Autor Wątek: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)  (Przeczytany 1240041 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Inek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #80 dnia: Marzec 07, 2012, 22:51:52 pm »
Lusia śliczna jest. I Perełka. I Balbina... I kilka innych uszatków. Ale w pierwszej kolejności jakoś tak Aza najbardziej mnie urzekła (naprawdę nie wiem czemu - bo czarne węgielki kiedyś w ogóle mnie nie ruszały). Może przez to, że gdyby nie ubarwienie - to przypomina Inka... a ja lubie takie puchate kulki... Serce nie wybiera... Napisałam już też do Sandry. Zobaczymy, co Ona na to;)

Henio ma ok 7 miesięcy i jest po zabiegu kastracji. Na początku też miał być dziewczynką jak Inek ale dopiero na stole operacyjnym okazał się chłopcem :)

A nie chcesz przygarnąć Lusi? :> Chociaż Aza też śliczna :)

Ad operacji - rozumiem, że Henio (miałam kiedyś świnkę: Henię/Niuśkę;) dobrze zniósł operację, ale też - była "wskazana" vs jego zachowanie? :>

kateryna

  • Gość
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #81 dnia: Marzec 07, 2012, 23:06:04 pm »
Tak, Henio po przyjeździe tymczasa Hibiskusa zaczął wszędzie siusiać i bobkować, cały dywan w pokoju gdzie przebywał Hibiskus był zasikany. Miałam też nadzieje, że po zabiegu oba królasy jakoś się zaprzyjaźnią no ale oba okazały się samcami i ogólnie jest nieciekawie :) Swoją drogą dopiero całkiem niedawno zauważyłam plamy moczu na ścianach gdzie stały obie klatki :hmmm

Kurczę trochę offtop się zrobił :) Jak Aza Cię urzekła to wybierz Azę :) Najważniejsze żeby się się dogadała z Inkiem :D Życzę udanej adopcji :)

Offline Inek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #82 dnia: Marzec 08, 2012, 08:00:22 am »
Czasem offtopy są potrzebne:) Moderator wybaczy;) Bo dzięki Wam wszystkim wiem już na co się przygotować:))
Czekam zatem w napięciu na odp. opiekunów... I za inne uszatki 3mam kciuki za jak najszybsze odnalezienie DS...
Dzięki!

p.s. Zasikane ściany to dla mnie nie nowość. Inek tak nie robi (jeszcze;>), ale mój pierwszy - Jasiek - sikał w ogóle z rozbiegu... więc siuśki były wszędzie:( Tata był wściekły. Wtedy jednak nie wiedziałam, że to nadmiar hormonów...

Tak, Henio po przyjeździe tymczasa Hibiskusa zaczął wszędzie siusiać i bobkować, cały dywan w pokoju gdzie przebywał Hibiskus był zasikany. Miałam też nadzieje, że po zabiegu oba królasy jakoś się zaprzyjaźnią no ale oba okazały się samcami i ogólnie jest nieciekawie :) Swoją drogą dopiero całkiem niedawno zauważyłam plamy moczu na ścianach gdzie stały obie klatki :hmmm

Kurczę trochę offtop się zrobił :) Jak Aza Cię urzekła to wybierz Azę :) Najważniejsze żeby się się dogadała z Inkiem :D Życzę udanej adopcji :)

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #83 dnia: Marzec 08, 2012, 16:06:19 pm »
Jeszcze się nie obrobiłyśmy z poprzednimi uszakami, a już mamy nowy nabytek - około 7-miesięczna srebrna baraninka rezyduje w Animie. Roboczo nazwana Fela. Niedługo powinna pojawić się na adopcyjnej.

P.S.
Proszę używać opcji "modyfikuj".
Dyskutowania o warszawskich uszakach w warszawskim wątku nie uznaję za offtop. ;)
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #84 dnia: Marzec 08, 2012, 16:56:39 pm »
Inek, a może weź króliczkę na DT najpierw i się zobaczy, jak na nią zareaguje Twój samczyk? Choćby tę baraninkę, co to ją właśnie odebrali.

Wiem, jak to jest, gdy królik ujmie za serducho, ale także polecam adopcję króliczka w podobnym wieku do Inka - w końcu to ma być jego żona :P Więcej na temat dobierania kolegi/koleżanki dla króla: http://www.miniaturkabeztajemnic.com/drugi.html
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline Inek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #85 dnia: Marzec 08, 2012, 20:34:33 pm »
Hmm, a wrzucicie jakieś zdj. Feli? Muszę wszystko z mężem zawsze przegadać (co by potem nie padło "to Twój królik";>)
I czy Fela jest przed/po zabiegu może (albo planujecie zabieg?) ... Ehh, aleście mi namieszały w głowie!:P :))

Jeszcze się nie obrobiłyśmy z poprzednimi uszakami, a już mamy nowy nabytek - około 7-miesięczna srebrna baraninka rezyduje w Animie. Roboczo nazwana Fela. Niedługo powinna pojawić się na adopcyjnej.

Offline klauduska

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 82
  • Płeć: Kobieta
    • KDJD - Musujące Kule do Kąpieli
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #86 dnia: Marzec 08, 2012, 22:12:38 pm »
łaaaa ale mnie naszło na króliki! śledzę wątek i patrzę na stronę adopcyjną co tam wam przybywa ;)
moje zwierzaki: 2 kotki hodowlane Norweski Leśny i domowa kotka Socia :)
Ręcznie robione Musujące Kule do Kąpieli

Offline milka37

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mercedes, Andrzej Złysyn, Maja Mi
  • Za TM: Pati, Puszek Okruszek, Merida Tumorka, Jogobella
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #87 dnia: Marzec 10, 2012, 00:51:23 am »
Wszystkich, którzy czekają na odpowiedź na maile strasznie przepraszam! Królików w stolicy przybywa z dnia na dzień, że nie wiem w co ręce wsadzić.

Dziś kolejna porcja... panie przodem...
Bunia, królinka znaleziona na klatce schodowej, przyniesiona do Animy. Jest nieco starszą, bo 4-5 letnią przestraszoną, ale raczej łagodną dziewczynką.





Molly, młodziutka ok 7 miesięczna dziewucha. Została znaleziona w kartonie przy śmietniku. Łagodna i miła, aczkolwiek wydarzenia ostatnich kilku dni bardzo ją przestraszyły.





Obie dziewczynki potrzebują stabilizacji, opikuna i domu. Obie są zdrowe, jeszcze przed zabiegiem sterylizacji. Obie też przebywają aktualnie w Animie na Podlesniej, także nie mają nawet porządnego domu tymczasowego :/

DT lub najlepiej DS poszukiwane pilnie.

Z chłopców:

Jurand Bieluch- starszy bo ok 5 letni niekastrowany Pan, został odebrany rodzinie, która miała dla niego mało czulości i cierpliwości (w końcu przyszła alergia :P),
Panu Pawłowi oraz jego tacie dziękujemy serdecznie i z calego serca za uratowanie malucha :)

Jeden z najbardziej pobudzonych seksualnie uszakow, jakie w życiu swoim widziałam. Biedny aż piszczy :/ Pilna kastracja. Niestety z jego lewym oczkiem też coś jest nie tak, ma przytkany kanalik łzowy, podejrzewam, że od korzenia zęba :/









Jurand jest tak bardzo podekscytowany, że nie chcieliśmy go dodatkowo męczyć zdjęciami, także wybaczcie małą ich ilość.

Alek Trusiak, czyli chłopiec do rozmnażania z hurtowni.
Przede wszystkim słowo chłopiec powinnam zmienić na dred, bo mały był jednym wielkim kłębkiem włosów i paznokci.







Pracowałam nad chłopcem prawie dwie godziny, poskutkowało to dwoma workami dredów i mnóstwem paznokci, które byly tak dlugie i zawinięte, że wbijały się bolesnie w paluszki, trzeba było je obcinać na dwa obcięcia każdy. Nie muszę chyab mówić, że Alek śmierdział okrutnie...

oto próbka tego co z Alka się sypało


I tu dzielny chlopiec:












Iiiiiiiiiiii... prawdopodobnie pierwszy w życiu bieg




A oto efekty mojej pracy (na zdjeciu z Jurandem):


I tutaj ze swoją piękną sąsiadką Matyldą Szarusią





Oj, męczący był to dzień, zwłaszcza dla tych dwóch chłopców, chociaż i ja ledwo zipię.

Na koniec chciałabym polecić jeszcze świetny flim z gwiazdorską obsadą, czyli Bosmanem w własnej osobie
http://youtu.be/C27vwXbeG-M

"To, ze zwierze jest duze, nie oznacza, ze nie potrzebuje czulosci.
Jakkolwiek duzy Tygrys sie wydaje, potrzebuje tyle czulosci, ile Malenstwo"

Offline konopniczanka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 180
  • Płeć: Kobieta
    • HerstoriA
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #88 dnia: Marzec 10, 2012, 12:03:44 pm »
Jak można było pozbyć się i robić krzywdę takim pięknym uszakom! Mam nadzieję, że znajdą szybko domy, ja straciłam dwa tygodnie temu króliczkę i strasznie mi jej brakuje, czuję pustkę w domu. Ale mój mąż jest jeszcze niegotowy na nowego królasa. Więc ja na razie postaram się pomagać materialnie i ewentualnie w inny możliwy sposób.

Offline klauduska

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 82
  • Płeć: Kobieta
    • KDJD - Musujące Kule do Kąpieli
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #89 dnia: Marzec 10, 2012, 13:22:37 pm »
Bunia wygląda jak miniaturka Niusi, która była u mnie na tymczasie <love>
moje zwierzaki: 2 kotki hodowlane Norweski Leśny i domowa kotka Socia :)
Ręcznie robione Musujące Kule do Kąpieli

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #90 dnia: Marzec 10, 2012, 13:50:00 pm »
Hmm, a wrzucicie jakieś zdj. Feli? Muszę wszystko z mężem zawsze przegadać (co by potem nie padło "to Twój królik";>)
I czy Fela jest przed/po zabiegu może (albo planujecie zabieg?) ... Ehh, aleście mi namieszały w głowie!:P )

Feli zmieniłam imię na Molly - bardziej pasuje do tak eleganckiej panienki. :)

Strasznie dużo uszaków przybywa. :(

Dopiero się zorientowałam, że mamy już jedną Bunię, więc roboczo zmieniłam panienkę na Łaciatą Bunię. :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2012, 14:23:58 pm wysłana przez Blacky »
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Offline magda=)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2813
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Lukier
  • Za TM: Kruszynka, Maro i Mała Niusia
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #91 dnia: Marzec 10, 2012, 14:59:44 pm »
Niedługo zrobię rundkę po gabinetach weterynaryjnych i sklepach zoologicznych gdzie nie sprzedają zwierząt rozwieszając plakaty o adopcji króliczków. Gdzie można znaleźć takie plakaty?
Suwaczek z babyboom.pl" border="0 

Is­to­ty ludzkie to je­dyny ga­tunek zwierząt, których szczerze się obawiam.

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #92 dnia: Marzec 10, 2012, 15:33:02 pm »
W naszym dziale do pobrania:

http://www.kroliki.net/pl/do-pobrania/do-pobrania/plakaty

Pamiętajcie, że trzeba mieć zgodę kierownika sklepu/dyrektora szkoły/administratora budynku na rozwieszanie. :)

Edycja

Polecam ten: http://www.kroliki.net/public/obrazy/images/do_pobrania/plakaty/DT2.jpg
I ten: http://www.kroliki.net/public/obrazy/images/do_pobrania/plakaty/spk_adopcje4.jpg
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Offline konopniczanka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 180
  • Płeć: Kobieta
    • HerstoriA
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #93 dnia: Marzec 10, 2012, 15:35:21 pm »
Ale ta ruda Bunia baranek nie żyje już http://forum.kroliki.net/index.php?topic=13520.20

Offline madzia.m4

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 173
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #94 dnia: Marzec 10, 2012, 16:32:03 pm »
Ogłoszenia Molly i Łaciatej Buni powinny niedługo pojawić się na adopcyjnej.

http://i.imgur.com/MLA4C.jpg   Jakie to zdjęcie jest świetne!!!!!  :DD Wyraża jak maluch się cieszył na swój pierwszy spacerek! Genialne.

A rudej Buni faktycznie już nie ma...

Offline animowana28

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #95 dnia: Marzec 10, 2012, 17:40:42 pm »
witam serdecznie czy moglabym zapytac o dlasze losy malej Nebraski?

Offline Klaudia87

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #96 dnia: Marzec 10, 2012, 22:34:37 pm »
Alek Trusiak, jak to dobrze, że trafiłeś w tak dobre ręce! będziesz wspaniałym króliniem dla kogoś..najmocniejsze kciuki za szybką adopcję, a ja niebawem wybiorę się z wyprawką na nową, zdrową, bezpieczną drogę życia:)

sonia

  • Gość
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #97 dnia: Marzec 10, 2012, 22:59:53 pm »
Alek Trusiak, jak to dobrze, że trafiłeś w tak dobre ręce! będziesz wspaniałym króliniem dla kogoś..najmocniejsze kciuki za szybką adopcję, a ja niebawem wybiorę się z wyprawką na nową, zdrową, bezpieczną drogę życia:)

Skad znasz Alka Trusiaka???


Offline Klaudia87

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #98 dnia: Marzec 10, 2012, 23:07:30 pm »
Sonia, zobaczyłam go w hurtowni, a potem dziewczyny (Kamila) z SPK szybko zadziałały.

sonia

  • Gość
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #99 dnia: Marzec 10, 2012, 23:13:22 pm »
Biedny krol,ale teraz bedzie mu juz dobrze.