Autor Wątek: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)  (Przeczytany 1244864 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #320 dnia: Październik 10, 2012, 12:02:39 pm »
Też o tym samym pomyślałam, Prym - czy były robione próby wątrobowe oraz badanie nerek? Jeśli nie, to lepiej to sprawdźmy.
No chyba, że ta pozycja to sposób na większą wygodę w znoszeniu niedogodności po sterylizacji, zanim się wszystko dobrze pozrasta to jest na pewno uciążliwe.

Obecnie na stronie adopcyjnej www.adopcje.kroliki.net figurują następujące króliki warszawskie:

Króliś, Żabcia, Zazik, Puszek Okruszek, Bob, Puszek, Tosiek i Tolek, Lucek i Iskra, Puszek Miodek, Abi, Pongo, Pigwa, Maniek, Rufus i Pinezka, Jurand Bieluch, Kornelia, Barni, Perełka, Brudzia, Iwan, Kwinto Bieluszek, Borówka, Algida, Maja, Papaja, Kicek Rubinek, Xena, Kołtun, Ciasteczko, Truskawka. Niektóre z nich za chwilę jadą już do domu stałego.

Króliki te można obejrzeć na www.adopcje.kroliki.net po wybraniu pola "mazowieckie" w wyszukiwarce.

Króliki jeszcze nie wystawione do adopcji to:

wesoły Bolek - rezydent w naszej łazience w biurze (wielki czarny pan),

mały zabiedzony chory królik od Straży Miejskiej, z ulicy - przyjechał 8 października, jutro ma operację ropnia w Animie, już tam na nią czeka na obserwacji i dokarmianiu na siłę,

większy biało czarny zdrowy królik od Straży Miejskiej, złapany na Mokotowie - przyjechał 9 października.

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #321 dnia: Październik 10, 2012, 12:12:04 pm »
a Xena nie jest z Krakowa?
WO AMIGO

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #322 dnia: Październik 10, 2012, 12:15:55 pm »
Figuruje na stronie w mazowieckim. Gdzie zatem fizycznie przebywa? Poproszę o informację.

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #323 dnia: Październik 10, 2012, 12:22:00 pm »
Z tego co wiem jest w Krakowie i to na dworze bez domku :(
WO AMIGO

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #324 dnia: Październik 10, 2012, 12:31:30 pm »
Xena jest w Makowcu , tj wieś pod Radomiem . Przebywa  u rodziców p.dr weterynarii Katarzyny Bajorskiej w osobnej klatce , zewnętrznej . Niestety takie DT tylko udalo mi sie zdobyć dla niej . Pośrednikiem adopcyjnym jest Bośniak , ktora bardzo sie stara znaleźć DT/DS dla niej . Już są tam jakies plany  ale teraz umawiamy sterylizację  z opcją Lublin albo Kraków gdyż w Radomiu powiedzieli za sterylizację hodowlańca 350 zł. Z dowiezieniem nie będzie klopotu ,  sama ją zawiozę . CZekam aż sie dogra szczegoły . Na sterylizacje są pieniążki. Reszte wyjaśni Bośniak

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #325 dnia: Październik 10, 2012, 12:40:07 pm »
Zatem figuruje prawidłowo w mazowieckim województwie, uff :)

Mamy jednak w takim razie przypadki królików, którym trzeba by zrobic albo osobny wątek "Radomiacy poszukujący nowych domów" albo zmienić nazwe wątku warszawskiego ma "króliki mazowieckie itd" - jakies propozycje? :)

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #326 dnia: Październik 10, 2012, 14:11:20 pm »
Radomki wołają o domki :) lub Radomki proszą o domki :)
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #327 dnia: Październik 11, 2012, 17:07:00 pm »
Hasło bardzo dobre :)

Wracając do królików, które na sto procent fizycznie są w Warszawie napiszę trochę o tych 2 biedakach przywiezionych w tym tygodniu przez straż miejską, bo okazalo się, że drugi wcale nie jest zdrowy, a wręcz w jeszcze gorszym stanie niz pierwszy. Straznicy mysleli, ze jest w porządku, bo nie zajrzeli, co się dzieje z łapami i ja tez Wam tak przekazałam, sądząc, ze podrzucą do Animy zdrowego i wg nich tłuściutkiego królika tylko do obejrzenia. Wieczorem powinnam mieć zdjęcia obu królików od doktor Wójcik.

Były wyrzucone na ulicę i widać po nich, że się długo błąkały. Nie mamy jeszcze zdjęć, oba króliki są w lecznicy Anima. Jeden miał mieć dzisiaj operację, ale będzie ona jutro (ropień, królik bardzo zaniedbany, wychudzony, stary, trzeba dokarmiać na siłę gerberkami), drugi wg pani doktor Wójcik jest w jeszcze gorszym stanie - rozległe pododermatitis - rany na stopach aż do kości, chore serce, królik cały w moczu, mokry ciągle, często teraz myty, sika pod siebie, jedno wielkie nieszczęście, w dodatku wcale nie tłuściutki, ale wychudzony (moze ma puchata sierść, sama czekam na zdjęcia i jestem ciekawa). Z Pania doktor postanowiłyśmy zawalczyc o każdego z nich, dać szansę, choć obu grozi śmierć z powodu ich stanu w kazdej chwili. Oba króliki mozna zobaczyć w Animie na pewno do poniedziałku i wesprzeć warzywnymi i marchewkowymi gerberkami. Żaden z nich na razie nie nadaje się do zabrania do domu tymczasowego, no chyba, ze ten  z pododermatitis, ale nie wiem, czy to nie byloby zbyt obciążające póki stan się trochę nie ustabilizuje.

Wiem, że to koszty i że robimy właśnie zbiórkę na Warszawę, bo mamy ogromne faktury do zapłacenia (jescze ponad 900 żł nam brakuje i to nie licząc nawet całego wrzesnia), ale to siła wyzsza. Ale po weekendzie będziemy powoli szukac dt, do biura absolutnie króliki w tak złym stanie nie mogą pojechać.




Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #328 dnia: Październik 12, 2012, 09:47:33 am »
Wczoraj do biura wróciła Borówka i Truskawka, są już po zabiegach sterylizacji i czują się dobrze.
Dziekujemy Prym za odebranie dziewczyn z lecznicy :)

Z Prym przyjechał andy_wawa i przywiózł masę kocyków i ręczników oraz zdaje się dywan - jeszcze kartony nie rozpakowane :) Dziękujemy!! :) Mamy też dzięki andiemu dużą klatkę oraz 2 transporterki.  :bukiet Transporterki niedawno zostały uzyte przez moje Drapichrusty w drodze na króliczą sesję zdjęciową. Jak dobrze pójdzie - niedługo pochwalimy się fajnymi plakatami propagandowymi z królikami :)

Kilka dni temu otrzymalismy również wielką klatkę Ferplastu i 2 kuwety od Pani z Warszawy, która adoptowała od nas Frezję!! Dziękujemy!  :bukiet Frezja teraz biega wraz ze swoim towarzyszem cały czas samopas, więc nie potrzebują dużej klatki.

A dzisiaj jadę na Wilanów po wielką 120stkę, nie mogę się doczekać :)

Do biura przyjechała też wczoraj nowa wolontariuszka Ola i dzielnie pomagała sprzątać klatki, głaskać i skubać króliki. Ola jest tu na forum, ale głównie przebywa na naszym profilu na Facebooku i stamtąd nawiązała z nami kontakt.

Z rzeczy trywialnych, ale też ważnych - powymieniałam wczoraj część żarówek w biurze na energooszczędne oraz wyłączyliśmy już lodówkę - teraz jej rolę pełni szafka pod parapetem w kuchni, gdzie jest naprawdę zimno :)

Załatwiłam też darmowy dostęp do internetu, o czym zapomniałam napisać - od mniej więcej 2 tygodni mamy w biurze całkowicie darmowy szybki internet w sieci Aero2.
Ten internet jest darmowy dla każdego, każdy z Was może się po niego zgłosić :) Trzeba tylko juz posiadać mobilny modem - ja wykorzystałam modem od sieci Orange, bo taki miałam wcześniej prywatny, ale szkoda mi było pieniędzy na doładowywanie :)
« Ostatnia zmiana: Październik 12, 2012, 09:50:46 am wysłana przez ais »

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #329 dnia: Październik 12, 2012, 13:04:59 pm »
Przypominamy o dniu otwartym w naszym mini azylu w tę niedzielę w godzinach 14-18 :)
Dojazd i mapka google: www.kroliki.net/pl/kontakt

Adres: ul. Ringelbluma 3 lok.21 (to równiez adres siedziby całego stowarzyszenia), dzielnica Warszawa Wola, osiedle Koło, z tyłu za "Biedronką", zółta 3 piętrowa kamienica, biuro mamy na III piętrze bez windy. Prosimy o wyrazne zapisanie adresu, gdy nie ma tablicy na dole przy klatce. W razie zagubienia sie prosimy o telefon na 609 174 962 lub 22 22 60 179.

A pani Elżbiecie (Elzbieta1950) dziękujemy za 3 wielkie worki siana i wspaniały obraz, który powiesimy w niedzielę w wybranym przez nas wszystkich na miejscu w biurze :)  :heart

Taki oto obraz pani Elżbieta nam podarowała:






Offline parmezan

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 129
    • koty i króliki
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #330 dnia: Październik 12, 2012, 17:44:01 pm »
nie mogę się już doczekać niedzieli, prosto z pracy do Was frunę :)

Offline duszka01

  • Global Moderator
  • ****
  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 5401
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Moje króliki: Elysia
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #331 dnia: Październik 12, 2012, 18:34:44 pm »
Czy ktoś jeździ czasami od Was do Torunia ? Bo jest tam sklep ,,uszatkowo'' i gdybym kupiła króliczkom ( i mojej Brudzi też ) jakieś pyszności to możnaby było je sobie odebrać osobiście :) Jest taka możliwość ?

Wirtualny opiekun

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #332 dnia: Październik 12, 2012, 20:17:59 pm »
Z tego co słyszalam to Toruń jeździ do Warszawy

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #333 dnia: Październik 12, 2012, 20:20:47 pm »
ais w której animie leża te dwa bidaki od straży- na podleśnej czy na mokotowie?
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #334 dnia: Październik 12, 2012, 22:53:44 pm »
ais w której animie leża te dwa bidaki od straży- na podleśnej czy na mokotowie?

na podlesnej .... dzis bylem ale bez prowiantu niestety, siedza w oddzielny pomieszczeniu na wprost wejscia ale wpuszcza tam tylko "obsluga"
potem wrzuce foto i opis tego co udalo mi sie o nich dowiedziec, niestety dr Wojcik bedzie dopiero w niedziele wiec dzis mialem info z kartki
ponoc jest juz lepiej ale wolalem biedakow nie wyciagac z klatki, zrobilem tylko po jednym foto bez lampy zeby ich nie stresowac
byly zainteresowane czlowiekiem i odwiedzinami .... mimo ze daleko im bylo do ganiania po klatkach, nie ogladalem dzis tego pododermatitis ale przy pododermatitis jest wpis ....  :/ ... zaawansowany oraz martwica kosci na obu skokach wiec to sie nie zrobilo wczoraj czy tydzien temu, w lecznicy zrobiono RTG, sa liczne odparzeniana na skorze na skutek podraznienia moczem
sorry ale okolo polowy nie jestem w stanie rozczytac.... mimo ze sam pisze na codzien bardzo podobnie
jest jeszcze dawkowanie 2 lekow / srodkow
to jest przy bialo czarnym, waga okolo 1,6kg, ona

drugi krolik, bialo bezowy, wyglada na starszego, on
krolik wychudzony, ropien po prawa galezia zuchwy, chetnie je ze strzykawki gerbera, zeby w badaniu otoskopem zmienione i krzywy zgryz
zalecany zabieg usuniecia ropnia
zaczal jesc, sa bobki
i ten wlasnie wcina gerberki

czy dowiezc im jakies siano i ziola ? bo to mi umknelo czy maja czy nie .... zapas :-)) a nie wiadomo ile czasu tam spedza
czy bobborut to jest kazdy i obojetnie jaki czy raczej jakies konkretne smaki lub jakichs nie kupowac z powodu A czy B
 
niestety foto dzis nie bedzie ... bo przez pomylke skasowalem zdjecia z karty  :wisielec:

a odnosnie ostatnich szmatek do biura do podziekowania naleza sie przede wszystkim Prym za pomoc i za transport... bez tego bylo by raczej niemozliwym aby to dostarczyc ze wzgledu na rozmiary i na wage  :> tak wiec raz jeszcze i do Prym dziekuje bardzo  :brawo:
« Ostatnia zmiana: Październik 12, 2012, 23:28:53 pm wysłana przez andy_wawa »
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #335 dnia: Październik 13, 2012, 10:49:55 am »
Kurteczka, chociaż bym chciała, to nie wiem, czy wpadnę do was jutro, bo choroba mnie dorwała. Gardello  :wisielec:
A mam tyle sianka dla Was :) Takiego od koleżanki naszej forumowej z otuliny puszczy kampinoskiej :)
A ten mały ma łapki do kości obdarte :( :icon_evil Jakie to okropne... Tak was podziwiam, że macie siłę się nimi zajmować. Ja to bym się tylko popłakała :(
Trzymam kciuki!

Offline Prym

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Schiza-11 lat, Rysiek, Bzyk i Migotka
  • Na DT: 3 sztuk - Kajtuś i Tina, Fiona.
  • Za TM: Białaskowa 07.2009, Gucio 02.2012, Dźwiadek 05.2013, Szaraczkowa 07.2013, Perełka 02.2014
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #336 dnia: Październik 13, 2012, 11:24:04 am »
Wczoraj zawiozłam Juranda i Ciasteczko do biura. Jurand na początku grudnia musi mieć wizytę u dr. Rzepki a Ciasteczko powinno mieć zakraplane kropelki, ale z tego co wiem to teraz codziennie ktoś tam będzie więc nie powinno byc problemu z podawaniem leków
U mnie siedzi jeszcze Algida i Papaja no i oczywiście Perełka!
W biurze jest jeszcze Bolek i Kwint - Bieluszek z chłopaków i panienki - Borówka, Truskawka i Brudzia wszystkie po sterylkach! Razem 7 sztuk
Szukamy domów!!!

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #337 dnia: Październik 13, 2012, 13:47:38 pm »
Dalszy ciąg "dobrych" wieści. W Animie mamy dwa bardzo chore króle.

Zdjęcie: https://www.dropbox.com/s/xj28ns2xw2ednnp/2012-10-11_17-27-15_646.jpg
Beżowy króliczek z ropniem. Zaczął jeść, robi bobki w poniedziałek będzie miał zabieg. Jest to samczyk.

Zdjęcie: https://www.dropbox.com/s/ntnzkb0cspcba1p/2012-10-11_20-18-31_943.jpg
Drugi królik to samiczka (czarno-biała) ma chore serduszko, zaawansowane pododermatitis (nie mam pojęcia co to jest, tak napisała weterynarz) z martwicą kości na skokach. Czuje się lepiej, ale wymaga intensywnej opieki. Mało się porusza przez chore skoki, więc ma liczne odparzenia na brzuchu od moczu.

Nasz dług w warszawskich lecznicach wynosi 900zł, a leczenie tej dwójki też będzie kosztować.

W niedzielę będzie można przyjść do biura w ramach dnia otwartego w godzinach 14-18. Zapraszamy!

Edycja

Tutaj więcej zdjęć: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10151206447923544.476126.241014363543&type=1

:heart
« Ostatnia zmiana: Październik 13, 2012, 14:45:58 pm wysłana przez Blacky »
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #338 dnia: Październik 13, 2012, 16:38:05 pm »
Blacky pododermatis to inaczej zapalenie skóry podeszwy które w skrajnych przypadkach prowadzi do pojawienia sie na skokach ropni, martwicy a nie raz i amputacji łapek- nic miłego
powstaje albo na skutek poruszania sie po nieprawidłowym podłożu , albo gdy zwierze ma do tego skłonności albo gdy porusza sie w inny sposób niz zwyczajowy (to było u mojego snickersa- mial zwyrodnienie kregoslupa i kustykal na jedna nóżkę obciążajac calkowicie druga)
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #339 dnia: Październik 13, 2012, 19:14:51 pm »
Zdjęcie: https://www.dropbox.com/s/ntnzkb0cspcba1p/2012-10-11_20-18-31_943.jpg
Drugi królik to samiczka (czarno-biała) ma chore serduszko, zaawansowane pododermatitis (nie mam pojęcia co to jest, tak napisała weterynarz) z martwicą kości na skokach. Czuje się lepiej, ale wymaga intensywnej opieki. Mało się porusza przez chore skoki, więc ma liczne odparzenia na brzuchu od moczu.
:heart

eh on ma nawet inny kolor łap niż reszta ciała ..... cała najwyraźniej od moczu ubrudzone i od tego gdzie ostatnio siedział, w 99% przypadków i nawet w ciężkich stanach pododermatitis jest do wyleczenia .... i niekoniecznie przez stosowanie masy leków i kremów o których kiedyś była tutaj na forum mowa z czgo wnoszę iż niestety (dużo) lekarzy nie ma zbyt dużego doświadczenia w leczeniu tego schorzenia ....
"wake (call) me when u need me" HALO 4