Autor Wątek: Od czego zacząć  (Przeczytany 4182 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

agnieszka_la

  • Gość
Od czego zacząć
« dnia: Marzec 10, 2006, 21:01:04 pm »
Bardzo Was proszę o pomoc, bo nie wiem juz co mam podawać i zgłupiałam do reszty. :(

Kapral pojawił się u mnie we wtorek i karmiłam go pokarmem podstawowym Vitapolu, z tym że tylko pszenicą, susz marchewką i granulatem, który tam był.Pozostałej części nie podawałam, bo tak średnio( jak wyczytałam) dobra jest dla królia. Do tego miał sianko, zuzali babkę lancetowatą, mniszek lekarski i trochę liści truskawki. Dzisiaj dostał silnej biegunki i miał zatrasznie zgazowane jelitka.Byłam u weterynarza, dotał witaminę b12 i antybiotyk, lakcid.Podziałało, jest lepiej.Ale....Nie wiem od czego mam teraz zacząć.przez wcześniejszego włsciciela był karmiony karma na wagę tak beznadziejną, że wogóle nie zjadał cekotrofów.Po mojej diecie zaczął je zjadać, ale powstała biegunka:((((((((
Od czego teraz zacząć, żeby go przestawić na granulat?? Jak rozmawiałam z weterynarzem to powiedział,zeby to tej sklepowej nie wracać.I teraz nie wiem - Vitapol?Dotawał go mało.Czy od razu Alex? Ale jak znowu będzie biegunka?:(((
Prosze pomózcie!!! - nie chcę, żeby sie męczył przez moje sprawdzanie na chybił trafił.

anUSZka

  • Gość
Od czego zacząć
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 10, 2006, 21:19:50 pm »
A w jakim wieku on jest?

Teraz po biegunce to przetrzymaj go kilka dni na samym sianie.

agnieszka_la

  • Gość
Od czego zacząć
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 10, 2006, 21:54:34 pm »
Ma ok 4 miesięcy, tak jak Mordka:)
ok.Ale na samym sianie, czy na sianie z zuzalą??
I ile tego siana??Bo chyba nie do woli bo biegunka wróci??:(
i co potem??4 dni na sianie i alex??
Pozdrawiam

anUSZka

  • Gość
Od czego zacząć
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 12, 2006, 16:59:23 pm »
Jesli nie bedzie problemow, to na sianie + wszelkie suche roslinki do oporu, bez ograniczen. I caly czas lakcid. Potem mozesz powolutku wprowadzac jakas karme -ale nie radze wprowadzac zandej mieszanki, tylko sucha karme (granulat sam). Vitapol lub Alex, zacznij od lyzeczki dziennie... Na Twoim miejscu zmienilabym tez opakowanie, a jesli mozliwe - sklep w ktorym kupujesz karme (zle przechowywanie?).
Czy problemy z biegunka pojawily sie szybko czy jakis czas po zmianie karmy?

4 miesiace to juz wiek normalny prawie, ale kroliczek wciaz rosnie i musi jesc wiecej, niz tylko same sianko. Masz dwa wyjscia - probowac diety z granulatem lub probowac diety z warzywami (cykoria, natka pietruszki). Obie trzeba zaczac powoli, ale jesli zdecydujesz sie sprobowac diete warzywna, to krolik bedzie potrzebowal na poczatku tylko odrobine warzyw, ale jesli nie bedzie sensacji - bardzoduzo).

Dawalas juz kiedys zielenine?

agnieszka_la

  • Gość
Od czego zacząć
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 14, 2006, 21:05:45 pm »
Nie dawałam jeszcze zieleniny. Spróbowałam z granulatem. był na diecie siankowej 4 dni.W poniedziałek dostał dosłownie kilka pałeczek granulatu, dzisiaj dałam mu 3 razy po kilka i  niestety teraz pod wieczór znowu się zgazował.Aż biedny podskakiwał. rozmasowałam mu brzyszek, robie to co kilkanaście minut - troche pomaga. Bardzo duzo teraz pije. Nie wiem już jak go karmić:( Za duzo granulatu?? ale ile może być na samym sianie:( No  przecież sie wykończy:(
A bobki nadal nie są najlepsze, więc obawaim sie dawać mu zieleninę.

anUSZka

  • Gość
Od czego zacząć
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 15, 2006, 17:00:22 pm »
Koniecznie zmien granulat jesli zamierzasz z nim jeszcze probowac, mozesz poszukac DuoCuni, to chyba najchudszy granulat....
Moj Niko byl 3 miesiace na diecie siankowej, chudy byl niemilosiernie, ale w koncu udalo sie go wyleczyc. Niko mogl w tym czasie codziennie podjadac bardzo male ilosci zieleniny i wszystko bylo ok, tylko na granulat tak reagowal.
Jesli to nie pomoze, radzilabym zrobic zdjecie rtg zeby sprawdzic, czy cos tam nie zalega w jelitach lub zoladku, co uposledza trawienie.

agnieszka_la

  • Gość
Od czego zacząć
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 15, 2006, 21:02:58 pm »
Dziękuję za rady:) Odpowiadałas mi także w tej sprawie w temacie Brzuszek:)
Serdecznie pozdrawiam:)