Autor Wątek: Dziwne zachowanie królika! :(  (Przeczytany 6364 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Paat

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
Dziwne zachowanie królika! :(
« dnia: Kwiecień 22, 2012, 12:01:20 pm »
Witam!
Zalogowałam się na Waszym forum, ponieważ potrzebuję pomocy, a nie znalazłam w google i na innych forach żadnej poszlaki nawet :(

Mój króliczek jest dość stary -ja mam go na pewno 9/10 lat, a dostałam go od poprzednich właścicieli. Mimo to przez całe życie nie chorował, nawet w ciągu ostatnich miesięcy mimo starości był pełen wigoru, normalnie jadł, itp.

Ostatnio miał lekki katarek i kichał, jednak przeczytałam gdzieś na króliczej stronie, że może być to związane z okresem grzewczym i faktycznie objawy przeszły zaraz po wyłączeniu kaloryferów na wiosnę.

Jednak w tym tygodniu zaczął mniej jeść, za to bardzo dużo pić i siusiać. Schudł trochę i zaczął być osowiały. I wczoraj pojawiły się najdziwniejsze objawy - zaczął biegać po cały mieszkaniu w kółko, łasić się do wszystkich, nie mógł usiedzieć w miejscu. W nocy w klatce obijał się o ścianki i tupał głośno, więc wypuściłam go. I tak biega, nie pozwalając mi zmrużyć oka od kąta do kąta od drugiej rano (mamy 12...). Czasami głośno tupie, uspokaja się tylko jak biorę go na ręce i głaskam. Jest trochę zimny i taki "sflaczały" jak go podnoszę. Momentami siada też w kącie główką do ściany i się buja... Najgorsze jest to, że ma małe ropki w oczach, wrócił katarek i bardzo się ślini.

Jeśli ktoś może mi pomóc w określeniu problemu będę bardzo wdzięczna! Do weterynarza mogę iść dopiero jutro - jeśli ktoś wie co mu dolega to może uda mi się mu chociaż chwilowo pomóc.

Wiem, że powyższy opis może przypominać normalnego zdrowego, bawiącego się króliczka, ale musicie mi uwierzyć, że to się różni :p króliczek jest jakby przerażony, jakby uciekał przed czymś (normalnie był raczej spokojnym zwierzątkiem i nie pozwalał się głaskać nosić itp). Wpycha się na siłę w jakieś małe miejsca, np między klatką i ścianą.. Jest bardzo dziwny..

Jeśli to ze starości i on umiera to postaram mu się zapewnić jakoś najlepiej te ostatnie chwile, ale jeśli to choroba to chciałabym mu jakoś pomóc.

Dziękuję z góry za odpowiedź, albo chociaż poszlaki! :)

Offline Paat

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Dziwne zachowanie królika! :(
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 22, 2012, 12:11:23 pm »
dodam jeszcze, że stracił jakby instynkt samozachowawczy? leżąc obok klatki trzepie uszami (tak normalnie) ale przy okazji uderza o klatkę, wbiega w kanapę albo szafa, wywraca się na zakrętach, potyka o swoje łapki, itp: o

Offline SremoGirl

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1298
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Królisia
  • Pozostałe zwierzaki: Oscar
  • Za TM: Marjanek, Puszek
Odp: Dziwne zachowanie królika! :(
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 22, 2012, 12:59:26 pm »
Kiedyś u nas Marjanek przez chwilę tupał w klatce, a po wypuszczeniu poleciał za łóżko. Króliki mają bardzo dobry słuch i mogą usłyszeć coś, co człowiek by zignorował. Ale po chwili przeszło, więc uważam, że mógł usłyszeć coś, co go przeraziło. Tupanie oznacza właśnie niebezpieczeństwo i tym sygnałem króliki ostrzegają inne uszaki o zagrożeniu.
Czy uszak jest nadal osowiały? Je, bobkuje? Czy brzuszek ma miękki czy twardy?


Zapraszamy do naszej galerii :)

Offline Paat

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Dziwne zachowanie królika! :(
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 22, 2012, 13:09:45 pm »
dalej tak ma :( nie je, nie piję, nie załatwia się... :( szukam całodobowego weterynarza w Gdańsku i jak najszybciej chcę z nim pojechać :o

Offline siemka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1028
  • Płeć: Kobieta
    • skoki z Wichrowego Wzgorza
Odp: Dziwne zachowanie królika! :(
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 22, 2012, 13:35:49 pm »
http://panoramafirm.pl/gdańsk/roczniak_w._szadkowska_a._biernat_j._s.c._przychodnia_weterynaryjna-mhbxy_kd.html

W Gdyni masz lecznicę całodobową: http://panoramafirm.pl/gdynia/bandura_jaroslaw_calodobowa_lecznica_dla_zwierzat-polkc_kd.html#tab

Offline SremoGirl

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1298
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Królisia
  • Pozostałe zwierzaki: Oscar
  • Za TM: Marjanek, Puszek
Odp: Dziwne zachowanie królika! :(
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 22, 2012, 13:43:59 pm »
Koniecznie musisz trafić do dobrego, króliczego weterynarza.
Polecani są tutaj: http://www.kroliki.net/pl/weterynarze/weterynarze/lekarze-weterynarii-wg-miejscowosci Możesz też zerknąć tutaj na forum w zakładce Weterynarze.


Zapraszamy do naszej galerii :)

Offline Paat

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Dziwne zachowanie królika! :(
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 22, 2012, 13:49:00 pm »
dziękuję za pomoc :) dam znać jak się wszystko wyjaśni :o

Offline siemka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1028
  • Płeć: Kobieta
    • skoki z Wichrowego Wzgorza
Odp: Dziwne zachowanie królika! :(
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 22, 2012, 13:56:21 pm »
Tak, tylko że ta wetka nie przyjmuje w niedzielę, a skoro królik nie je, to moim zdaniem lepiej iść do jakiegokolwiek weta dziś- zawsze jest szansa że pomoże na tyle by króliczek dotrwał do jutrzejszej wizyty.

Offline Paat

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Dziwne zachowanie królika! :(
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 22, 2012, 18:00:55 pm »
dostał tylko jakieś dwa zastrzyki na wzmocnienie i "kroplówkę podskórną". nie ma temperatury ani problemów z ząbkami, osłuchowo też wszystko dobrze... mam jeździć na te zastrzyki codziennie przez nieokreślony czas... i "zobaczymy, co będzie", chociaż nie podobało mi się zbytnio takie niekonkretne podejście lekarza.... jak nie pomogą chociaż trochę do wtorku to pojadę do innego zapytać o zdanie ;O

Offline siemka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1028
  • Płeć: Kobieta
    • skoki z Wichrowego Wzgorza
Odp: Dziwne zachowanie królika! :(
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 22, 2012, 18:31:56 pm »
A może spróbuj jeszcze przejechać się jutro do wetki polecanej na forum. W tym przypadku co za dużo to akurat zdrowo :)

Offline Tuberoza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 516
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dziwne zachowanie królika! :(
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 22, 2012, 18:43:08 pm »
Koniecznie trzeba jechać do specjalisty króliczego.Powyższy opis zachowania,objawów może wskazywać na kilka chorób,a tylko specjalista od królików będzie w stanie postawić właściwą diagnozę.