Autor Wątek: Wskakiwanie na kolana, spanie z otwartymi oczami  (Przeczytany 5385 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dominique_90

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1090
  • Płeć: Kobieta
  • Trafił nam się największy skarb...
    • D&P blog
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Semir
  • Za TM: Dżekuniu...tęsknimy za Tobą...pozostawiłeś okropną pustkę w naszych sercach ;(
Wskakiwanie na kolana, spanie z otwartymi oczami
« dnia: Kwiecień 10, 2012, 13:24:12 pm »
Nie znalazłam wątku na te tematy, więc pytam. Tylko nie bijcie, jeśli jednak taki temat jest!:)
Chodzi mi o wskakiwanie na kolana- Semir jest bardzo oswojony, śpi przy nas(ale zawsze z otwartymi oczami. Czy to znaczy, że jednak się nadal boi?).
Zapytam również o wskakiwanie na kolana- Semir owszem wskakuje, ale tylko kiedy wsypuje mu sianko(służę wtedy jedynie jako podwyższenie- droga do sianka:]) bądź jak się bawimy. Ale to wygląda tak: wskakuje, powącha, bądź podgryzie i zeskakuje.

Czy to znaczy, że królik jeszcze się nas boi? :icon_neutral jest z nami dopiero od 30.03.2012r czy z czasem sam zacznie wskakiwać na dłużej na kolana i w czasie bycia na kolanach przestanie mnie podgryzać?:)
https://dpblog.pl -> Fashion, Beauty & Vegan

https://www.instagram.com/dpblogpl/ -> Paris minimalism inspirations

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wskakiwanie na kolana, spanie z otwartymi oczami
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 10, 2012, 13:37:21 pm »
Króliki często śpią z otwartymi oczami. Więc to norma. Nikt nie odpowie Ci na pytanie czy królik sam zacznie wskakiwać na dłużej na kolana. On wskakuje- jak sama piszesz- za sianem. Więc wnioskuje że ot tak tego nie robi. Przez to siano kolana traktować może jako "dobre miejsce", więc się z nimi oswaja. Ale nie mam pojęcia czy będzie wskakiwał na dłużej- zależy od niego.
A podgryzanie może świadczyć o tym, że cie zaczepia do zabawy albo być objawem popędu seksualnego.

Offline rainbow

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 183
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ełk
  • Moje króliki: Pysia i Julian
Odp: Wskakiwanie na kolana, spanie z otwartymi oczami
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 10, 2012, 22:29:50 pm »
Królik to nie pies ani kot żeby wskakiwał na kolana i sobie siedział. Króliki to indywidualiści będzie chciał wejść to wejdzie ale żeby kłaść się i leżeć to raczej nie będzie , bo to zwierzęta ciekawskie lubią sobie pokicać tu i ówdzie. Bać się raczej nie boi skoro sam do ciebie podchodzi. Podgryzanie to rzecz normalna , jest kilka różnych powodów podgryzania , Tobie pewnie chodzi o zaczepki typu "zabieraj rękę bo właśnie tu będę siedział" , tego się nie oduczy bo królik tak ma i tyle. Nie próbuj go karać za takie zachowanie bo wtedy może stać się agresywny i może znacznie mocniej "ciapnąć".