Autor Wątek: czy to moze byc alergia?  (Przeczytany 6306 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

skorpion81

  • Gość
czy to moze byc alergia?
« dnia: Marzec 06, 2006, 15:28:04 pm »
kupilam nowa wykladzine. I krolisia moja kochana zaczela sie czesciej myc, drapac i wogole. Nie ma zadnych krostek na skorze, pchel tez zadnych nie widzialam. Krolik myje sie tylko czesto, troche podgryza, ale nie ma zadnych objawow wygryzania siersci. czy to moze alergia? Czy to moze byc od nowego zapachu? moze on musi sie przyzwyczaic?

skorpion81

  • Gość
cd
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 07, 2006, 08:14:09 am »
stan taki trwa nadal, tzn podgryzanie sie  i mycie. Myje sie caly a szczegolna uwage poswieca lapkom. Nie wiem czy to kwestia nowej wykladziny, czy moze jakichs pchel. Martwi mnie to, bo nie moge zlikwidowac wykladziny z dwoch powodow. Pierwszy to taki, ze mieszkam w starym budownictwie na parterze i podloga jest bardzo zimna i ciagnie. a po drugie moi starzy zabiliby mnie jakbym zdjela wykladzine, za ktora tyle zaplacilam. Aaaa i dodatkowa informacja: taka sama wykladzina byla wczesniej w przedpokoju (tylko ze stara) i nie bylo zadnych objawow. Doradzcie cos bo sie martwie (aaa i do weta od krolikow mam 50km wiec nie mowcie zeby sie tam udac "na wszelki wypadek")

anUSZka

  • Gość
czy to moze byc alergia?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 07, 2006, 19:45:41 pm »
Poloz krolikowi stary recznik lub koc na podlodze, moze to pomoze...
Czy jest mozliwe, zeby cos (kot, pies) przyniosl do domu pchly?)
Z czego jest ta wykladzina?

skorpion81

  • Gość
czy to moze byc alergia?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 08, 2006, 08:32:05 am »
Wykladzina jest z jakis materialow sztucznych -  nie wiem dokladnie. Ale zaznaczyc musze ze nie jest jakos silnie pachnaca i nie jest jakas kosmata, zeby mu sie zaczpialy jakies klaczki.
Nie mam zadnych innych zwierzat oprocz krolika, wiec przyniesienie przez inne zwierze odpada. czy mozna wniesc pchle na butach do domu??? (na skorze ze widze zadnych jaj czy odchodow pchel)

Krolik zachowuje sie normalnie. Cieszy sie z tego, ze moze znow szalec bez poslizgow, je normalnie, duzo biega, kupki tez sa ok. Tylko czasem ma pyszczek (kolo warg) leciutko mokry. Nosek wydaje sie w porzadku. Zastanawiam sie tylko co moze oznaczac to dlugie mycie sie i podgryzanie. ogladam go co jakis czas i nie widze zadnych zmian skornych, zadnych niepokojacych objawow.
Troche sie obawiam tej sytuacji, bo moj kroliczek mial juz kilka dolegliwosci na ktore byl leczony z gorszym lub lepszym wynikiem. Na sama mysl, ze znow nie wiadomo co mu dolega ciarki mi przechodza po plecach.

anUSZka

  • Gość
czy to moze byc alergia?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 08, 2006, 18:39:38 pm »
Sprobuj z tym recznikiem, moze pomoze, jesli to wykladzina...

Tak, pchly mozna przyniesc na butach. Ale jest tez mozliwe, ze krolik myje sie z nudow lub ze stresu... czy ona sie myje tak, jak zawsze, tylko czesciej, czy jakos nerwowo? Czy czesciej drapie uszy?

skorpion81

  • Gość
czy to moze byc alergia?
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 09, 2006, 08:15:36 am »
uszy jakos specjalnie go nie interesuja. Bardziej jest to klata, łapki, grzbiet i tam przy ogonku z boku. Niby myje sie normalnie, ale czasem ma takie zrywy jakby go cos zaswedzialo. Zaczelo sie to rowno z przywiezieniem wykladziny przez moich rodzicow, wiec moze to jakas lekka reakcja nerwowa na odwiedziny duzej ilosci osob i nowego zapachu wykladziny?

anUSZka

  • Gość
czy to moze byc alergia?
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 09, 2006, 19:17:26 pm »
Pewnie tak - byc moze jak wykladnina sie troche "wywietrzy" i zuzyje, to mu przejdzie.
Ale uwazaj na skore, czy nie ma zmian.

Offline ziabak

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 743
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
czy to moze byc alergia?
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 10, 2006, 19:04:16 pm »
Zerknij tam przy ogonie, u nasady na grzbiecie, czy w sierści nie pojawia się łupież. Jeśli go widzisz (można pociagnąć za kępkę sierści, może coś wyjdzie to z łupieżem), to może ma Chelietiellę?

skorpion81

  • Gość
czy to moze byc alergia?
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 13, 2006, 08:07:25 am »
lupiezu nie ma na skorze. ma lekko sucha skore, ale mysle ze to w wyniku zmiany siersci (jest w trakcie). nie mam pojecia co to moze byc, bo nadal trwa. zastanawiam sie czy jest sens odpchlenia go na zapas?? bo juz raz mial podobna sytuacje i vet odpchlil go na zapas (mimo ze nie bylo widac zadnych pasozytow, jaj czy ich odchodow). od tamtej pory minely 2 miesiace i sytuacja jest podobna: czeste mycie. Nie mam zadnych innych zwierzat.

Offline ziabak

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 743
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
czy to moze byc alergia?
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 13, 2006, 11:47:24 am »
Jeśli nie ma zmian na skórze, łupieżu, widocznych pasożytów, wyłysień ani innych oznak choroby a jest tylko czeste mycie, to ja bym dała spokój i poczekała. Może to jest faktycznie stan nerwowy.

Agami

  • Gość
czy to moze byc alergia?
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 13, 2006, 12:41:25 pm »
Ziabak, a możesz napisac cos więcej o tym łupieżu? mój Dyzio ma łupież. Pisałam o tym szerzej w wątku o świerzbie.

Offline ziabak

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 743
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
czy to moze byc alergia?
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 13, 2006, 14:42:00 pm »
Mam tutaj wypowiedź lek. wet. Mileny Wojtyś-Gajda - gdzieś na dole w artykułach: http://acn.waw.pl/kundelki/ziabak/zdrowie.htm#artykuly