Autor Wątek: PRZYGARNĘ KRÓLIKA  (Przeczytany 23809 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

ghoust6

  • Gość
PRZYGARNĘ KRÓLIKA
« dnia: Grudzień 15, 2011, 21:03:18 pm »
Witam chciałbym przygarnąć królika najlepiej młodego do 6 miesięcy NIE chorego i najlepiej samiczkę oczywiście królik musi być miniaturką. Jeśli będzie to baranek to mogę wziąć tylko jednego inne rasy miniaturek mogę wziąć dwa króliki :) Proszę o wysyłanie zdjęć królików oraz ich dane na adres email ghoust6@gmail.com bądź kontakt telefoniczny 533 253 163 lecz proszę dzwonić po godzinie 15 i do godziny 21.

Proszę też o pomoc z transportem królika ponieważ będzie z tym problem.

Mam duży ogródek ogrodzony i będę o króliczka bardzo dbał oraz na życzenie wysyłał co jakiś czas zdjęcia króliczka jeśli ktoś będzie chciał

Offline oliwja

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 71
  • Płeć: Kobieta
Odp: PRZYGARNĘ KRÓLIKA
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 15, 2011, 21:26:48 pm »
http://adopcje.kroliki.net/ wybierz królika, wypełnij formularz adopcyjny, skontaktuj się z grupą adopcyjną, bo bardzo wątpię, aby ktoś się sam z siebie do Ciebie odezwał  :icon_smile2

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: PRZYGARNĘ KRÓLIKA
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 15, 2011, 22:31:30 pm »
a czemu jak baranek to jeden ?  :>
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline marciula

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1923
  • Płeć: Kobieta
    • dolnośląskie domy tymczasowe
Odp: PRZYGARNĘ KRÓLIKA
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 15, 2011, 23:04:06 pm »
oczywiście królik musi być miniaturką.
:niespodzianka chyba ktoś nie wie co traci :P

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: PRZYGARNĘ KRÓLIKA
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 16, 2011, 09:16:26 am »
Ghoust a czy samiczka ma byc wysterylizowana?

Kasieek23

  • Gość
Odp: PRZYGARNĘ KRÓLIKA
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 16, 2011, 12:04:34 pm »
A samczyki tez sa bardzo fajni,niczemu nie odbiegaja samiczka :bunny:

sonia

  • Gość
Odp: PRZYGARNĘ KRÓLIKA
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 16, 2011, 13:16:05 pm »
Jeśli będzie to baranek to mogę wziąć tylko jednego inne rasy miniaturek mogę wziąć dwa króliki

To wyglada dla mnie ,ze klatka jest mala.
1 baran albo 2 miniaturki; na to wyglada ze 2 baranki sie nie pomieszcza,natomiast 2 miniaturki owszem :>

Offline xxxastarothxxx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2223
Odp: PRZYGARNĘ KRÓLIKA
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 16, 2011, 13:58:25 pm »
Tylko, że te mianiaturki, często tak jak moje, mają po 3 kilo XD


Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: PRZYGARNĘ KRÓLIKA
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 16, 2011, 14:52:01 pm »
Tylko, że te mianiaturki, często tak jak moje, mają po 3 kilo XD

Hehehe no właśnie :mhihi

Kasieek23

  • Gość
Odp: PRZYGARNĘ KRÓLIKA
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 16, 2011, 17:01:01 pm »
 :DD tak miniaturki nie raz sa minimax :DD

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: PRZYGARNĘ KRÓLIKA
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 16, 2011, 18:30:19 pm »
tak miniaturki nie raz sa minimax

Bo miniaturki to nie karzełki :)

Wielu ludziom się niestety wydaje, że zwierzątko w zoologu kupione takie pozostanie już na zawsze, a jak urośnie nawet tylko do 1,5 kg to już im się wydaje duży. Tymczasem najmniejsze hodowlańce osiągają wagę 3,5 i są zaliczane do małych królików.

Miniatury mają od 1,1 do 3 kg nawet. Barany zwykle są cięższe, ale są i karzełki (od 600 gram). I każdego można niemiłosiernie zatuczyć, że będzie ważył jak hodowlaniec. :(

Jak chce się brać zwierzę pod dach, to nie powinno się mu wytykać wagi - trzeba być świadomym, że urośnie. I nie można się sugerować dużą klatką, bo sama klatka to i tak za mało przestrzeni dla zwierzaka, musi biegać.
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline xxxastarothxxx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2223
Odp: PRZYGARNĘ KRÓLIKA
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 17, 2011, 08:44:08 am »
Moje mają po 3kg i mi się wydają małe  :nie_wiem Chociaż wagę im wytykam, bo mimo diety są grube. Chociaż ostatnio bardziej nabrały mięśni niż tłuszczyku:D
Fakt faktem nigdy nie wiadomo jak królik urośnie. Mizu miał mieć 1kg, no a ma 3 i jest po prostu duży sam w sobie. Więc też nie rozumiem o co chodzi, że albo 2 miniaturki, albo 1 baranek. Króliki w miarę możliwości powinny być co najmniej 2 zaprzyjaźnione ze sobą. A jak ktoś wie, że nie ma miejsca w razie, gdy królik by "przypadkiem" urósł, to bierze mniejszego zwierzaka. Ludziom się wydaje, że taki królik będzie sobie siedział w klateczce 45cm 24h/d, będzie jadł kolorowe chrupki, i siedział na trocinach, bo wielu ludzi porównuje te zwierzaki raczej do chomika, a im przecież bliżej do kota czy psa. One się nie nadają do klatki. A co do miejsca, to wcale nie trzeba mieć go dużo. Ja teraz mieszkam w kawalerce 19m2. Uszaki biegają całą dobę. Pola golfowego nie mają, ale miejsca jest dużo. Jeszcze by się ze 7 takich zmieściło razem z klatkami :D Więc jak się chce, to się przestrzeń dostosowuje pod króliki i wszystko można. Chyba, że ma się klatkę 80siątkę, i chce się tam cały czas trzymać królika, więc wtedy trzeba brać 2 miniaturki po kilo, albo barana 2kg  :nie_wiem  A wiadomo, że tak się nie robi...


Kasieek23

  • Gość
Odp: PRZYGARNĘ KRÓLIKA
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 17, 2011, 11:19:00 am »
tak miniaturki nie raz sa minimax

Bo miniaturki to nie karzełki :)

Wielu ludziom się niestety wydaje, że zwierzątko w zoologu kupione takie pozostanie już na zawsze, a jak urośnie nawet tylko do 1,5 kg to już im się wydaje duży. Tymczasem najmniejsze hodowlańce osiągają wagę 3,5 i są zaliczane do małych królików.

Miniatury mają od 1,1 do 3 kg nawet. Barany zwykle są cięższe, ale są i karzełki (od 600 gram). I każdego można niemiłosiernie zatuczyć, że będzie ważył jak hodowlaniec. :(

Jak chce się brać zwierzę pod dach, to nie powinno się mu wytykać wagi - trzeba być świadomym, że urośnie. I nie można się sugerować dużą klatką, bo sama klatka to i tak za mało przestrzeni dla zwierzaka, musi biegać.

Eni ja nie mam nic przeciwko miniaturka wazacym 3 kg!!!!

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: PRZYGARNĘ KRÓLIKA
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 17, 2011, 12:55:39 pm »
Eni ja nie mam nic przeciwko miniaturka wazacym 3 kg!!!!

Ależ mnie nawet przez myśl to nie przeszło.
Chciałam tylko pokazać głupotę założeń, niestety większości kupujących i sprzedających króliczki. Sama dawno temu byłam poinformowana przez sprzedawcę, że miniatura to do 1,2 kg max urośnie. Naprawdę karzełki są w mniejszości wśród miniaturek, muszą być rasowe, żeby mieć pewność (choć nie 100%) gwarancję, że nie wyrosną na większe. A jak ja czytam ogłoszenia - bo je monitoruję - to masa ludzi ma problem, bo im miniaturka urosła do normalnych rozmiarów i piszą, że to nie miniaturka. Więc widać, że nie mają pojęcia od jakiej masy jest hodowlaniec, a jakie rozmiary są miniaturek.
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

ghoust6

  • Gość
Odp: PRZYGARNĘ KRÓLIKA
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 17, 2011, 18:01:00 pm »
Króliki będą spędzać czas na wolności i jeśli będą gryzły meble i kable to będę je zamykał w klatce na noc. Króliki nie muszą być wysterylizowane. Miło by było jak by były wytresowane i miały szczepienia. Miniaturki baranków są dosyć duże ok. 3 kg a poza tym mają bardzo fajne przyklapnięte uszka, a klatka będzie duża proszę się nie obawiać. Czekam na jakieś propozycję królików. Bardzo proszę o kontakt.

Offline marciula

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1923
  • Płeć: Kobieta
    • dolnośląskie domy tymczasowe
Odp: PRZYGARNĘ KRÓLIKA
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 17, 2011, 18:06:33 pm »
Jeśli będą dwa przeciwnej płci to przynajmniej jeden musi byś wysterylizowany. Wytresowany królik? ciekawe...

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: PRZYGARNĘ KRÓLIKA
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 17, 2011, 18:07:13 pm »
ghoust6 na stronie adopcyjnej SPK i Przygarnij Krolika czeka mnostwo krolikow. Napisz maila do posrednika adopcyjnego i czekaj na odpowiedz :)

Offline kasiagio

  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 1861
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Maki
Odp: PRZYGARNĘ KRÓLIKA
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 17, 2011, 18:08:05 pm »
 Tak , a wiesz ,że przy niesterylizowanych /kastrowanych królikach moga być młode ??

A tresowanych królików jeszcze nie widziałam i raczej się nie zdarzyło nikomu ich mieć , to raczej waleczne zwierzaki sa a nie tresowane  :szerm:



Nie ma Zwycięzców ani Wygranych są tylko cierpiące  potrzebujące pomocy zwierzęta !!

ghoust6

  • Gość
Odp: PRZYGARNĘ KRÓLIKA
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 17, 2011, 18:12:04 pm »
Pisząc tresowane miałem na myśli takie co potrafią sikać do kuwety a nie robią tam gdzie popadnie. Proszę nie robić za mnie debila. Mam na oku jednego królika z adopcji ale to samiec a ja się uparłem na samiczkę ponieważ są spokojniejsze.

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: PRZYGARNĘ KRÓLIKA
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 17, 2011, 18:13:49 pm »
Samiczki wcale nie sa spokojniejsze, uwierz mi ;) Ja mam w domu taka zolze, ze przy niej Ignas to aniol :D
Napisz maila i kontaktuj sie z posrednikiem bezposrednio.

Offline xxxastarothxxx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2223
Odp: PRZYGARNĘ KRÓLIKA
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 17, 2011, 18:16:18 pm »
Ok 3kg? Zwykłe miniatury często tyle mają... Kilka osób może to potwierdzić :D  I prędzej królik wytresuje człowieka, niż człowiek królika  :diabelek
Samice nie są wcale spokojniejsze. Są tak samo agresywne jak samce. U niektórych nigdy nie ma objawów agresji, inne z dnia na dzień, tak jak mój zaczęły się rzucać na ludzi bez powodu. Tego czy królik będzie spokojny nigdy nie wiadomo, więc lepiej wziąć już kastrata/sterylizowaną samiczkę, albo samemu o to zadbać w odpowiednim momencie. Kastracja/sterylizacja to przede wszystkim zapewnienie uszakowi zdrowia. Więc królik powinien być po tym zabiegu tak czy siak. A tak przy okazji u mnie po zabiegu duużo spokojniejszy jest samczyk :) Ale wszystko zależy od charakteru.


Offline miguelle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 981
  • Płeć: Kobieta
Odp: PRZYGARNĘ KRÓLIKA
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 17, 2011, 18:19:52 pm »
To czy królik załatwia potrzeby w kuwecie, zależy od wielu czynników, w tym od tego czy jest wykastrowany (samce mają w zwyczaju znaczenie terytorium). Inna sprawa, że spokojne usposobienie samic to trochę mityczna kwestia, ale ok...

Offline SremoGirl

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1298
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Królisia
  • Pozostałe zwierzaki: Oscar
  • Za TM: Marjanek, Puszek
Odp: PRZYGARNĘ KRÓLIKA
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 17, 2011, 18:20:14 pm »
Ghouts- nie sugeruj się tym, co piszą czasami. Każde zwierze jest indywidualne, a samiczki to wcale takie spokojne nie są :P Jest z nimi więcej problemów niż z samcami.
A niewysterylizowane/niewykastrowane uszaki nie będą "wytresowane", bo będą znaczyć teren :)

Od siebie dodam, że mnie za serce złapał Puszek Okruszek i fajnie gdyby ktoś go przygarnął...


Zapraszamy do naszej galerii :)

Kasieek23

  • Gość
Odp: PRZYGARNĘ KRÓLIKA
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 17, 2011, 18:24:28 pm »
Ghouts a jaki samczyk cie zainteresowal.Fajny jest Alf wykastrowany przystojniak z Wrocławia

ghoust6

  • Gość
Odp: PRZYGARNĘ KRÓLIKA
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 17, 2011, 18:27:08 pm »
Na razie czekam i obserwuje oraz oglądam i czytam zbieram wiadomości i mam na oku Kicka z Wrocławia przynajmniej nie będzie miał do mnie daleko.

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: PRZYGARNĘ KRÓLIKA
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 17, 2011, 18:33:07 pm »
Ghoust no to super :)
O charakterze krolika, o tym czy korzysta z kuwety itd. powie ci posrednik adopcyjny lub osoba u ktorej krolik mieszka tymczasowo.

ghoust6

  • Gość
Odp: PRZYGARNĘ KRÓLIKA
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 17, 2011, 18:33:53 pm »
Ale strasznie dużo papierków do wypełnienia a mi się tak nie chce.

Kasieek23

  • Gość
Odp: PRZYGARNĘ KRÓLIKA
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 17, 2011, 18:35:50 pm »
Wcale nie tak duzo ja wypelnialam i wyslalam meilem do posrednika z wroclawia,zajelo mi to ok 5-10 min.

Offline xxxastarothxxx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2223
Odp: PRZYGARNĘ KRÓLIKA
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 17, 2011, 18:40:02 pm »
Ale strasznie dużo papierków do wypełnienia a mi się tak nie chce.
Uwierz, że się opłaca :D


ghoust6

  • Gość
Odp: PRZYGARNĘ KRÓLIKA
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 17, 2011, 18:59:41 pm »
Jak wypełniłem formularz to mam go wysłać i czekać na odpowiedź czy tak ??

Kasieek23

  • Gość
Odp: PRZYGARNĘ KRÓLIKA
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 17, 2011, 19:08:54 pm »
Jak wypełniłem formularz to mam go wysłać i czekać na odpowiedź czy tak ??
dokladnie tak.
Mozesz oczywiscie pisac do oso tj DT z zapytaniem o danego kroliczka,napewno ci chetnie odpisza lub pisz na forum napewno ktos sie odezwie.:)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2011, 19:13:56 pm wysłana przez Kasieek23 »

ghoust6

  • Gość
Odp: PRZYGARNĘ KRÓLIKA
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 17, 2011, 19:10:48 pm »
Długo się czeka na odpowiedź ?? i ile to ogólnie cały proces adopcji trwa ?

Offline widelko

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 561
  • Płeć: Kobieta
Odp: PRZYGARNĘ KRÓLIKA
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 17, 2011, 19:11:52 pm »
Jak Ci się nie chce to może sobie daruj!

Dziwnie dużo wymagań masz.

...zaszczepiony, wytresowany a może jeszcze SPK zafunduje Ci darmowe szczepienia i granulat.

Może poczekaj aż Ci przejdzie ochota na królika.
A na początek sobie przeczytaj to http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5918.0 żebyś go nie wyrzucił jak Ci pogryzie kable, dywany, meble. Jak będzie sikał na dywan, kołdrę. Jak będzie nocami gryzł kraty i jak trzeba bezie wydać DUŻO pieniędzy na szczepienia i leczenie.

Może i niepotrzebnie naskakuje, ale nie jeden chciał mieć królika a nie wiedział co z "tym" zrobić.
'
.: zezwierzęconego nie boli człowieczeństwo :.
Galeria Sałatki i Gerarda - http://forum.kroliki.net/index.php?topic=7100.0
Specyfika hodowli królików miniaturowych http://forum.kroliki.net/index.php?topic=11209.new#new
http://widelko.500px.com/ - moja galeria zdjęć
Zapraszam wszystkich właścicieli psów i kotów z Żywca i okolic www.groomer-zywiec.cba.pl

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: PRZYGARNĘ KRÓLIKA
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 17, 2011, 19:14:29 pm »
Teraz jest okres przedswiateczy, wiec trudno powiedziec. Posrednicy adopcyjni pracuja jako wolontariusze i adopcjami zajmuja sie kiedy tylko maja wolny czas. Proces adopcji zalezy od kilku czynnikow, za kazdym razem jest inaczej.

ghoust6

  • Gość
Odp: PRZYGARNĘ KRÓLIKA
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 17, 2011, 19:15:34 pm »
Rozumiem Cię widelko ale ja po prostu od pół roku planuje tego królika i już mi się po prostu nie chce czekać. Nie masz się o co martwić dam sobie radę i nie wyrzucę go.

Tocha dziękuję za ogólny zarys sytuacji :)


Posty scalilam. Do 6h od napisania wiadomosci, mozna ja edytowac, dlatego nie piszemy jednego postu pod drugim.
Tocha
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2011, 19:25:08 pm wysłana przez Tocha »

Offline SremoGirl

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1298
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Królisia
  • Pozostałe zwierzaki: Oscar
  • Za TM: Marjanek, Puszek
Odp: PRZYGARNĘ KRÓLIKA
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 17, 2011, 19:21:04 pm »
Cierpliwość to podstawa przy królikach. Ogromna cierpliwość.


Zapraszamy do naszej galerii :)

Kasieek23

  • Gość
Odp: PRZYGARNĘ KRÓLIKA
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 17, 2011, 19:25:47 pm »
U mnie to szybko poszlo:) Wypelnilam formularz,za 2 dni odezwala sie Juta posrednik dolnegoslaska,doradzila mi ktorego krolika etc,mialam rozmowe moze jakis tydzien pozniej i teraz czekam na informacje czy Korlinek trafi do mnie bo stoje w kolejce za nim(ktos poprostu mnie ubiegl a rozmowe ma pozniej dokladnie jutro) Nie ma co sie zrazac.
Tocha ma racje teraz swieta ida i kazdy zyje nimi i nie bardzo ma czas ,wiekszosc pracuje,studiuje,uczy sie sa dodatkowo wolontariuszami SPK wiec cieszko im sie "rozerwac" i pogodzic wszystko tak by kazdego zadowolic:)

Ja osobiscie polecam ALFA z Wroclawia fajny uszatek lub parke uszu
http://adopcje.kroliki.net/adoptions/find

a tu damska odmiana kicka
http://forum.kroliki.net/index.php?topic=13165.new#new
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2011, 19:44:47 pm wysłana przez Kasieek23 »

Offline marciula

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1923
  • Płeć: Kobieta
    • dolnośląskie domy tymczasowe
Odp: PRZYGARNĘ KRÓLIKA
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 17, 2011, 19:52:56 pm »
Co do damskiej odmiany Kicka, czyli Belli to radzę się zastanowić, bo coś tam było, że jak baran to jeden i z klatką... Ta pannica waży 3,5kg i będzie potrzebowała klatkę 120cm, a jeszcze lepiej spisałaby się zagroda. Formalności związane z adopcją mogą trwać długo, a w dodatku za tydzień święta, niektórzy wyjeżdżają... Trzeba być wyjątkowo cierpliwym.

ghoust6

  • Gość
Odp: PRZYGARNĘ KRÓLIKA
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 17, 2011, 21:14:02 pm »
Nici z adopcji Kicka :( napisali mi że za dużo formularzy przysłali w jego sprawie.

Offline juta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2348
Odp: PRZYGARNĘ KRÓLIKA
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 17, 2011, 21:14:40 pm »
Kicek - już nieaktualny do adopcji;
dwie osoby bardzo na niego czekają - jutro rozstrzygnie się do kogo kłapouch pojedzie  :hmmm
.
przypominam, że to czy królik jest łagodny czy agresywny nie jest zależne od jego płci;
zresztą podobnie jak u innych gatunków ssaków ;)
Króliczki poszukują Wirtualnych Opiekunów!
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13054.220.html

Offline SremoGirl

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1298
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Królisia
  • Pozostałe zwierzaki: Oscar
  • Za TM: Marjanek, Puszek
Odp: PRZYGARNĘ KRÓLIKA
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 17, 2011, 21:40:27 pm »
Niestety nie zawsze się udaje...
Mnie za serducho złapał Puszek Okruszek, Ruda i Lucek. :)


Zapraszamy do naszej galerii :)

Offline psikoza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 280
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Puszek
  • Za TM: Inoczka, Zuzia, Misio-Bielasek, Misia
Odp: PRZYGARNĘ KRÓLIKA
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 17, 2011, 23:05:15 pm »
ghoust6 A może młodziutki/młodziutka Tim by Ci się spodobał/a (http://adopcje.kroliki.net/rabbits/482#yield). Też z Wrocławia, więc blisko byś miał.
Takie maleństwo a już zdążył zaznać tyle zła od człowieka i teraz czeka na kochający domek. Ja nie wiem ile osób było nim zainteresowanych, ale na stronie adopcyjnej jest już jakiś czas.
Najlepiej chyba skontaktować się z pośrednikiem adopcyjnym i uzyskać wszelkie niezbędne informacje.

« Ostatnia zmiana: Grudzień 18, 2011, 00:04:04 am wysłana przez psikoza »
Inoczka i Puszek serdecznie zapraszają:

Offline klara703

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 317
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: PRZYGARNĘ KRÓLIKA
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 18, 2011, 20:12:44 pm »
Tim prawdopodobnie ma już dom w czwartek wyjeżdża:)

Offline juta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2348
Odp: PRZYGARNĘ KRÓLIKA
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 18, 2011, 22:53:55 pm »
o ile nic się nie zmieni, umowa wciąż nie jest podpisana ...
Króliczki poszukują Wirtualnych Opiekunów!
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13054.220.html

ghoust6

  • Gość
Odp: PRZYGARNĘ KRÓLIKA
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 22, 2011, 17:24:30 pm »
Uaktualniam nadal poszukuję przygarnę 2 młodziutkie króliczki rasy miniaturka baranek :) Klatka czeka pusta i gotowa.

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: PRZYGARNĘ KRÓLIKA
« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 22, 2011, 17:55:41 pm »
Uaktualniam nadal poszukuję przygarnę 2 młodziutkie króliczki rasy miniaturka baranek :) Klatka czeka pusta i gotowa.

Nikt nie wyadoptuje Ci królika bez rozmowy przedadopcyjnej a przynajmniej kontaktu mailowego.

A jak już ktoś chcący oddać króliczka trafia na to forum, to też już raczej wolałby oddać swoje zwierzątko osobie sprawdzonej przez GA. Tak więc nie bardzo rozumiem tą aktualizację, :nie_wiem bo już Ci pisano, że jak chcesz adoptować, to musisz napisać do Pośrednika danego króliczka.
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

ghoust6

  • Gość
Odp: PRZYGARNĘ KRÓLIKA
« Odpowiedź #46 dnia: Grudzień 22, 2011, 17:58:47 pm »
Dobra przepraszam ale chory jestem i padnięty.

Offline SremoGirl

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1298
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Królisia
  • Pozostałe zwierzaki: Oscar
  • Za TM: Marjanek, Puszek
Odp: PRZYGARNĘ KRÓLIKA
« Odpowiedź #47 dnia: Grudzień 22, 2011, 19:48:12 pm »
Przejrzyj na spokojnie stronę adopcyjną i próbuj :)
Jest dużo parek, na pewno jakaś ci wpadnie w oko.


Zapraszamy do naszej galerii :)