Autor Wątek: Moja Królinia - bardzo strachliwa  (Przeczytany 3457 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

filifionka

  • Gość
Moja Królinia - bardzo strachliwa
« dnia: Grudzień 19, 2011, 12:43:41 pm »
Witam! Mam swoją króliczkę już od 3,5 miesiąca. Do domu się mniej więcej przyzwyczaiła, wychodzi sobie z klatki kiedy chce, dość swobodnie porusza się po mieszkaniu. Ale nigdy do mnie sama nie podeszła, nie polizała ani nie bierze jedzenia z ręki. Kiedy jest w klatce to daje się głaskać, chociaż często fuka, ale staram się nie zwracać na to uwagi. Jednak kiedy jest poza klatką, to kiedy tylko ją dotknę, to ogarnia ją wielka panika, czasami nawet siusia ze strachu. Ani razu nie dała się wziąć na ręce, bardzo drapie, bardzo szybko oddycha i wali jej serducho. Dlaczego się mnie boi? Nigdy jej nic nie zrobiłam, nawet nie klepnęłam. Co mam zrobić, żeby zmienić jej zachowanie i żeby wiedziała, że jestem jej przyjacielem a nie wrogiem?

Offline Alice

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1092
  • Płeć: Kobieta
Odp: Moja Królinia - bardzo strachliwa
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 19, 2011, 22:11:25 pm »
Na początek spróbuj położyć się lub usiąść na podłodze, żeby mała mogła sama do Ciebie podejść i Cię obwąchać, możesz ją zachęcić jakimś smakołykiem, żebyś jej się dobrze kojarzyła :). I przede wszystkim, jeśli bardzo ją stresuje jak Ty do niej podchodzisz, to musisz tego unikać, bo później tym trudniej będzie Ci ją do siebie przekonać, a raczej pozwolić to jej zaprzyjaźnić się z Tobą.
Czasami trzeba wykazać się cierpliwością i właśnie zejściem do poziomu królika (tzn. na podłogę), ale na pewno się opłaci :).
ps. A jeśli chodzi o branie na ręce, to króliki generalnie tego nie lubią, więc tym nie masz się co przejmować.