Autor Wątek: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)  (Przeczytany 1249628 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sonia

  • Gość
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1940 dnia: Czerwiec 12, 2013, 13:51:42 pm »
Spis potrzebnych rzeczy i herbi care został przeslany w ciągu kilku dni potem, jak Ogonek do mnie trafil, ale do dziś dnia nie otrzymaliśmy nic, wiec chyba nie ma sensu zglaszac więcej zapotrzebowania skoro i tak nikogo to nie obchodzi.
:D  ?? ?? ??

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1941 dnia: Czerwiec 12, 2013, 13:59:04 pm »
Owszem, otrzymałam następujący spis w mailu, o którym mówiłam, czyli ponad tydzień temu, cytuję:

"Igly:
insulinowki
0,6x30mm
1,2x40mm – kroplowkowe
 
podklady – jak nie masz kasy na podklady to ja zalatwie sobie
 
Strzykawki:
2ml"

Nie otrzymałam pytania o zapotrzebowanie na karmę ani Herbi Care, podkładów również nie zamówiłam, ponieważ Ola jest w stanie założyć swoje zapasy i pieniądze, zanim ja wszystko załatwię - bo tylko ja wykonuję zakupy dla Warszawy. Jestem osobą bardzo zajęt,a i ponieważ nie była to sytuacja podbramkowa, to zamówienia nie dostarczyłam, są to tylko dwa tygodnie, a strzykawki i igły kosztują dosłownie grosze.
Nie otrzymałam liczby strzykawek do zamówienia, a o podkładach dostałam informację, z której wywnioskowałam, że nie musze się spieszyć.

Ponieważ nadal nie wiem, ile mam zamówić igieł i strzykawek mimo to zamówiłam je kilka dni temu, zamówiłam równiez kilka dni temu 10 pudełek razy 200 gram Herbi Cara.

Wybaczcie, ale SPK nie jest moją pracą i nie mogę działać szybciej niż działam, zwłaszcza, że Olga ma pieniądze i Ogonek z braku jedzenia czy strzykawek w tym czasie nie umrze.


edit: dodam, że w typowej sytuacji, jakiej oczekuję, dom tymczasowy udaje się do lecznicy ( w tym wypadku do lecznicy Ogonek) i tam otrzymuje strzykawki i igły, a lecznica dopisuje wydatek do rachunku SPK i tego bym oczekiwała w tym przypadku.

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1942 dnia: Czerwiec 12, 2013, 14:02:20 pm »
potwierdzam relacje Marty- dzis lub na dniach zreszta bede u niego znowu
napadanie na Ole jest po prostu nie fair- chcecie zdjecia- niech ktos przyjdzie je porobic i pomoze przy okazji choc raz Oli- -Ola cala swa uwage poswieca temu by postawic malca na nogi- maly ma kilka serii rehabilitacji dziennie, w tym chodzenie z przytrzymywanie, masaże lapek, ponadto dodatkowo Ola go dokarmia (mimo ze sam ladnie je ale ma chlopak duzo do odrobienia) herbi care'em, podmywa gdy sie wypaskudzi przy sikaniu,
 Maluch jest zadbany, najedzony, napojony (trzeba mu z w tym zakresie pomagac by sie nie zachlysnal), wyglaskany i wycalowany- nawet przez noc Ola cały czas nad nim czuwa -maluszek spi przy jej lozku
Tyl pomalu tez pokrywa sie futerkiem, a lapy z kazdym dniem sa lepsze- w momencie przyjscia do Oli 3 na 4 lapy były w stanie oplakanym, stan 4 dobry tez nie byl
co do konsultacji- to nie byla samowola Oli - termin zostal uzgodniony z wetem- dla dobra Ogonka (by go co chwile nie stresowac, nie kluc skoro czuje sie lepiej) kontrola miala sie odbyc po 2 tyg- czyli dzis lub jutro (nie pamietam dokladnie kiedy), w sobote malucha ogladać będzie również neurolog ponownie- wiec gdzie tu sa jakiekolwiek zaniedbania ja się pytam?!!!!
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1943 dnia: Czerwiec 12, 2013, 14:08:05 pm »
Jeśli weterynarz oglądał Ogonka to bardzo dobrze - ja dowiadywałam się w Ogonku i w Pulsvecie i nie mamy odnotowanej na SPK wizyty u Ogonka, zatem nie posiadam żadnej informacji od weterynarza.

Nasi wolontariusze maja określone obowiązki, które wykonują w czasie wolnym od pracy. Agnieszka Sugajska wielokrotnie próbowała się umówić na spotkanie z Olga, jednak nie udało się im dopasowac żadnego terminu.

Tak więc brak naszych relacji wynika stąd, że Olga nam ich nie przysyła, jak było to uzgodnione w dniu wydawania Ogonka, czyli relacji mailowych.

Nie zajmujemy się w SPK wyłącznie sprawą Ogonka i nie możemy indywidualnie codziennie monitorować osobiście każdej sprawy, aby wklejać relację na forum. Wymagałoby to zatrudnienia ludzi na etat.


Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1944 dnia: Czerwiec 12, 2013, 14:13:08 pm »
gwoli scisłości Pani Agnieszka miała zadzwonić w niedziele rano i się umówić- Ola jak najbardziej była chetna by ta Pani do niej wpadła
jednak Pani Agnieszka w owa niedziele nie zadzwoniła- czyli co Ola miała do swojej listy obowiązków dopisać- dzwonienie do osób które potencjalnie chciały przyjść do Ogonka? przeciez to zakrawa o absurd...
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline izaf

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8675
  • Płeć: Kobieta
  • A ser­ca - tak ich mało, a us­ta - ty­le ich.
  • Lokalizacja: Kobyłka
  • Moje króliki: Kleo, Herbi, Puszkin, Sami
  • Pozostałe zwierzaki: Gilbert, Izma, Mysz Stanisław
  • Za TM: Ala, Gabi, Maciek, Unkas, Nala , Franki, Lusia , Bukfa, Kropcia ...
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1945 dnia: Czerwiec 12, 2013, 14:13:53 pm »
Olu, podziwiam Twoje zaangażowanie i to co robisz :przytul

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1946 dnia: Czerwiec 12, 2013, 14:16:34 pm »
gwoli scisłości Pani Agnieszka miała zadzwonić w niedziele rano i się umówić- Ola jak najbardziej była chetna by ta Pani do niej wpadła
jednak Pani Agnieszka w owa niedziele nie zadzwoniła- czyli co Ola miała do swojej listy obowiązków dopisać- dzwonienie do osób które potencjalnie chciały przyjść do Ogonka? przeciez to zakrawa o absurd...

Agnieszka dzwoniła pięć razy i pięć razy nie udało im się umówić, więc zrezygnowała z dzwonienia.

Offline absolu

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 587
  • Płeć: Kobieta
  • Some bunny loves you...
    • Ratowanie, leczenie, adopcje królików
  • Lokalizacja: Warszawa / Bemowo
  • Moje króliki: Lukrecja, Teodor, Klementyna Wełniak, Zuzik, Fabian
  • Na DT: Brit,Saddam,Daisy,Reksiu,Roksi,Pewex,Mela,Miki,Malwina,Pusia,Fruzia,Uszatka,Ignacy,Coco,Bazylia,
  • Pozostałe zwierzaki: Scooter, Maurycy Brownie, Czesiu
  • Za TM: wszystkie, które wybrały mnie na towarzysza ostatniej podróży...
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1947 dnia: Czerwiec 12, 2013, 14:20:03 pm »
Agnieszka Sugajska rozchorowala się i nie mogla się przez ponad tydzień pojawic- tak powiedziała, i rozumiem jeśli byla chora. Teraz umówione bylysmy na niedziele, ale nie zadzwonila z potwierdzeniem. Może cos jej wypadlo, ja pretensji nie mam? Ani Marta ani Gosia problemu z odwiedzinami nie maja,mimo, ze mieszkają dość daleko. Ja serdecznie zapraszam.
Rozmawialam z kilkoma forumowiczkami wlasnie i chyba mamy pomysl, jak zakonczyc te deliberacje i przepychanki. Czas i energie trzeba poświecie na pomaganie królikom a nie głupie dyskusje jakie się tutaj tocza. Pieniadze , które zostały zebrane na Ogonka przekażcie na innego krolika a ja Ogonka mogę adoptować i będę leczyc dalej na swój koszt. Skoro tak dużo pieniędzy na niego zostało zebrane to z pewnoscia Iwna będzie wiedziała jak to rozdysponować na inne potrzebujące króliki.  Oczywiście wszelkie Ogonkowe  postępy wszyscy będą mogli podziwiać ;-) Marta zaoferowala się robic systematycznie foty

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1948 dnia: Czerwiec 12, 2013, 14:22:32 pm »
ja sem paparazzo:)
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline absolu

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 587
  • Płeć: Kobieta
  • Some bunny loves you...
    • Ratowanie, leczenie, adopcje królików
  • Lokalizacja: Warszawa / Bemowo
  • Moje króliki: Lukrecja, Teodor, Klementyna Wełniak, Zuzik, Fabian
  • Na DT: Brit,Saddam,Daisy,Reksiu,Roksi,Pewex,Mela,Miki,Malwina,Pusia,Fruzia,Uszatka,Ignacy,Coco,Bazylia,
  • Pozostałe zwierzaki: Scooter, Maurycy Brownie, Czesiu
  • Za TM: wszystkie, które wybrały mnie na towarzysza ostatniej podróży...
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1949 dnia: Czerwiec 12, 2013, 14:28:06 pm »
Olu, podziwiam Twoje zaangażowanie i to co robisz :przytul
uwierz mi, patrzeć jak się odradza zycie w takim klapuchym rozbójniku jest warte wszystkiego ;-)

Offline Sicca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1423
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Bytom
  • Moje króliki: Hermiona, Ghandi, Honkirion.
  • Na DT: Kłopot, Malina, Pestka, Niutonka, Krysia, Texas, Alaska, Atlanta, Nevada, Oklahoma, Salem, Denver.
  • Pozostałe zwierzaki: owczarek szkocki Miszka, kundelek Blanche.. I reszta DT: Alabama i Haszysz :)
  • Za TM: Zuzia, Tuptuś, Inka, Ahmed [*]
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1950 dnia: Czerwiec 12, 2013, 14:28:29 pm »
Ooo!
Moim zdaniem to super pomysł (walcząc o Odlota również miałam myśli podobne do Oli), a dzięki temu można by pomóc kilku uszakom, które aktualnie ciężko chorują i którym te pieniążki zdecydowanie pomogą.. Poza tym, nie wiem jak Wy, ale znam niewiele osób (garstkę), w których ręce oddałabym poważnie schorowanego królika, ale Ola należy do jednej z nich :) (widzieliście kiedyś jej tymczasowiczów, którzy pojechali do nowych domów? Miałam przyjemność przebywać parę dni z jednym z nich - nie wiem, co ona im robi, ale był przeboski, nic, tylko kochać)
Jak sądzicie?
p.s. Marta, rób duużo zdjęć, filmik też poproszę, nacieszę swoje oczy :lol
Tam się kończy Twoje dobro, gdzie zaczyna się krzywda innych istot.
-
Siccolisko: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16117.new.html#new

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1951 dnia: Czerwiec 12, 2013, 14:30:10 pm »
robi sie bede cykac maniakalnie i krecic kazdego bobka i fukniecie no i gwalty na zuziku:))))))
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Sicca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1423
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Bytom
  • Moje króliki: Hermiona, Ghandi, Honkirion.
  • Na DT: Kłopot, Malina, Pestka, Niutonka, Krysia, Texas, Alaska, Atlanta, Nevada, Oklahoma, Salem, Denver.
  • Pozostałe zwierzaki: owczarek szkocki Miszka, kundelek Blanche.. I reszta DT: Alabama i Haszysz :)
  • Za TM: Zuzia, Tuptuś, Inka, Ahmed [*]
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1952 dnia: Czerwiec 12, 2013, 14:31:10 pm »
I weź swojego chłopa - wiesz jak on "ufotogenicznia" króliki :DD
Tam się kończy Twoje dobro, gdzie zaczyna się krzywda innych istot.
-
Siccolisko: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16117.new.html#new

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1953 dnia: Czerwiec 12, 2013, 14:32:17 pm »
zawsze lazi ze mna i jest Ogonem zachwycony:)
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Sicca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1423
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Bytom
  • Moje króliki: Hermiona, Ghandi, Honkirion.
  • Na DT: Kłopot, Malina, Pestka, Niutonka, Krysia, Texas, Alaska, Atlanta, Nevada, Oklahoma, Salem, Denver.
  • Pozostałe zwierzaki: owczarek szkocki Miszka, kundelek Blanche.. I reszta DT: Alabama i Haszysz :)
  • Za TM: Zuzia, Tuptuś, Inka, Ahmed [*]
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1954 dnia: Czerwiec 12, 2013, 14:33:14 pm »
zawsze lazi ze mna i jest Ogonem zachwycony:)

Może Ogonkowi też zasmakują jego...łydki :P
Tam się kończy Twoje dobro, gdzie zaczyna się krzywda innych istot.
-
Siccolisko: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16117.new.html#new

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1955 dnia: Czerwiec 12, 2013, 14:35:07 pm »
Nie otrzymałam niestety nadal od Olgi informacji na temat wydatków pozynionych na Ogonka, prosiłam o szczegółowe wyliczenia - ile czego dziennie królik zużył i ile było to warte.

Poza tym otrzymałam informację od 3 osób, iż darczyńcy informowani są przez Olgę, aby nie wpłacać pieniędzy na konto stowarzyszenia na Ogonka, ponieważ, stowarzyszenie "wydaje pieniądze nie wiadomo na co, na utrzymanie biura pewnie", a Ogonek pieniędzy nie dostanie.

Co gorsza, mamy jedną z takich rozmów nagraną.

Więc proponowałabym nie deliberować w stylu prezentowanym wyżej, ale trochę się ogarnąć, bo jeśli kolejny darczyńca poinformuje nas, że są rozgłaszane tego typu pomówienia - będziemy musieli wkroczyć na drogę prawną.

Cenię sobie domy tymczasowe, które są zaangażowane, ale współpracownicy jak Olga, którym do tej pory bezgranicznie ufaliśmy i przekazywaliśmy kontakty do darczyńców i rozgłaszanie tego typu kłamstw w stosunku do obcych osób, które po raz pierwszy dzwonią, chcą pomóc, nie znają sytuacji i co gorsza są skierowane przez SPK albo lecznicę Ogonek jest jedną z najgorszych podłości, z jakimi się spotkałam.
Płakałam z tego powodu przez całą noc, bo jest w ten sposób niszczona moja prawie 10cioletnia praca na rzecz stowarzyszenia - przez podważanie naszej wiarygodności finansowej z niewiadomych pobudek, z czystej złośliwości chyba.

Nie wyobrażam sobie, jak można przez telefon mówić obcej osobie, z którą się rozmawia po raz pierwszy raz w życiu, która pyta o wpłacenie darowizny na nasze konto mówić, żeby nie wpłącać, bo SPK tych pieniędzy na Ogonka nie wyda i wydaje "na niewiadomo co".


Miałam o tym nie informować, ale mam po prostu dosyć takiego działania.

Albo ktoś nam pomaga uczciwie albo nie. Jeśli jesteśmy tacy źli, to po co się do nas zgłaszać z pomocą? po to, żeby zniszczyć stowarzyszenie?
Olga powiedziała przez telefon, że "mówi to samo każdemu darczyńcy który się do niej zgłosi".

Jak można coś takiego robić?? Nie mogę przestać płakać od 2 dni, odkąd się o tym dowiedziałam, jestem bezradna i nie wiem, jak zatrzymac tę falę kłamstw.
Lecznica Ogonek wydała specjalnie oświadczenie, że zapłacilismy za faktury w terminie, innych faktur nie dostaliśmy. Jest mi bardzo przykro i jestem bardzo zawiedziona postawą Olgi. Zdecydowaliśmy się, że nasza współpraca jest zakończona, a odnośnie losów Ogonka podejmiemy decyzję, czy zostanie na czas leczenia u Olgi, czy też zostanie przeniesiony do kogos innego.


Offline izaf

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8675
  • Płeć: Kobieta
  • A ser­ca - tak ich mało, a us­ta - ty­le ich.
  • Lokalizacja: Kobyłka
  • Moje króliki: Kleo, Herbi, Puszkin, Sami
  • Pozostałe zwierzaki: Gilbert, Izma, Mysz Stanisław
  • Za TM: Ala, Gabi, Maciek, Unkas, Nala , Franki, Lusia , Bukfa, Kropcia ...
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1956 dnia: Czerwiec 12, 2013, 14:37:46 pm »
No to super,tylko,ja czegoś nie rozumiem...czy inni też...
Ola ,ja niewiele mogę ale postaram się pomóc,skoro sprawa przyjęła taki obrót...
Wydaje mi się,że skoro zajmujesz się Ogonkiem cały czas ,to powinnaś mieć pomoc z każdej strony...
To ja już nic nie rozumiem...Jak to nagraną rozmowę...
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 12, 2013, 14:42:50 pm wysłana przez izaf »

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1957 dnia: Czerwiec 12, 2013, 14:44:52 pm »
Darczyńca, który zadzwonił do Olgi, nagrał rozmowę telefoniczną i nam przekazał zbulwersowany. Co było w rozmowie - napisałam wyżej.

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1958 dnia: Czerwiec 12, 2013, 14:49:29 pm »
A dlaczego nieznajomy darczyńca kontaktuje się bezpośrednio z DT?

Ais, zamiast dziennikarza lepiej zainwestuj w specjalistę ds. kreowania wizerunku organizacji albo rzecznika prasowego, bo to co piszesz i w jaki sposób niestety nie wzbudza zaufania, a wręcz przeciwnie, bardzo źle świadczy o organizacji.
Piszesz tez cały czas o obowiązkach DT, że ma zdawać relacje, jeździć do weta, robić zdjęcia, być tip top. Ja bym się chciała zapytać, co ma z tego DT? Bo wolontariat to nie jest, wbrew temu, co się potocznie uważa, harówka za darmochę.


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline absolu

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 587
  • Płeć: Kobieta
  • Some bunny loves you...
    • Ratowanie, leczenie, adopcje królików
  • Lokalizacja: Warszawa / Bemowo
  • Moje króliki: Lukrecja, Teodor, Klementyna Wełniak, Zuzik, Fabian
  • Na DT: Brit,Saddam,Daisy,Reksiu,Roksi,Pewex,Mela,Miki,Malwina,Pusia,Fruzia,Uszatka,Ignacy,Coco,Bazylia,
  • Pozostałe zwierzaki: Scooter, Maurycy Brownie, Czesiu
  • Za TM: wszystkie, które wybrały mnie na towarzysza ostatniej podróży...
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1959 dnia: Czerwiec 12, 2013, 14:50:10 pm »
??? Iwona...czy Ty się dobrze czujesz?
Tlumaczysz się z czegos, czego nikt Ci nie zarzucil publicznie, jest to co najmniej dziwne. I zejdz ze mnie , bardzo proszę bo nie mam pojęcia po co wypisujesz takie głupoty i co chcesz tym osiagnac. Masz problem? To go rozwiąż. Mnie w to nie mieszaj , bo zle trafilas. Pomagam królikom a nie Tobie i Wasze animozje mnie nie interesuja. Ja z Waszymi pieniędzmi nic wspólnego mieć nie chce i nie potrzebuje ani grosza. Sami tłumaczcie darczyńcom na co ida ich wplaty. TO NIE MOJA SPRAWA I NIE MIESZAJ MNIE W TAKIE BRUDY.