnie tak mi odpisali- że nawet jeśli ktoś ma to wolał by oddać do SPK, więc nie sądzę by było to niemiłe. No co do grosza 600zł nie wydałam ale oszacowanie wynosi ok 600 zł -.-
Klatka z przesyłką 150zł, droga karma (Grainless Complete),warzywa,owoce,suszki, miski,poidła,kuweta (w sumie to 2),nowe dno do klatki, transporter (80zł z przesyłką),tunele,zabawki,szczepienia, leczenie Bletki w marcu (130zł) i różne. A i tak jest tego mało, więc jak bym zliczyła wszyściutko to w oszacowaniu wyszło by ok 500-600zł i to na 100%.   Więc nie wiem skąd pomysł że prowokuję kłótnie. Ja tylko napisałam jak ktoś mi napisał, a kłótnie Wy wszczynacie, więc nie wiem o co wam chodzi.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: [Przyjmę] 2 kuwetki
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 12, 2012, 11:21:39 am »
Grzecznie proszę po raz drugi. Trzeciego razu nie będzie.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline miedzynarodowa92

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Przyjmę] 2 kuwetki
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 12, 2012, 19:02:28 pm »
wierz mi że ja też karmie króliki dobrą karmą bo daje im Beaphar Care + którego 1,5kg kosztuje 50zł. Nie Ty jedna dbasz o królika i tak jak napisała Iskra za taką kasę można kupić zagrodę (120zł z przesyłką) i klatkę 120 (w tej samej mnie jwięcej cenie). A to że Tobie ktoś odpisał niemiło nie znaczy, że Ty musisz to samo pisać innym. Nie porównuj też klatki do kuwety bo to trochę inny kaliber prośby. A za leczenie i tak nie zapłaciłaś dużo bo mnie sterylka kosztowała 400zł i jakoś nie rozpaczam z tego powodu ani nie wypisuje innym że tak dużo musiałam wydać na królika. Za parę miesięcy będę kastrować Marleya i też jakoś nie drżę na myśl o kolejnym takim wydatku.
 Niestosowanie się do próśb moderacji forum.
bośniak

Offline qui-1990

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: [Przyjmę] 2 kuwetki
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 13, 2012, 09:23:44 am »
Jestem już jakiś czas na forum i może wydac się to śmieszne ale poraz kolejny weszłam na forum i pierwszy nieprzeczytany post i już kłótnia i odrazu ostrzeżenie.Poraz kolejny ostrzeżenie i znowu dla osoby która miała rację.Czy tutaj tak jest zawsze że osoba która ma racje ma "przytykane usta" ?? Drodzy moderatorzy,nie ładnie z Waszej strony.Ja już osobiście przez takie coś nie za bardzo chcę być na tym forum.Nie wiem jak inni ale ja mam wyczucie nienawiści i ciągłych sporów na tym forum.Nie można tego jakoś zmienić ?? Może warto wyodrębnić w Regulaminie co można a co nie można ?? Bo naprawdę ... ta dziewczyna dostała te ostrzeżenie nie słusznie a tylko za to że grzecznie odpisała na nie miłą odpowiedz Merico.
Pozdrawam.
 Niestosowanie się do próśb moderacji forum.
bośniak

Offline miedzynarodowa92

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Przyjmę] 2 kuwetki
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 13, 2012, 10:01:00 am »
odnoszę wrażenie, że lepiej chyba w ogóle nic na tym forum nie pisać. Myślałam, że chamstwo, niestosowne wyrazy, czy wypowiedzenia  mogą zostać ukazane, a nie wiadomość, która nie zawiera nic złego, a co najważniejsze jest na temat rozmowy prowadzonej w wątku a nie "offtop". Tyle z mojej strony na ten temat.

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Przyjmę] 2 kuwetki
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 13, 2012, 11:19:43 am »
Ja proponuję tak jak Kasia, kupić miski :) Niektórzy używają blach do ciasta, albo podstawek pod doniczki (ale tych wyższych).
Tylko właśnie nie było sprecyzowane, czy te kuwety mają być do klatki, czy zewnętrzne?


PS. Wydaje mi się, że coby nie powiedzieć, "nienawiść" i "Bośniak" nie pasują do siebie pod żadnym względem ;)
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline szyszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2639
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Skalar
  • Pozostałe zwierzaki: piesek Miki
  • Za TM: Tola, Lola
Odp: [Przyjmę] 2 kuwetki
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 13, 2012, 12:45:51 pm »
Wybaczcie że dopiero teraz, ale nie miałam wcześniej czasu.
szyszka- jak duze mają być te kuwety?

Sądzę, że tak 25 x 25 x 36 cm wystarczy, bo króliczki to karzełki :)

Ciapusia- przepraszam że nie sprecyzowałam, kuwetka ma być do klatki :)

qui-1990-  według mnie Merico też powinna  dostać ostrzeżenie (przecież ona po upomnieniu Bośniaka też kontynuowała kłótnię, nie tylko międzynarodowa). Może się mylę, ale takie moje zdanie :)

Merico- jak już ktoś zauważył klatka a kuweta to trochę różnica. Klatkę- może faktycznie chcieć oddać do SPK.. Poza tym jak ktoś ma kuwetę używaną, albo nawet pękniętą to można ją wyparzyć/ skleić.
« Ostatnia zmiana: Maj 13, 2012, 14:34:42 pm wysłana przez szyszka »
Szyszka Szyje - akcesoria dla zwierząt, ludzi, spódnice tiulowe, posłania, plecaki, wkłady do transporterów.


http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14139.0.html
 Tolcia - 14.10.11-06.03.14 (*)

Offline SremoGirl

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1298
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Królisia
  • Pozostałe zwierzaki: Oscar
  • Za TM: Marjanek, Puszek
Odp: [Przyjmę] 2 kuwetki
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 13, 2012, 14:19:42 pm »
Ja kuwetę mam po starej klatce, chyba 60 czy 80cm ma i sprawdza się bardzo dobrze :) Także tak też można kombinować. Ale ja ją mam w salonie, tak więc to troszkę co innego.
A jakby koleżanka nie znalazła żadnej to w sklepach internetowych narożne są po... 15zł. ;)


Zapraszamy do naszej galerii :)

Offline szyszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2639
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Skalar
  • Pozostałe zwierzaki: piesek Miki
  • Za TM: Tola, Lola
Odp: [Przyjmę] 2 kuwetki
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 13, 2012, 14:30:53 pm »
A na allegro po 10 :D +przesyłka :)

Poczekam jeszcze 4-5 dni, jak się nikt nie odezwie to powiem Agacie żeby zamówiła na allegro
Szyszka Szyje - akcesoria dla zwierząt, ludzi, spódnice tiulowe, posłania, plecaki, wkłady do transporterów.


http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14139.0.html
 Tolcia - 14.10.11-06.03.14 (*)