Autor Wątek: [DOLNY ŚLĄSK] Simba czeka na kochający dom.  (Przeczytany 26007 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: [DOLNY ŚLĄSK] Simba czeka na kochający dom.
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 13, 2012, 15:50:59 pm »
Uważamy, że rodzina G. zajmie się królikiem bardzo dobrze, że będzie on szczęśliwy u nich i dlaczego nie mieliby go mieć. Tak więc jakby nie przebiegł proces adopcji, to królinkę mieć będą i tak, bo nie uważają, że się nie nadają.

Nadal uważam, że powinniście się cieszyć, że to nie ja decyduję o adopcjach, bo przy takim podejściu, to ja bym miała powazne watpliwości. A "groźby", że jak nie z adopcji, to sobie kupimy, już przerabiałam z jednym kolesiem, co mu się śpieszyło z królikiem - moja odpowiedź: "powodzenia i oby nie trafił Pan na chorego lub zbyt wcześnie odebranego matce, bo będzie tragedia w domu zamiast szczęścia."
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline shanlee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 175
  • Płeć: Kobieta
  • Za TM: Pępunio, Popcorn, Daisy
Odp: [DOLNY ŚLĄSK] Simba czeka na kochający dom.
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 13, 2012, 15:56:33 pm »
No właśnie opowiadam. Pokazałam im nawet kilka zdjęć tu z forum- gdzieś jest link do allegro, w jakich warunkach żyją króliki z pseudohodowli. Ja od kiedy zaczęłam zaglądać na forum, wiele się dowiedziałam właśnie na ten temat i cieszę się, że tu trafiłam.;) Dlatego nie chcę kupić, bo wiem jak będzie- ja kupię jednego, a  oni będą je, za przeproszeniem "produkować" dalej(bo inaczej tego nieludzkiego zachowania nie da się nazwać). Poza tym(zanim trafiłam na forum) kupiłam niestety, nieświadomie jednego maluszka (dosłownie maluszka) i zdechł po kilku dniach, bo był za mały. Później zaczęłam o tym czytać i znalazłam Apel Rumburaka...:(

Emi- mam nadzieję, że ten, kto o tym decyduje, popatrzy na nas całościowo, a nie tylko przez pryzmat jednego zdania(które nie jest groźbą lecz po prostu innym wyjściem z sytuacji).

Offline Simran86

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 599
  • Płeć: Kobieta
  • Zolinko Mamusia tęskni:(
Odp: [DOLNY ŚLĄSK] Simba czeka na kochający dom.
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 13, 2012, 15:58:23 pm »
Eni daj już spokój. Decyzja nie należy do nas tylko do pośrednika adopcyjnego i przecież wiemy, że wybierze najlepszy dom.

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: [DOLNY ŚLĄSK] Simba czeka na kochający dom.
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 13, 2012, 16:09:44 pm »
No właśnie opowiadam. Pokazałam im nawet kilka zdjęć tu z forum- gdzieś jest link do allegro, w jakich warunkach żyją króliki z pseudohodowli. Ja od kiedy zaczęłam zaglądać na forum, wiele się dowiedziałam właśnie na ten temat i cieszę się, że tu trafiłam.oczko Dlatego nie chcę kupić, bo wiem jak będzie- ja kupię jednego, a  oni będą je, za przeproszeniem "produkować" dalej(bo inaczej tego nieludzkiego zachowania nie da się nazwać). Poza tym(zanim trafiłam na forum) kupiłam niestety, nieświadomie jednego maluszka (dosłownie maluszka) i zdechł po kilku dniach, bo był za mały. Później zaczęłam o tym czytać i znalazłam Apel Rumburaka...mutny

Wiesz, ta siódemka maluchów najprawdopodobniej pochodzi od hodowcy - nie sprzedały się. Tylko obejrzyjcie zdjęcia - jakie pogryzione, zakatarzone, wychodzone są te maluchy. Jak strasznie ktoś je zaniedbał, że porobiły się im ropnie i musiały brać bardzo silne leki, a nadal są przeziębione...

Dla mnie zwierzę to nie zabawka czy kaprys. Nie muszę go zaraz mieć. A niestety zdanie świadczy o postawie, a postawa nie jest właściwa, bo pokazuje niedojrzałość - nieumiejętność odraczania gratyfikacji, niecierpliwość. Co będzie, jak królik będzie miał problem z nauczeniem się czystości albo aklimatyzacją (będzie to też długo trwało)?

I myślenie, że jak jest dużo zwierząt do adopcji, to lepszy taki dom (nawet nie idealny), jak żaden jest błędne - tylko do dobrych domów! (co nie znaczy bogatych, zaopatrzonych, z ogródkiem czy nawet doświadczonych - ale z dobrymi, odpowiedzialnymi ludźmi). Sprawdzenie tego będzie ciążyć na Jucie, czego jej nie zazdroszczę. Ale wiem, że w ciemno, czy bo się komuś śpieszy, królika nie odda.

Eni daj już spokój. Decyzja nie należy do nas tylko do pośrednika adopcyjnego i przecież wiemy, że wybierze najlepszy dom.

Ależ ja nie decyduję i ciągle o tym piszę, ale to jest forum i można tu się wypowiadać. Nie pasuje mi postawa, to o tym piszę.
EDIT:
Jak ktoś nie chce dyskutować, nie powinien pisać na forum. Jak ktoś nie chce poddawać swojego zdania pod dyskusję, też powinien je zachować dla siebie - przecież to logiczne. Ale "przyzwolenie" na wypowiedzi jednej strony, a zabranianie opinii przeciwnych, to już dyskryminacja.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2012, 16:14:55 pm wysłana przez Eni »
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline shanlee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 175
  • Płeć: Kobieta
  • Za TM: Pępunio, Popcorn, Daisy
Odp: [DOLNY ŚLĄSK] Simba czeka na kochający dom.
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 13, 2012, 16:14:37 pm »


I myślenie, że jak jest dużo zwierząt do adopcji, to lepszy taki dom (nawet nie idealny), jak żaden jest błędne - tylko do dobrych domów! (co nie znaczy bogatych, zaopatrzonych, z ogródkiem czy nawet doświadczonych - ale z dobrymi, odpowiedzialnymi ludźmi)

Właśnie o tym mówię, a Ty mnie interpretujesz jak Ci pasuje. Nie musi być bogato, nie muszą być zioła z najlepszej półki, bo można przecież zasiać zioła na działce, nazbierać marchewki, gałązek i wszystkiego innego, tak? I proszę, nie mów, że moja teściowa jest nieodpowiedzialna, bo to trochę obraza. A to, że nie wie, jak przebiega adopcja to nie upoważnia cię do takich opinii.

Pozdrawiam i czekam na informacje od Juty.

Offline Simran86

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 599
  • Płeć: Kobieta
  • Zolinko Mamusia tęskni:(
Odp: [DOLNY ŚLĄSK] Simba czeka na kochający dom.
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 13, 2012, 16:20:28 pm »
Nadal uważam, że powinniście się cieszyć, że to nie ja decyduję o adopcjach...
wiemy już o tym i nie musisz podkreślać tego co chwilę w swoich postach. Juta wie co ma robić i wybierze Simbie najlepszy dom.

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: [DOLNY ŚLĄSK] Simba czeka na kochający dom.
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 13, 2012, 16:21:12 pm »
I proszę, nie mów, że moja teściowa jest nieodpowiedzialna, bo to trochę obraza. A to, że nie wie, jak przebiega adopcja to nie upoważnia cię do takich opinii.

Bardzo proszę mi nie wmawiać, że coś takiego powiedziałam. Sama wyciągasz takie wnioski. Ja tylko mam problem z postawą, o której może świadczyć zachowanie Teściowej (jak nie dostanie Simby, to kupi króliczka). I wyraźnie napisałam, o czym to może świadczyć, akurat o nieodpowiedzialności tam nic nie ma.



Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline juta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2348
Odp: [DOLNY ŚLĄSK] Simba czeka na kochający dom.
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 13, 2012, 21:42:00 pm »
ten wątek zostawmy Simbie  :lol
proponuję decyzję o adopcji pozostawić pośrednikowi adopcyjnemu;
przypominam, aby osoby występujące o adopcję zapoznały się z procedurą adopcji:
http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6827,0
Króliczki poszukują Wirtualnych Opiekunów!
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13054.220.html

krzysiek.p

  • Gość
Odp: [DOLNY ŚLĄSK] Simba czeka na kochający dom.
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 13, 2012, 22:30:47 pm »
Witaj ,juta mam nadzieje że formularz adopcyjny dotarł bo napisałaś że dostaniemy informacje zwrotne lecz jak do tej pory nic nie mam .Serdecznie pozdrawiam .

Offline juta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2348
Odp: [DOLNY ŚLĄSK] Simba czeka na kochający dom.
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 14, 2012, 00:12:40 am »
formularz należy wysyłać do inspektora, którego adres znajduje się przy króliku na stronie adopcyjnej;
zgodnie z procedurą, do której link podałam wyżej;
Króliczki poszukują Wirtualnych Opiekunów!
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13054.220.html

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: [DOLNY ŚLĄSK] Simba czeka na kochający dom.
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 14, 2012, 00:26:45 am »
Dla mnie zwierzę to nie zabawka czy kaprys. Nie muszę go zaraz mieć. A niestety zdanie świadczy o postawie, a postawa nie jest właściwa, bo pokazuje niedojrzałość - nieumiejętność odraczania gratyfikacji, niecierpliwość. Co będzie, jak królik będzie miał problem z nauczeniem się czystości albo aklimatyzacją (będzie to też długo trwało)?

Ja tylko na chwilkę, chciała bym się odnieść do tego zdania i zaraz znikam, znim moderator da nui kropkę.
Jak zmarła Sota chciałam nowego królika już, zaraz. Czekałam na niego ponad miesiąc i nie był to najfajniejszy czas. Ba, chciałam królika który spełniał by moje określone wymagania... a najważniejszym było to, żeby był jak najbardziej biały i był samiczką w określonym wieku... Dora jest dosłownie potworzycą, którą nic tylko ubić za niektóre jej numery, ponadto sporo już mi narobiła kłopotów ze swoim zdrowiem.
I jakoś jej nie oddałam ani nie skrzywdziłam :)
 Trzeba spokojniej podchodzić do ludzi i nie oceniać na podstawie jednego zdania :)
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: [DOLNY ŚLĄSK] Simba czeka na kochający dom.
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 14, 2012, 00:26:49 am »
Panie Krzysztofie, formularz dotarł na główny mail adopcyjny i został przekazany Jucie - bardzo dziękujemy za zainteresowanie adopcją Simby :)
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline juta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2348
Odp: [DOLNY ŚLĄSK] Simba czeka na kochający dom.
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 14, 2012, 00:45:54 am »
Panie Krzysztofie - ponieważ nie wysłał Pan formularza bezpośrednio do pośrednika adopcyjnego,
niestety zwiększył się również Pana czas oczekiwania na bezpośrednią odpowiedź,
bo droga okrężna, jak ogólnie wiadomo  :icon_sad , zawsze trwa nieco dłużej - za co przepraszamy,
ale formularz już dotarł, a u Pana w skrzynce e-mail jest już odpowiedź ;)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2012, 01:34:46 am wysłana przez juta »
Króliczki poszukują Wirtualnych Opiekunów!
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13054.220.html

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: [DOLNY ŚLĄSK] Simba czeka na kochający dom.
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 14, 2012, 01:02:12 am »
Przepraszam, nie dopisałam, że został przekazany Jucie niedawno - nie chciałabym, aby Pan pomyslał, że miała go np. tydzień i nie odpisała.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline kasiagio

  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 1861
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Maki
Odp: [DOLNY ŚLĄSK] Simba czeka na kochający dom.
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 14, 2012, 08:43:43 am »
A ja bym prosiła o znacznie zmniejszenie tonów wypowiedzi , to nie jest temat do osobistych wycieczek i ocen ludzi , tylko temat adopcyjny , więc proszę mi się trzymać tematu . 

Po za tym nie osądzajmy ludzi w taki sposób , bo wchodzi tutaj kilkaset osób dziennie i czyta takie wypowiedzi i co robi ??  Idzie do sklepu i kupuje królika a byłaby chętna adoptować , nie możemy zrażać do Nas osób dajmy im szansę , czasami trema czasami nerwy , mogą spowodować różne napisanie posta a sens miał być zupełnie inny , wiem sama po sobie jak bardzo przeżywałam na początku bycie tutaj i pisanie i komunikowanie z kimkolwiek :) 

Miłego dnia i mniej nerwów wszystkim życzę :) 



Nie ma Zwycięzców ani Wygranych są tylko cierpiące  potrzebujące pomocy zwierzęta !!

Offline juta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2348
Odp: [DOLNY ŚLĄSK] Simba czeka na kochający dom.
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 18, 2012, 14:22:15 pm »
adopcja - wbrew pierwszemu kontaktowi z procedurą adopcji - wcale nie jest trudna :)
chyba każdy z inspektorów adopcyjnych kontakt z SPK zaczynał od adopcji swojego uszaka;
a gdy już pomógł jednemu królikowi - chciał też pomóc kolejnym;
mnie również to dotyczy  :icon_biggrin

więc kontakt z wolontariuszami SPK - wcale nie jest taki straszny  :lol
wszystkim nam zależy, aby bezpańskie króliczki znalazły kochające domki jak najszybciej;
zapraszamy do kontaktowania się z nami, najchętniej  bezpośredniego;
pytania o adopcję - najlepiej zadawać pośrednikowi, od którego króliczka chce się adoptować;
wówczas informacje przepływają zgrabnie, szybko i bez forumowych zakłóceń  :lol

dla Simby szykuje się chyba już nowy domek  :jupi
trzymajcie kciuki za pomyślna adopcję !
Króliczki poszukują Wirtualnych Opiekunów!
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13054.220.html

Offline magda=)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2813
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Lukier
  • Za TM: Kruszynka, Maro i Mała Niusia
Odp: [DOLNY ŚLĄSK] Simba czeka na kochający dom.
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 18, 2012, 16:23:42 pm »
Kciuki zaciśnięte
Suwaczek z babyboom.pl" border="0 

Is­to­ty ludzkie to je­dyny ga­tunek zwierząt, których szczerze się obawiam.

krzysiek.p

  • Gość
Odp: [DOLNY ŚLĄSK] Simba czeka na kochający dom.
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 18, 2012, 18:54:42 pm »
Witam witam , Cieszę się że Simba będzie miał nowy i mam nadzieje że kochany dom. Mam tylko nadzieje że osoby zainteresowane będą powiadomione o wyborze .Pozdrawiam serdecznie i czekam na odpowiedź.

Offline juta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2348
Odp: [DOLNY ŚLĄSK] Simba czeka na kochający dom.
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 18, 2012, 19:39:00 pm »
w piątek powinniśmy mieć informację,
bo będzie już po spotkaniu przedadopcyjnym :)
Króliczki poszukują Wirtualnych Opiekunów!
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13054.220.html

krzysiek.p

  • Gość
Odp: [DOLNY ŚLĄSK] Simba czeka na kochający dom.
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 18, 2012, 22:53:22 pm »
Dziękuję bardzo za informacje dotyczące adaptacji Simby , teraz zostaje mi tylko czekać na piątkowe rozstrzygnięcia. Pozdrawiam do usłyszenia.