Autor Wątek: Kule przy odbycie  (Przeczytany 3867 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pffy

  • Gość
Kule przy odbycie
« dnia: Grudzień 10, 2011, 21:47:49 pm »
Witam! To forum jest właściwie moją ostatnią deską ratunku.

Jak wszyscy się domyślają, mam problem z królikiem. Sprawa wygląda tak: Nusia jest u nas już ponad dwa lata, choć wcześniej przez półtora roku mieszkała gdzie indziej. Od jakichś trzech miesięcy przy odbycie tworzą się jej kule złożone z odchodów i sierści. Powracają po każdorazowym usunięciu, czy odpadnięciu (bo i tak się zdarza). Królik przyjmuje pokarm i wodę normalnie, skacze jedynie mniej, bo zapewne jest mu niewygodnie. Bobki też zostawia. Nie mam już pojęcia, jak z tym walczyć. Dwie panie w klinice stwierdziły, że nie jest to objaw żadnej choroby, tak więc moje pytanie: z czego to wynika? Klatka jest przecież czyszczona regularnie, nigdy wcześniej nie było takich problemów, nie dostaje już świeżych warzyw (pomyślałam, że to przez biegunkę spowodowaną warzywami) - nie jest więc to wynik naszego zaniedbania. 

Czy ktoś z Was spotkał się z tym samym? Jeśli tak, to jak sobie poradził?

Gosiaczek86

  • Gość
Odp: Kule przy odbycie
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 10, 2011, 22:35:11 pm »
Pewnie nie zjada cekotrofów, przyklejają się codziennie nowe do sierści na zadku i tworzą sie takie kule ;) Podgol lub przytnik porządnie sierśc w tym okolicach i popracuj nad dieta, bo jeśli to ceko- to coś jest nie tak- przekarmiona troszkę ;)

Offline Lita

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 172
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kule przy odbycie
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 10, 2011, 23:31:11 pm »
Właśnie kończymy (mam nadzieje) walkę z tym samym problemem. Pięścią tez miała ten problem i tez pojawił się on w okolicy 4 roku życia. Przyczyna była zła dieta (mieszanki, brak warzyw i zieleniny, rownież nadmiar pożywienia)
Obecnie Pinezka przeszła dietę siankową, następnie wprowadziliśmy odpowiedni granulat i zieleninę. Teraz Pinezka gubi ceko, nie przykleja jej się raczej, pupa wyglada jeszcze czasem różnie ale jest znaczna poprawa. Myśle ze dojdziemy do momentu gdy nawet nie będę pamiętać o ceko

Pffy

  • Gość
Odp: Kule przy odbycie
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 11, 2011, 15:27:37 pm »
Dziękuje bardzo za pomoc ;)

Offline Lita

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 172
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kule przy odbycie
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 11, 2011, 15:48:24 pm »
Oczywiście chodziło mi ze Pinesia (a nie Pięścią) miała ten sam problem - autokorekta w urządzeniu z którego korzystam czasem robi dziwne rzeczy...