Autor Wątek: Ile czasu zajmuje wam opieka nad królikiem?  (Przeczytany 27909 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline SremoGirl

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1298
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Królisia
  • Pozostałe zwierzaki: Oscar
  • Za TM: Marjanek, Puszek
Odp: Ile czasu zajmuje wam opieka nad królikiem?
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 30, 2012, 15:02:14 pm »
I jak zwykle wychodzimy na chamskie itd, :D jak ktoś kto dopiero się zarejstrował poczyta to wyłączy forum i 2 minuty bo się będzie bał że go zjedziemy :D ale cóż poradzić  :icon_smile2

Oj tam, oj tam :D
Ale czasami jak czyta się coś takiego to nie da się być cicho. Może chociaż wirtualnie uda się komuś przemówić do rozumu. Czyż nie? :)
I zachęciłyście mnie do lektury. Akurat się nudzę.
No i oczywiście zgadzam się z kata_strofą :)


Zapraszamy do naszej galerii :)

Offline shanlee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 175
  • Płeć: Kobieta
  • Za TM: Pępunio, Popcorn, Daisy
Odp: Ile czasu zajmuje wam opieka nad królikiem?
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 30, 2012, 15:27:11 pm »
A ja wcale się nie dziwię, że niektóre z was twierdzą, że to prowokacja. Jakieś dziwne rzeczy autorka wygaduje...

Offline dorkas

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 169
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ile czasu zajmuje wam opieka nad królikiem?
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 30, 2012, 15:29:46 pm »
ten króliczek wygląda na miniaturkę i trudno mi uwierzyć, że może robić megggga boby :glupek:
ale chętnie bym je zobaczyła na fotkach :>

A rezygnować z pracy z powodu królika to już duża przesada :wazuup:

kateryna

  • Gość
Odp: Ile czasu zajmuje wam opieka nad królikiem?
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 30, 2012, 16:00:25 pm »
A moim zdaniem skoro autorka tekstu nie radzi sobie z opieką nad swoim królikiem może powinna go oddać w profesjonalne ręce skoro jest z nim tyle problemów.

Swoją drogą ciekawa dyskusja :D

Offline marciula

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1923
  • Płeć: Kobieta
    • dolnośląskie domy tymczasowe
Odp: Ile czasu zajmuje wam opieka nad królikiem?
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 30, 2012, 16:30:49 pm »
Czy ktoś wie skąd jest ta Pani?... Może trzebaby jej odebrać tego królika? On był adoptowany? Tak gadamy o tych psychoterapeutach,a nie wiadomo co z królikiem...

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Ile czasu zajmuje wam opieka nad królikiem?
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 30, 2012, 16:33:48 pm »
Czy ktoś wie skąd jest ta Pani?... Może trzebaby jej odebrać tego królika? On był adoptowany?
To nie nasza sprawa, karolinah królika ma już parę lat. Myślę, że krzywdy zwierzowi nie czyni i chce dla niego jak najlepiej :)


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline Aisejam

  • Administrator
  • *****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2237
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mała, Dorian, Odyn
  • Pozostałe zwierzaki: Quorthi, Szymek
  • Za TM: Stellek 25.10.2011, Staś 20.09.2013, Skarb 6.08.2014, Czarna Mamba 11.04.2015, Świntuch 16.05.2015
Odp: Ile czasu zajmuje wam opieka nad królikiem?
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 30, 2012, 16:37:24 pm »
marciula bez przesady, od razu lecieć i każdemu królika zabierać kto jakąś głupotę palnie. To już nagonka. Trzeba mieć oczy i uszy otwarte, ale w tej chwili poprę rice_cookie. Chyba że gdzieś są jakieś dowody ewidentnych zaniedbań ze strony tej pani, o których nie wiem.

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Ile czasu zajmuje wam opieka nad królikiem?
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 30, 2012, 16:39:43 pm »
Bo mnie średnio 8-10 godzin dziennie. Musiałam z pracy zrezygnować by móc się nim zajmować. Tyle jest przy nim roboty, także w nocy. A co innego mówili ludzie, co mają króliki i książki, że nie ma tyle pracy. Przed chwilą złamałam przez niego nos. No i jeszcze te kupki wielkości 2 palców ludzkiej ręki...

Ja jestem tylko ciekawa na jaką odpowiedz Karolinah liczyła ??

Offline marciula

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1923
  • Płeć: Kobieta
    • dolnośląskie domy tymczasowe
Odp: Ile czasu zajmuje wam opieka nad królikiem?
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 30, 2012, 16:44:08 pm »
Niestety nie mogę znależć poprzednich "pełnych emocji" wątków tej Pani, ale ktoś wcześniej wspominał (coś chyba mi wyszukiwarka nawala)... Ja się niepokoje, bo niemało dziwnych ludzi na tym świecie i próbuję sobie wyobraźić co można robić z królikiem 10h dziennie. I to ze zdziczałym królikiem... Nie mówię, żeby jechać do niej i z biegu zabrać króla! Ale warto chyba zainteresować się. Skoro ta Pani już jakiś czas temu zostawiła pracę to królik ją niepokoi od dłuższego czasu - była w weta?

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ile czasu zajmuje wam opieka nad królikiem?
« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 30, 2012, 16:59:33 pm »
Marciula, wystarczy wejść w jej wiadomości i poczytać: http://forum.kroliki.net/index.php?action=profile;u=6086;sa=showPosts

Offline SremoGirl

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1298
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Królisia
  • Pozostałe zwierzaki: Oscar
  • Za TM: Marjanek, Puszek
Odp: Ile czasu zajmuje wam opieka nad królikiem?
« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 30, 2012, 17:16:25 pm »
Chętnie bym się zwolniła ze szkoły, żeby móc opiekować się Marjanem 24h/d :D Ale to chyba i ja i on byśmy zbzikowali.
Mnie ciekawi najbardziej złamany nos, gdyż chyba w takim wypadku powinno się jechać na pogotowie, a nie zakładać wątki na forum? Chyba, że się mylę.


Zapraszamy do naszej galerii :)

Offline marciula

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1923
  • Płeć: Kobieta
    • dolnośląskie domy tymczasowe
Odp: Ile czasu zajmuje wam opieka nad królikiem?
« Odpowiedź #51 dnia: Styczeń 30, 2012, 17:32:20 pm »
Rok temu ta osoba pisała o złamanej ręce więc to chyba taki zwyczaj by zakładać wątki gdy się coś złamie  :hahaha
Najbardziej zszokowała mniej jej dawna wypowiedź: "No właśnie rodzice i ja zgodziliśmy się, ponieważ nie wiedzieliśmy że królik będzie taki niedobry, że będzie tak skakał. Nikt nas o tym nie poinformował."
Królik jest niedobry, bo skacze i gryzie kraty. I oczywiście to dziwne, że króliki skaczą... Ja już jestem wyczerpana tą osobą po prześledzeniu jej historii na forum.

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: Ile czasu zajmuje wam opieka nad królikiem?
« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 30, 2012, 18:15:49 pm »
 O litości, czytam to i nie mogę przestać się szczerzyć :diabelek
Jako właścicielka metrowego królika ( jak dobrze się wyciągnie) to chyba powinnam pisać o bobach wielkości półmiska :hahaha

Dobry temat na poprawę humoru  funny_post
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline SremoGirl

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1298
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Królisia
  • Pozostałe zwierzaki: Oscar
  • Za TM: Marjanek, Puszek
Odp: Ile czasu zajmuje wam opieka nad królikiem?
« Odpowiedź #53 dnia: Styczeń 30, 2012, 22:43:47 pm »
Marciula- o, do rąk widocznie nie doszłam :D
Iskra- i nie złamałaś nic sobie jeszcze? Brawo!


Zapraszamy do naszej galerii :)

Offline wojtass18

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Perełka Nasza
Odp: Ile czasu zajmuje wam opieka nad królikiem?
« Odpowiedź #54 dnia: Styczeń 30, 2012, 23:20:23 pm »
powiem szczerze że raczej się nie udzielam na tym forum jedynie czytam aby zgłębić wiedzę o królikach ale co tu przeczytałem to  oczy z orbit Mi wyszły , nie obrażając nikogo uważam że sporo ludzi ma skłonności do wyolbrzymiania i powiększania problemów niż naprawdę są, takich bobków to nawet owca nie robi a co dopiero królik, rezygnować z pracy ? a za co królika utrzymać i siebie? chyba że jest to wymówką aby nie pracować i być na czyimś utrzymaniu
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2012, 23:24:02 pm wysłana przez wojtass18 »

Offline Rita90

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 105
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ile czasu zajmuje wam opieka nad królikiem?
« Odpowiedź #55 dnia: Styczeń 30, 2012, 23:36:27 pm »
Hmm a może Karolinah chodzi o cekotrofy ? Bo one są, przecież spore, lepkie, do tego śmierdzące i na tyle śliskie, że można się na nich poślizgnąć.

Karolinah

  • Gość
Odp: Ile czasu zajmuje wam opieka nad królikiem?
« Odpowiedź #56 dnia: Styczeń 31, 2012, 07:33:55 am »
No nic, z tego co widzę nie warto z wami dyskutować. Potraficie się tylko nabijać i robić ze mnie jakiegoś pajaca. Mało tego - robicie z siebie wszystko wiedzących i od razu bez żadnych dowodów niesłusznie oskarżacie, pomawiacie (odnośnie rzekomej prowokacji i złej opieki) kogoś, kogo wcale nie znacie! To nie jest w porządku. Człowiek zgłasza problem, a wy sobie po prostu jaja robicie. Tak was to bawi? Ciekawe, czy jak jakiś królik zachoruje to też właścicielowi śmiejecie się w gębę? Zachowujecie się jak małe smarkacze. Jak jesteście takie chojraki, to proszę bardzo przyjedźcie do mnie i zobaczycie wszystko na własne oczy, ale pomawiać jest najłatwiej (zresztą to jest nawet karalne wg polskiego prawa). Czy ja jestem czuły wojtek z onetu, aby tracić czas na jakieś prowokacje? Brak mi słów.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2012, 08:08:13 am wysłana przez Karolinah »

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: Ile czasu zajmuje wam opieka nad królikiem?
« Odpowiedź #57 dnia: Styczeń 31, 2012, 08:46:22 am »
Jeżeli uważasz nas za tylko i wyłącznie krytykujących małolatów, to zgoodnie z wiekiem i Ty się do tego grona zaliczasz.
a teraz trzy pytania, byłaś u weterynarza jak proponowaliśmy? Wstawiłaś zdjęcie jak również proponowaliśmy, by ktoś z forum miał w ogóle możliwość Ci pomóc widząc problem? Kiedy można Cie odwiedzić?
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Karolinah

  • Gość
Odp: Ile czasu zajmuje wam opieka nad królikiem?
« Odpowiedź #58 dnia: Styczeń 31, 2012, 08:48:52 am »
Już pisałam, że nie odebrałam jeszcze aparatu z naprawy. Dziś zamierzam się wybrać do weterynarza. Co do wieku - 20 a 26 lat to duża różnica. Temat uważam za zamknięty. Wolę się poradzić weterynarza, niż tutaj bezproduktywnie marnować czas. Żegnam.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Ile czasu zajmuje wam opieka nad królikiem?
« Odpowiedź #59 dnia: Styczeń 31, 2012, 08:54:35 am »
Karolinah, reasumując: nikt z dotychczas wypowiadających się w wątku osób nie zajmuje się królikiem 24h na dobę, nikt też nie zrezygnował z pracy, aby zajmować się zwierzęciem. Odpowiadając na pytanie zawarte w temacie wątku - opieka nad królikiem zajmuje poszczególnym użytkownikom od kilkudziesięciu minut dziennie, to kilku godzin, wliczając w to np. zabawy z królikiem przy okazji robienia czegoś innego.
Zapytałam Cię, czym karmisz uszaka - nie otrzymałam odpowiedzi. Poproszono Cię o wstawienie zdjęć, aby ocenić, o co chodzi z wielkością kup Maksa - czekamy. Zgłaszasz problem, ale nie pomagasz go rozwiązać.
Uważam temat czasu zajmowania się królikiem za wyczerpany i w związku z tym wątek zamykam.
Karolinah, jeśli jest problem z królikiem, nazwij go konkretnie w tytule nowego wątku i zaangażuj się w niego, dając nam jakieś wskazówki ew. zdjęcia, a nie opowieści dziwnej treści o połamanych częściach ciała.
Pozostałych użytkowników proszę o zaprzestanie osobistych wycieczek oraz sugerowanie zabierania komuś zwierzęcia - jeśli ktoś chce zaproponować Karolinah jakąś specjalną formę pomocy, proszę się zwrócić z tym bezpośrednio do niej poprzez prywatną wiadomość.

Pozdrawiam porannie
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan