Autor Wątek: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)  (Przeczytany 1253378 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1080 dnia: Luty 21, 2013, 17:42:39 pm »
jak ktoś ma słabsze nerwy to niech moment z atakiem na królika ominie - ja nie jestem beksą ale jak króliś krzyczał to się poryczałam :(
Ais - super wywiad :)
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

sonia

  • Gość
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1081 dnia: Luty 21, 2013, 18:18:49 pm »
może sonia zajmie się księgowością za darmo albo znajdzie księgowego który będzie to robił za darmo skoro tak jej się nie podoba te 400 miesięcznie?
sonia wystarczajaco duzo pomogla i pomaga wiec teraz moze Ty?

Offline duszka01

  • Global Moderator
  • ****
  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 5401
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Moje króliki: Elysia
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1082 dnia: Luty 21, 2013, 18:18:59 pm »
Też tak radzę , jest to straszne  :icon_evil opowiadała mi koleżanka pewną historię która zdarzyła się kilka lat temu w zoo we Wrocławiu - na widoku ludzkim było terrarium z wężami i były tam również w nim króliki . Pewnego dnia spacerowała matka z ok 7 letnią córką i na jej oczach wąż zjadł królika - dziewczynka dostała takiego szoku że przestała mówić ...

Wirtualny opiekun

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1083 dnia: Luty 21, 2013, 19:59:29 pm »
z tą prawniczką walczącą o prawa królików mogliby przestac juz robic cyrk i sensację - bo zapraszali mnie jako SPK i nic o prawie nie było mowy.

Offline duszka01

  • Global Moderator
  • ****
  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 5401
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Moje króliki: Elysia
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1084 dnia: Luty 21, 2013, 20:24:59 pm »
Ale czemu ? Prawnik brzmi poważnie , gdyby brały udział jakieś licealistki np to ludzie by nie brali całej sprawy na poważnie !

Wirtualny opiekun

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1085 dnia: Luty 21, 2013, 20:33:04 pm »
Wywołują przez to wrażenie, że jestem po aplikacji, a ja mam absolutorium od 10 lat i studia podyplomowe, chodziłam też na zajęcia dla doktorantów, natomiast nie obroniłam do tej pory pracy magisterskiej, bo ciagle piszę inne twory prawniczo-poradnicze, więc mam wykształcenie na opak troche na razie, o czym im nie raz wspominałam, żeby tematu nie rozdmuchiwać i nie uzywac slowa prawniczka w znaczeniu potocznym, bo niektórzy ludzie rozumieją to w sensie scislym. To podobnie jak mowienie o kims per artysta, jesli maluje obrazy,  ale nie ma tytułu po ASP "artysta malarz", może to wywołać niepotrzebne klotnie i zarzuty ze strony aplikantow prawniczych czy samych magistrów prawa :)

Offline duszka01

  • Global Moderator
  • ****
  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 5401
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Moje króliki: Elysia
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1086 dnia: Luty 21, 2013, 20:49:21 pm »
E chyba nikt nie będzie robił afery z tego powodu że tam czegoś jeszcze brakuje i dokładnie to sprawdzał ? Dobrze jest - jesteś bardzo profesjonalną osobą i nie czepiajmy się szczegółów :)

Wirtualny opiekun

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1087 dnia: Luty 21, 2013, 21:52:28 pm »
ja i z mojej tylko strony dziekuje tym wszystkim ktorzy po raz kolejny znalezli czas w dniu dzisiejszym na sprzatanie uszakom w lecznicy i tym ktorzy musieli dojechac XX kilometrow zeby to zrobic z wlasnej woli i checi .... spotykam ciagle te same twarze
ja dziekuje bo bez Was nie poradzilbym bym sobie tak  latwo....czesto wyreczacie mnie w gross czynosci dotyczacych codziennej ondulacji zwierzakow .... prosze sie przyznac kto jest kto vide login bo IMHO zaslugujeci na przynajmniej forumowe głaski
i ja osobiscie dziekuje ..... bo gadac na forum to kazdy potrafi ale zrobic cos konkretnego to juz duzo mniej ludzi umie ....  
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2013, 22:00:47 pm wysłana przez andy_wawa »
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline Gosia77

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 89
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1088 dnia: Luty 21, 2013, 22:21:35 pm »
A nie każdy wie, że można i trzeba pomóc w lecznicy (np. Ja :) ).
Normalnie jestem zakontraktowana na sprzątanie w czwartki w biurze, ale na razie mam wolne bo są lokatorzy.
Jak by człowiek coś wiedział to by pojechał i pomagał i mógł sobie króliki wygłaskać przy okazji... :)

Offline alesia89

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 211
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1089 dnia: Luty 21, 2013, 22:37:12 pm »
może sonia zajmie się księgowością za darmo albo znajdzie księgowego który będzie to robił za darmo skoro tak jej się nie podoba te 400 miesięcznie?
sonia wystarczajaco duzo pomogla i pomaga wiec teraz moze Ty?


i może pani księgowa też już wystarczająco pomogła...

to ile kto pomaga to tylko i wyłącznie jego sprawa i nikt nie powinien go oceniać ani krytykować zwłaszcza jak robi cokolwiek...

w sprawie pomocy najlepiej dzwonić do andiego bo on zawsze wszystko wie ;)
żeby nie było tak że jednego dnia zlecą się wszyscy na raz a następnego nie będzie nikogo bo to bez sensu ;)
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2013, 22:40:22 pm wysłana przez alesia89 »
kocham moje uszate szczęście!

sonia

  • Gość
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1090 dnia: Luty 21, 2013, 22:42:13 pm »
sluchaj dziewczyno,jestes strasznie zarozumiala.

Offline alesia89

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 211
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1091 dnia: Luty 21, 2013, 23:16:53 pm »
sluchaj dziewczyno,jestes strasznie zarozumiala.

to nie ja uważam że ile to ja nie pomogłam i ile to ja nie robię...
i można określić moja osobę wieloma przymiotnikami ale z pewnością nie jestem zarozumiała ;)

z pewnością wszystkie zwierzaki którym pomogłaś są Ci niezmiernie wdzięczne i wielu ludzi to docenia ale nie ciśnij innych i nie wymuszaj na nich pomocy w takim samym lub większym stopniu bo to naprawdę niefajne...
ludzie mogą odnosić wrażenie że jak dadzą palec to będą chcieli zaraz całą rękę a nie każdy chce i może ją całą "poświęcić", to bardzo nie fajne i może skutecznie zniechęcać ludzi do jakiejkolwiek pomocy  :nie_wiem
kocham moje uszate szczęście!

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1092 dnia: Luty 22, 2013, 09:17:20 am »
Tymczasem zabieram dziś z powrotem do dt z Dogerii Strażnika Rudzielca Nowoursynowskiego :) Jest już po kastracji, będzie spokojniejszy :)

Za pomoc w sprzątaniu naszym leczonym w Dogerii królikom (Grzywka, Krokus, Bunny, Strażnik Rudzielec, Cytrynka) dziękuję bardzo mocno Adrianie Łagowskiej i Agnieszce Pawłowskiej - dziewczyny szkolą się na inspektorów ds adopcji na terenie Warszawy, więc ich nazwiska już podajemy, aby się przyzwyczajać :) :bukiet Dziekujemy też Gosi Skrzyńskiej, Gosia kiedyś pełniła funkcję w zarządzie SPK, teraz przy okazji pobytu w lecznicy jej adoptowanego królika Matyldy Szarusi również pomogła przy królikach.  :heart
Gdyby nie czujne oko Alesi, nie wykryty byłby w porę ropień u Bunniego! Alesia także nam dzielnie pomaga w sprzątaniu, jak tylko jest w Dogerii.  :bukiet
No i Andy, który na swoim czerwonym fotelu codziennie po kilka godzin przywraca Krokusa do świata zywych i przytomnych :)  :heart

Offline nellciaa

  • Administrator
  • *****
  • Zarząd SPK
  • *****
  • Wiadomości: 1422
  • Płeć: Kobieta
  • ZARZĄD SPK // GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Sopockie Uszakowo
  • Lokalizacja: Trójmiasto
  • Moje króliki: Tadzia, Leon, Karol
  • Na DT: Tio
  • Pozostałe zwierzaki: Biszkopt, Kafka
  • Za TM: Kazik, Krakers
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1093 dnia: Luty 22, 2013, 10:27:04 am »
Jeśli mogę wtrącić prośbę do moderatorów:

Wypowiedzi alesia89 są w kiepskim tonie i wprowadzają nerwową atmosfere - sonia w swoich wypowiedziach nie była złośliwa - alesia89 zaś kieruje swoje ataki bezpośrednio do soni

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1094 dnia: Luty 22, 2013, 10:31:39 am »
zgadzam sie- alesia czy zdajesz sobie sprawe wogole ile sonia pomaga?- bo mam wrazenie ze nie bardzo
to sonia doklada sie do wiekszosci zabiegow chorych kroli, kupuje klatki i dla torunia i dla sopotu i wielu innych miejsc, kupuje jedzenie ( w tym karmy ratunkowe dla bardzo chorych uszaków jak czesia czy Dona), zabawki itd i nigdy nie jest obojetna jak ktoś bardzo potrzebuje pomocy!!!
powiedzialabym że wrecz pomaga za bardzo i niedlugo jej wlasne krole ja zlicytuja by miec na wlasne potrzeby:)

a co do księgowej - wypowiedzi sonii wynikały raczej z absurdalności calej sytuacji- oddzial ma puste konta a miesiac w miesiac placi 400zl na księgowa a nie z jakiejs zarozumialosci czy niezyczliwosci
to zrozumiałe że ksiegowa być musi i raczej za darmo nikt tego zrobic nie zechce, ale po prostu relacja przychodów warszawy i jej kosztów (w tym stalych jak ksiegowa czy oplata zawynajem biura) poraża
« Ostatnia zmiana: Luty 22, 2013, 10:36:40 am wysłana przez marta1984 »
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1095 dnia: Luty 22, 2013, 10:35:59 am »
prośba nie powinna być kierowana do moderatorów, ale do ais, która powinna odrobinę zdyscyplinować swojego wolontariusza, nie zaś przypominać jego zasługi w tym wypadku


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1096 dnia: Luty 22, 2013, 10:36:39 am »
Obiektywnie patrząc na wypowiedzi żadna ze stron święta nie jest, więc ja odpuszczam z moderowaniem.

Nikt nie pomoże więcej niż pomaga, może pomóc tylko mniej. Gdyby mógl więcej to by to już wcześniej zrobił - no chyba, że otrzyma duży spadek i będzie miał podejście do własnego komfortu zyciowego wzorem Diogenesa z Synopy :)

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1097 dnia: Luty 22, 2013, 10:42:31 am »
ale po prostu relacja przychodów warszawy i jej kosztów
z tego co zrozumiałam to ta biedna księgowa obrabia tez Toruń, Sopot, Szczecin, Lublin itp :)
I nie kłóćmy się już więcej bo to niczemu nie służy, nic nie polepszy a tylko kwasy generuje - peace and love dziewczyny  :przytul  :pokoj:
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1098 dnia: Luty 22, 2013, 10:44:10 am »
a co do księgowej - wypowiedzi sonii wynikały raczej z absurdalności calej sytuacji- oddzial ma puste konta a miesiac w miesiac placi 400zl na księgowa a nie z jakiejs zarozumialosci czy niezyczliwosci
to zrozumiałe że ksiegowa być musi i raczej za darmo nikt tego zrobic nie zechce, ale po prostu relacja przychodów warszawy i jej kosztów (w tym stalych jak ksiegowa czy oplata zawynajem biura) poraża


400 zł miesięcznie za ksiegowość płaci SPK jako całość, a nie Warszawa czy Toruń przecież. Warszawa dolożyła w tym miesiącu 30 zł do ksiegowości. Pozostały wkład to darowizny na cele statutowe i potrącenie z darowizn dla innych miast.

W biurze warszawskim znajduja sie papiery całego SPK z ostatnich 9 lat, nie tylko Warszawy, jest to siedziba główna, tu odbywaja się kontrole urzędników, na jej utrzymanie musi się składac całe SPK, na razie finansuje to Warszawa w tym miesiącu.

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1099 dnia: Luty 22, 2013, 10:46:11 am »
a to co innego:) jak obrabia wszystkich

ech nie ma co gdybac- trzeba po prostu wykombinowac cos by tych funduszy Warszawa miala wiecej by nie musiala decydowac czy uszaki leczyc czy karmic
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!