Autor Wątek: co muszą jeść??  (Przeczytany 3467 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

chudy_1993

  • Gość
co muszą jeść??
« dnia: Luty 28, 2006, 16:21:30 pm »
czy króliki koniecznie musząjeść sam granulat jarzyny owoce i siano?? Ja moiemu daje do każdego posiłku dodatkowy składnik np. kukurydze, owies, pszenice, słoniecznik. Czy ktoś może mi podać także jakieś innene składniki które moge mu dołożyć i czy w ogóle moge mu dołożyć coś??

Katasza

  • Gość
co muszą jeść??
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 28, 2006, 16:32:56 pm »
zastanawiam sie po co kukurydza? ona nie ma prawie zadnych wartosci mineralnych jak i witaminowych, jedynie zbedny zapychacz :/ sloneczki z tego co mi wiadomo jest tlusty, znowu pytanie, po co? czy dieta zlozona z porzadnego granulatu, zdrowych warzyw i jako przysmaku owocow oraz siana jest wedlug ciebie zbyt uboga zeby ja jeszcze dopelniac? bo mi sie nie wydaje....

anUSZka

  • Gość
co muszą jeść??
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 01, 2006, 17:04:59 pm »
Chudy, wlasnie dieta krolika ma byc tylko -siano, garnulat, warzywa i owoce. Jak bardzo musisz, dodaj galazki drzew owocowych (ale nie sliwek).
Krolik jest zajeczakiem, nie gryzoniem, nie powinien jesc zboz. To tak, jak z krowa czy koniem - bardzo latwo doprowadzic do powaznego stanu, jesli da sie cos niezdrowego!

lucy4u

  • Gość
co muszą jeść??
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 04, 2006, 20:37:00 pm »
własnie-madre słowa!!! granulat w zupełnosci wystarczy- kolorowe mieszanki ziaren tylko ładnie wygladaja-a w rzeczywistosci nie nadaja się dla królisiów-tak samo wszelkie kolby, wapienka, dropsiki sa mocno spekulacyjne:)) producenci chca tylko nabijac kase- ale to że na opakowaniu widnieje królis wcale nie znaczy, ze to jest odpowiednie i dobre dla naszych króli:)) takie mieszanki sa wysokokaloryczne , wysokotłuszczowe, wysokobiałkowe- co dla króla nie jest wskazane.
wiec polecam granulat. oczywiscie sianko i woda caly czas. a wieczorkiem(po południu )warzywka, owoce:)

aha-mam pytanko do anuszki- dlaczego sliwka nie<jako gałazka>?

ankabro

  • Gość
co muszą jeść??
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 05, 2006, 00:28:33 am »
A ja tez mam pytanie o sliwke ale o owoc. Pestki sliwek, wisni, czeresni moga byc szkodliwe prawda? A jak sie to ma do sliwy tarniny? To tez pestkowiec.