Autor Wątek: Ile czasu zajmuje wam opieka nad królikiem?  (Przeczytany 29879 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Karolinah

  • Gość
Odp: Ile czasu zajmuje wam opieka nad królikiem?
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 30, 2012, 11:55:07 am »
Nie każdy królik jest taki sam. Jak już pisałam mój to bardzo trudny od samego początku przypadek. Nie dość, że jest wielki (może stąd takie duże bobki) to jeszcze zupełnie nieucywilizowany.

Offline heaven-way

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 367
  • Płeć: Kobieta
    • Dwójka
Odp: Ile czasu zajmuje wam opieka nad królikiem?
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 30, 2012, 11:58:05 am »

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ile czasu zajmuje wam opieka nad królikiem?
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 30, 2012, 11:59:10 am »
To po co się udzielasz w moim temacie? By nabić sobie posty? Nie chcesz nie wierz, Twoja sprawa. Widać masz problem z samą sobą. Wy młodzi teraz jesteście tacy dziwni.

Nie mam potrzeby nabijania sobie postów. A skoro z Twoim królikiem coś jest nie tak, tj. robi gigantyczne bobki i sama twierdzisz, że to nie jest normalne, to może wizyta u weta się przyda?
"Wy młodzi"... a skąd wiesz ile kto ma lat? :)

Karolinah

  • Gość
Odp: Ile czasu zajmuje wam opieka nad królikiem?
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 30, 2012, 12:02:35 pm »
Macie lata w profilach. Tak to jest mój królik, na zdjęciu wygląda niepozornie ale sama go kiedyś zmierzyłam linijką jak sobie leżał i faktycznie 53 cm jak nic. Chyba rzeczywiście wizyta u weta będzie konieczna, ale u innego.

sonia

  • Gość
Odp: Ile czasu zajmuje wam opieka nad królikiem?
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 30, 2012, 12:03:04 pm »
 :mhihi :mhihi fajny temat :bunny:
Prosze zrob foteczke bobkow,chce zobaczyc te piekne kuleczki :blaga:
Wycaluj cudownika ode mnie :onajego

Offline SremoGirl

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1298
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Królisia
  • Pozostałe zwierzaki: Oscar
  • Za TM: Marjanek, Puszek
Odp: Ile czasu zajmuje wam opieka nad królikiem?
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 30, 2012, 12:04:05 pm »
Sonia- o to samo chciałam poprosić :D


Zapraszamy do naszej galerii :)

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Ile czasu zajmuje wam opieka nad królikiem?
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 30, 2012, 12:06:57 pm »
Jak już pisałam mój to bardzo trudny od samego początku przypadek
W jaki sposób jest trudny? Choruje dużo? Ma paraliż? Usunięte zęby?
Co sprawia, że musisz być przy nim non stop?


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ile czasu zajmuje wam opieka nad królikiem?
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 30, 2012, 12:07:47 pm »
Macie lata w profilach. Tak to jest mój królik, na zdjęciu wygląda niepozornie ale sama go kiedyś zmierzyłam linijką jak sobie leżał i faktycznie 53 cm jak nic. Chyba rzeczywiście wizyta u weta będzie konieczna, ale u innego.

Nie każdy ma wiek podany :) W sumie to ogromny królik... Mój baraniasty jak leży wyciągnięty (w mierzeniu bez nóżek) ma coś ponad 40cm, a Twój ma 53- to albo mierzyłaś go z łapeczkami, albo faktycznie nie jest miniaturką..

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: Ile czasu zajmuje wam opieka nad królikiem?
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 30, 2012, 12:14:00 pm »
kurka, nie nadążam postów pisać bo czały czas mi wyskakuje że ktoś między czasie odpowiedział na wątek ;D

hehe wojna się zrobiła, to komu manto spuszczamy ? ;P żartuje oczywiscie ;)

Twój królik nie jest duży, jeżeli mierzyłaś jego długość na wyciągnięciu podczas leżenia, to jest po prostu nie jest karzełkiem tylko miniaturką.
Ale zrób zdjęcia bobków i wstaw, bo rzeczywiście może być coś nie tak z nimi, może jeżeli nie masz dobrego weta pod ręką ktoś z forum będzie mógł CI pomóc, może już się spotkał z takimi bobkami jak są u Ciebie.
Twój króliczzek nie jest już młokosem więc moze mieć jakieś problemy z jelitkami..
I też jestem ciekawa co można robić tyle czasu z królikiem oprócz dotrzymywania mu towarzystwa.
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Karolinah

  • Gość
Odp: Ile czasu zajmuje wam opieka nad królikiem?
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 30, 2012, 12:16:12 pm »
Mierzyłam go od czubka nosa do końca łap. Jest trudny, ponieważ mimo 6-letniego pobytu u mnie nie da się w ogóle oswoić, coraz częściej ma objawy demencji i sika czy kupka niekoniecznie do kuwety. Niekiedy ugryzie, gdy da się mu jeść. Jest niecywilizowany, stąd taka trudna i czasochłonna opieka. To tak jak ze zdrowymi dziećmi, a niepełnosprawnymi które wymagają więcej uwagi i więcej opieki. Zdjęcia dodam, tylko muszę odebrać aparat z naprawy. Może faktycznie coś ma nie tak z jelitami... A na razie muszę już zejść z komputera.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2012, 12:21:43 pm wysłana przez Karolinah »

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ile czasu zajmuje wam opieka nad królikiem?
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 30, 2012, 12:21:51 pm »
Jeśli tak go mierzyłaś to się mogę zgodzić że tyle ma. Więc jest to malutki króliś. A skoro takie boby robi (faktycznie) to coś jest nie tak...
A jeśli jest jeszcze agresywny- to może być np objaw bólu. Albo też hormony.

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: Ile czasu zajmuje wam opieka nad królikiem?
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 30, 2012, 12:23:40 pm »
No to tak jak mówiłam, nie jest to w żadnym wypadku duży królik.
Ale proszę nie prównuj go do niepełnosprawnego. Niepełnosprawność to całkiem co innego. A to że królik ma charakter taki a nie inny to nie znaczy że jest upośledzony. Nie każdy królik jest milutkim przytulaskiem. W dużej mierze jego charakter może wynikać ze złego wychowania w pierwszym domu, ale może po prostu taki jest. Ogrom ludzi ma króliki które nie są miłe. Moje broją non stop. Szaza nie raz mnie podrapie czy ugryzie zjadając ubrania w któych chodzę, nie raz się zleje tam gdzie nie może, opierdzieli kwiatki, zje wszystkie kable od komputera, czy wygryzie metrową dziurę w pościeli. Nie uważam jednak że jest niepełnosprawna. Być może potrzebuje więcej zainteresowania z mojej strony, ale nie dlatego że coś z nią nie tak, tylko ma taki charakter.
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline marciula

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1923
  • Płeć: Kobieta
    • dolnośląskie domy tymczasowe
Odp: Ile czasu zajmuje wam opieka nad królikiem?
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 30, 2012, 12:40:03 pm »
To może w końcu napiszesz co robisz z królikiem przez te 10h? Może ktoś z tego skorzysta? Jeśli musisz się nim "opiekować" tyle czasu to jest bardzo nienaturalne zachowanie z jego strony i świadczy to baaardzo źle. Mój królik ma z 70cm długości z łapami, ogonem i wąsami(coś jeszcze zmierzyć?), a bobki mają średnice 1,4cm - zmierz boby swojego króla, bo to może złe żywienie skoro można z nich rolki zrobić? :hahaha ja bym już dawno była u weta - skoro królik nie pozwala Ci normalnie pracować to jest coś nie tak. A może spraw mu zagrodę i niech tam siedzi, a Ty wróć do pracy? Jeszcze zostaniesz bez środków do życia... Gdybym ja powiedziała rodzinie, że nie mogę pracować, bo całą dobę muszę za królikiem chodzić i go pilnować to już widzę nakaz eksmisji...

Moim zdaniem to co piszesz jest niewiarygodnie nierealne. Albo jesteś wyjątkowo nadopiekuńcza albo królik cierpi. A i nie oceniaj ludzi po wieku - czasem osoba w wieku 13 lat jest bardziej dojrzała niż ta w wieku 25lat.

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Ile czasu zajmuje wam opieka nad królikiem?
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 30, 2012, 12:42:27 pm »
ja bym już dawno była u weta - skoro królik nie pozwala Ci normalnie pracować to jest coś nie tak
A ja myślę, że tu więcej zdziała ludzki psychoterapeuta. Zupełnie serio. Beż żadnych złośliwości.


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline marciula

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1923
  • Płeć: Kobieta
    • dolnośląskie domy tymczasowe
Odp: Ile czasu zajmuje wam opieka nad królikiem?
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 30, 2012, 12:49:29 pm »
ja bym już dawno była u weta - skoro królik nie pozwala Ci normalnie pracować to jest coś nie tak
A ja myślę, że tu więcej zdziała ludzki psychoterapeuta. Zupełnie serio. Beż żadnych złośliwości.
Chyba masz rację... :)

Offline Aisejam

  • Administrator
  • *****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2237
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mała, Dorian, Odyn
  • Pozostałe zwierzaki: Quorthi, Szymek
  • Za TM: Stellek 25.10.2011, Staś 20.09.2013, Skarb 6.08.2014, Czarna Mamba 11.04.2015, Świntuch 16.05.2015
Odp: Ile czasu zajmuje wam opieka nad królikiem?
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 30, 2012, 13:02:55 pm »
Niekiedy ugryzie, gdy da się mu jeść.
Czyli moja królinka też jest "nieucywilizowana" ;/

A ja myślę, że tu więcej zdziała ludzki psychoterapeuta. Zupełnie serio. Beż żadnych złośliwości.
Pomyślałam to samo. Może to kwestia braku umiejętności gospodarowania czasem. Ale niektórzy ludzie mają faktycznie niepełnosprawne dzieci i pracują, więc rzucanie pracy z powodu królika wydaje mi się jakimś absurdem.
Ale szczerze mówiąc to może trochę ostro pojadę, ale wg mnie ten post to tylko próba zwrócenia na siebie uwagi.
Jeżeli się mylę to przepraszam. Może po prostu trochę źle przedstawiłaś nam temat.

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Ile czasu zajmuje wam opieka nad królikiem?
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 30, 2012, 13:08:51 pm »
Może warto by było poczytać jej wcześniejsze wypowiedzi, już nie pierwszy raz jej posty wzbudzają tyle emocji.

Offline SiM:)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1839
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ile czasu zajmuje wam opieka nad królikiem?
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 30, 2012, 13:09:42 pm »
Mierzyłam go od czubka nosa do końca łap. Jest trudny, ponieważ mimo 6-letniego pobytu u mnie nie da się w ogóle oswoić, coraz częściej ma objawy demencji i sika czy kupka niekoniecznie do kuwety. Niekiedy ugryzie, gdy da się mu jeść. Jest niecywilizowany...
A moze sie myle ale kwestia jego zachowania nie wynika ze jest, jak to okreslilas, TRUDNY, tylko brak zabiegu kastracji i brak odpowiednich wiadomosci na temat opieki ????  :/

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: Ile czasu zajmuje wam opieka nad królikiem?
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 30, 2012, 14:03:39 pm »
I jak zwykle wychodzimy na chamskie itd, :D jak ktoś kto dopiero się zarejstrował poczyta to wyłączy forum i 2 minuty bo się będzie bał że go zjedziemy :D ale cóż poradzić  :icon_smile2
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ile czasu zajmuje wam opieka nad królikiem?
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 30, 2012, 14:40:45 pm »
Może warto by było poczytać jej wcześniejsze wypowiedzi, już nie pierwszy raz jej posty wzbudzają tyle emocji.


Dokładnie. Warto poczytać. Wtedy się przekonacie co Karolinah uważa za "problemy z królikiem" i "trudny przypadek"... Aż szkoda słów i żal królaska...

I zgadzam się z SiM, że to wynik braku odpowiednich informacji nt. opieki.